Agencije i izdavanje nekretnina...lov u mutnom?

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Evo nas opet u lovu na stan. : (

Prosli put smo imali vise srece nego pameti pa smo uspjeli naci stan direktno od stanodavaca...

No, ovaj put stvari ne stoje tako ruzicasto...

Okrenula sam najmanje 50 oglasa i svi su bili agencijski!!!
Posto je situacija takva kakva jeste zakljucili smo - ok, nema veze, ako
rade po realizaciji, sve u redu...dajmo ljudima sansu...
Nema veze ni sto svaki drugi "agent" pane u nesvijes' te pobjegne
sto ga brze noge nose cim cuje da imamo psa, nema veze...ostat ce samo oni...najprofesionalniji, valjda...

Paaaa...ne; ta se profesionalnost do sada uglavnom svodila na to da nas odvedu na adresu, zajedno s nama se upoznaju s vlasnikom...jer ni njega ni stan nikad ranije nisu vidjeli...i tako...

E, sad posto znam da se ljudi raznih profila motaju ovuda zanima me slijedece;
koliko beskrupulozan moras biti da
1. oglasis tudji stan kao svoj - dakle, nigdje nisi naznacio da se radio o agenciji?
2. potencijalnog klijenta u startu lazes tvrdeci da si stan vidio i da stanodavac zna za cijeli...poduhvat?


Takodjer, nakon razgovora sa potencijalnom stanodavkom koja se cudom zacudila otkud njen oglas te stan u "agencijskoj" ponudi ne mogu da se ne zapitam;
otkud im uopce ti oglasi, tko tu kome laze i tko tu od koga krade?


Naravno, postavlja se i pitanje kada ce se u ovoj zemlji uvesti bilo sta redu nalik kad su ovakve...malverzacije u pitanju...Odgovor je vjerojatno; nece skoro.


Iskreno, razumijem ja ljudsku gramzivost, al sto reko Balasevic; "ostavite nesto i za nas"...stanare i stanodavce, ne morate se ug.uziti bas svuda. :evil:


Temu kopiram i ovdje sa pdf Nekretnine jer je mjesto radnje...Beograd.
Takodjer, zanimaju me iskustva svih aktera iz ovog...zacaranog kruga; od stanodavaca i stanara do...agenata.
 
Poslednja izmena:
Evo nas opet u lovu na stan. : (

Prosli put smo imali vise srece nego pameti pa smo uspjeli naci stan direktno od stanodavaca...

No, ovaj put stvari ne stoje tako ruzicasto...

Okrenula sam najmanje 50 oglasa i svi su bili agencijski!!!
Posto je situacija takva kakva jeste zakljucili smo - ok, nema veze, ako
rade po realizaciji, sve u redu...dajmo ljudima sansu...
Nema veze ni sto svaki drugi "agent" pane u nesvijes' te pobjegne
sto ga brze noge nose cim cuje da imamo psa, nema veze...ostat ce samo oni...najprofesionalniji, valjda...

Paaaa...ne; ta se profesionalnost do sada uglavnom svodila na to da nas odvedu na adresu, zajedno s nama se upoznaju s vlasnikom...jer ni njega ni stan nikad ranije nisu vidjeli...i tako...

E, sad posto znam da se ljudi raznih profila motaju ovuda zanima me slijedece;
koliko beskrupulozan moras biti da
1. oglasis tudji stan kao svoj - dakle, nigdje nisi naznacio da se radio o agenciji?
2. potencijalnog klijenta u startu lazes tvrdeci da si stan vidio i da stanodavac zna za cijeli...poduhvat?


Takodjer, nakon razgovora sa potencijalnom stanodavkom koja se cudom zacudila otkud njen oglas te stan u "agencijskoj" ponudi ne mogu da se ne zapitam;
otkud im uopce ti oglasi, tko tu kome laze i tko tu od koga krade?


Naravno, postavlja se i pitanje kada ce se u ovoj zemlji uvesti bilo sta redu nalik kad su ovakve...malverzacije u pitanju...Odgovor je vjerojatno; nece skoro.


Iskreno, razumijem ja ljudsku gramzivost, al sto reko Balasevic; "ostavite nesto i za nas"...stanare i stanodavce, ne morate se ug.uziti bas svuda. :evil:


Temu kopiram i ovdje sa pdf Nekretnine jer je mjesto radnje...Beograd.
Takodjer, zanimaju me iskustva svih aktera iz ovog...zacaranog kruga; od stanodavaca i stanara do...agenata.


vrlo jednostavno. cim se jav i kazu, "agencija" samo spustis slusalicu. bez ikakvog objasnjavanja. I tako dok ne nadjes direktno stanodavca.
 
Pa to rade agencije i pri kupo-prodaji nista cudno..a ovo nisam siguran da kapiram..
Takodjer, nakon razgovora sa potencijalnom stanodavkom koja se cudom zacudila otkud njen oglas te stan u "agencijskoj" ponudi ne mogu da se ne zapitam;
otkud im uopce ti oglasi, tko tu kome laze i tko tu od koga krade?

Da li je zena dala oglas sa svojim brojem telefona i niko je ne zove direktno nego samo dolaze putem agencija?jel njen oglas izasao?ako nije onda oni imaju nekog u oglasima..ako jeste agencija je samo posrednik..znaci treba biti uporan i na dobar dan pitati jel to agencija hvala dovidjenja..uglavnom agencije uzimaju oglase dan ranije nego izadju ali ti oglasi ce svakako izaci i ne treba im davati proviziju
 
Pa to rade agencije i pri kupo-prodaji nista cudno..a ovo nisam siguran da kapiram..
Takodjer, nakon razgovora sa potencijalnom stanodavkom koja se cudom zacudila otkud njen oglas te stan u "agencijskoj" ponudi ne mogu da se ne zapitam;
otkud im uopce ti oglasi, tko tu kome laze i tko tu od koga krade?

Da li je zena dala oglas sa svojim brojem telefona i niko je ne zove direktno nego samo dolaze putem agencija?jel njen oglas izasao?ako nije onda oni imaju nekog u oglasima..ako jeste agencija je samo posrednik..znaci treba biti uporan i na dobar dan pitati jel to agencija hvala dovidjenja..uglavnom agencije uzimaju oglase dan ranije nego izadju ali ti oglasi ce svakako izaci i ne treba im davati proviziju

zena je dala oglas u oglasima...mislim, Halo ( to nisam 100 posto sigurna...da li su Halo ili neki drugi tipa Krov...)
i nije se uopce pojavio s njenim kontaktom vec s kontaktom agencije

inace, to da "agencije uzimaju oglase dan ranije" je izgleda jedna od onih..."javnih tajni"...stvari koje bas i nisu legalne, ali se o njima uredno cuti?

jel sad kontas? :confused:
 
zena je dala oglas u oglasima...mislim, Halo ( to nisam 100 posto sigurna...da li su Halo ili neki drugi tipa Krov...)
i nije se uopce pojavio s njenim kontaktom vec s kontaktom agencije

inace, to da "agencije uzimaju oglase dan ranije" je izgleda jedna od onih..."javnih tajni"...stvari koje bas i nisu legalne, ali se o njima uredno cuti?

jel sad kontas? :confused:

Ja u tu pricu ne verujem..da izdavac bez obavestenja stanodavca da podatke agenciji koja uzima stan pod svoje..mislim i da se onaj koji trazi stan ne pita taj koji izdaje bi trebao da tuzi i novine i agenciju..znaci verovatno ga agencija kontaktira s nekom namazanom pricom da ima bazu potrazivaca koji su provereni ili nekom drugom zvakom pa im ovi daju saglasnost..nije ovo nista strasno sto oni uzimaju dan ranije posto se stampa i zavrsava tad i samo je pitanje kojim kanalima uzimaju..ipak se to distribuira sirom srbije..oglasi se primaju do petka a izlaze u ponedeljak..imas opciju da das pola kirije po ucinku i unapred 3 000 za uclanjenje pa su duzni da nadju..besmisleno bacanje para al bi trebalo ici na prvu varijantu pa posle kontaktirati licno stanodavca ako bas ne nadjes privatno lice
 
Ja u tu pricu ne verujem..da izdavac bez obavestenja stanodavca da podatke agenciji koja uzima stan pod svoje..mislim i da se onaj koji trazi stan ne pita taj koji izdaje bi trebao da tuzi i novine i agenciju..znaci verovatno ga agencija kontaktira s nekom namazanom pricom da ima bazu potrazivaca koji su provereni ili nekom drugom zvakom pa im ovi daju saglasnost..nije ovo nista strasno sto oni uzimaju dan ranije posto se stampa i zavrsava tad i samo je pitanje kojim kanalima uzimaju..ipak se to distribuira sirom srbije..oglasi se primaju do petka a izlaze u ponedeljak..imas opciju da das pola kirije po ucinku i unapred 3 000 za uclanjenje pa su duzni da nadju..besmisleno bacanje para al bi trebalo ici na prvu varijantu pa posle kontaktirati licno stanodavca ako bas ne nadjes privatno lice


to sto ti ne...vjerujes ne znaci apsolutno nista
ni meni koja stan trazim, ni zeni koja je svoj stan sasvim normalno pokusala iznajmiti preko malih oglasa...

inace, zena ima oko 60 godina i mozes si misliti kako je upoznata s radom na racunaru, internetom, pa cak i agencijama...
dala je oglas najnormalnije i s pravom ocekivala da se oglas, takav kakav jeste, objavi...

ja joj kazem poslala me agencija; ona kaze - kakva agencija?, zabezeknuta...
tu se prica krene odmotavat i tako...:confused:
 
to sto ti ne...vjerujes ne znaci apsolutno nista
ni meni koja stan trazim, ni zeni koja je svoj stan sasvim normalno pokusala iznajmiti preko malih oglasa...

inace, zena ima oko 60 godina i mozes si misliti kako je upoznata s radom na racunaru, internetom, pa cak i agencijama...
dala je oglas najnormalnije i s pravom ocekivala da se oglas, takav kakav jeste, objavi...

ja joj kazem poslala me agencija; ona kaze - kakva agencija?, zabezeknuta...
tu se prica krene odmotavat i tako...:confused:

Pa dobro sta si se za nju zalepila trazi dalje nek ona brine svoju brigu i ako oce nek istera do kraja i vidi o cemu se radi..kazem da je nemoguce da oni uzimaju nasumice od svakog i ne izdaju oglas s licnim podacima nego telefonima agencija..posto stanove izdaju malo vece face koje bi se sigurno pobunile da nemaju kontrolu
 
Pa dobro sta si se za nju zalepila trazi dalje nek ona brine svoju brigu i ako oce nek istera do kraja i vidi o cemu se radi..kazem da je nemoguce da oni uzimaju nasumice od svakog i ne izdaju oglas s licnim podacima nego telefonima agencija..posto stanove izdaju malo vece face koje bi se sigurno pobunile da nemaju kontrolu

jbte, ti si s Marsa pao...zar mislis da je ovo jedini slucaj?
takodjer, cime...pravdas cinjenicu da se uopce ne deklariraju kao agencija u oglasima
stovise, ponekad uredno napisu - vlasnik?
jel to ok?
gdje je tu bilo kakav profesionalizam...makar, u tragovima
i kako da takvom covjeku/firmi uopce ista vjerujes kao klijent, makar i "po realizaciji" radio?
 
uopće mi nije jasno kaj se toliko nerviraš,pogotovu što kažeš da ti nije prvi put da tražiš stan.
o tim fantomskm agencijama bila je već tema ovde.

umesto što ispravljaš 'krivu drinu' bolje bi ti bilo da poslusas georga koji te savetuje da daš oglas.
lepo idi plati u nekim dnevnim novinama,napiši šta tražiš i naglasi isključivo od vlasnika.
uspećeš sigurno,ja to iz iskustva kažem.
a ko traži taj i nadje.
uzgred,napiši i na forumu šta tražiš,možda neko zna da neko izdaje...mada,pogrešila si što si pokazala živčanost,pa možda ljudi ne smeju da te preporuče
svakako probaj
 
Даће оглас и биће затрпана позивима из агенција које запошљавају младе студенте управо за ову врсту послова, малтретирање преко телефона и рад на проценат. Да се разумемо, не кривим ја студенте за ово већ послодавце.
Једно од решења (које сам ја својевремено применио када сам куповао стан) јесте да, уколико установиш на лицу места да особа која издаје стан нема појма о било каквој акцији агенције, лепо отпратиш особу из агенције а ти се договориш директно са власником.
Други начин је управо овај, контакти путем интернета и то поготово форуми. Има више разлога: Прво, нема плаћања агенцијских услуга. Друго, делимично си сигурна да је особа која те контактира овим путем колико-толико образована. Значи, све што је потребно можеш унапред да договориш. Треће, чак ако неко директно и нема стан за издавање, можда познаје некога ко има тако да се шансе за проналажење стана увећавају геометријском прогресијом (предлог колегнице гребе).
 
Даће оглас и биће затрпана позивима из агенција које запошљавају младе студенте управо за ову врсту послова, малтретирање преко телефона и рад на проценат. Да се разумемо, не кривим ја студенте за ово већ послодавце.
upravo to se i dogoodilo
normalno da ti klinci nisu krivi, rade to po...naredbi : (

Једно од решења (које сам ја својевремено применио када сам куповао стан) јесте да, уколико установиш на лицу места да особа која издаје стан нема појма о било каквој акцији агенције, лепо отпратиш особу из агенције а ти се договориш директно са власником.

e, vidis meni ovo bilo nekako...neugodno da uradim...ko velim nije ok pristala sam
da mi agencija potrazi stan, a tocno sam u takvoj situaciji bila
i to dva puta : (

Други начин је управо овај, контакти путем интернета и то поготово форуми. Има више разлога: Прво, нема плаћања агенцијских услуга. Друго, делимично си сигурна да је особа која те контактира овим путем колико-толико образована. Значи, све што је потребно можеш унапред да договориш. Треће, чак ако неко директно и нема стан за издавање, можда познаје некога ко има тако да се шансе за проналажење стана увећавају геометријском прогресијом (предлог колегнице гребе).

da, slazem se...zato sam i pokrenula cijelu pricu, sustinski
no, i to..."ispravljanje krivih Drina"...mozda sma idealista, ali duboko sam uvjerena
dok sami ne pocnemo primjecivati ovakve stvari i javno raspravljati o njima niti
imamo pravo buniti se sto su takve, niti ce se one ikad promijeniti... : (
 
uopće mi nije jasno kaj se toliko nerviraš,pogotovu što kažeš da ti nije prvi put da tražiš stan.
o tim fantomskm agencijama bila je već tema ovde.

umesto što ispravljaš 'krivu drinu' bolje bi ti bilo da poslusas georga koji te savetuje da daš oglas.
lepo idi plati u nekim dnevnim novinama,napiši šta tražiš i naglasi isključivo od vlasnika.
uspećeš sigurno,ja to iz iskustva kažem.
a ko traži taj i nadje.
uzgred,napiši i na forumu šta tražiš,možda neko zna da neko izdaje...mada,pogrešila si što si pokazala živčanost,pa možda ljudi ne smeju da te preporuče
svakako probaj

pa sad...kapiram ja da bi npr. ti ili G. bili ladni ko spricer
nakon 50tog poziva telefonom...i odgovora; znate, mi smo agencija...
iako to u oglasu nigdje ne stoji navedeno

takodjer, ovdje se koliko vidim zaista radi o stvarima na ivici legalnog
o profesionalnosti nema ni govora...necu navoditi agencije pi...imenu, ali satro su...imena
e, sad ...mozda ih ima i drukcijih?
ja ih, do sada, nisam srela.
 
kako hoces,ja ti pricam iz svog iskustva.'nasela' sam prvi put na agenciju,dala pare bzv,i zaista mi nije jasno da niko od nadleznih pet para ne daje na takve prevare,a oni godinama rade.
inace,oni iz raznih oglasa prepisu oglase i brojeve ljudi koji izdaju stanove,zovu ih bajagi se interesujuci za iznajmljivanje,ustvari samo utvrdjuju da li je od vlasnika,i odmah ga `uvrste` na svoju listu!otuda vlasnici veze nemaju,jer nisu ni angazovali agenciju.
obicno,kad pise u novinama `izdajem garsonjeru kod skupstine 120e`...i sl.to znaj da je agencija,ti stanovi se zovu `navlaka`...jednostavno,znamo da to ne postoji,jer je prejeftino.
inace znam jednog decka,dasu,koji je opomenuo neku agenciju u sremskoj da ako im plati clanarinu,a stan koji mu nude ne postoji,nahebali su...i zaista,vratio se i polupao im sve po kancelariji (2 kompjutera,telefone i jos ponesto)...sacekao i miliciju i bio u zatvoru 10 dana

ja sam dala oglas u politici i vec.novostima istog dana i naznacila da trazim iskljucivo od vlasnika.samo su me vlasnici i zvali...tog dana sam belezila sve sto su mi nudili,a sledeceg isla u obilazak.
em sam nasla lep namesten stan,em povoljno,a gazda je redak covek a i dobar baja :zper:

p.s.napisi i na forumu sta trazis,do koje cene..ne gubis nista
 
pa da, ovaj stan u kojem smo sad nasla sam preko taksistel
ispricala se s covjekom i on nas spojio s danasnjim stanodavcima...njegovim prijateljima
i stvarno; sjajni ljudi, najradije se ne bih ni pomjerala odavde, ali zbog posla moramo
promijeniti lokaciju : (((

e, sad to je bilo prije 2 godine skoro
sad mi se situacija cini jos nesredjenija...te "agencije" koje uzmu kes za "clanarinu"
su srecom gotovo nestale, ali izgleda da je ovo "po realizaciji" jos bezobraznija prica
jer daju oglase lazno se predstavljajuci (iz moje perspektive - ako nisi naznacio tko si i sta si, a pises - izdajem...)

naci cemo mi stan, naposlijetku, ali ne mogu da se ne zapitam zasto
u ovom gradu, drzavi covjek mora proci golgotu i za najbanalniju stvar ? : (((

inace, trazimo sasvim obican stan;
1.5 ili 2 soban, do 300 evra, polunamjesten ili nenanmjesten, s internetom ili mogucnoscu
da ga sami uvedemo,
te da ljudima ne smeta sto imamo jednog malog, u stanu odgojenog i fino vaspitanog psa i feretku koja stanuje u kavezicu
(nije glodar, ne unistava namjestaj, nema miris...)
lokacija NBG...znaci nista posebno
 
Poslednja izmena:

Back
Top