EVRO SE RASPADA

djukaus

Obećava
Poruka
89
KRAJ EVROZONE
Politika - Pre 26 minuta
LONDON - Ukoliko se samo jedna članica evrozone nađe u takvoj situaciji da ne može da isplati dugovanja, postoji opasnost da to bude kraj Evropske monetarne unije, izjavio je na panel diskusiji u Londonu šef nemačke Agencije za upravljanje dugovima Karl Hajnc Daube, ali i ocenio da je malo verovatno da će se to i dogoditi.

Njegov francuski kolega Filip Mils je istakao da bi eventualna pomoć za prezaduženu članicu evrozone, Grčku, zahtevala učešće čitave Evropske unije, a ne samo Francuske i Nemačke, preneo je Rojters.

Današnja panel diskusija u Londonu je okupila šefove agencija za upravljanje dugovima iz Nemačke, Francuske i Britanije, kao i zvaničnika američkog Ministarstva finansija i višeg analitičara agencije za procenu kreditnog rejtinga "Standard i Purs".

"Mislim da bi, kad bi jedna od 16 članica evrozone bila u nemogućnosti da isplati dugove, došlo do kolapsa čitavog sistema", rekao je Daube i dodao: "Ako jedna zemlja bankrotira, to će biti kraj evrozone."........


Izgleda da ce evropska monetarna unija prestati da postoji onog dana kada Srbija bude spremna da udje u EVRO UNIJU
 
KRAJ EVROZONE
Politika - Pre 26 minuta
LONDON - Ukoliko se samo jedna članica evrozone nađe u takvoj situaciji da ne može da isplati dugovanja, postoji opasnost da to bude kraj Evropske monetarne unije, izjavio je na panel diskusiji u Londonu šef nemačke Agencije za upravljanje dugovima Karl Hajnc Daube, ali i ocenio da je malo verovatno da će se to i dogoditi.

Njegov francuski kolega Filip Mils je istakao da bi eventualna pomoć za prezaduženu članicu evrozone, Grčku, zahtevala učešće čitave Evropske unije, a ne samo Francuske i Nemačke, preneo je Rojters.

Današnja panel diskusija u Londonu je okupila šefove agencija za upravljanje dugovima iz Nemačke, Francuske i Britanije, kao i zvaničnika američkog Ministarstva finansija i višeg analitičara agencije za procenu kreditnog rejtinga "Standard i Purs".

"Mislim da bi, kad bi jedna od 16 članica evrozone bila u nemogućnosti da isplati dugove, došlo do kolapsa čitavog sistema", rekao je Daube i dodao: "Ako jedna zemlja bankrotira, to će biti kraj evrozone."........


Izgleda da ce evropska monetarna unija prestati da postoji onog dana kada Srbija bude spremna da udje u EVRO UNIJU
Pa to čekam godinama...raspad te odvratne degenerične i monstruozne konstrukcije a naši dupelisci...na drugi kolosek...
 
Pa to čekam godinama...raspad te odvratne degenerične i monstruozne konstrukcije a naši dupelisci...na drugi kolosek...

Ja to gledam ovako:
U ekonomskom pogledu unija eksploatise male drzavice, poput nase, stampaju pare koliko im treba a njihovi sateliti ovde dizu groznicu i naduvavaju vrednost EVRA i DOLARA, bez, ama ikakvog osnova.

Uzmite npr: sta sam mogao da kupim pre 10 godina za 20.000 maraka! Jedan mali stan, lokal ili najbolji auto NOV.
A oni nam lepo ubacise kukavicje jaje tzv EVRO i zamene mojih 20.000 maraka sa 10.000 evra. Sada za tih 10 hiljada mogu da kupim samo polovan auto.
Isto tako Ameri stampaju dolara koliko im treba i to pustaju po Aziji i nasim sirotinjskim drzavicama.
Kupuju sve za bezvredan papir, i kad se Euro zona raspadne, mi ostajemo goli do....a oni pokupovali sve vrednosti koje su od sustinske vaznosti, i to sve pod firmom inostranih investicija...

A plate 150, 200 300 evrica papircina , ja vala!
 
Sto se mene tice, jedva cekam da se vrati "omiljena" valuta, nemacka marka!!! :mrgreen:

1000demobv178x83.jpg


:super::super::super::super:
 
Ja to gledam ovako:
U ekonomskom pogledu unija eksploatise male drzavice, poput nase, stampaju pare koliko im treba a njihovi sateliti ovde dizu groznicu i naduvavaju vrednost EVRA i DOLARA, bez, ama ikakvog osnova.

Uzmite npr: sta sam mogao da kupim pre 10 godina za 20.000 maraka! Jedan mali stan, lokal ili najbolji auto NOV.
A oni nam lepo ubacise kukavicje jaje tzv EVRO i zamene mojih 20.000 maraka sa 10.000 evra. Sada za tih 10 hiljada mogu da kupim samo polovan auto.
Isto tako Ameri stampaju dolara koliko im treba i to pustaju po Aziji i nasim sirotinjskim drzavicama.
Kupuju sve za bezvredan papir, i kad se Euro zona raspadne, mi ostajemo goli do....a oni pokupovali sve vrednosti koje su od sustinske vaznosti, i to sve pod firmom inostranih investicija...

A plate 150, 200 300 evrica papircina , ja vala!
Evo od oktobra mjeseca 2008. pricam zajedno sa Znojavim Omladincem da je najbolje kupovati ZLATO koje je ovih dana dostiglo rekordnu cijenu po unci.
 
Evo od oktobra mjeseca 2008. pricam zajedno sa Znojavim Omladincem da je najbolje kupovati ZLATO koje je ovih dana dostiglo rekordnu cijenu po unci.

pas kako je najbolje kad je na rekordnoj vrednosti????

Leba ti? gde je tu ekonomski interes?

Ne daj boze da ti nekome savetujes trgovinu, propao bi dok trepnes..

kupuje se sta je jeftino pa se ceka da poskupi. Aluminijum, bakar, celik, crno gvozdje, zlato, nebitno....

freechart.aspx


bakar je npr trebalo kupiti pocetkom februara....
 
Poslednja izmena:
pas kako je najbolje kad je na rekordnoj vrednosti????

Leba ti? gde je tu ekonomski interes?

Ne daj boze da ti nekome savetujes trgovinu, propao bi dok trepnes..

kupuje se sta je jeftino pa se ceka da poskupi. Aluminijum, bakar, celik, crno gvozdje, zlato, nebitno....
Vidim da ti razmisljanje i logicno povezivanje stvari nije bas najbolja osobina...
Pogledaj kakva je cijena zlata bila prije nepune 2 godine i uporedi da danasnjim cijenama.
 
Evo od oktobra mjeseca 2008. pricam zajedno sa Znojavim Omladincem da je najbolje kupovati ZLATO koje je ovih dana dostiglo rekordnu cijenu po unci.

A od cega, jadan, da kupujem zlato?
Danas sam nekako izboksovo penziju preko veze, i potrco da platim rezije i porez (idu velike kamate 30 %), znas koliko mi je ostalo? 3200 din.

A onaj iz MMF juce rece da treba smanjiti broj penzionera. Kako? EUTANAZIJOM!
 
Datum objave: 18.2.2010 | 7:52
Zadnja izmjena: 18.2.2010 | 7:47


UTOKAZ ZA INVESTITORE
Autor/izvor: SEEbiz


gyorgy-soros-001.jpg

NEW YORK - Soros Fund Management, koji se nalazi pod kontrolom poznatog investitora Georgea Sorosa, znatno je povećao svoje investicije povezane sa zlatom.

Prema podacima američke Komisije za vrijednosnice i burzu (SEC), fond koji upravlja s oko 25 milijardi dolara ima 663 milijuna investirano u dionice tzv. exchange-traded fonda SPDR Gold Trust. Cijene zlata su u posljednjem kvartalu prošle godine porasle 22 posto, na rekordnih 1.226,30 dolara za uncu. Neki misle kako je čitava priča u suprotnosti sa Sorosevim istupima na nedavnom Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu. Tada je Soros rekao kako je okruženje s niskim kamatnim stopama idealno za stvaranje mjeura, a da se zlato čini kao najveći mjehur na tržištu.

Upravo suprtno, reći će analitičari, Soros je na vrijeme predvidio stvaranje mjehura i kupovao dok se on još nije stvorio. Sada je vjerojatno došlo vrijeme za izvlačenje profita. Sorosev fond kupovao je i dionice kompanija koje se bave proizvodnjiom zlata. Tako je prodao 10.300 dionica AngloGold Ashantija, a kupio je 18.300 dionica Barrick Golda te 61.500 dionica Freeport-McMoRan Copper&Golda vrijednih 4,9 milijuna dolara. Najveći udjel kupio je u Kinross Gold Corpu - 2,78 milijuna dionica vrijednih 51,09 milijuna dolara. Soros Fund Management posjeduje kapital od 8,8 milijardi dolara, 2,6 milijarde više nego na kraju rujna prošle godine.
 
Drugim recima hoce da kaze: bice rata!

"Tako je prodao 10.300 dionica AngloGold Ashantija, a kupio je 18.300 dionica Barrick Golda te 61.500 dionica Freeport-McMoRan Copper&Golda vrijednih 4,9 milijuna dolara...."
- citat iz gornjeg teksta


Taj Barrick Gold je firma mog poznanika takodje kanadjanina madjarskog porijekla...koji investira na ovim podrucijima.
Bilo bi dobro da malo proguglas ili projahuas i pronadjes vezu izmedju nas na balkanu i zlata i svih tih zavrzlama. Jednostavno pokusaj skloziti kockice.
 
Drugim recima hoce da kaze: bice rata!

Super, trebalo bi skupiti ekipu i krenuti na Švajcarsku, u slučaju nekog globalnog rata.
Tamo je zlato i niti jedan čovek nije išao tamo da osvaja tj. pljačka.
Znači, treba mi ekipa, da orobimo jednu Švajcarsku planinu u kojoj se nalazi jedan od trezora sa zlatom.
I molim za javnu mobilizaciju, dok je vreme.
 
Super, trebalo bi skupiti ekipu i krenuti na Švajcarsku, u slučaju nekog globalnog rata.
Tamo je zlato i niti jedan čovek nije išao tamo da osvaja tj. pljačka.
Znači, treba mi ekipa, da orobimo jednu Švajcarsku planinu u kojoj se nalazi jedan od trezora sa zlatom.
I molim za javnu mobilizaciju, dok je vreme.

Idi na Ljis, tamo mi je draze da te citam.
 

Back
Top