Ka-52 & Mi-28 vs AH-64D Apache Longbow

Зна ли неко које су разлике између ова три хеликоптера. Мислим које су предности и мане коаксијалног ротора у односу на репни ротор и постоји ли разлика у наоружању између Ка-52 и Ми-28.
 
Jedina mana helikoptera Ka52 je cena malo je veca u odnosu na Mi28,ali je i bolji od Mi28 brzije ima vecu nosivost oruzija,dataljnije poredjenje cu napraviti kad nedjem na hardu karakteristike ova dva helikoptera.
Po mneni AH64 nema nikakve sanse protiv ova dva hilkoptera tako da neznam sto se naso u temi,oba ruska helikoptera su veci jaci brzi oklopniji vecu nosivost veci arsenal oruzija.
 
Bravo berkut, mislim da je osnovna prednost dvostrukog rotora to sto helikopter sa njim prakticno moze da prezivi gubitak repa. Ne znam napamet karakteristike ka-52 i apaca ali koliko se secam u svakoj pojedinacnoj kategoriji u poredjenju dva helikoptera pobedu odnosi ka-52 osim cini mi se borbenog radijusa.

Mislim da ce rusi u buducnosti koristiti mi-28 kao borveni heli a ka-52 ce sluziti 'specijalnim' jedinicama.
 
ka-60... "protiv helikopterski helikopter" sta god to znacilo!!
http://www.militarypictures.info/helicopters/Ka-60.jpg.html

u stvari on je buduci srednji transportni helikopter ruskih oruzanih snaga!!

i da... malo je neralno da poredite ah-64 koji je dokazana borbena masina sa mi-28 i ka-50/52... koji tek treba da pokazu dali su stvarno bolji.
P.S. postedite me slika obaranja iz iraka... on je tamo odradio posao... cak su mu se predavali celi oklopni batljoni irackih oruzanih snaga!
 
Apach se dokazao i 99 obirili smo ga malih milion sto ih je orao skinuo na pisti sto su ih u vazduhu skinuli,a u Iraku su obarani,a sto se tice Iraka nikagovog otpora nije ni bilo vec su se odma predavali,ali zato talibani obaraju kao od sale.
Ka50/52 su daleko bolji i po arsenlu i po brzini i po oklopu i po svemu,sto me i ne cudi jer su amere naucili da prave helikoptere od Rusa i tu zostaju barem jedno 20 gidina za rusima.
Apach mozes da uporedis sa MI17,a i mi17 bi ga verovatno dobio.
Mi28/35 snovi Apaca,a Ka50/52 su previse dobri i za njegove snove.
Molimte cinjenice nemoj da porices.
 
Apach se dokazao i 99 obirili smo ga malih milion sto ih je orao skinuo na pisti sto su ih u vazduhu skinuli,a u Iraku su obarani,a sto se tice Iraka nikagovog otpora nije ni bilo vec su se odma predavali,ali zato talibani obaraju kao od sale.
Ka50/52 su daleko bolji i po arsenlu i po brzini i po oklopu i po svemu,sto me i ne cudi jer su amere naucili da prave helikoptere od Rusa i tu zostaju barem jedno 20 gidina za rusima.
Apach mozes da uporedis sa MI17,a i mi17 bi ga verovatno dobio.
Mi28/35 snovi Apaca,a Ka50/52 su previse dobri i za njegove snove.
Molimte cinjenice nemoj da porices.

Kakve ti gluposti dečko lupaš da je to strašno.
Navedi mi jednu, ali jednu zemlju koja je kupila MI 28 ili Ka50/52. Pazi jednu.
Ka50/52 nije ušao u serisku proizvodnju niti će.
Mi 28 je trebao još 90-tih god da se proizvodi, a ni sada nije se krenulo sa sreriskom proizvodnjom, jer niko ne želi da ga kupi. Prosto.
A to mi smo oborili apač, isto kao i B2, pa ti lupaš, da je to strašno. Šta onda da kažemo o našim pilotima koji dve godine ginu na pripremama za aeromiting, pa onda je Mig 29 krš.
Mi17 nije borbeni helikopter, nego prerađena vrzija Mi 8, lupaš da je strašno.
 
Ah-64D Longbow je u prednosti jer ima Longbow radar na glavnom rotoru i ako se na to doda i Hellfire raketa koja ima fire and forget mogucnosti cini apacha mnogo ubitacnijim od Ka-50 jedino Mi-28N verzija ima slicne mogucnosti.


Kamo sreće da je to samo. Da ne govorimo o termalnim nišanima, koje rusi ni dan danas nisu uspeli da razviju, nego kupuju od Francuza. A na Mi 24/35 opremili Izraeskom.
 
O moj boze.
Rusija je kupila za svoje spec.jedinice KA52 i Ka50 i nosaci Mistral ce koristiti Ka52 ,MI28N je narucila Ruska vojska za pomoc pesadiji i kao glavni helikopter,Brazil je kupi nekoliko MI35....
Intaligecio moja procitaj zadnji deo i vides sliku helikoptera Mi17 sa svim naoruzanjem prvo se informisi pa onda se kurci.
Mi28 nije kupljen jer je imao nedostake koji su otklonjeni i novi je dobio oznaku Mi28N
http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Licna-karta-MIL-MI-8-MI-17.html

Rusi su razvili svoje termalne nišane,ali imaju manu malo vece temeratura koju prave pa unistavaju Stelt kod tenka 5 generacije pa su zato uzeli francuski sa prenosom tehnologije.

Mi28N je uvedn 2006 godine,a do sad su stigle 2 unapredjene serije i nastavk tek prestoji,zatim je venecuela kupila10 komada,a Indija ce ga kupiti sa Francuskom i Beligisko elektronikom pa je u fazi izrade plana za Ispunjenje tog uslova,zatim MI28HAe koji se nudi za S.Koreju,Mi28L koji je predlozen Iraku.
 
Poslednja izmena:
O moj boze.
Rusija je kupila za svoje spec.jedinice KA52 i Ka50 i nosaci Mistral ce koristiti Ka52 ,MI28N je narucila Ruska vojska za pomoc pesadiji i kao glavni helikopter,Brazil je kupi nekoliko MI35....
Intaligecio moja procitaj zadnji deo i vides sliku helikoptera Mi17 sa svim naoruzanjem prvo se informisi pa onda se kurci.
Mi28 nije kupljen jer je imao nedostake koji su otklonjeni i novi je dobio oznaku Mi28N
http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Licna-karta-MIL-MI-8-MI-17.html

Rusi su razvili svoje termalne nišane,ali imaju manu malo vece temeratura koju prave pa unistavaju Stelt kod tenka 5 generacije pa su zato uzeli francuski sa prenosom tehnologije.

Mi28N je uvedn 2006 godine,a do sad su stigle 2 unapredjene serije i nastavk tek prestoji,zatim je venecuela kupila10 komada,a Indija ce ga kupiti sa Francuskom i Beligisko elektronikom pa je u fazi izrade plana za Ispunjenje tog uslova,zatim MI28HAe koji se nudi za S.Koreju,Mi28L koji je predlozen Iraku.

Predložen, Stavljeno na razmatranje, razmišljaju da kupe, ali najbolje je Severna Koreja...:hahaha::hahaha::hahaha: možda kupe... malo da se doradi...:rotf:.. malo da se unapredi..:rotf:
Majko moja, mislim šta reći.
Drugo Mi 28 nije uveden 2006 jer se tek 2009 godine odlučilo da Mi28 bude glavni jurišni helikopter a ne ka50. Ali da projekat KA50 ne zamro, Rusija je poručila 15 KA50 kako bi pospešila izvoz.
Inače ni jedna zemla nije poručila ni Ka50 ni MI28. Ni jedna.
Zašto Grci koji koji kupuju i Američko i Rusko naoružanje nisu kupili Mi28 nego Apač, Turska isto,a na tenderu je bio i Ka50/52.
Još nešto nemešaj babe i žabe, jedna je stvar kupiti, a druga je stvar vraćanje duga zemljama kroz naoružanje. Što radi Rusija. Kao što su Slovacima umesto novca koji ima duguju dali Mi35.
Pa šta je Mi17 nego modernizovan Mi8, bure je bure... a što je naoružan.... Evropa neće moći da spava... nije jugo, nego jugo in. Eto šta je Mi17
 
Poslednja izmena:
Pa Venecuela je dobila 5 helikoptera,a do kraja godine ce dobiti jos 5 helikoptera Mi28N sa prvom seriom su prezadovljni.
S.Koreja ce kupiti verziju koju budu hteli,ali nece biti u rangu sa ruskom,Indija sigurno kupuje Mi28N,ali sa belgiskom i francuskom elektronikom.
Mi28N je uveden 2006 godine,ali je 2009 doneta odluka da ce biti glavni helikopter zbog cene koju je ima Ka52 koji je bio konkurent,uvek mozes poruciti jos serija kad je tvoj helikopter.

Turska i Grcka su bili pod pritiskom NATO-a kao i uvek i kupili su APACH.

Cecenci su oborili nekoliko APACH,a KA50 su gledali kako ih ubija i nista mu nisu mogli i to na svom terenu.
 
Poslednja izmena:
Pa Venecuela je dobila 5 helikoptera,a do kraja godine ce dobiti jos 5 helikoptera Mi28N sa prvom seriom su prezadovljni.
S.Koreja ce kupiti verziju koju budu hteli,ali nece biti u rangu sa ruskom,Indija sigurno kupuje Mi28N,ali sa belgiskom i francuskom elektronikom.
Mi28N je uveden 2006 godine,ali je 2009 doneta odluka da ce biti glavni helikopter zbog cene koju je ima Ka52 koji je bio konkurent,uvek mozes poruciti jos serija kad je tvoj helikopter.

Turska i Grcka su bili pod pritiskom NATO-a kao i uvek i kupili su APACH.
Cecenci su oborili nekoliko APACH,a KA50 su gledali kako ih ubija i nista mu nisu mogli i to na svom terenu.


Bože, bože.....
Čečeni, ajde reci mi koliko su oborili i gde.
Pa šta ako je oboren, hoćeš da ti postavim klipove gde čečeni obaraju Mi24, pa.
Ako je to tebi merilo onda nemamo šta da pričamo
Ka 50 nije imao ni 50 sati borbenog naleta u Čečeniji, kada su i mogli da ga obore.
Upoređuješ sa Apačima koji imaju 10000 sati borbenog naleta, pa razumno je da će biti kad tada oboren.
Lupaš da je strašno, mere se sati borbenih naleta sa oborenim avionima ili helikopterima, a ne kao ti,oborili helikopter ili avion, a on pre nogo što je oboren izručio 100t bobi i imao 1000 sati naleta.
Lupaš.
Grci nisu imali pritisak, opet lupaš. Evo i dokazaću ti.
Kako su onda kupili Tor-M1, S300pmu, Osa, T80U za kipasrsku vojsku. Sada poručuju BMP3-M sa Francuskim termalni nišanima. Kako tu nema pristiska.
Nego kupuju od Rusa što valja, a od Amera što valja. Prosto
Zato su i kupili Apače a ne Ka50 ili Mi28.
 
Ubilo se sto ih je apach pobio u Iraku mislim da su u prvih dva dana od pojave Cecena vec uspeli da ih obore i od njihove pojave krenulo je masnovno njihovo obaranje.

Po stizanju OSA i naoruzavanjem talibana pocelo je znatno vece obarenje,a i RPG29 su koliko se secam probijali apach sa obe strane gde su ubijali pilote ili vojnike gde su proslli.

koliko si ti glup pa kad ce amaerika dati da kupis ruske vazduhoplove,a clanica si NATO-a cak su Rumune i Bugare i ostale pritiskaju da ih izbace iz upotrebe kako bi kupili njihovu robu.

Ka50 je bombardovao Cecenske logore sa 2 kimlometra pa zato nisu ni mogli da ih obore dok apach nebi imao cime da ih gadja sa tolike daljine.

General characteristics
Crew: 2 (pilot, and co-pilot/gunner)
Length: 58.17 ft (17.73 m) (with both rotors turning)
Rotor diameter: 48 ft 0 in (14.63 m)
Height: 12.7 ft (3.87 m)
Disc area: 1,809.5 ft² (168.11 m²)
Empty weight: 11,387 lb (5,165 kg)
Loaded weight: 17,650 lb (8,000 kg)
Max takeoff weight: 23,000 lb (10,433 kg)
Powerplant: 2× General Electric T700-GE-701 and later upgraded to T700-GE-701C (1990–present) & T700-GE-701D (AH-64D block III) turboshafts, -701: 1,690 shp, -701C: 1,890 shp, -701D: 2,000 shp (-701: 1,260 kW, -701C: 1,490 kW, -701D: 1,490 kW) each
Fuselage length: 49 ft 5 in (15.06 m)
Rotor systems: 4 blade main rotor, 4 blade tail rotor in non-orthogonal alignment

Performance
Never exceed speed: 197 knots (227 mph, 365 km/h)
Maximum speed: 158 knots (182 mph, 293 km/h)
Cruise speed: 143 knots (165 mph, 265 km/h)
Range: 257 nmi (295 mi, 476 km) with Longbow radar mast
Combat radius: 260 nmi (300 mi, 480 km)
Ferry range: 1,024 nmi (1,180 mi, 1,900 km)
Service ceiling: 21,000 ft (6,400 m) minimum loaded
Rate of climb: 2,500 ft/min (12.7 m/s)
Disc loading: 9.80 lb/ft² (47.9 kg/m²)
Power/mass: 0.18 hp/lb (0.31 KW/kg)

Armament
Guns: 1× 30 × 113 mm (1.18 × 4.45 in) M230 Chain Gun with 1,200 rounds
Hardpoints: Four pylon stations on the stub wings. Longbows also have a station on each wingtip for an AIM-92 ATAS twin missile pack.[38][156]
Rockets: Hydra 70 air-to-ground rockets
Missiles: Typically AGM-114 Hellfire variants, however, AIM-9 Sidewinder, and AIM-92 Stinger may also be carried.

Ka50/52

General characteristics
Crew: One (for Ka-52: two)
Length: 13.50 m (44 ft 3 in)
Rotor diameter: 2x 14.50 m (2x 47 ft 7 in)
Height: 5.4 m (17 ft 9 in)
Disc area: 330.3 m² (3,555 ft²)
Empty weight: 7,800 kg (17,200 lb)
Loaded weight: 9,800 kg (21,600 lb)
Max takeoff weight: 10,800 kg (23,810 lb)
Powerplant: 2× Klimov TV3-117VK turboshafts, 1,660 kW (2,226 shp) each
For Ka-52:
Loaded weight: 10,400 kg (22,930 lb)

Performance
Maximum speed: 390 km/h (204 knots, 242 mph) in dive
Cruise speed: 270 km/h (146 knots, 168 mph)
Range: 1,160 km (720 miles)
Combat radius: 460 km (286 miles)
Service ceiling: 5,500 m (18,000 ft)
Rate of climb: 10 m/s (32.8 ft/s)
Disc loading: 30 kg/m² (6 lb/ft²)
Power/mass: 0.33 kW/kg (0.20 hp/lb)

Armament
1x mobile semi-rigid 30 mm Shipunov 2A42 cannon (460 rounds total, dual feeding AP or HE-Frag)
A variety of payloads on the four under-wing hardpoints, including 23 mm UPK-23-250 gun pods (240 rounds each), 2 x APU-6 Missle racks, able to accommodate a total of 12 9K121 Vikhr anti-tank missiles, Vympel R-73 (NATO: AA-11 Archer) air-to-air missiles, 80 x 80 mm S-8 rockets and 20 x 122 mm S-13 rocket, Kh-25 semi-active laser guided tactical air-to-ground missiles, presumably S-25/S-25L high caliber rockets, 4x 250 kg (550 lb) bombs or 2x 500 kg (1,100 lb) bombs, 500 L (130 US gal) external fuel tanks. Reportedly, twin Igla light air-to-air missile launchers under each wingtip countermeasure pod (total 4 missiles). Maximum total payload 2,000 kg.[21]
Two pods on the wingtips with flare and chaff countermeasure dispensers, 4 UV-26 dispensers each (total 512 chaff/flare cartridges in each pod)[22]

U svakom segmentu je Ka50/52 bolji sem u borbenom radiusu tu je skripav.
Ono najvaznije mnogo veca nosivost,i veci arsenal,veca brzina....
 
Poslednja izmena:
oni druze ne idu da se trkaju... njihovo je da podrze jedinicu na zemlji kad ih ovi pozovu. i to apach radi.
vojnici na zemlji kojima je spasavao zivot prave od njega legendu... a ne njegova specifikacija.

znas li koje oruzje je dobro?

ono koje je na bojnom polju postiglo razultate... a dok se rusi ne dokazu u sukobu kao sto je irak ili afganistan, ostavi se rasprave. mislim da je malo glupo omalovazavati letelicu koju koristi mnogo vazduhoplovstava.
 
Pa sto nije bombardovo srpske polozaje sa 8km ili Mudzahedine nego im dodje iznad glava pa ih onda bombarduje.
AGM-114 je protiv oklopna raketa,a nije raketa koja sluzi za bombardovanje neprijateljskih polozaja na zemlja,a ako ce mo da se kurcimo sa dometom izvoli 9K121 Vikhr- 8-10Km.
http://en.wikipedia.org/wiki/9K121_Vikhr

Sad jedno iznenadjenje raketa Kh25 raketa koja sluzi za bombardovanje ciljeva na zemlji,a jedna od varijanti je cak i protiv radarska domet od 10-40km,a apach ovakvu raketu nemoze ni u snovima da sanja
 
Pa sto nije bombardovo srpske polozaje sa 8km ili Mudzahedine nego im dodje iznad glava pa ih onda bombarduje.
AGM-114 je protiv oklopna raketa,a nije raketa koja sluzi za bombardovanje neprijateljskih polozaja na zemlja,a ako ce mo da se kurcimo sa dometom izvoli 9K121 Vikhr- 8-10Km.
http://en.wikipedia.org/wiki/9K121_Vikhr

Sad jedno iznenadjenje raketa Kh25 raketa koja sluzi za bombardovanje ciljeva na zemlji,a jedna od varijanti je cak i protiv radarska domet od 10-40km,a apach ovakvu raketu nemoze ni u snovima da sanja

Hahahaha slovo na papiru.
Ti se dičiš slovom na papiru,a ostali iznose stvarne događaje.
Drugo Helikopter bombarduje....majko mila. Dođe iznad i gađa...hahahah
Jevo ti jedna činjenica koju nemaš na papiru, Apač je u stanju, sve dok ima goriva u rezervaru lebdi u mestu. Ni Ka50/52 ni Mi28 nisu u stanju jer posle 15 min dolazi do pregrevanja motora. Eto ti jedna bitna činjenica.
A to ko je brži, i te gluposti to je za pacere.
 

Back
Top