Informacije o S.A.D-u.....

vahal67

Početnik
Poruka
24
Pozdrav, dobri ljudi ovoga foruma. Potrebna mi je pomoc. Naime moja keva je magistar likovnih umetnosti i zeli da ide u U.S.A vec par godina...... Ima 43 godine i ima iskustva u svom poslu. Zanimanje joj je vajar. Kako bi mogla da dobije useljenicku vizu i koje su sanse da se tamo zaposli?

Takodje zelim da pitam za mene. Ja sam zavrsio srednju tehnicku skolu drvo art. Pa me interesuje kako bih mogao dobiti vizu ja? Tj, da li postoji neki nacin da se upisem na koledz tamo? Da li neko moze da mi objasni kakav je to program work/travel...... Inache Engleski mi je perfektan a Srpski mi ide loshe :) Hvala na informacijama.
 
Ne mogu ti pomoći konkretnim savjetom,ali otprilike ako se misliš zaposlit u SAD-u onda moraš imati neko deficitarno zanimanje koje njima fali..mislim da su to danas injženeri,elektrotehničari,medicinari..sve drugo je teško bez da nekoga nemaš tamo.Poslodavac prije bilo kakvog zapošljavanja stranca mora dokazati da istog čovjeka nema u svojoj državi (državljana).
 
Znachi neverovatno je da ne moze da se ode. Iskreno ne svidja mi se nista ovde, od naravi koje ljudi imaju (cast izuzetcima) do nekih mnogo krupnijih stvari. Mislim da covek nema sanse da opstane, tj. da kreira svoj noramlan zivot. Ovde je najgore ambicioznim ljudima definitivno. Raspitivao sam se da li je moguce otici. Ono sto sam saznao je to da ako nemate tamo nekog nemate sansi. Jer ipak kada se trazi studentska viza, to je na odredjeni period. Dok me rad na crno za sada ne interesuje sa obzirom da hocu da imam normalan zivot. Viza radi braka je tek ekstaza svih mogucnosti. Jer ne samo da morate da platite vec i da zivite sa nekom osobom 2-5 godina..... E sad kakva to osoba prihvata to je vec pitanje. Ima "slucajeva" kada se "mladenci" upoznaju i ostanu do kraja zivota, ali to je retko. Drugo proveravanja su smesna. A tek kada treba da utvrde da li je brak validan..... Slican scenario kao u onoj emisiji na Fox-u :D (Ludi Kamen).

Tako da stvarno ne znam sta mi je ciniti. Imam neke prijatelje u Americi ali nisam siguran da su mi toliki prijatelji da bih mi tako veliku stvar ucinili. Zakljucak je taj da robujemo u nasoj drzavi bez osnovnih stvari za noramlan zivot. A nasi politicari nam obecavaju, kao roditelj kad obecava malom detetu da ce mu "jednoga" dana kupiti pc :) a to se na kraju nikad ne desi. "Omoguceno nam je da odemo na odmor sa sengenskom vizom, ali pitanje je sa kojim parama? Sa obzirom da je Evro 100 Dinara. U drugim normalnim drzavama ako ste iole sposoban covek pola plate ostaje na sopstveni trosak, a ovde prezivljavamo godinama, mamini i tatini sinovi svuda imaju prednost.....Onda ljudi u ovoj drzavi umesto da se drze zajedno oni se svadjaju i zivot baziraju na svadji...... Zavidnost je uvek prisutna, tj. "da komsiji crkne krava", nas "prvi covek" to zna pa gleda da to iskoristi na najbolji nacin. A ima i zavidnu profesiju "Psihijatra". Jednostavno ne bih se bunio da nema demokratije, ali da su uslovi 10x bolji. Ne znam da li ljudi imaju imalo zdravog razuma, ali ocigledno je da ne razmisljaju o buducnosti..... Zasto trpeti nekog kada nema potrebe za time..... A situacija za posao je jos gora. Moja majka je magistar i bez obzira na to nema prednost da dobije posao u bilo kakvoj skoli.... Zasto? Zato sto su konkursi vec unapred namesteni, sto se drugim recima zove "kriminal i korupcija". Sto nas dovodi do toga kako je moguce da "prvi covek" toliko prica o borbi protiv kriminala i korupcije a ustvari korupcija "cveta" :dash:

Kako je tako je, ali mi nije jasno kako ljudi ne mogu da shvate da imaju pravo na normalan zivot. I kako mogu da dozvole da im odredjeni "posteni" ljudi odredjuju sta ce raditi? To su sve razlozi zbog kojih sam zeleo da odem..... Jos mi je ostala opcija politickog azila :D (sala)
 
Mislim da je rezime tvoje priče taj da se danas ne traže pametni već što si gluplji to si bolji kandidat.Nažalost to je tako i to se neće promijeniti bar još pedeset godina.
Gledaj kukajući nećeš ništa postići već traži opcije..prijavi se na lutriju..probaj otić turistički pa tražit opcije..neki jeftiniji studij pa tamo upoznaj nekoga..ma ima rješenja,teži put svakako ali mislim ako dovoljno to želiš da ćeš si i ispunit ;)
 

Back
Top