Australija - utisci

E pa ja nisam u Pertu, vec u Melburnu. Topaz the moderator ce ti dati info iz prve ruke, a ja iz druge/trece. :)

Kakav je grad, zavisi sa cime bi ga poredio. U Ozu su gradovi kao kod nas sela, jedino sto u centru tog sela imas desetine poslovnih nebodera. Nacin zivota je drugaciji, pa tako i sve ostalo, pa i gradovi.
Moras biti specificniji sa pitanjima, onda ce i odgovori biti precizniji. Nedavno je kod mene u firmu u Melburn dosao lik iz Nigerije, koji je u Pertu zivio 6 godina sa porodicom. Kaze da je pusto i dosadno, narocito vikendom. Ali ja mislim da je tako i u Melburnu.
Za posao... kakav posao i sta te zanima? Najbolji sajt za trazenje posla je seek.com.au. Ako imas nekog ovde moze ti pomoci, isto kao i kod nas, stela radi gdje burgija ne moze.
Imigranta ne ceka nista, osim lavine svega i svacega totalno drugacijeg od onog kod nas. Kako ces ti to primiti, zavisi od tvoje percepcije. :)
 
E pa ja nisam u Pertu, vec u Melburnu. Topaz the moderator ce ti dati info iz prve ruke, a ja iz druge/trece. :)

Kakav je grad, zavisi sa cime bi ga poredio. U Ozu su gradovi kao kod nas sela, jedino sto u centru tog sela imas desetine poslovnih nebodera. Nacin zivota je drugaciji, pa tako i sve ostalo, pa i gradovi.
Moras biti specificniji sa pitanjima, onda ce i odgovori biti precizniji. Nedavno je kod mene u firmu u Melburn dosao lik iz Nigerije, koji je u Pertu zivio 6 godina sa porodicom. Kaze da je pusto i dosadno, narocito vikendom. Ali ja mislim da je tako i u Melburnu.
Za posao... kakav posao i sta te zanima? Najbolji sajt za trazenje posla je seek.com.au. Ako imas nekog ovde moze ti pomoci, isto kao i kod nas, stela radi gdje burgija ne moze.
Imigranta ne ceka nista, osim lavine svega i svacega totalno drugacijeg od onog kod nas. Kako ces ti to primiti, zavisi od tvoje percepcije. :)

Kakav je tvoj licni utisak o Australiji, uopste,ono sto ne moze da se nadje na internetu.
 
Kakav bi bio lični utisak nego subjektivan. Idete li tamo da živite neki objektivni život ili svoj lični subjektivni?
Jesi li siguran da treba da gledamo norveški film u vezi slike i prilike oza?
 
No, da ne misliš da te zezamo što te malo komentarišemo, stvarno nas zanima šta ima u Melbrunu, pošto npr. ja treba da idem tamo uskoro.
Ako bi znao neki najjeftiniji privremeni smeštaj, i neku šemu/vezu za brzo nalaženje posla... javi.

Inače film će pogledamo čim se skine bespravno, pa ćemo deliti utiske (radoznalost ne bi ubila mačku da nije bila radoznala).
 
A kad smo vec kod Ikee, utorkom su u njihovom restoranu na snizenju "mesne loptice", tako da ceo rucak sa picem i dezertom izadje oko 10$ po osobi. Obavezno probati!
Da, drugi ljudi idu u Ikeu da kupuju namestaj, a ja da jedem - i to dobro :D
Ustvari sam shvatila da mi je to kao odlazak na nedeljni rucak kod babe....









4
 
Hahahahaha, jedva cekam.

Zato mi psuje majku cigansku, cergarsku...
I kaze da vise nema 23...
...nego 39.

Kakve to veze ima, here I am - on the road again...
... here I am, turn the page!

Taj osecaj da zivis na godisnjem odmoru...
Nezamenljivo!

Ko kad ste bili negde napolju, pa potrosili sve pare.
Dekranje po prodavnicama, snalazenje...
Ufffff!
 
Pretpostavljam da je kvalitet IKEA mesa/hrane slican kvalitetu IKEA namjestaja, bas kao sto su im i cijene slicno niske
Generalno, cijena hrane je obrnuto proporcionalna BMI onog ko jede tu hranu, tj., sto je cijena niza to je BMI veci
Kilogram divljih jabuka (onih malih sto izgledaju bezze) je 15 $AU na organic odjeljenju QV marketa u Meburnu. Nema nista dobro i zdravo za male pare, samo smece.

http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm

http://www.abc.net.au/news/stories/2010/04/14/2872573.htm
 
Poslednja izmena:
I jos nesto..
Stvarno ne razumem sta ti je!

Kad govorimo o australijskom mentalitetu, ti nam dajes norveski film, a kad govorimo o švedskoj kuhinji, ti dajes clanak o austalijskim navikama u ishrani!

Daj odluci o cemu pricas!
 
Poslednja izmena:
E hvala ti za film, nisam ni znao da Norveška ima tako nešto.
Vala pravi biser. *ebački u više pogleda.:klap:
Jesi ga smestio na pogrešno mesto, ali to je već stvar percepcije, odličan je tamo gde jeste.
Hoćemo sad još nešto da pričamo?
 
Evo malo vesti iz
.

Pozdrav,
Iscitao sam kompletan forum i podforume (par meseci radim na tome,prikupljam informacije i slicno) i shvatio sam da je process dobijanja vize jadan mukotrpan posao za koji je potrebno dosta vremena, strpljenja i zivaca. Cestitam na uspesno zaokruzenoj celini, dobijenoj vizi i konkretno bih te pitao nekoliko stvari kako ne bih bespotrebno lutao.
Nameravam da udjem u ceo process apliciranja i pre nego sto odem u ambasadu moram da rascistim neke nedoumice. Naime moja situacija je takva da me zove rodjak (ujak, Queensland, Gold Coast) da dodjem i da radim sa njim. On je tamo 20.god. radi po pola sa ortakom (ortacko drustvo) obezbedjivanje rudnika u Northern Territory i on bi mi obezbedio posao, dakle bio bi poslodavac, sponsor i primio bi me kod sebe.
Znaci moj cilj je PRIVREMENA, radna viza, sponzorisana od strane poslodavca (rodjak, privatni biznis). Ja sam zavrsio faks ovde (ekonomija), radim u privatnoj firmi u Novom Sadu 2.god i imam odsluzen vojni rok. Nemam nameru da verifikujem diplomu faksa a zavrsena srednja skola je elektrotehnicka – elektrotehnicar racunara.
Ti si isla na subclass 175 skilled migrant pa me zanima tvoje misljenje na koju aplikaciju treba da idem( 457 ???) obzirom da me poslodavac zove tamo da radim. Da li taj posao koji mi on nadje mora da bude sa SOL ? Vidim promena ce biti od 01.07.2011 kao i obicno i pre nego odem u ambasadu znacio bi mi savet nekoga ko je to vec prosao…
Uz lep pozdav zelim SRECU na ostrvu i ….. molim za pomoc
 
Za poceta ambasada nema nista sa aplikacijama za radne i useljenicke vize, u ambasadu se ide tek kada je viza odobrena, da je oni zalepe u pasos.
Aplicira se na www.immi.gov.au.
E sada, bez obzira za koju vizu se aplicira, postoje neki uslovi koji moraju biti ispunjeni.Ovde mozes videti sta je sve potrebno za vizu 457.
U principu je obicaj da firma koja sponzorise radnika uradi veci deo posla, sto pretpostavljam da ovde nece biti slucaj? Zato se posveti iscitavanju ovih stranica. Ovde su izlistane skorasnje promene vezane za ovu vizu, izmedju ostalih i program za expres dobijanje vize za Kvinslend.
 
Poslednja izmena:
Za pocetak u ambasada nema nista sa aplikacijama za radne i useljenicke vize, u ambasadu se ide tek kada je viza odobrena, da je oni zalepe u pasos.
Aplicira se na www.immi.gov.au.
E sada, bez obzira za koju vizu se aplicira, postoje neki uslovi koji moraju biti ispunjeni.Ovde mozes videti sta je sve potrebno za vizu 457.
U principu je obicaj da firma koja sponzorise radnika uradi veci deo posla, sto pretpostavljam da ovde nece biti slucaj? Zato se posveti iscitavanju ovih stranica. Ovde su zlistane skorasnje promene vezane za ovu vizu, izmedju ostalih i program za expres dobijanje vize za Kvinslend.

Hvala ti GeaGea na smernicama,
malo me buni to sto ne moram da idem u ambasadu u startu,
idem dobro da proucim "457"form,
Pozdravljam te pa se cujemo... poz iz NS-a !!!
 
Taman sam hteo da ti kažem da postavljaš pitanja ovde umesto na PP, jer ćeš više odgoora dobiti. A i slanje copy-paste pisama različitim ljudima teško da će nekog motivisati da troši vreme odgovarajući ti, s pbzirom da ni ti nisi potrošio vreme pišući pitanje nego si ga iskopirao.

I posle kažu Gea nije fina, a ona svima odgovori.

Inače vidjen si za 457, ali ne znam više šta treba za tu vizu jer su menjali dosta uslova u medjuvremenu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top