Kontejner na četiri točka

Poruka
20.421
Nisam vozac, nemam ni auto , nemam cak ni ambicije da postanem ....al nesto sam primetila ovih dana i ziva nisam da cujem vase misljenje...

Dakle....
Citam neku knjigu , glavna junakinja je majka troje dece, kola su joj unutra omanja deponija...kad je pocela da nabraja sta tu sve ima ...povracalo mi se. Al racunam knjiga je to - karikira.

Onda dodje komsinica da joj moj muz preparkira auto zbog leda , i on ode vraca se a faca :eek: ...kaze ja strokaviji auto nisam video ...ima cak i kore od banane na suvozacevom sedistu i neke pokvarene jabuke ....Onda ja :eek: ...

Na tu pricu nadovezuje se nas kum koji sedi tu sa pricom kako izgleda auto njegove bivse ...tako da su kola od one keve iz knjige dosla jos kao super cista.

I onda vratim film...sta imaju po kolima moje drugarice ....i sa zaljenjem moram da priznam da nisu bas daleko od ove price....nemaju nista ubudjalo ...al diskovi polomljeni i pobacani, prazne kese od cipsa....novine od preklane...po sopstvenom priznanju - blato od prosle zime po podu ...

I sad sam ja majke mi u dilemi ...sta je to sa zenama vozacima...
I nije valjda da je to pravilo...
Kako devojke koje su inace izuzetno pedantne i vode racuna ne samo o higijeni nego i o estetici ....koje izgledaju kao sa stranice vogua da su sisle , kad je u pitanju auto postaju tako nemarne ???

Zato bi htela da cujem vas.
Kakav vam je auto?
Jel brinete o higijeni unutra i spolja ?
 
da i o mentalnoj higijeni...vodim ga kod psihijatra! :mrgreen:

a sad ozbiljno. opste je poznato da zene cesto ni benzin ne sipaju same, znaju samo da voze svoj auto..za sve ostalo tu su muskarci, jer auto je muska stvar...ja sam moj auto vozila na pranje redovno, cak sam zvala ciku iz renta kara da mu promeni ulje na 5000km...ali sam videla muskarce kod kojih u kolima ima i od popa usi...
bilo me sramota da mi kola budu strokava. :rumenko:
 
e pa ja baš retko vozim, ali ne podnosim da u autu ima bilo šta što je višak, opsesivno skupljam papiriće, one koji obično stoje ispred suvozačevog sedišta, o većem smeću i da ne pričam, ono se izbacuje pre noego što se unese u auto...nekako mi je nezamislivo da sednem u auto a ispred mene oni papirići tj slipovi od kartica ili papirići od žvaka, tako da do daljnjeg ni ne stižemo... uglavnom toliko haos vidjam po automobilima ljudi koji imaju decu, pa im onda u toku vožnje daju da se zanimaju kojekakvim grickalicama koje deca razbacaju po vozilu i ondak se ne skupi jednom, drugi put i već nastaje pometnja
 
Ja bi volela da ovo bude tema iskljucivo o zenskim automobilima, i da ne bude prepucavanja na relaciji muski -zenski auto ...nego bas to sto sam vas pitala ...jer mi je bas trulo ovo sto sam do sad izvela kao zakljucak , i ne osudjujem nego pokusavam da shvatim i da proverim jel to pravilo ili izuzetak.
 
Moj auto bi bio konteJner da nije mm...:rumenko::rumenko::rumenko:
Nemam u njemu nikakve ubuđale hrane, ali papira, kišobrana, novina, hemijski, kesa... svega ima...:rumenko::rumenko:
Ne volim da perem auto ni spolja ni iznutra...
To radi mm, u toku proleća, leta i jeseni... a zimi ga otera na pranje...(auto se pere svake 2 nedelje zimi, a svake nedelje leti)..

Evo pošto sam javno priznala, stidim se...:rumenko:

Dok je auto mm čist kao duša devojačka... :D:rumenko:
 
Ne može auto uvek da bude čist .... ali da se vodi računa o čistoći... to može.

Kada sam kupila ovog mog zmaja, prethodni vlasnik mi je dovezao toliko prljav auto, da sam se zgranula .... čak nije ispraznio ni pepeljare ..... pikavaca, pepela, prljavštine, djubreta - pa to je bilo strašno. Gepek prepun nekih delova koji ne vrede ni dinar ..... ma katastrofa. Ali sa druge strane, taj isti vlasnik je imao sve redovne servise i sve što se tehnički i mehanički može odraditi za auto - bilo je u savršenom stanju.

Vodim računa o čistoći auta, ali se desi da mi je auto i prašnjav, i prljav .... desi se da nedeljama ne stignem da ga usisam ..... živim u zgradi i za mene je čitava procedura čišćenja auta detaljno ... Tako da, ima hiljadu razloga zašto je nekom prljav auto .... ali i hiljadu načina da se to izbegne.
 
Moj auto je slican tom sto si opisala u temi :rumenko: Nema bas budjavih stvari ali starih diskova koje vise nikad ne slusam, upaljaca koje niko ne koristi i to... Meni je auto iskljucivo prevozno sredstvo, a i ne vozim ga cesto, tako da, da se setim da ga glancam i sl...Nekako mi auto poslednji na spisku...Sto se za mog momka ne moze reci, smeta mu i najmanja prasinica, pre neki dan ga oprao i nisu mu dobro oprali iznutra tako da hoce ponovo da ga opere iznutra negde drugde :roll: , iskreno meni je ok opran...mislim, auto ko auto...sta mu fali...bzvz...Kad bi tako bio pedantan i u stanu 'de bi nam kraj bio!
 
...ja se prema automobilu odnosim kao prema bebi, mozda zato sto sam taze vozac...volim ga glancam, brisem, nabavljam detalje...volim da lici na upakovano maleno gnezdo...nesto kao negovanje zivotnog prostora, kao sto lickamo stan...ipak on dosta govori o nama...
 
Nisam vozac, nemam ni auto , nemam cak ni ambicije da postanem ....al nesto sam primetila ovih dana i ziva nisam da cujem vase misljenje...

Dakle....
Citam neku knjigu , glavna junakinja je majka troje dece, kola su joj unutra omanja deponija...kad je pocela da nabraja sta tu sve ima ...povracalo mi se. Al racunam knjiga je to - karikira.

Onda dodje komsinica da joj moj muz preparkira auto zbog leda , i on ode vraca se a faca :eek: ...kaze ja strokaviji auto nisam video ...ima cak i kore od banane na suvozacevom sedistu i neke pokvarene jabuke ....Onda ja :eek: ...

Na tu pricu nadovezuje se nas kum koji sedi tu sa pricom kako izgleda auto njegove bivse ...tako da su kola od one keve iz knjige dosla jos kao super cista.

I onda vratim film...sta imaju po kolima moje drugarice ....i sa zaljenjem moram da priznam da nisu bas daleko od ove price....nemaju nista ubudjalo ...al diskovi polomljeni i pobacani, prazne kese od cipsa....novine od preklane...po sopstvenom priznanju - blato od prosle zime po podu ...

I sad sam ja majke mi u dilemi ...sta je to sa zenama vozacima...
I nije valjda da je to pravilo...
Kako devojke koje su inace izuzetno pedantne i vode racuna ne samo o higijeni nego i o estetici ....koje izgledaju kao sa stranice vogua da su sisle , kad je u pitanju auto postaju tako nemarne ???

Zato bi htela da cujem vas.
Kakav vam je auto?
Jel brinete o higijeni unutra i spolja ?
Мирка, бре, како ниси возач?:)
Па што смо онда целу ону тему о полагању вожње исписали?:lol:

Изнутра мора бити чист, споља не мора бити беспрекорно чист.
Наравно, у животу се нисам латила прања аутомобила. То се ради или у перионици или регрутујем татицу.:mrgreen:
 
Najviše vodim računa o tehničkoj ispravnosti(odrasla sam u porodici automehaničara)i volim da "prčkam"sama oko auta.Ali,primijetila sam da kad sam dobre volje i radosna,ne obraćam pažnju na urednost i ne smeta mi ako je malo prljav..čim malo upadnem u neraspoloženje ili tugu,toliko ga glancam da se sija kao patkova glava:)
Otprilike to izgleda kao proturavnoteža odnosno kad je u meni nered,insistiram na spoljašnjoj urednosti mog ljutog stroja..i kažem mu Sve je u redu,u mom neredu:)
 
Auto perem jednom nedeljno,i to sredom...
Kada mi je dete bilo manje,imala sam grisine i ostale grice cesto u tragovima po sedistima,igracke i tako svasta nesto ali sada NE.
Ja svasta imam u kolima(i rezervne baletanke cak!)ali djubreta jok.
Milsim da zenski auto mora da bude kao i zena sama.Uredan,umiven,mirisljav..ali i da muskarac vodi brigu o njenom autu kao i o njoj...
Servis,registracija itd.:)
 

Back
Top