Ljubav i seks
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Ljubav i seks

Plutarh nije na forumu
    borac za prava namjerne evolucije (je otisao zauvijek)
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ljubav i seks

Smatram da se 90% danasnjih "ljubavi" zasniva na fizickom izgledu, tj. na seksu, da 9% ode na "ljubav" iz finansijskih razloga, a da 1% mozda ode ljubavi bazirane na karakternim i intelektualnim, duhovnim osobinama koje su oni razvili nezavisno jedni od drugih ili institucija.

Postoje tu i romanticne varijante, tj. mjesavine fizickog i intelektualnog, pri cemu je udio intelektualnog minimalan, jer je i njihova sposobnost shvatanja prilicno mala, a opet vjerovatno veca nego u slucaju "ljubavi" iz seksa.

I cisto sumnjam da se na krstarici uopste krecu ljudi kojima je nezavisni intelekt prioritet. Ima tu doduse onih koji i u intelektu nalaze zadovoljenje za svoj stadni instinkt, ali kad kazem intelekt kao prioritet onda se pod tim podrazumijeva nesto rijetko i nesto sto u svakom slucaju obogacuje.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1495

Podrazumevano Re: Ljubav i seks

odakle ti ovo? pojasni...si ovo sam smislio il si procito negde? ako je od nekud navedi izvor
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nemam ja ni priblizno toliko vremena da prepisujem od drugih koliko vi moderatori da zakljucavate sve moje teme.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1495

znaci ovaj zakljucak si sam izveo
    sad mene kopka na osnovu cega? licno iskustvo? posmatrao okolinu?

ja se sa ovim ne slazem pa te zato pitam odakle ovakav zakljucak

Aktivan član zenicanin (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Mislim da izgled ima velikoga uticaja na ishod prvoga kontakta ili uopste pocetka ljubavne veze.Kako vrijeme odmice uticaj izgleda slabi i jaca uticaj emocionalne inteligencije i emocionalne obrazovanosti te verbalne inteligencije jer za raznovrstan zivot u braku rijecitost je potrebna.U koliko nema inteligentnoga razgovora koji se ne ponavlja nastupa monotonija u braku i vrlo cesto se supruznici traze druge nacine da unesu raznovrsnost u zivot.Emocionalna inteligencija posebno empatija je iznimno vazna u braku i vezi jer omogucava da jedan partner osjeca sta osjeca drugi partner te samim tim nastaje i jedna velika zelja da zadovoljimo partnera jer time zadovoljavamo i sebe.U koliko je to obostrano onda je to ljubav.Tada svaki poklon partneru vidimo kao poklon i sebi jer svaku prijatnu emociju koju osjeca on osjetimo i mi.Takodje svaku neprijatnu emociju koju osjeca on osjetimo i mi pa ga pokusavamo zastititi od toga jer tako stitimo i sebe od neprijatni emocija.Ovo dozivjeti je nesto najbolje sto se osobi moze dogoditi.Malo ljudi uspije razviti empatiju toliko.

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Licno iskustvo.

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

ovo je jos jedna tema gde se blati po ljudima uopste ukljucujuci i ljude sa krste, gde postavljac izvodi svoje pametne zakljucke kako smo svi glupi, koristoljubivi, nesposobni da volimo....ja bih mu savetovala da svoju ogorcenost preispita i da se usmeri na sopstveno izlecenje....ogorcenost izjeda dusu i telo, a ruine niko ne voli.....
    Poslednji put ažurirao/la neizreciva : 24.02.2010. u 18:24
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Chupos nije na forumu
    beži čudo...sakrilo si nož pod maramu, pokvarilo si igru...
    Aktivan član Chupos (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    48

Previše generalizuješ...previše...
    Čovek nastrada od onog čega se plašio...
    Ako ti smatraš da se današnje ljubavi baziraju na svemu što si naveo, svako tvoje iskustvo će da podseća jedno na drugo baš zbog stava koji zauzimaš...
    Ono u šta veruješ, postoji...
    Mislim da je svaki odnos previše individualan i poseban da bismo o njemu mogli tako govoriti kao što ti pokušavaš...
    And what would humans be without love? RARE, said Death!

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1495

a tako ok...pa zapitaj se mozda je problem u tebi...pre nego sto etiketiras 99 posto ljudi

Chupos nije na forumu
    beži čudo...sakrilo si nož pod maramu, pokvarilo si igru...
    Aktivan član Chupos (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    48

Niko ne može da voli ogorčene ljude...ne iskreno...
    And what would humans be without love? RARE, said Death!

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Plutarh Pogledaj poruku
    Smatram da se 90% danasnjih "ljubavi" zasniva na fizickom izgledu, tj. na seksu, da 9% ode na "ljubav" iz finansijskih razloga, a da 1% mozda ode ljubavi bazirane na karakternim i intelektualnim, duhovnim osobinama koje su oni razvili nezavisno jedni od drugih ili institucija.

Postoje tu i romanticne varijante, tj. mjesavine fizickog i intelektualnog, pri cemu je udio intelektualnog minimalan, jer je i njihova sposobnost shvatanja prilicno mala, a opet vjerovatno veca nego u slucaju "ljubavi" iz seksa.

I cisto sumnjam da se na krstarici uopste krecu ljudi kojima je nezavisni intelekt prioritet. Ima tu doduse onih koji i u intelektu nalaze zadovoljenje za svoj stadni instinkt, ali kad kazem intelekt kao prioritet onda se pod tim podrazumijeva nesto rijetko i nesto sto u svakom slucaju obogacuje.
    SVE ljubavi zasnivaju se na seksu.
    Neurotičarske veze mogu biti zasnovane na različitim kriterijumima koji nemaju veze sa seksom. Jedan od njihovih kriterijuma može biti i specifičan karakter i specifično iskazivanje inteligencije, no najčešće navodne intelektualne prednosti prisvajaju ljudi kojima niko nikad nije rekao da su lepi, čak ni mama. No, mama im je rekla da su pametni. I samo mama.

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dobro, pametnjakovicu, trebao sam reci da je 90% njih ISKLJUCIVO na onoj radnji?

Intelektualne sposobnosti se rezervisu od strane onih koji valjda iz raznih razloga imaju potrebu za selekcijom?

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Mozes ti da smatras sta zelis, to nema nikakve veze sa realnoscu.
    Ljudi koji imaju kompleks boga..uf kakva zamorna stvorenja
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Oh, izvini sto imam socijalnu svijest. Covjek je po definiciji bice koje primjecuje i misli, a ne samo primjecuje i jede! A ja imam pravo da primjecujem sta hocu... Volim filozofiju vise nego sve primjetozdere na svijetu.

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Citat Original postavio zenicanin Pogledaj poruku
    Mislim da izgled ima velikoga uticaja na ishod prvoga kontakta ili uopste pocetka ljubavne veze.Kako vrijeme odmice uticaj izgleda slabi i jaca uticaj emocionalne inteligencije i emocionalne obrazovanosti te verbalne inteligencije jer za raznovrstan zivot u braku rijecitost je potrebna.U koliko nema inteligentnoga razgovora koji se ne ponavlja nastupa monotonija u braku i vrlo cesto se supruznici traze druge nacine da unesu raznovrsnost u zivot.Emocionalna inteligencija posebno empatija je iznimno vazna u braku i vezi jer omogucava da jedan partner osjeca sta osjeca drugi partner te samim tim nastaje i jedna velika zelja da zadovoljimo partnera jer time zadovoljavamo i sebe.U koliko je to obostrano onda je to ljubav.Tada svaki poklon partneru vidimo kao poklon i sebi jer svaku prijatnu emociju koju osjeca on osjetimo i mi.Takodje svaku neprijatnu emociju koju osjeca on osjetimo i mi pa ga pokusavamo zastititi od toga jer tako stitimo i sebe od neprijatni emocija.Ovo dozivjeti je nesto najbolje sto se osobi moze dogoditi.Malo ljudi uspije razviti empatiju toliko.
    Sa napisanim se skroz slažem.
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Oh, izvini sto imam socijalnu svijest. Covjek je po definiciji bice koje primjecuje i misli, a ne samo primjecuje i jede! A ja imam pravo da primjecujem sta hocu... Volim filozofiju vise nego sve primjetozdere na svijetu.
    Nemas ti nikakvu svest izgleda kad mislis da imas pravo da trpas ljude u koseve na osnovu svojih tuznih primera..no da, imas pravo da kazes sta mislis, pa makar to bio potpuni promasaj. Ja isto tako imam pravo da reagujem na postove osobe koja nije svesna svoje nesvesti..
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za mene je sposobnost vise sexy nego izgled. Sposobnost za duboko razmisljanje, za misli koje se orjentisu prema obilnom zivotu! Naravno kod ljudi. Zamisli sad ogroman sistem misli razgranat na sve strane...

Npr. jedno drvo, je li ono vaznije od mnogo trave ispod drveta? A isto to drvo takoreci nema nikakvu korisnost po svoju okolinu. Ipak ono zadivljuje svojom moci i sposobnosti, snagom ...
    Da li je vama draza sitna travica koja se ne samo tiska jedna do druge da naprave mjesta da im bude udobnije, pa jos padne i svakakvog lisca po njima, nego ono drvo?

Buduća legenda Ankora (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    851

.. Profiliras vecinu , si ziher u svoj zakljucak ,?
    Mnogo je to posla ? Mozda zaredanih gorkih iskustava progovara iz tebe , jerbo da je tako --> svit nebi imao smisao !
    ¡Olé!

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja pricam o moci ... sposobnosti za evoluciju. Sta mislis da li je prvi insekt nastao od drveta ili trave?

Ja sam ubijedjen da je to bila neka vocka koja je pala u vodu i u njoj se odrzala i razvijala... Vjerovatno je padala u mulj i tu razvila dvostruku prirodu - za vodu i korijensku prehranu...

Buduća legenda Ankora (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    851

Ja sam vjernik . Stoga znas moje vjerovanje o nastanku svita !
    Ako me pamcenje sluzi .. Svojevremeno si pisao da bi sex trebao sluzit samo za stvaranje potomaka , jesam li u pravu ?
    ¡Olé!

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cini mi se da nisi. Pisao sam mozda u vezi toga, da djevojke ne trebaju da preuzimaju muske uloge i navike, ili barem ne sve.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Cini mi se da nisi. Pisao sam mozda u vezi toga, da djevojke ne trebaju da preuzimaju muske uloge i navike, ili barem ne sve.
    ...sa ovim se potpuno slazem...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dobro...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1495

tema je uvredljivog karaktera
    svako ima prava na svoje misljenje ali nema prava da ga namece drugima, vredja, a jos manje da predstavlja to kao zvanicnu statistiku

Slične teme

1. pdf LJUBAV i seks...
    Autor Lilu u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 23.04.2008., 14:37
  2. ljubav ili seks
    Autor demon hunter u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 10.01.2007., 17:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor