Bolovi u nogama

jexy1005

Iskusan
Poruka
5.287
Pozdrav,
listala sam podforum ali nisam uspela da nadjem nesto slicno ovome sto mene muci.

Naime, u protekle dve godine periodicno mi se javljaju bolovi u nogama, cesce u levoj.
Bol se proteze duzinom cele noge, sa strane i pocinje lagano, a onda imam osecaj kao da mi je neka stega na nozi i steze sve jace i jace dok ne dostigne neki, nazovimo to vrhunac, i ona popusti i vise ne boli. I tako po par dana, periodi kad boli traju po 15-30minuta, periodi bez bola duze, sat do dva. Nadam se da sam dobro opisala jer ne mogu tacno da definisem da li me boli misic ili kosti. Mislila sam da idem kod lekara, ali posto mi se to desava par puta po par dana u toku godine,(mozda ima veze sa promenom vremena, palo mi je na pamet) ne znam ni sta bih rekla doktoru "Znate, mene boli noga, al ne sad, zabolece me za pola sata":)

imam 29 godina, 78 kg na 166cm visine, i radim kancelarijski posao, znaci sedim 8 sati.
Idem na pilates jednom do tri puta nedeljno, zavisi kako kad imam vremena.
Do sada nisam imala vecih zdravstvenih problema, ne racunajuci glavobolje i vitiligo kojeg imam od 2003.
Prababa je imala, baba i tata imaju problema sa prosirenim venama,mozda to ima neke veze.

Moje pitanje, da li je neko imao slicne probleme, ako je imao ima li neki savet sta da radim, jer kad boli onda bas BOOOLII
I da li ovo ukazuje na nesto sto bi trebalo da proverim?

Zahvaljujem
 
Pozdrav,
listala sam podforum ali nisam uspela da nadjem nesto slicno ovome sto mene muci.

Naime, u protekle dve godine periodicno mi se javljaju bolovi u nogama, cesce u levoj.
Bol se proteze duzinom cele noge, sa strane i pocinje lagano, a onda imam osecaj kao da mi je neka stega na nozi i steze sve jace i jace dok ne dostigne neki, nazovimo to vrhunac, i ona popusti i vise ne boli. I tako po par dana, periodi kad boli traju po 15-30minuta, periodi bez bola duze, sat do dva. Nadam se da sam dobro opisala jer ne mogu tacno da definisem da li me boli misic ili kosti. Mislila sam da idem kod lekara, ali posto mi se to desava par puta po par dana u toku godine,(mozda ima veze sa promenom vremena, palo mi je na pamet) ne znam ni sta bih rekla doktoru "Znate, mene boli noga, al ne sad, zabolece me za pola sata":)

imam 29 godina, 78 kg na 166cm visine, i radim kancelarijski posao, znaci sedim 8 sati.
Idem na pilates jednom do tri puta nedeljno, zavisi kako kad imam vremena.
Do sada nisam imala vecih zdravstvenih problema, ne racunajuci glavobolje i vitiligo kojeg imam od 2003.
Prababa je imala, baba i tata imaju problema sa prosirenim venama,mozda to ima neke veze.

Moje pitanje, da li je neko imao slicne probleme, ako je imao ima li neki savet sta da radim, jer kad boli onda bas BOOOLII
I da li ovo ukazuje na nesto sto bi trebalo da proverim?

Zahvaljujem

draga moja isti problem imam i rečeno mi je da je to klasična neuralgija
dali su mi neke lekove i kažu da mora magnetna da se uradi zbog postavljanja prave dijagnoze.ps. proverite šećer obavezno
 
Ok
kako god, svakako moram otici kod lekara jer ne bih volela da sutra ( nadam se da ce to sutra biti uskoro:D) u trudnoci muku mucim i sa ovakvim bolovima, uz sve ostalo sto me ceka:)
samo sam htela da vidim ima li jos nekog sa slicnim problemom, da bar otprilike znam sa cim imam posla

Hvala Vam svima
 
Pozdrav.. Zeleo bih da postavim jedno pitanje u vezi bola u nogama.. naime nekoliko dana unazad imam bolove u predelu kolena, tacnije iza, u zglovoima, na mestu gde se kolena savijaju.. Nije neki strasan bol, ali iritira i najcesce je uvece kada krenem na spavanje.. Inace sam aktivan u teretani i bas sam cesto na nogama ovih dana.. Kako umanjiti taj bol ili ga eliminisati, jer imam problem sa spavanjem zbog tog bola.. Ako ima neko slicnih iskustava ili moze odgovoriti slobodno neka objasni i predlozi nesto, hvala.. P.S. Nadam se da nisam smorio :)
 
Niste smorili... ;)

Mozda malo da smanjite napor,vise odmora da vidite da li ce taj bol nestati...

Jedan privremeni savet:
Podignite noge na jastuk iznas nivoa srca i tako spavajte.
 
Poslednja izmena:

Back
Top