Posao u vojsci

Prijatelju bolje cisti ulicu nego da budes vojnik po ugovoru iz kog si grada imas stalno neke konkurse plata ti je 25.000 i jos za markicu i mozda neka dnevnica za dezurstvo i neki put. A seksa na pretek pa bolje batali. Vidi za policiju ili konobara.
 
Imam 26 godina i odsluzen vojni rok.Posto sam dobio otkaz nosim se mislju da se prijavim za posao u vojsci.Sta savetujete? Da li trenutno ima konkursa?

E,***,svirate Q.Covek je verovatno razmotrio sve opcije.Imas konkurse.Pogledaj na sajtu Vojske.Nije to neki posao,ali ako ti bude blizu mesta stanovanja,nece biti tako lose.A,posao,posao kao u Vojsci.Bio si,video.Pozeli sebi srecu,i mi ti zelimo.
 
Ici ces na neki kurs od mesec dana u neki centar za obuku pa ces biti obavezan jedan ugovor na 4 godine da potpises ili ako pre nekog vremena napustis da im nesto nadoknadis. Mislim da je to najmanje 6 meseci. Dobra su ti mesta u vezi, sanitetu izbegavaj cuvarsku sluzbu ako mi kazes iz kog si mesta mogu ti nesto blize reci. Probaj zelim ti sve najbolje tesko je za posao bilo gde. Imas testiranja kod psihologa i lekarski pregled. U bg nije guzva niko nece da radi za 25.000 kada to imaju i cistacice duze samo metlu i mogu da budu krive samo ako ima paucine.
 
Zivim u Pancevu.
Znam da nije neka plata ali bole ista nego nista.
Sta da radim po ceo dan?

Spremi se dobro.Fizicki.A i psihicki.Budi spreman da ucis,teoriju.Nije mnogo.Prijavi se na konkurs u spec brigadu.Moraces da trcis i da trpis,ali 30000 i bonovi nisu malo.Razmisli jos jednom,nije los posao,mozda bude i bolje.
 
A mozda dopadnes i Haga il Sibira jer sa ovim nasim se nikada ne zna, cas posla se okrenu i ispale svoje dojucerasnje heroje.Tako da ti je moj savet da se okanis te firme, jer su od nje digli ruke svi iole ozbiljni i perspektivni likovi.
 
E, aj kad nadjete momku bolji posao, javite mi se da pronadjete i za mog prijatelja, pa i za mene kasnije.

Plata je,nazalost,mala.Ali je odraz stanja u drustvu.
Na jugu centralne Srbije ne ujedaju.Ako se za.ovna kako treba eto i vas dvojice.
U Hagu ili Sibiru ne zavrsavaju oni koji postuju medjunarodno ratno pravo.

Tacno je da se vreme u Vojsci u narodu naziva sluzenje, ali to nije sluzenje pretpostavljenom. To je sluzenje svom narodu i svojoj drzavi i trebalo bi da je cast svakome da obavlja takav posao.

U Vojsci nisi nikome sluga, postujes odredjene propise i imas odredjena prava. Tvrdim da je moguce raditi samo u okviru zakonskih odredbi, tako da budu zadovoljni i tvoji pretpostavljeni i ti.
 
kraljevacki korpus valjda zaposljava ugovorce ,jedno 200+ im treba ,mozda i ladjevci helikopterska jedinica ,srednja strucna sprema ,30.000 plata. od 7-15h radno vreme.znam i jednog drugara koji radi tamo vec duze vreme iz okoline je beograda.
 
Iz iskustva govorim jer sam 10 godina u cizmama i pod opasacem da to nije nimalo lak posao ni fizicki ni psihicki ali ko voli nek izvoli ja se opredeljujem za nesto drugo gdece mi glava biti mirna u neku ruku,gde necu vise slusati druge nego sebe i svoj mozak,gdecu da se zaista oslanjam na sebe i svoju snalazljivost.Srecno sa vojskom,plata za mala mesta nije losa oko 250 eura plus 10 eura po neko dezurstvo i ako imas neki teren to je super.Samo spremi zivce debele kao stub Avalskog tornja i jake kao sajla.
 
Veziste sa vezom priamju uvek.:per:
А везисте без везе?

30 godina je zaista limit za vojsku ako si nov.
pozdrav i ja sam bio vezista pri pvo komandnoj bateriji (valjda se i sad tako kaze :D).
Када сам имао 30, лимит је био 28, сада када имам 32, лимит је 30. Што не помере границу једном за +4 године уместо +2, па да и ја дођем у обзир?

Ја био везиста при команди друге армије.

plata za mala mesta nije losa oko 250 eura plus 10 eura po neko dezurstvo i ako imas neki teren to je super.
Плата је сасвим у реду ако изађе укупно неких 300 евра са дежурствима, ноћним радом, и тереном. Плус можеш и да се храниш бесплатно, а храна је највећа ставка у буџету.
 
plata je oko 25000 + putni troskovi, 4-5 plaćenih dežurstava, ako ideš u KZB 20dana X 2200din... zdravstvena zaštita... Moj kolega sa faxa se tako zaposlio, daje prijavnicu 12-24-12-48... i uživa, stiže i da studira...
 

Back
Top