Zivot u CG
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: Zivot u CG

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Zivot u CG

Prvo da napomenem da tema nije postavljena kako bi se pljuvalo po Crnoj Gori i njenim drzavljanima...niti je pozeljno uzdizanje istih...

Pitanja glase...

Kako bi opisali zivot i ljude u CG? Sta bi rekli nekome ko iz odredjenih razloga zeli da se doseli u Cg ili da sazna vise o istoj?
    Kakvi su ljudi u CG, kako prihvataju strance, kakve su sanse za zaposljavanje, kakva su primanja, cene..itd.

Sta vas nervira u svojoj drzavi i sta bi voleli da menjate (od administracije pa nadalje) a sta volite i smatrate da je ok...

Pokusajte da budete realni, iskreni i kriticni u sagledavanju cinjenica...

Molim da se tema ne pretvori u razna vredjanja i prepucavanja...

Aktivan član
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Zivot u CG

Ja zivim u Crnoj Gori, Podgorici. Onako, nije lose, al bi moglo biti bolje. Ljudi su stoka, ima izuzetaka, al ono Primanja, uglavnom losa Ima puno nedostataka u drzavi, bolje da ne nabrajam, do sjutra bih mogao Sto se tice cijena, one su visoke, ustvari i previsoke za ovakva primanja.

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

ja dozivljavam zivot u cg kao nomadsko-kriminalni

po vecim gradovima imas satro neka imena i prezimena, porodice, grupe, klanove koji su neka muda... po osatlim manjim mestima ljudi verovatno žive ko i sva ostala sirotinja, u nekom izumirućem polupatrijarhatu... cene i plate ne znam, mislim da je isti ku.rac kao i u srbiji... ljudi su kul uglavnom, sa tim plemenskim mentalitetom.... ribe i frajeri... mxmxmx

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

nemam pojma posto...long time no see

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

Citat Original postavio babY^ Pogledaj poruku
    Ja zivim u Crnoj Gori, Podgorici. Onako, nije lose, al bi moglo biti bolje. Ljudi su stoka, ima izuzetaka, al ono Primanja, uglavnom losa Ima puno nedostataka u drzavi, bolje da ne nabrajam, do sjutra bih mogao Sto se tice cijena, one su visoke, ustvari i previsoke za ovakva primanja.
    hm, tako nezadovoljan ipak zivish medju tom "stokom" i josh "onako, nije loshe"...mislim, shta onda nije loshe, ziveti sa stokom odnosno biti pripadnik iste, verovati da si izuzetak pa se zato osecati dobro, izigravati velikomuchenika samim chinom zivljenja u zemlji punoj nedostataka, biti madjionichar, jer treba preziveti sa vishe rashoda od primanja, ili u svemu tome nije loshe shto postoji mesto poput foruma na kom se moze pljuvati po chemu god se kome prohte?

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Bio sam vani par godina, odradio par poslica, ustekao lovu i vratio se svome domu. Do unazad dvije godine mnogo sam dobro zaradjivao a potonje dvije, Boga mi, osjetno slabije. Cijene su pakleno visoke i srednji sloj ljudi ne postoji, ili imas ekstremno bogate ili imas ekstremno siromasne (dominiraju ovi drugi), nacionalno vozilo je audi, model nebitan, a to sto par dana neces imat ni kap benzina u njega to i nije problem, bitno je da je parkiran ispred.
    Nazalost velika vecina Crnogoraca su mazohisti, ljudi prosto obozavaju da ih ova vladajuca garnitura lomi, radi u njihovu korist i sl.a oni uzivaju li ga uzvaju.
    Ovdje na primorju zivot nekako i tece pa ako se odlucis da ovamo doselis vjerujem da se neces zeznut' i ostat' u Rozajama, Beranama ili ne daj Boze Pljevljima. Posao mozes nac u ugostiteljstvu ili trgovini jer nam je proizvodnja na nivou Istocnog Timora...

Eto, ako mogu jos nekako da pomognem tu sam.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

zdravstvani sistem je los, cast izuzetcima (kojih ne mogu da se sjetim al' ajde)
    preporucljivo je da osoba ima unaprijed odredjeno radno mjesto umjesto da trazi novo kada stigne
    stranci se uklapaju jer citava cg je ionako mjesana pa jedan manje/vise ne cini nikakvu razliku
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio old-mne Pogledaj poruku
    Bio sam vani par godina, odradio par poslica, ustekao lovu i vratio se svome domu. Do unazad dvije godine mnogo sam dobro zaradjivao a potonje dvije, Boga mi, osjetno slabije. Cijene su pakleno visoke i srednji sloj ljudi ne postoji, ili imas ekstremno bogate ili imas ekstremno siromasne (dominiraju ovi drugi), nacionalno vozilo je audi, model nebitan, a to sto par dana neces imat ni kap benzina u njega to i nije problem, bitno je da je parkiran ispred.
    Nazalost velika vecina Crnogoraca su mazohisti, ljudi prosto obozavaju da ih ova vladajuca garnitura lomi, radi u njihovu korist i sl.a oni uzivaju li ga uzvaju.
    Ovdje na primorju zivot nekako i tece pa ako se odlucis da ovamo doselis vjerujem da se neces zeznut' i ostat' u Rozajama, Beranama ili ne daj Boze Pljevljima. Posao mozes nac u ugostiteljstvu ili trgovini jer nam je proizvodnja na nivou Istocnog Timora...

prilikom zaposljavanja, konkretno u ugostiteljstvu, prednost imaju kandidati sa sjevera cg
    i za stalan i za sezonski posao, ako ides preko zzz
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Primećen član spar (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

preskupo, cene idu u nebo, kotor je ionako najskuplji grad bio i pre u onoj sfrj a tek sad jedva se sastavlja kraj sa krajem , dazbine pojedu i vise od pola plate koje su ionako na ove cene mizerne ,

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HELENA33 Pogledaj poruku
    hm, tako nezadovoljan ipak zivish medju tom "stokom" i josh "onako, nije loshe"...mislim, shta onda nije loshe, ziveti sa stokom odnosno biti pripadnik iste, verovati da si izuzetak pa se zato osecati dobro, izigravati velikomuchenika samim chinom zivljenja u zemlji punoj nedostataka, biti madjionichar, jer treba preziveti sa vishe rashoda od primanja, ili u svemu tome nije loshe shto postoji mesto poput foruma na kom se moze pljuvati po chemu god se kome prohte?
    Mogla si da napises kako ti vidis zivot u CG...

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Posao mozes nac u ugostiteljstvu ili trgovini jer nam je proizvodnja na nivou Istocnog Timora...

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    prilikom zaposljavanja, konkretno u ugostiteljstvu, prednost imaju kandidati sa sjevera cg
    Zar posla ima samo u ugostiteljstvu....

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    Pa naravno da domaca radna snaga ima prednost al' ta bagra umjesto da posteno odradi to sto mu zzz da on cera i ono malo turista sto dodje sa svojom neljubaznoscu i krezubom vilicom.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Neodoljiva Pogledaj poruku
    Zar posla ima samo u ugostiteljstvu....
    Ako znas da radis gips dodji.

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Ni kur.ava nam ne hvali ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Al ste reciti....

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Uvek bili .... nemam ja pardona prema nikome ....

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Pa naravno da domaca radna snaga ima prednost
    al' ta bagra umjesto da posteno odradi to sto mu zzz da on cera i ono malo turista sto dodje sa svojom neljubaznoscu i krezubom vilicom.
    sjever nije domaci na jugu
    sve i kada ne bi imali neprikladno ponasanje, to bi opet bio problem

Primećen član jovana nk (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    34

ma odje nam je extra..aj recite sta nam fali??ma mi samo lezimo i jedemo a posle se bunimo sto nista nemamo..e ne moze zivotami teko nista da se postigne,tek kad dignes guzicu i malo se potrudis bice i da se jede i da se pije..u glavnom dobro je,.

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

Mogla si da napises kako ti vidis zivot u CG...
    zivot u crnoj gori je neshto shto bih sebi volela da priushtim, recimo da sam imala jedan ne bash sjajan pokushaj... u crnoj gori nalazim ono shto mi fali, dushevni mir i porodichnu harmoniju, ali s obzirom na to da sam navikla da funkcionishem s mnogo vishe para nego shto sam dole mogla da zaradim, odluchila sam da se vratim preko, i sad dole trknem samo da napunim baterije... za zivot mnogo ljudi u cg. mislim da nije jednostavan ili nije lak, ali za nenaviknute na bolje on je opet ok... znachi, ja zivot u cg. vidim kao neshto sjajno ukoliko imash dovoljno kinte...

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

zivot u crnoj gori je neshto shto bih sebi volela da priushtim, recimo da sam imala jedan ne bash sjajan pokushaj... u crnoj gori nalazim ono shto mi fali, dushevni mir i porodichnu harmoniju, ali s obzirom na to da sam navikla da funkcionishem s mnogo vishe para nego shto sam dole mogla da zaradim, odluchila sam da se vratim preko, i sad dole trknem samo da napunim baterije... za zivot mnogo ljudi u cg. mislim da nije jednostavan ili nije lak, ali za nenaviknute na bolje on je opet ok... znachi, ja zivot u cg. vidim kao neshto sjajno ukoliko imash dovoljno kinte...
    ....slažem se skroz...evo i ja bežim baš zato što mi fali kinta
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Eh, pa nista bez kinte...kad nema dovoljno kinte, ni drugo ne valja...znaci za strance nije pametno da se doseljavaju, sem ako nemaju neku veliku ustedjevinu i u penziji su....
    I ono sto je lepo i valja su mir, i lepota prirode...

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

priroda je lijepa samo tamo gdje nema ljudi

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ih...a tamo gde nema ljudi, nema niceg... :-(

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

Eh, pa nista bez kinte...kad nema dovoljno kinte, ni drugo ne valja...znaci za strance nije pametno da se doseljavaju, sem ako nemaju neku veliku ustedjevinu i u penziji su....
    I ono sto je lepo i valja su mir, i lepota prirode...
    ...sve više ljudi se vraća tamo odakle je došlo...ako nemaj svoj stan/kuću i radovno
    primanje, jako teško se živi, skoro pa ne izvoljivo...
    ...šta da ti posavetujem, ako ne obezbediš posao, gde će ti primanje biti minimum
    800e...računam da moraš platiti stan i režije...ostalo bi ti pola, ako budeš našla
    neku garsonjeru do 250e....mada sumnjam....e onda ćeš moći nešto da prižiš
    sebi...u protivnom...moj savet sedi de si...i čekaj priliku tu.......
    ...može da ti zvuči čudno, ali bez tih para kao podstanar i to ako si sama, nemožeš
    dočekati ni 15-20ti u mesecu...a plate su rekto gde redovne......
    ...jedino lepo je priroda i neki ljudi...kao i svuda, svaki kraj ima svoje lepote, i neke
    divne ljude......ali bez onog gore, sve je to slaba vajda...osim da dođeš na par dana
    na odmor da puniš baterije....
    ...opet izbor i odluka su tvoji...pa neka je sa srećom...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Aktivan član
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Tacno, a koliko posto ljudi kod nas imaju para za normalan zivot?

Slične teme

1. Život;
    Autor Lexa u forumu Filozofija
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 07.03.2008., 19:36
  2. Pasji život na selu,pasji život u gradu
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.08.2005., 12:21
  3. ZIVOT
    Autor shx u forumu Filozofija
    Odgovora: 24