Astrologija u Hriscanstvu

nelesko

Početnik
Poruka
35
Astrologija i Hriscanstvo su medjusobno povezani i ne idu jedno bez drugog.

Vizija božanskog veličanstva iz Sinagoge iz 6-og veka:

280px-Beit_Alpha.jpg


Ovo je Zodiacki krug iz Beit Alpha, Israel-a. Predstavljen je zodjacki krug sa 12 zodijackih znakova. Vidite u uglovima Heruvime tj Kerubine. Heruvimi su Andjeli.

Ezejkel 1. 3-10

3 Dođe reč Gospodnja Jezekilju sinu Vuzijevom, svešteniku, u zemlji haldejskoj na reci Hevaru, i onde dođe ruka Gospodnja nada nj.
4 I videh, i gle, silan vetar dolažaše od severa, i velik oblak i oganj koji se razgorevaše, i oko njega svetlost, a isred ognja kao jaka svetlost;
5 Isred njega još kao četiri životinje, koje na oči behu nalik na čoveka;
6 I u svake behu četiri lica, i četiri krila u svake;
7 I noge im behu prave, a u stopalu behu im noge kao u teleta; i sevahu kao uglađena bronza.
8 I ruke im behu čovečje pod krilima nad četiri strane, i lica im i krila behu na četiri strane .9 Sastavljena im behu krila jedno s drugim; i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše na prema se.
10 I lice beše u sve četiri lice čovečje i lice lavovo s desne strane, a s leve strane lice volujsko i lice orlovo u sve četiri.

Sad da pokrenem akciju. Da li ste bili u manastirima po Srbiji? Da li ste naisli na astroloske simbole u manastirima/crkvama? Ja cu ici ove godine pa cu obratiti paznju na slike unutar manastira. Mislim vec sam bio, ali sam zaboravio sta sam video, pa cu sad da se pripremim, i neku kamericu da ponesem ( hm...to bi mogao biti poklon za rodjendan ) iako je zabranjeno snimanje :p Mozete i vi slicno, mozda vec neko zna neki simbol?

U svakom slucaju da budemo mudri i da trazimo istinu, poput maga sa Istoka, tacnije astroloskih mudraca, koji su videli zvezdu njegovu na Istoku:

Matej 2. 1-2


Kad se rodi Isus u Betlehemu, u Judeji, u vreme kralja Iroda, gle, magi sa Istoka dodjose u jerusalim, i rekose: Gde je kralj Juejski koji se rodi? Jer smo videli zvezdu njegovu na Istoku, i dosli smo da mu se poklonimo.


Na grchkom:


1 Τοῦ δὲ Ἰησοῦ γεννηθέντος ἐν Βηθλέεμ τῆςἸουδαίας ἐν ἡμέραις Ἡρῴδου τοῦ βασιλέως, ἰδοὺ μάγοι ἀπὸ ἀνατολῶνπαρεγένοντο εἰς Ἱεροσόλυμα 2 λέγοντες· Ποῦ ἐστιν ὁ τεχθεὶς βασιλεὺς τῶνἸουδαίων; εἴδομεν γὰρ αὐτοῦ τὸν ἀστέρα ἐν τῇ ἀνατολῇ καὶ ἤλθομενπροσκυνῆσαι αὐτῷ.
 
Manastir sv.Jovana Rilskog u Bugarskoj..Na plafonu trema,na ulasku u crkvu-zodijacki krug,veliki,jasan...Duhovni oci koji su nas vodili na ekskurziju nisu bas imali objasnjenje na nasa pitanja..I mene to cacka,mada za Srbiju ne znam..bila sam u mnogim manastirima,ali nesto tako nisam videla.
 
E Vesna super!!! Dovoljno je samo da postoje slike, freske ne moraju popovi da znaju otkud one tu. A naravno da znaju, samo taje. Baj d vej Patrijarh Pavle kao i Amfilohije u natalnoj karti imaju Merkur u kvadratu sa Saturnom, sto kazuje da oni nikako ne govore jezikom istine i Boga. :whistling:

Рилски манастир је највећи и најпознатији православни манастир у Бугарској. Налази се на југозападу Бугарске на планини Рила, 117 km јужно од главног града Софије, у дубокој долини Рилске реке, на надморској висини од 1,147 m.

RilaMonestaryhoroscopeeee-1.jpg


Ovo je Isus u centru kruga. 12 apostola i 13-i Isus Hrist. Vidi se da svaki znak pripada jednom od apostola.

RilaMonestaryVirgin-1.jpg


Ovde se s leva na desno lepo vide Rak, Lav, Devica, Vaga, Skorpija
 
Poslednja izmena:
Baj d vej Patrijarh Pavle je pokojnik tako da sigurno vise ne govori, aj ne spominji pokojnike, neka im je laka zemlja, a to sto ne priznaju astrologiju je ukorenjeno u razlicitim verama sirom sveta jer je tako da kazemo astrologija "vera" za sebe....
 
Ja ne bih secno astrologiju od hriscanstva, hvala Bogu te Biblija nije potpuno izmenjena i nije sve izbaceno sto ukazuje na istinu. Crkve su toliko astroloski obojene kao i biblija. Misim, moze svasta tu da se projektuje u smislu verovanja da li nesto mislim da jeste ili nije, ali dela i slike i dogadjaji govore da je astrologija put do istine.

A sto se popova tice, natalna karta im je tu ma gde oni bili. Mislim da konkretno, da oni itekako znaju tajne o astrologiji ali skrivaju istinu da bi zastitili sebe, da bi mogli da delaju i manipulisu. Cime su oni pokazali da su duhovnici ja ne znam. Time sto su rekli da je astrologija djavolja rabota su u prevodu rekli za istinu da je djavolja rabota. Nista ja popovima ne verujem. A da su obojeni Saturnom jesu, pogledajte samo kako se drze svojih principa kao pijan plota, ne dozovoljavaju napredak, stari, crni, u chamotinji, skrivaju istinu. Nego..hm... i ja sam, po ovome sto sam u ovom postu napisao a odmeravajuci sebe, dobrim delom pop. Volim i ja da lazem i tajim, i chamotinju, manastire. ;)

Isus je na prethodnim slikama u centru kruga, da bi se doslo do 13-og odnosno do isitine treba se koristiti astrologijom.
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju da budemo mudri i da trazimo istinu, poput maga sa Istoka, tacnije astroloskih mudraca, koji su videli zvezdu njegovu na Istoku:

Matej 2. 1-2





Na grchkom:

U pitanju je,najvjerovatnije, andjeo koji je sijao kao zvezda.
Andjeli se ponekad poistovjecuju sa zvijezdama kao na primjer u Otkrivenju:

12,4. И реп њен одвуче трећину звезда небеских, и баци их на земљу. И аждаха стајаше пред женом која хтеде да се породи, да јој прождере дете кад роди.

Inace,kada gledamo u nebo,cini nam se da se zvezde krecu od istoka ka zapadu zbog Zemljine rotacije, a ova zvijezda je vodila mudrace od Jerusalima do Vitlejema ka jugu, sto znaci da se ne radi o nebeskom tijelu.

A mozda se radi i o shekinah-u, stubu od oblaka koji preko kojega je Bog vodio Izraelce u obecanu zemlju, i koji se pojavio kada se Isus preobrazio na gori. Matej 17,5.
 
Uticaj paganstva na umjetnost,pa cak i hriscansku,nazalost.

Da je pogresno,samo svestenstvo bi ga otklonilo!A kroz razne kulture i istorijskog razdoblja astrologija je uvek bila prisutna.Zasto?
I Drevne Maje cak,koje ti verovatno smatras divljacima,jer snobovski sebe uzdizes na visine,iako je njihovo znanje i u ostalim oblastima i dan danas fascinantno za"modernog"coveka danasnjice!
http://www.bosnic.com/Citali-su-zvijezde-0505647740.html
 
Најгори су људи који факторе у Библији посматрају буквално. Како када пљују Хришћанство, тако и када покушавају да га одбране од истих. Колико је неким људима метафора апстрактан дојам, застрашујуће је.
 
Matematicar Albetanji daje teoriju 12 jednakih polja. Zatim Abraham ben Meir i Hali. Ovo je doba oko 1000 kada astrologija prelazi u ruke hriscana. Najpre Gijorm Dovernj uvodi astrologiju kao prakticnu vestinu. Papa Silvester II, najuceniji covek svog doba, ucio je astrologiju kod Saracena u Spaniji i kralj Oto III postavlja ga za nadbisdkupa u Raveni.

1108 bio je uskracen pogreb nadbiskupu od Jorka jer mu je pod uzglavljem nadjen udzbenik astrologije, da odmah iza toga Majkl Skot postane prvi i pravi evropski astrolog. Zivi od 1172-1231. Dvorski je astrolog kraljeva Francuske, Engleske , Sicilije,studira klasike, narocito Averoesa. Leci Fridriha II. Predvideo vlastitu smrt: za vreme mise taj dan mu pada u crkvi kamen na glavu i tako umire. Dante ga stavlja u pakao sa vesticama (nvp).

Ucenik Alberta Velikog je sv. Toma Akvinski (1225-1274) aristotelovac, dugo studira Avicenu i Albumasara, najveci je sistematizator crkvenih ucenja, kapitulira: "Zvezde uticu na telo i karakter coveka - a bog pomaze miloscu svojom". Posle toga se astrologija otela, zasla u sve domove visokog drustva, astrolozi setaju po dvorovima, daju signale za juris, vise cenjeni od teologa. Ucenik sv. Tome je i Albert Kazotic iz Trogira, najvazniji biskup zagrebackog kaptola, potpisuje se kao Casotti, desna je ruka Karla I Anzuvinca.
 
Не тако давно писао сам доста на ПДФ Религија о овоме. Астрологија је веома проминентна сфера не само у Хришћанству, већ и у многим религијама света.

Чак и пред чињеницама у виду фотографије о актуелним Зодијачким фрескама како у католичким, тако и у православним храмовима, људима је тешко пало да рационалишу истину с обзиром да не разумеју колико су различите структуре, које узимамо здраво за готово, у ствари фрагилне без обзира у шта веровали.
 
Gnoza i Hrišćanstvo
P.: Veruju gnostičari u Devicu, u anđele itd., itd.?
O.: „Mučenici, sveci, device, anđeli i heruvimi jesu isti kao Bogovi, Polubogovi, Titani, Silfide, Kiklopi i vesnici paganske mitologije”.

„Hrišćanska Sveta Trojica: Otac, Sin i Sveti Duh, imaju svoje eksponente u svim religijskim Trijadama prastarih religija: Osiris, Isis i Horus (Aurus) u antičkom Egiptu; Brahma, Vishnú i Shiva u Indiji; Kether, Hokmah i Binah u hebrejskoj religiji itd.”. Osiris, Isis i Horus
„Svi kultovi imaju svoja Nebesa (više dimenzije prostora ili Aeone hebrejske Kabale) i njihove suprotnosti: Paklove, poznati kao Avernus (kod starih Rimljana), Tartar (kod starih Grka), Patala (kod hinduskih naroda), Mixtlán (kod starih Asteka), Xibalbá (kod starih Maja) itd.”.

„Isus Hristos je predstavljen u prastaroj Persijskoj religiji kao Ormuzd, Ahura-Mazda, strahovit neprijatelj Ahrimana (Satan), kojeg sva ljudska bića imamo u sebi. Kod Hindusa Hristos je ekvivalentan sa Krišna (Krishna) i Krišnino jevanđelje vrlo je slično Isusovom iz Nazareta. Kod starih Egipćana, Hristos je bio Osiris i svaki ko bi ga inkarnirao bio bi u stvari Osirifikovan. Kod Kineza je Fu-Ji, Kosmočki Hristos koji je komponovao I-King, zakonik i postavio je ministre koje ih je nazvao dragonima. Kod Grka bio je nazvan Zevs (isti kao i rimski Jupiter), Otac svih Bogova. Kod Asteka je Quetzalcoatl, hristički je princip kod starih Meksikanaca. Kod starih Nemaca, Hristos je Balder, Hristos usmrćen od strane Holdera, Boga ratova, sa strelom od imele itd. Na ovaj način bi mogli citirati Kosmičkog Hristosa u hiljadama arhajičkih knjiga i starih tradicija koje datiraju od pre moliona godina od Isusa iz Nazareta”.

„Marija, Isusova majka, ista je egipatska Isis, grčka Junona, Demetra, Ceres, Maia ili Marah hebrejska, ista je sa asteškom Tonantzin itd., koja dobija svoga sina iz „concepcio imaculata” (neporočno začeće). Fu-Ji, Quetzalcoatl i Buddha i mnogi drugi su rezultat nekog neporočnog začeća. Ovoga je puno u starim kultovima”.

„Marija Magdalena jeste, bez ikakve sumnje, ista kao i Salambo, Matra, Ishtar, Astarte, Afrodita i Venera svih prastarih religija. Marija Magdalena, pokajana grešnica, ista je Gundrigia ili Kundri iz Vagnerove drame. Svi stari kultovi su pokušavali da rukovode čoveka ka jedinoj pravoj istini i odavde proizilazi, začuđujuće, velika sličnost svih religijoznih oblika, ponavljanje simbola, ideja, itd.”.

P.: Ali, mogli bi mi reći, šta je Hristos za Gnozu?
O.: Hristos je impersonalan kosmički princip. Ali taj princip može da bude asimiliran od strane dobro pripremljenog čoveka, kako to i dolikuje radi ovoga. Zato je, ovaj Krestos princip bio obožavan u misterijama Mitre, Apoloa, Afrodite, Jupitera, Ianusa, Veste, Bakusa, Astratea, Demetre, itd. Hijeroglif, koji simboliše, proizvodnju, Sakralne Vatre

„Nazarećanin Isus-Iesus-Zeus, bio je čovek koji je totalno inkarnirao univerzalni Hristički princip. Pre njega, mnogi su majstori inkarnirali Hristički princip Vatre. Obožavani Khristus proizilazi iz arhaičkih kultova namenjenih vatri. Slova P (simbol za Piros, na grčkom: vatra) i X (simbol krsta) stvaraju Hijeroglif koji simboliše proizvodnju Sakralne Vatre.
Rabin iz Galileje je Bog, zato što je totalno inkarnirao Kosmičkog Hristosa.
Princip Hristos je uvek isti. Majstori koji su ga inkarnirali jesu žive Bude. Među ovima uvek postoje jerarhije. Buddha Isus je najuzvišeniji Inicijat Velikog univerzalnog belog bratstva”.

Óscar Uzcategui: Gnostička Ontologija, pogl.2.

http://www.vopus.org/sr/gnoza/mistika-religija/gnoza-i-hriscanstvo.html
 

Back
Top