Astrologija u Hriscanstvu
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Astrologija u Hriscanstvu

Početnik nelesko (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Astrologija u Hriscanstvu

Astrologija i Hriscanstvo su medjusobno povezani i ne idu jedno bez drugog.

Vizija božanskog veličanstva iz Sinagoge iz 6-og veka:

Ovo je Zodiacki krug iz Beit Alpha, Israel-a. Predstavljen je zodjacki krug sa 12 zodijackih znakova. Vidite u uglovima Heruvime tj Kerubine. Heruvimi su Andjeli.

Ezejkel 1. 3-10

3 Dođe reč Gospodnja Jezekilju sinu Vuzijevom, svešteniku, u zemlji haldejskoj na reci Hevaru, i onde dođe ruka Gospodnja nada nj.
    4 I videh, i gle, silan vetar dolažaše od severa, i velik oblak i oganj koji se razgorevaše, i oko njega svetlost, a isred ognja kao jaka svetlost;
    5 Isred njega još kao četiri životinje, koje na oči behu nalik na čoveka;
    6 I u svake behu četiri lica, i četiri krila u svake;
    7 I noge im behu prave, a u stopalu behu im noge kao u teleta; i sevahu kao uglađena bronza.
    8 I ruke im behu čovečje pod krilima nad četiri strane, i lica im i krila behu na četiri strane .9 Sastavljena im behu krila jedno s drugim; i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše na prema se.
    10 I lice beše u sve četiri lice čovečje i lice lavovo s desne strane, a s leve strane lice volujsko i lice orlovo u sve četiri.
    Sad da pokrenem akciju. Da li ste bili u manastirima po Srbiji? Da li ste naisli na astroloske simbole u manastirima/crkvama? Ja cu ici ove godine pa cu obratiti paznju na slike unutar manastira. Mislim vec sam bio, ali sam zaboravio sta sam video, pa cu sad da se pripremim, i neku kamericu da ponesem ( hm...to bi mogao biti poklon za rodjendan ) iako je zabranjeno snimanje Mozete i vi slicno, mozda vec neko zna neki simbol?

U svakom slucaju da budemo mudri i da trazimo istinu, poput maga sa Istoka, tacnije astroloskih mudraca, koji su videli zvezdu njegovu na Istoku:

Matej 2. 1-2

Kad se rodi Isus u Betlehemu, u Judeji, u vreme kralja Iroda, gle, magi sa Istoka dodjose u jerusalim, i rekose: Gde je kralj Juejski koji se rodi? Jer smo videli zvezdu njegovu na Istoku, i dosli smo da mu se poklonimo.

Na grchkom:

1 Τοῦ δὲ Ἰησοῦ γεννηθέντος ἐν Βηθλέεμ τῆςἸουδαίας ἐν ἡμέραις Ἡρῴδου τοῦ βασιλέως, ἰδοὺ μάγοι ἀπὸ ἀνατολῶνπαρεγένοντο εἰς Ἱεροσόλυμα 2 λέγοντες· Ποῦ ἐστιν ὁ τεχθεὶς βασιλεὺς τῶνἸουδαίων; εἴδομεν γὰρ αὐτοῦ τὸν ἀστέρα ἐν τῇ ἀνατολῇ καὶ ἤλθομενπροσκυνῆσαι αὐτῷ.

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Astrologija u Hriscanstvu

Manastir sv.Jovana Rilskog u Bugarskoj..Na plafonu trema,na ulasku u crkvu-zodijacki krug,veliki,jasan...Duhovni oci koji su nas vodili na ekskurziju nisu bas imali objasnjenje na nasa pitanja..I mene to cacka,mada za Srbiju ne znam..bila sam u mnogim manastirima,ali nesto tako nisam videla.
    Ljudi se stalno zale na nedostatak novca,srece,ljubavi...samo se niko ne zali na nedostatak pameti..

Učlanjen
    10.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

E Vesna super!!! Dovoljno je samo da postoje slike, freske ne moraju popovi da znaju otkud one tu. A naravno da znaju, samo taje. Baj d vej Patrijarh Pavle kao i Amfilohije u natalnoj karti imaju Merkur u kvadratu sa Saturnom, sto kazuje da oni nikako ne govore jezikom istine i Boga.

Рилски манастир је највећи и најпознатији православни манастир у Бугарској. Налази се на југозападу Бугарске на планини Рила, 117 km јужно од главног града Софије, у дубокој долини Рилске реке, на надморској висини од 1,147 m.

Ovo je Isus u centru kruga. 12 apostola i 13-i Isus Hrist. Vidi se da svaki znak pripada jednom od apostola.

Ovde se s leva na desno lepo vide Rak, Lav, Devica, Vaga, Skorpija
    Poslednji put ažurirao/la nelesko : 23.02.2010. u 17:43

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Baj d vej Patrijarh Pavle je pokojnik tako da sigurno vise ne govori, aj ne spominji pokojnike, neka im je laka zemlja, a to sto ne priznaju astrologiju je ukorenjeno u razlicitim verama sirom sveta jer je tako da kazemo astrologija "vera" za sebe....

Učlanjen
    10.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ja ne bih secno astrologiju od hriscanstva, hvala Bogu te Biblija nije potpuno izmenjena i nije sve izbaceno sto ukazuje na istinu. Crkve su toliko astroloski obojene kao i biblija. Misim, moze svasta tu da se projektuje u smislu verovanja da li nesto mislim da jeste ili nije, ali dela i slike i dogadjaji govore da je astrologija put do istine.

A sto se popova tice, natalna karta im je tu ma gde oni bili. Mislim da konkretno, da oni itekako znaju tajne o astrologiji ali skrivaju istinu da bi zastitili sebe, da bi mogli da delaju i manipulisu. Cime su oni pokazali da su duhovnici ja ne znam. Time sto su rekli da je astrologija djavolja rabota su u prevodu rekli za istinu da je djavolja rabota. Nista ja popovima ne verujem. A da su obojeni Saturnom jesu, pogledajte samo kako se drze svojih principa kao pijan plota, ne dozovoljavaju napredak, stari, crni, u chamotinji, skrivaju istinu. Nego..hm... i ja sam, po ovome sto sam u ovom postu napisao a odmeravajuci sebe, dobrim delom pop. Volim i ja da lazem i tajim, i chamotinju, manastire.

Isus je na prethodnim slikama u centru kruga, da bi se doslo do 13-og odnosno do isitine treba se koristiti astrologijom.
    Poslednji put ažurirao/la nelesko : 24.02.2010. u 08:46

Poznat
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nelesko Pogledaj poruku

U svakom slucaju da budemo mudri i da trazimo istinu, poput maga sa Istoka, tacnije astroloskih mudraca, koji su videli zvezdu njegovu na Istoku:

Matej 2. 1-2

Na grchkom:
    U pitanju je,najvjerovatnije, andjeo koji je sijao kao zvezda.
    Andjeli se ponekad poistovjecuju sa zvijezdama kao na primjer u Otkrivenju:

12,4. И реп њен одвуче трећину звезда небеских, и баци их на земљу. И аждаха стајаше пред женом која хтеде да се породи, да јој прождере дете кад роди.
    Inace,kada gledamo u nebo,cini nam se da se zvezde krecu od istoka ka zapadu zbog Zemljine rotacije, a ova zvijezda je vodila mudrace od Jerusalima do Vitlejema ka jugu, sto znaci da se ne radi o nebeskom tijelu.

A mozda se radi i o shekinah-u, stubu od oblaka koji preko kojega je Bog vodio Izraelce u obecanu zemlju, i koji se pojavio kada se Isus preobrazio na gori. Matej 17,5.

Poznat
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nelesko Pogledaj poruku
    Astrologija i Hriscanstvo su medjusobno povezani i ne idu jedno bez drugog.

Vizija božanskog veličanstva iz Sinagoge iz 6-og veka:

Ovo je Zodiacki krug iz Beit Alpha, Israel-a. Predstavljen je zodjacki krug sa 12 zodijackih znakova. Vidite u uglovima Heruvime tj Kerubine. Heruvimi su Andjeli.
    Uticaj paganstva na umjetnost,pa cak i hriscansku,nazalost.

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio Gnev Božji Pogledaj poruku
    Uticaj paganstva na umjetnost,pa cak i hriscansku,nazalost.
    Da je pogresno,samo svestenstvo bi ga otklonilo!A kroz razne kulture i istorijskog razdoblja astrologija je uvek bila prisutna.Zasto?
    I Drevne Maje cak,koje ti verovatno smatras divljacima,jer snobovski sebe uzdizes na visine,iako je njihovo znanje i u ostalim oblastima i dan danas fascinantno za"modernog"coveka danasnjice!
    http://www.bosnic.com/Citali-su-zvijezde-0505647740.html
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1233

Licno imam dozivljaj za oba i nije mi jasno zasto mora biti ili-ili, meni je spojivo iako mnogima nikako nije.
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Најгори су људи који факторе у Библији посматрају буквално. Како када пљују Хришћанство, тако и када покушавају да га одбране од истих. Колико је неким људима метафора апстрактан дојам, застрашујуће је.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    681

Matematicar Albetanji daje teoriju 12 jednakih polja. Zatim Abraham ben Meir i Hali. Ovo je doba oko 1000 kada astrologija prelazi u ruke hriscana. Najpre Gijorm Dovernj uvodi astrologiju kao prakticnu vestinu. Papa Silvester II, najuceniji covek svog doba, ucio je astrologiju kod Saracena u Spaniji i kralj Oto III postavlja ga za nadbisdkupa u Raveni.

1108 bio je uskracen pogreb nadbiskupu od Jorka jer mu je pod uzglavljem nadjen udzbenik astrologije, da odmah iza toga Majkl Skot postane prvi i pravi evropski astrolog. Zivi od 1172-1231. Dvorski je astrolog kraljeva Francuske, Engleske , Sicilije,studira klasike, narocito Averoesa. Leci Fridriha II. Predvideo vlastitu smrt: za vreme mise taj dan mu pada u crkvi kamen na glavu i tako umire. Dante ga stavlja u pakao sa vesticama (nvp).

Ucenik Alberta Velikog je sv. Toma Akvinski (1225-1274) aristotelovac, dugo studira Avicenu i Albumasara, najveci je sistematizator crkvenih ucenja, kapitulira: "Zvezde uticu na telo i karakter coveka - a bog pomaze miloscu svojom". Posle toga se astrologija otela, zasla u sve domove visokog drustva, astrolozi setaju po dvorovima, daju signale za juris, vise cenjeni od teologa. Ucenik sv. Tome je i Albert Kazotic iz Trogira, najvazniji biskup zagrebackog kaptola, potpisuje se kao Casotti, desna je ruka Karla I Anzuvinca.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    681

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

.....?

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

sad je ok...

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Не тако давно писао сам доста на ПДФ Религија о овоме. Астрологија је веома проминентна сфера не само у Хришћанству, већ и у многим религијама света.

Чак и пред чињеницама у виду фотографије о актуелним Зодијачким фрескама како у католичким, тако и у православним храмовима, људима је тешко пало да рационалишу истину с обзиром да не разумеју колико су различите структуре, које узимамо здраво за готово, у ствари фрагилне без обзира у шта веровали.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •