Nista meni nije jasno (ABpilule)

littlefoot

Aktivan član
Poruka
1.413
Proslog meseca mi je dermatolog uz konsultaciju sa mojim ginekologom prepisao Diane35. Popila sam prvu kutiju i naravno pridrzavala se uputstva, naime krenula sam da pijem tablete prvi dan ciklusa. Prekjuce sam popila poslednju i vec sam jutros dobila menstruaciju. Sad mi nije jasno kako dalje. Dali je normalno da ovako brzo dobijem opet i dali da odem u apoteku da kupim novu kutiju, pa opet od prvog dana da pijem, tj odmah od veceras? Valjda bi trebala da napravim pauzu, ali koliko dana?
Izgleda ono uputstvo nije bas normalno;)
 
Moje iskustvo (sa logestom, ali funkcionisu identicno)... Ako si pocela u cetvrtak da pijes, a to je bio i prvi dan ciklusa sledece 3 nedelje odnosno 21 dan pijes pilulu (najbolje u slicno vreme).
Kada popijes sve pilule dobijas menstruaciju (neko ceka par dana, neko dobije odmah sutra). Sedam dana nakon poslednje pilule pocinjes novu tablu, iako ti krvarenje (mozda) jos uvek traje. Znaci sa novom tablom opet kreces u cetvrtak. Tako da bez dileme, dan kada si pocela da pijes prvu pilulu bice ti dan kada ces pocinjati novu tablu, pod uslovom da ti se ne desi da zaboravis da popijes jednu pilulu, u tom slucaju sve se pomera.
Nadam se da sam bila od pomoci... ovo je bilo samo licno iskustvo a dr ce sve to lepo strucno sa medicinske tacke gledista ...
Pozz
 
Pocela sam da pijem pilule prvog dana ciklusa (prvog dana krvarenja), pa onda 7 dana imala , znaci popila za to vreme 7 pilula, ostalih 14 dana nisam imala krvarenja (bila slobodna), za to vreme popila pun broj od 21. Znaci izmedju dve menstruacije svega 14 dana slobodno. Meni to skroz cudno, pa sam sad pobrkala loncice nacisto:(
 
littlefoot:
Pocela sam da pijem pilule prvog dana ciklusa (prvog dana krvarenja), pa onda 7 dana imala , znaci popila za to vreme 7 pilula, ostalih 14 dana nisam imala krvarenja (bila slobodna), za to vreme popila pun broj od 21. Znaci izmedju dve menstruacije svega 14 dana slobodno. Meni to skroz cudno, pa sam sad pobrkala loncice nacisto:(

To je tako samo kada pijes prvu tablu... (pijes je od prvog dana menstruacije), ili recimo kada pijes pilule godinu, dve pa napravis pauzu od par meseci, e onda kada pocinjes iznova opet pocinjes od prvog dana ciklusa tj menstruacije.
Medjutim drugi, treci mesec pa na dalje menstruaciju dobijas na 28 - 30 dana. Tacno u dan...
Potrebno je vremena da se telo navikne.
Znam da si rekla da ti je dermatolog prepisala kontraceptive, pretpostavljam da na taj nacin pokusava da ti ocisti kozu.
Ja sam imala suprotne reakcije... (pila sam ih iskljucivo zbog kontracepcije)prvih par meseci koriscenja pilula mi je koza lica bila kao kod bebe a nakon godinu dana je lice pocelo da mi bude uzasno.
Cim sam prestala da pijem pilule u roku od nekih 20 dana vratilo se u normalu.
 
littlefoot:
dr:
Pa menstruacija se broji od prvog dana ciklusa a ne od kad se zavrsila!!!
Znaci ciklus ti se malcice skratio, sto nije nista strasno.

Obzirom da sam imala na 30 dana i nije se baš malo skratilo. Inače i jesam brojala od prvog dana, proverite još jednom;)
Treba malo vremena da se telo navikne...nemas razloga za zabrinutost.A sto se tice brojanja...znam da si brojala od prvog dana ali ne treba da trajanje ciklusa opisujes brojem dana kada nema krvarenja, tako osoba kojoj govoris sta se desava moze steci utisak da dobijas svake 2 nedelje.
Daj malo vremena svom telu...
Pozdrav!
 
littlefoot:
Proslog meseca mi je dermatolog uz konsultaciju sa mojim ginekologom prepisao Diane35. Popila sam prvu kutiju i naravno pridrzavala se uputstva, naime krenula sam da pijem tablete prvi dan ciklusa. Prekjuce sam popila poslednju i vec sam jutros dobila menstruaciju. Sad mi nije jasno kako dalje. Dali je normalno da ovako brzo dobijem opet i dali da odem u apoteku da kupim novu kutiju, pa opet od prvog dana da pijem, tj odmah od veceras? Valjda bi trebala da napravim pauzu, ali koliko dana?
Izgleda ono uputstvo nije bas normalno;)

Isto iskustvo sa Diane35. Od mojih 35-40, ciklus je spao na 23, sa blagim krvarenjima u sredini. Strahota!
Da, pilule treba da pijes od prvog dana cikusa, pa 21+7 pauze, nezavisno od toga kada posle dobijas(imala sam iste dileme te me je ginekolog uputio).
Inace sam imala neki osip po preponama koji nikako nije hteo da se skloni, pa su Diane navodno odlicno dermatolosko sredstvo, a i htela sam da sredim ciklus. Osip se povukao nije, ali zato ciklus sto se sredio, alal vera!
Odustadoh posle cetiri meseca.
 
Tek sam prvu tablu pojela, sigurno ću da guram dalje dok ne nadjem koja mi tabletica odgovara, jer ovako više ne ide. Od kad sam se porodila hormoni mi prave čudo. Počev od nenormalnog ciklusa, do raznih potkožnih upala, nadutog stomaka, bolova u grudima, da ne nabrajam više...
 

Back
Top