Slobu Milosavljevića savetuju 482 čoveka

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
BEOGRAD - U Ministarstvu za trgovinu i usluge tokom prošle godine radilo je čak 482 savetnika! "Za obavljanje poslova iz delokruga Ministarstva utvrđeno je 329 radnih mesta državnih službenika, na kojima je sistematizovano ukupno 778 izvršilaca", piše u zvaničnom Informatoru o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja za 2009. godinu, koji se može naći na sajtu Ministarstva na čijem čelu je Slobodan Milosavljević!

Od tog broja, na 57 radnih mesta sa zvanjem "viši savetnik" radio je isti toliki broj ljudi, na 99 radnih mesta samostalnog savetnika bilo je 117 službenika, dok su na 81 mestu savetnika bila raspoređena čak 482 službenika! Ministarstvo trgovine je imalo i sedam mlađih savetnika, 51 saradnika na 38 utvrđenih radnih mesta, dva mlađa saradnika i 62 referenta, koji su bili raspoređeni na 45 radnih mesta.

Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević u izjavi za naš list tvrdi da je verovatno reč o nekoj grešci.
- Verovatno je reč o tržišnim inspektorima. Oni na neki način imaju specifičan status, pa posle određenog broja godina rada dobijaju status savetnika. To je kao neka vrsta napredovanja. Oni nisu u Ministarstvu, već pri Tržišnoj inspekciji (koja je pri Ministarstvu - prim. aut). Verujem da je to problem, ali dopustite da proverimo, pa ćete dobiti tačne cifre - ističe Milosavljević.

Nakon razgovora s ministrom, javila nam se Danijela Gačić-Vukićević, državni sekretar, koja je prvo ponovila da je reč o grešci, a onda i da baratamo podatkom koji je važio za april 2009. godine. Ipak, taj podatak se još nalazi na sajtu tog ministarstva.
- Od tada su izvršene dve sistematizacije i broj zaposlenih se smanjio. U prošloj godini, u decembru, zaposlili smo samo dva državna službenika. Istina, po nekim radnim mestima imate jednog, dva ili čak tri izvršioca, i to je praksa u svim ministarstvima. Danas imamo 637 zaposlenih, s licima koji su na položaju - njih je šest. Imamo 40 viših savetnika, 85 samostalnih savetnika i 440 savetnika. Od njih 440 većina su tržišni inspektori, koji imaju to zvanje po Zakonu o državnim službenicima. Imamo i tri mlađa savetnika, 40 saradnika, jednog mlađeg saradnika, 21 referenta i jednog nameštenika (vozač). Po novom zakonu, Ministarstvo može da ima ukupno 570 službenika. Ako od toga oduzmete šest lica na položaju, ostaje 564. Sistematizacija je u toku - tvrdi Gačić-Vukićević.

Šta reći? :roll:
Verovatno je morao da ispunjava želje i zapošljava rodbinu i kumove pa je tako dogurao do te cifre ... ja mislim da za ovo treba kažnjavati strožije nego za ono probijanje budžeta. Ko će da plati sve ove ljude? :lol:
 
Šta reći? :roll:
Verovatno je morao da ispunjava želje i zapošljava rodbinu i kumove pa je tako dogurao do te cifre ... ja mislim da za ovo treba kažnjavati strožije nego za ono probijanje budžeta. Ko će da plati sve ove ljude? :lol:

eto to je lice i nalicje stranke koju ti podrzavas i ciji si clan ko sto vidis

i svaki od 482 savetnika samo jednog DS ministra nema manju platu od 100.000 dinara i siguran sam da svaki od njih ima osim plate i kancelariju , sluzbeni auto i vozaca - kad god mu zatreba.

mislim ima covek siroku rodbinu i mnogo prijatelja - i treba sve to udomiti - razumite ga.

ne moze sve da ih zaposli u Delti jer tamo za razliku od drzavne uprave ipak treba da se radi :hahaha:
 

Back
Top