Tri diska PC igrica na 1 DVD
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Tri diska PC igrica na 1 DVD

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tri diska PC igrica na 1 DVD

Kojim programom da PC igricu koja je na 2-3 i vise diskova napakujem na jedan DVD i da ta instalacija radi ?
    Znaci da vise igrica koja su na po 2-3 diska narezem na DVD

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Nece moci

Zainteresovan član GRESNIK-M (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

napravi folder,ako igrica ima dva diska,ceo prvi disk prebacis u taj folder,i ceo drugi disk
    onda kad rezes samo ubacis taj folder. 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hmmm da li si siguran da ce to da radi? :?

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Moglo bi, al' zavisi od toga kakav je instaler. Ima nekih koji instalacionu arhivu iskljucivo traze na CD/DVD driveu pod odredjenim folderom tako da pitanje je...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Moralo bi da se otvara virtual drive

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Tako, samo po sebi (`as is`) prosto kopiranje 3 diska na DVD neće raditi sigurno, osim ukoliko igra nema instaler koji traži od korisnika putanju do CAB fajlova, što je retko.

Za neke igre se na internetu mogu naći tzv. slipstreamer-i, koji služe upravo za tu namenu. Jedan takav se može naći za Doom 3 i, provereno, radi. Prosto nabacivanje fajlova neće moći, jer čak i ako bi sve fajlove nabacao na root DVD-a, neki od njih bili bi pregaženi, jer se imena fajlova često dupliraju na instalacionim CD-ovima. Rezanje u zasebne direktorijume je još manje moguće da uspe, s toga - ako nađeš upustvo za spajanje (slipstream), moći ćeš to i da izvedeš.

Zainteresovan član GRESNIK-M (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

nemora sa diska da instalira,moze da napravi folder na hardu i da ceo prvi disk prebaci u taj,a sa drugog diska samo rar. fajlove.tako uopste netrazi disk dok se instalira igrica.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Citat Original postavio GRESNIK-M
    nemora sa diska da instalira,moze da napravi folder na hardu i da ceo prvi disk prebaci u taj,a sa drugog diska samo rar. fajlove.tako uopste netrazi disk dok se instalira igrica.
    Ma citas li ti iznad? Ta varijanta radi samo ako je instaler takav da u slucaju da ne nadje arhivu tamo gde mu je upisano, trazi od korisnika da navede putanju! Sto nije svugde slucaj.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

kojim slucajem sam upoznat sa dosta installera i mogu da ti kazem da vecina radi na principu deljenja instalacije na fajove koje potom traze pomocu univerzalne putanje, tj stavih sve cabove u root diska i radice ti ( sto mozes da i pogledas tako sto ces instalirati neki instaler npr. inno setup ).Sto se tice recimo programa kao sto je Encarta kod nje sam video da ima neke kopirane fajlove valjda na 2 disku tako da se oni ne moraju da se kopiraju.

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Ice
    kojim slucajem sam upoznat sa dosta installera i mogu da ti kazem da vecina radi na principu deljenja instalacije na fajove koje potom traze pomocu univerzalne putanje, tj stavih sve cabove u root diska i radice ti ( sto mozes da i pogledas tako sto ces instalirati neki instaler npr. inno setup ).Sto se tice recimo programa kao sto je Encarta kod nje sam video da ima neke kopirane fajlove valjda na 2 disku tako da se oni ne moraju da se kopiraju.
    Ako ne umeš da odgovoriš kako treba, ne trebaš da odgovaraš paušalno. Pođi od toga da nisi jedini koji je upoznat sa instalerima (i ja sam na primer, ali nemam potrebu da se hvalim time).

Ako nisi probao da spojiš nijednu igru, onda nisam siguran da znaš o čemu pričaš, već pričaš napamet. Ja sam to probao i radio više puta i retko kad prođe bez problema. Kao prvo, nemoj mešati taj postupak sa programima i sa igrama, jer je uglavnom različito.Prosto, neke igre svoje CAB fajlove nose pod identičnim imenima na svim diskovima (recimo data.cab, kao i još neki). A ti probaj onda da ih napakuješ u isti direktorijum. Hoće, ali juče. Zatim, neke igre po automatizmu traže drugi CD i prosto podmetanje fajlova sa drugog diska umesto samog diska, ne radi, i to iz jednog totalno banalnog razloga - naziv diska se nije promenio. U drajvu je i dalje disc1, a instaler proverava da li se pojavio disc2.

Kao što rekoh, ti probaj da spojiš neke igre, pa onda reci kakva je situacija i koji je procenat uspešnosti. Ja sam neke igre i programe zaista pokušao da spojim tako, međutim, nekad je uspevalo, a nekad ne. U principu, uspešnost je gotovo 100%, ali ne bez dodatnih alata ili tehnika. Čisto nabacavanje fajlova u jedan direktorijum često ne radi. I molim te, nemoj ovo da shvatiš kao nekakav napad, vređanje ili nešto slično tome.

Pozdrav

Slične teme

1. 2 diska crkla...
    Autor BAZUKA u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.12.2008., 12:04
  2. Formatiranje diska
    Autor Slavik u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.04.2006., 21:53
  3. Dva diska sa OS
    Autor BeeKey u forumu Operativni sistemi