Kako se pise preporuka (od bivseg poslodavca ili fakulteta)?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako se pise preporuka (od bivseg poslodavca ili fakulteta)?

Veoma poznat
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako se pise preporuka (od bivseg poslodavca ili fakulteta)?

Dakle, da li neko ima, a bilo bi dobro sto vise primera, da vidim kako se pise preporuka.

Prvo, i bitnije recimo preporuka sa mog fakulteta, sa katedre gde sam diplomirao, dace mi ljudi preporuku da bi mi pomogla da eventualno lakse nadjem posao. Ali verovatno cu ja to morati da sastavim, a nemam pojma kako...???

A drugo, od bivseg poslodavca. Ako sam i dobio otkaz, mogu da ih iskoristim da sa preporukom malo ubedljivije pokazem da to nema neke veze sa mnom, nego neki drugi razlog...

Pa ako neko ima primere, mislim da bi svima moglo da koristi nekad...

Aktivan član ledi (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Kako se pise preporuka (od bivseg poslodavca ili fakulteta)?

Akademsku preporuku (dakle, ovu sa faksa) sastavlja sam profesor, znaju oni šta treba napisati, ti u principu treba da kažeš profesoru za šta ti je konkretno potrebna.
    Slično i što se radne tiče, (bivši) poslodavac bi takođe trebalo da je napiše i to na memorandumu firme/preduzeća (naravno, poslodavac uvek to može da odbije da to uradi ako nije zadovoljan radnikom...)
    Ako želiš sam da je sastaviš, nije loše proveriti da li će poslodavac pristati da je potpiše i udari pečat.
    ˝...ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava...˝

Veoma poznat
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pretpostavimo da hoce... Naravno da ce ici na memorandumu firme, od poslodavca, ali moguce je da kazu sastavi pa cemo potpisati...

Ali sto se tice faksa, vrlo je moguce, veruj mi, jer ih znam, da ce isto tako reci, nema problema, samo ti sastavi, pa donesi a mi cemo potpisati.

Dakle problem je tekst.

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Veoma poznat
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E hvala malo zvocalo! Jos bi mi bdobro dosao neki primer...

E D I T: Aha vidim ima i primeri!

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Napiši sam sebi preporuku koja ti treba i časti sekretaricu da ti samo lupi pečat....i to je to

Veoma poznat
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A brate moram da imam NEKI bar tekst da napisem kao primer....

A ja cu lako sam sebi u fotosopu nacrtati pecatr i potpisati, pa to sam bar radio 100x...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

primera radi:
    taj i taj je u periodu tom i tom radio na radnom mestu tom i tom, na kom je obavljao te i te poslove.
    imenovani je svoje radne zadatke realizovao uspešno (dodaš još epiteta), a prilikom obavljanja svojih radnih zadataka je pokazao naročito interesovanje/poznavanje/talenat/specijalizovao se itd za to i to.
    preporučili bi imenovanog svakom zainteresovanom poslodavcu kao osobu koja ima te i te kvalitete (navedeš one koji su bitni za posao za koji konkurišeš).
    u slučaju potrebe za detaljnijim informacijama slobodni ste da nam se obratite.

Slične teme

1. Kako preboleti bivšeg?????
    Autor jovana70 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.02.2008., 12:38
  2. Kako odgovoriti na pitanja najceshce potavljana od strane poslodavca
    Autor Butterflies & Hurricane u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 19:01
  3. Kako uopste mozete da radite za poslodavca?
    Autor Mlad&N u forumu Arhiva
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.02.2008., 17:40
  4. kako pise?
    Autor :)Masa u forumu Razno
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.01.2006., 01:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku