Problem sa encondingom DiVX titlova!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Buka

Obećava
Poruka
71
Imam problem sa encondingom DiVX titlova.

Titlovi koje skidam sa sajtova titlovi.com i podnapisi.net su ispisani u encondingu „ansi“. Međutim, tu su slova č, ć ili đ data kao è, æ ili ð. Nakon što ih zamenim normalnim slovima i fajl sačuvam u encondingu „ansi“, umesto č ili ć dobijem - c.

Ako fajl pokušam da sačuvam u encondingu „unicode“ ili „unicode BE“ ili „UTF“, onda DVD plejer (onaj za TV, ne onaj na računaru) te tilove neće da učita.

Možete li mi nekako pomoći?

Hvala i pozdrav!
 
Једино ми пада на памет да на ДВД плејеру подесите титлове тако да чита тзв. ЈУ слова. Код мене на LG плејеру например, треба поставити чешки као подразумевани језик за титлове, и виде се сва наша слова нормално. Све зависи од модела и од старости плејера, што ће рећи, новије или старије генерације.
 
Ne razumem - gde to da učitam. Rekao sam već da se radi o TV plejeru...

Ukucas u google tvoj tip player-a i tacnu oznaku ( npr Sony DVP FX930 ) i "firmware".Ako ima ( a ima u 90 % slucajeva ),skines taj fajl,narezes na prazan cd,obicno ima i uputstvo ako treba da stavis naziv cd-a u programu za narezivanje.To je mali fajlic od jedva par stotina kb-a.Ubacis cd u plaayer,cuces kada pocne da ga ucitava,traje 15-30 sec i obicno ga sam izbaci napolje.
To je noviji poboljsani software,obicno posle njega cita sve.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top