Pilula "za dan posle" ...

i kako covek da ne pocne da veruje u sudbinu ;)
Ja verujem u sudbinu. ;)
Te takve situacije nam najbolje demonstriraju koliko malo toga drzimo u svojim rukama.

kako ko hoce....ja sam ga isto tako ponesena strahom uzela kad mu vreme nije pa su me za pocetak vece jezivo zaboleli jajnici, a onda sam posle par dana iskrvarila negde 10. 11. dan ciklusa (ili je mozda pravilnije reci ponovo dobila) i to je trajalo 5 dana
Inace, to krvarenje nako pilulice je normalno, posto im je mehanizam funkcionisanja takav da u potpunosti prekidaju prirodni tok sazrevanja jajne celije i pripreme materice za usadjivanje oplodjene jajne celije.
Jezzzzza! Ranije su bile dozvoljene samo u slucaju silovanja, ali ozbiljno...a danas svako moze da se kljuka cime pozeli.
 
Svako ko ume staviti ili primiti gratz u genitalije moze otici do ordinacije ili apoteke i ne ponasati se krajnje neodgovorno prema sebi..iskustva drugih i misljenja su dobrodosla ali svaki organizam je prica za sebe i reakcije su razlicite sto se da videti iz postova..Zato pravac ginekoloska ordinacija ...
 
Kod mene je Postinor2 jednom odradio svoje. E sad,desila se nova nezgoda sa kondomom,pukao je,ali mnogo pre svrsavanja. I to za vreme neplodnih dana. Ima li razloga za brigu? Da li treba ponovo da se kljukam postinorom ili ne bi bilo neodgovorno da ne brinem?
 
@kucka
ginekolog ti po pravilu nece raditi apsolutno nista drugo sem reci da li po njegovom misljenju treba da ih uzmes ili ne uzmes, ja sam se prvi put javila ginekologu, sad kad sam se izglupirala dr mi je rekao da sam trebala da ga zovnem TELEFONOM da ga pitam...tako da to sto pricas i nema bas nekog narocitog smisla...
 
Sta znam, mene uhvatila neka panika... I ispostavilo se da je bila opravdana

Заборавила си да кажеш да си пре односа, за сваки случај, турила и АБ филм и дијафрагму...а и да је извадио пре ејакулације...
Ал кад неког оће, оће!
 
Sa muzem sam 7 godina ( 3,5 smo se zabavljali , 3,5 smo u braku) nikad nisam koristila kondom ali NIKAD, niti kontracepciju, niti spiralu. Rezultat je jedna planirana trudnoca. Ja se prepustim njemu.

И шта сад с тим?
Јел се ти то само хвалиш или препоручујеш свима исти метод?
 
Metod je shit.Znam šta pričam... Meni je dovoljno samo,čini mi se,da pomislim na muškarca pa da zakačim.Kakvo prepuštanje muškarcu da on kontroliše situaciju! Da tako nešto dopustim sebi bila bih već majka dvadeset Jugovića,jbte !!!
 
E ovako, pre mesec dana mi se po prvi put desila ta nezeljena situacija - pukao nam je kondom. Prvo sam bila u cudu, kako da pukne (jer je bila ogrooomna rupa), pa kad sam prezivjela prvi sok, trk u apoteku. Srecom, dezurne apoteke rade... apotekarka mi je samo rekla da jednu popijem odmah, a sledecu za 12 sati. Tako sam i uradila, ali sam odmah ujutro zvala ginekologa da je pitam za propratne ili nezeljene posledice. Ona mi je objasnila da nezeljenih efekata ne bi trebalo da bude, te da je moguce samo da mi ciklus malo porani (sto je i bolje nego da kasni, jel?). Uglavnom, ja nisam imala nikakvih nezeljenih efekata, ni mucninu, ni vrtoglavicu, a nije mi ni poranilo... tacnije, dobila sam jedan dan kasnije. Mislim da mi je sam bio pojacan PMS - tj. mislim da sam bila samo malo vise zivcana!!!
Bilo kako bilo, meni jetableta odradila posao, ali smatram da to nije NIKAKO sredstvo za kontracepciju... ljudi, kondomi i pilule postoje!!! Djevojke cuvajte se same, ako vas decko ne cuva!
Toliko, pozdrav svima
 
Danijela:
Da li posle postinora kada se dobije menstruacija i zavrsi da li se opet zatim dobija i nastavlja redovno kako je bilo?

Neces dobiti dve menstruacije u ciklusu. Dakle kad popijes tablete (dve su u pakovanju) dobices na vreme ili malo ranije. Sledeca normalno dolazi za 28 dana (ili ne znam 35 , u zavisnosti na koliko inace dobijas.)
 
Molim Vas da mi kazete kakve su sve posledice u smislu poremecaja menstrualnih ciklusa moguce prilikom koriscenja ove tablete? Posto je moj lekar na odmoru a promena zdravstvenog osiguranja i citavo odugovlacenje oko administracije traje i suvise dugo potreban mi je bilo kakav strucan komentar do ponedeljka. Naime rizican odnos se desio 14. na 15.jul (bez zastite) a pilulu Postinor 2 popila sam 16.jula. Sledeca menstruacija koju sam trebala dobiti izmedju 2. i 5.avgusta dogodila se 29.jula i bila je poprilicno cudna. Trajala je kao i uvek 7dana ali je bila jako oskudna - prva 3dana kao da je nije ni bilo, a tako obicno bude samo 1.dan, pa je 4.dan bila jako obimna, 5.dan nesto manje a 6. i 7. opet jako oskudna. Sada sam trebala da dobijem izmedju 22. i 25.avgusta ali jos uvek nisam. Menstruacije su mi u sustini redovne - dogadja se povremeno da kasni dan ili dva tako da u principu jos ne panicim ali mi je cudno sto nemam nikakvih propratnih simptoma koje obicno imam dan dva pre nego sto treba da dobijem. Ono sto me interesuje je da li Postinor tablete mogu da dovedu do duzih poremecaja menstrualnog ciklusa? Kako znam da su reakcije na ovu tabletu poprilicno individualne (ja sam 2 dana nakon uzete tablete imala ceo dan vrtoglavicu i bila pospana pa ne znam jel od toga) volela bih da mi kazete kakve su posledice sve moguce?

Unapred hvala i srdacan pozdrav!

Petra Zaric
 
ej kakva ironija znam 2 zdrave zhene koje su ishle na oplodnju ( u smislu spolaj su sasvim ok ) znachi neko bi dupe prodao da mozhe da rodi... a ovamo najcrnji moguci ishod da zatrudnish .. mozhda da napravite neki dil :evil: nezeljene trudnoce vs. nemogucnost radjanja...

hehe ovo je gadno kakva li ce muka da me snadje..... :) eto shaljite decu u zabavishte da bi uspesno mogla da se kreshu od adolescencije (ili ranije)
 
u stvari ima dfora da svako jutro otprilike u isto vreme merish temperaturu unutrasnjosti tela.. merila sam u anusu neko duze vreme..i kad dodje do ovulacije trebalo bi da bude skok temperature koji se posle menstruacije valjda opet vrati dole... e sad to bi navodno moglo da se koristi da predvidish kad si plodna kad nisi jer valjda tri dana sperm. ima vremena da te oplodi ili tako neshto znaci nesto sam racunala za jednu ovulaciju 9 dana si plodna. jedino ako je neko bolestan ili pijes lekove taj skok nije bash pravi posto si pod uticajem..al sad nekad ovulacija zeza ide van ritma ili sta ako imas dve u toku tako da ne znam...ail bilo bi super kad bi ta metoda funkcionisala ili bilo tako neshto...
 
Lady:
Nije potrebno da budes nesto posebno medicinski obrazovan da zakljucis da to mora biti jako stetno s obzirom da se uzima da bi u slucaju da je doslo do trudnoce sprecilo plod da se razvija.Zar je moguce da postoje i devojke koje to cesto koriste???????
1. Abortus je daleko stetniji nego - abortus nosi rizik od izmedu ostalog-rupture materice, steriliteta kao posledice zahvata, a Postinor-ne.
2. Postinor sprecava USADJIVANJE oplodjeneje jajne celije u materici-pa ne deluje kao pilula za izazivanje pobacaja.
3. Koriscenje Postinora bez konsultaciji sa lekarom je neodgovorno od strane zene - moze se desiti da ce se pojaviti neke nuspojave.
4. Postinor nije 100%siguran. Kao nijedno sredstvo za kontracepciju.
 

Back
Top