Peugeot VS Renault VS Citroen

C4, ali ovaj :per:

4222410701_5a9ce1326f-1.jpg

4241862781_f9e89398b9-1.jpg



Srcem megan, pa 307, pa C4.
 
Радије него нови Смарт. Можда су то теби будалаштине, али има нас којима ново≠боље. ;)

Vidi Cimose, meni lično su npr. sva japanska vozila odvratna, ali bih bio glup da izjavim da su njesra. Tako da je stvarno iluzija živeti u prošlosti izjavama kako je Renalut 19 "bolji". Smešno je, a ti si ozbiljan momak pa ti ne priliči.
 
Tako da je stvarno iluzija živeti u prošlosti izjavama kako je Renalut 19 "bolji". Smešno je, a ti si ozbiljan momak pa ti ne priliči.

Пази, кад кажем бољи, мислим на следеће: када би сад могао да купиш (нпр да уземемо Рено) Рено 19 и Рено Меган, могу да гарантујем да би 19-ца била дуготрајнија и да би захтевала мање новца за одржавање. Зато бих ја лично (можда сам луд, али то је мој став), да имам 15000 евра, пре купио 19-цу, раставио је до шрафа и буквално је направио поново, са увођењем одређених модификација на кризним местима која су се показала у експлоатацији (на првом месту је антикорозивна заштита као код нових аутомобила). О томе се ради.:) Вероватно си видео да сам пар пута поменуо да подржавам куповину НОВИХ (не половних из увоза, баба возила и сл) аутомобила од стране наших грађана, јер нису сви спремни да у ауто 20-30 година стар уложе нпр 5000 евра. Што се мене тиче ја нећу куповати нови ауто за своје новце, већ ћу одрадити нешто слично ономе што сам написао. Надам се да се разумемо.:)
 
vd:
koji deo je nekada bio bolji?
karoserija?
motor?

Моје мишљење - није било толико електронике у возилима. Век трајања данашњих возила не ограничава трајност лима и мотора, већ електронике, а та трајност је 7 година код већине аутомобила (зато се делови за возила праве 7 година по престанку производње или се направи залиха да потраје тих 7 година).
 
E ljudi vozim reno megana 98god i da vam kazem da je cudo od auta, Nesvidja mi se sto je mnogo mekan. Za dugu voznju car ali za sport sranje. Trosi malo(1.4l motor) i VAZNA STVAR nema kuku.
Mana je sto moras da seces plastike da bi stavio bolje zvucnike.Plus se sedista obaraju u vise smera tako da za neke nocne kombinacije LUDNICA. Mada pezoa nikada nebih uzeo ali citroen nije bas nesto, od francuza najbolje ispada reno(koji se pravi u spaniji ko nije znao). Nadam se da nisam mnogo omasio temu!
 
Пази, кад кажем бољи, мислим на следеће: када би сад могао да купиш (нпр да уземемо Рено) Рено 19 и Рено Меган, могу да гарантујем да би 19-ца била дуготрајнија и да би захтевала мање новца за одржавање. Зато бих ја лично (можда сам луд, али то је мој став), да имам 15000 евра, пре купио 19-цу, раставио је до шрафа и буквално је направио поново, са увођењем одређених модификација на кризним местима која су се показала у експлоатацији (на првом месту је антикорозивна заштита као код нових аутомобила). О томе се ради.:) Вероватно си видео да сам пар пута поменуо да подржавам куповину НОВИХ (не половних из увоза, баба возила и сл) аутомобила од стране наших грађана, јер нису сви спремни да у ауто 20-30 година стар уложе нпр 5000 евра. Што се мене тиче ја нећу куповати нови ауто за своје новце, већ ћу одрадити нешто слично ономе што сам написао. Надам се да се разумемо.:)

Ima samo jedna sitnica. Kvalitet ne definiše samo dugotrajnost. Za tebe je to pokazatelj kvaliteta. Za mene recimo Mercedes 123 nije nikakav kvalitet, bez obzira što prelazi milion km. Zašto? Zato što me smara da spuštam prozor rukom. Brisači od 15cm me nerviraju koliko su mali. Treba mu pola sata od nula do 100. Od 80 do 120 sat i po. Troši kao kamion i smrdi ko ri kamiona.
Znači tvoja logika je delimično ok - Teško da 19-ica može Meganu da parira po npr. zvučnoj izolaciji, stabilnosti, performansama ili komforu klimatizacije ili boravka u kabini. I to se računa, zar ne?
 
Ima samo jedna sitnica. Kvalitet ne definiše samo dugotrajnost. Za tebe je to pokazatelj kvaliteta. Za mene recimo Mercedes 123 nije nikakav kvalitet, bez obzira što prelazi milion km. Zašto? Zato što me smara da spuštam prozor rukom. Brisači od 15cm me nerviraju koliko su mali. Treba mu pola sata od nula do 100. Od 80 do 120 sat i po. Troši kao kamion i smrdi ko ri kamiona.
Znači tvoja logika je delimično ok - Teško da 19-ica može Meganu da parira po npr. zvučnoj izolaciji, stabilnosti, performansama ili komforu klimatizacije ili boravka u kabini. I to se računa, zar ne?

Е управо о томе се и ради, јер велику улогу игра и субјективан осећај. Рецимо мени све што си навео за 123 не би сметало. За тебе 19-ца не може да парира Мегану, јер нема неке атрибуте који су теби битни а мени неважни. Волим да чујем мотор аута па зато и газим Пунта/Ксару, климу имам у Ксари а за 4 године сам је само једном упалио (и сморио се чекајући да се ауто охлади), ГС ми је пријатнији и удобнији за вожњу од Ксаре са све овако раздрнданим седиштима... Тако да су битне ствари на возилу субјективне, не траже сви исто. Поента приче је да данас нема аутомобила за нас који не ценимо оно што цени већина.:( Зато ме и нервира што нас на факсу стално уче "профит, профит, профит", као да је поента не радити да би живео већ живети да би радио. Требало би да поента буде да људи буду задовољни а не да бројке буду како треба, али да не мељем много пошто одосмо већ у филозофију. Највише ме нервира што сви живи мисле да ако већина каже да је нешто црно, онда је то тако. На пример, прошле године се шетам са неком екипом по Копаонику и на паркингу стоје неки Мерцедесов џип(не знам како се зове, ови нови са 3 слова) и Флорида Бизнис. Њих 6 стаје и буљи у онај Мерцедес, слика га, завирује испод... Једино сам ја стао да осмотрим Флориду, пошто ми је интересантнија од џипа. Када смо наставили даље добио сам 6 коментара у стилу "шта ке*аш да као не волиш Мерцедес, да имаш пара одмах би га купио!". А ја нит' сам коментарисао џипа, нит' сам помињао нешто око Флориде! Ту сам скроз попи*део, јбте ти мене убеђујеш да би ја урадио нешто што знам да не би само зато што сви тако раде!:thumbdown: Да бих илустровао о чему причам, наводим 2 примера са Крстарице; пре пар месеци се појавио дечко који је отворио тему у којој је писало да је поново отворен форум љубитеља Заставиних возила. У року од 1 дана се појавило 10 постова у стилу "јбте шта се глупираш, ко још воли Заставу", "то је ђубре" и сл. Други случај је био са дечком који је написао да је отворен Лада фан клуб - опет "ко бре воли те шпорете", "то је руско ђубре", "јеси ти нека комуњара..." и слично:dontunderstand:. А када се напише "Тојота РАВ4 је го*но", одмах "па ти ниси нормалан", "не лупај, мрш одавде" и томе слично:dontunderstand:. Мени је лично симпатичније када видим да је неко љубитељ неког обичног аута, или чак жестоко подцењеног и опљуваног (Лада, Застава, Шкода (стара), Трабант, Ватбург...) него неког бесног Мерцедеса, Аудија, џипа или Ламбурџинија. Та возила имају гомилу "обожаватеља" ("од врага до попа", што би рекао панонски го*нар), а ја сам такав да кад год видим да идем тамо где иде већина, станем и замислим се. Није тај принцип увек добар, али надам се да ме схваташ.:)
И за крај овог "Епа о Гилгамешу". Мени није неопходна гаранција од 10 година, електрични прозори, серво, клима, радио са 200 станица, музика од 500W, убрзање од 0-100 за 5 секунди, потрошња од 5л/100км или грејање седишта. За мене је уживање отворен прозор, звук ваздухом хлађеног боксера, гргољење које се чује из карбуратора када се отвори друго грло, звук ручног млевења кафе када пребацујем брзине; могућност да аутомобил сам сервисирам уз помоћ основног алата, без специјализованих алатки и дијагностике; и, на крају крајева, онај осећај да имаш нешто што се разликује, нешто јединствено. Надам се да сам схваћен, одох да скенирам Ауто свет из 1980. године!:)
 

Back
Top