U poseti Hrvatskoj

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
lepo sto se mene tice. ali me interesuje cilj ove posete. da li postoji neki skriveni cilj??? da li znate koji je, ako ga ima..

Poslanici u poseti Hrvatskoj
22. februar 2010. | 01:24 | Izvor: B92
Beograd -- Članovi Grupe prijateljstva sa Hrvatskom Skupštine Srbije putuju u Zagreb,gde će razgovarati sa najvišim zvaničnicima Hrvatske i predsednikom Ivom Josipovićem.

U delegaciji parlamenta Srbije biće potpredsednik Skupštine Nikola Novaković, predsednik Grupe prijateljstva sa Hrvatskom Janko Veselinović i članovi grupe Petar Kuntić, Radovan Radovanović, Momo Čolaković i Nebojša Ranđelović. Šestorica srpskih poslanika dolaze u Zagreb u nadi da će doprineti otopljenju odnosa Srbije i Hrvatske i susreta dva predsednika.

Poslanik PUPS-a Momo Čolaković kaže da će u Zagrebu zastupati stavove da zvaničnici dve države treba što češće da razgovaraju kako bi se ojačali odnosi dve zemlje.

"Pošto ćemo imati prijem kod predsednika Hrvatske, hteo bih da preporučim da što pre sedne sa predsednikom naše države, Borisom Tadićem i da se dogovore u vezi s daljom i drugačijom saradnjom i odnosima između dve države, uz veće razumevanje i poštovanjem i uvažavanje. Da u tom pogledu imamo skladnije diplomatske, ekonomske i sve druge odnose", rekao je Čolaković.

I Nebojša Radovanović iz Liberalno demokratske partije, koji takođe putuje u Zagreb, ekonomski oporavak Srbije i Hrvatske i regiona vidi u bliskoj saradnji dve zemlje.

Ipak, odnosi dve zemlje opterećeni su tužbama pred međunarodnim sudom pravde ali i nerešenim pitanjem granice.

"Osnova rešenja svih tih pitanja je malo dobre volje, jer su ta pitanja možda bila suštinska pre dvadeset godina ali sada to više nisu", kaže Radovanović.
 
lepo sto se mene tice. ali me interesuje cilj ove posete. da li postoji neki skriveni cilj??? da li znate koji je, ako ga ima..

Начуо сам ал немој никоме да кажеш да иду да се договоре како да пониште Хрватско признање Косова!

Шта тебе боли патка, што они иду тамо, то бре никога ни у Србији не интересује, и ко су уопште ти људи. Можеш мислити посланици у Србији се нешто питају:dash:!
 
Начуо сам ал немој никоме да кажеш да иду да се договоре како да пониште Хрватско признање Косова!

Шта тебе боли патка, што они иду тамо, то бре никога ни у Србији не интересује, и ко су уопште ти људи. Можеш мислити посланици у Србији се нешто питају:dash:!

ja sam cuo da idu da ugovere cenu, ako hrvatska povuce optuzbu. ali posto su to samo price, pitam vas da li znate "pravi" razlog
 
Meni lično ova poseta uopšte ne smeta. Neka ih, nek se druže....:mrgreen:
Nego mi je smešan ovaj čiča Momo iz PUPS-a.....garant će evocirati uspomene na varljivo leto pedeset i neke, Makarska, vino, gitare...on mlad....morski vazduh opija....i tako:zper:
Nadam se da se Ivo Josipović neće ispovraćati od tolikih ruko(buljo)ljuba:D
 

Back
Top