Omiljeni slikar xx veka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Omiljeni slikar xx veka

Guest

Podrazumevano Omiljeni slikar xx veka

Paja Jovanovic i Uros Predic

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Omiljeni slikar xx veka

Aj da se reaktivira ova tema

Moj izbor:

Salvador Dali
    Olja Ivanjicki
    Andy Warhol
    Picasso
    "I will not
    Fall for any of following: alcoholics, workoholics, commitment phobics, people with girlfriends or wives, misogynists, megalomaniacs, chauvinists, emotional fuckwits of freeloaders, perverts." / BRIDGET JONES' DIARY

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

ja

Primećen član m.v. (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Milan Milovanović,Sava,Ivan Tabaković,...

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Andy Warhol

ne samo 20.veka, nego i šire...
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Početnik gooost (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

paja i uros jedino imaju smisla, iako se tradicionalno stidimo nasih kvaliteta. Dali, Olja, Pikaso i Vorhol su ceo zivot gradili imidz, kao danas Eminem i Britni Spirs - tipa "vidi kako sam originalan i lud". Necemo da se ponasamo kao uspaljene tinejdzerke i prihvatimo te podvale. Vorhol je orgijaski poremeceni homoseksualac, Pikaso dokazani manipulant i plagijator a Dali govorni akrobata i klovn. To sve i nije toliko tesko izvesti; masa te pita koliko je sati a ti kazes "izmet plavo kroz eklipsu tapeta" i svi babuni se bace na desifrovanje te genijalne misli. Sve je to uvreda za intelekt

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

nije baš tako što se tiče Warhola, boleo njega **** za pare, bio je lud (u pozitivnom smislu). pa da su ga zanimale pare ne bi živeo u ''Fabrici'' nego bi sagradio vilu kao Eminem kog spominješ. takodje prodavao bi svoje sulude filmove za koje treba da se otelim da ih nadjem, mislim da ih nema u Srbiji uopšte. jednom rečju, bio je faca.

(sad njegov ljubavni život, jbg ne zalazim u to, k'o što me zabole što je Fredi Merkjuri gay sve dok dobro peva)
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Primećen član _honeybunny_ (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Salvador Dali

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Citat Original postavio gooost
    paja i uros jedino imaju smisla, iako se tradicionalno stidimo nasih kvaliteta. Dali, Olja, Pikaso i Vorhol su ceo zivot gradili imidz, kao danas Eminem i Britni Spirs - tipa "vidi kako sam originalan i lud". Necemo da se ponasamo kao uspaljene tinejdzerke i prihvatimo te podvale. Vorhol je orgijaski poremeceni homoseksualac, Pikaso dokazani manipulant i plagijator a Dali govorni akrobata i klovn. To sve i nije toliko tesko izvesti; masa te pita koliko je sati a ti kazes "izmet plavo kroz eklipsu tapeta" i svi babuni se bace na desifrovanje te genijalne misli. Sve je to uvreda za intelekt
    ma najbolje,
    dali i pikaso jesu vodili "vidi kako sam lud" zivote, ali to ne znaci da su stvarali losha i nebitna bezveze itd. dela. dali je u nekim svojim slikama pokazao vrhunski talenat, pikaso takodje. ako ti se ne svidja taj stil, ******, nije razlog da pricash da su loshi umetnici, a jos manje da ih poredis sa eminemom i b.s. mislim, ko se ponasha kao uspaljena tinejdzerka ako ne ti. prichas, napadas, dva slikara, bez osnova...

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Frida Kalo. :-P

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

pored Warhola tu je i Džekson Polok

Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Arnold_Layne
    pored Warhola tu je i Džekson Polok
    Pa Džekson Pollock!!!Nek vidi neko njegovu "She wolf"!Eto Tako!

Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Pa kad si već kod Paje i Uroša,ne može im se zaista ništa zameriti,sem što se jedan potpisivao sa CH na kraju prezimena,dok je dobijao pare od stranih dvorova i izlagao u Parizu na tudjim štandovima...i tako dalje i tako bliže,ali kad ih već spominješ,pa pogledaj malo Vlaha Fagionni-a.Majstor vrhunski,i bio je omiljen ne normalno.Veća zvezda u Evropi nego danas i Eminem i Britni u Americi.Ne zaboravite,jedino što je ostaje je umetnost.Ljudi umiru!

Početnik gooost (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

m.v. ti zapravo samog sebe osporavas. o Paji pricas kao o nekom spijunu i izdajniku; epoha Udbe i potkazivaca je davno iza nas. sta mislis zasto je on bio tako slavan i trazen - zato sto je bio VEOMA dobar. Paja Jovanovic je bio majstor, gospodin sa leptir-masnom, zlatnim satom i bombonama u dzepu; on nije morao da se maze kozijim izmetom da bi izgradio sebi imidz. a sufiks 'ch' se dodaje da bi se prezime pravilno izgovaralo u inostranstvu. On se casno oduzio svome narodu kroz tri monumentalne kompozicije koje ti nisi pomenuo ili nisi znao....zlatnu medalju za slikarstvo na svetskom salonu je dobio kao izlagac srpskog salona. dakle po tvojoj logici treba da se stidimo srpskog slikara koji je harao Evropom i Amerikom; lepo, kad dodju vaterpolisti sa sledecom zlatnom medaljom, e bas necemo da im dodjemo na docek ! Vlaho Bukovac (bukva, It. faggioni) je dobar deo zivota stancovao slicice pod pseudoniumom i umirao od gladi, pa je cak jednom pojeo repu sa ulice koja je ispala iz kamiona....poznat jeste bio ali ne toliko; dobar jeste bio ali ne toliko; projektor, divizionizam i to je to. ne savetujem ti da ubuduce navodis nesto kao istinu nadajuci se da ostali o tome slabo znaju; drzi se stvari koje znas

Učlanjen
    01.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

m.v. ti zapravo samog sebe osporavas. o Paji pricas kao o nekom spijunu i izdajniku; epoha Udbe i potkazivaca je davno iza nas. sta mislis zasto je on bio tako slavan i trazen - zato sto je bio VEOMA dobar. Paja Jovanovic je bio majstor, gospodin sa leptir-masnom, zlatnim satom i bombonama u dzepu; on nije morao da se maze kozijim izmetom da bi izgradio sebi imidz. a sufiks 'ch' se dodaje da bi se prezime pravilno izgovaralo u inostranstvu. On se casno oduzio svome narodu kroz tri monumentalne kompozicije koje ti nisi pomenuo ili nisi znao....zlatnu medalju za slikarstvo na svetskom salonu je dobio kao izlagac srpskog salona. dakle po tvojoj logici treba da se stidimo srpskog slikara koji je harao Evropom i Amerikom; lepo, kad dodju vaterpolisti sa sledecom zlatnom medaljom, e bas necemo da im dodjemo na docek ! Vlaho Bukovac (bukva, It. faggioni) je dobar deo zivota stancovao slicice pod pseudoniumom i umirao od gladi, pa je cak jednom pojeo repu sa ulice koja je ispala iz kamiona....poznat jeste bio ali ne toliko; dobar jeste bio ali ne toliko; projektor, divizionizam i to je to. ne savetujem ti da ubuduce navodis nesto kao istinu nadajuci se da ostali o tome slabo znaju; drzi se stvari koje znas
    Ma za većinu stvari si u pravu i za pravopisne greške,ali ne čini odelo slikara.Imao si ovih novijih slikara,koji nisu skidali leptir mašnu,pa ništa od toga.Nego ne znam šta bi sa "Velikom Izom" 1882,a i malo me mrzi da ustajem da gledam u knjigu,al mi se čini da je ovaj siroma` ŠESNAEST godina izlagao za redom u Salonu u Parizu,mada ni to nije baš neko strašno merilo.Ni impresionisti se nisu naročito proslavili,nego ostadoše ne shvaćeni,što se tiče Salona.
    Ja se izvinjavam što mi misli malo beže dok pišem,al malo zvoni tel.,malo beba traži svoje,malo ono ,malo ovo...pa počnem da slažem reči ne povezano.
    `Oću da kažem da nema problema sa Pajom uopšte,mada ono sa bambonama u džepu,malo mi bude ko ...(ne smem da napišem).Nego,ne verujem da je Kosta Miličević imao kakvih bambona,a i živeo je ko sa repom iz kamiona...
    Na kraju jedino bi matematika,kao jedina egzaktna nauka,mogla da izmeri,ko je omiljeniji,bolji i popularniji,kad bi imala spravu za te stvari.
    Ja ovo mnogo subjektivno gledam,mada te stvari,koje si napomenuo,samo budala može da zanemari!Al šta ćemo sa Lubardom u Sao Paolu i komentarima o njemu.Komentarima eminentnih svetskih kritičara i umetnika !?
    p.s.Ako se opet nešto ne slažeš,ili ti smeta-javi!Poz.

Početnik nachtjager (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

1. Uros Predic
    2. Paja Jovanovic
    3. Stojan Celic

Vrh figuracije, vrh apstrakcije.

Primećen član Ava G. (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Reputaciona moć
    49

Matisse,Monet,Redon,Munch,Kubin, Schjerfbeck,Macke,Kandinsky......... Maillol, Matta Roberto,Miro,Sickert,Signac....Soutine,...Schad,Sp encer......... NARAVNO,od nasih sada LJuba Popovic,Vlada Velickovic i Dado Djuric Grafike:Ismet Mujezinovic i Slava Bogojevic(ovo je sad subjektivno jer imam par),R.Reljic itd.

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Salvador Dali

Zainteresovan član Perzefona (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Qute
    Aj da se reaktivira ova tema

Moj izbor:

Salvador Dali
    Olja Ivanjicki
    Andy Warhol
    Picasso
    Je li ti je poznato da su Salvador Dali i Picasso bili u konstantnom sukobu ideja...Picasso je bio protivnik Dalijevih radova.....Pogledaj Dalijev portret Picassa, ako nisi! Ne znam pojma...mislim pogresna kombinacija!!!!

Aktivan član Lil'_hell92 (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Salvador Dali je najbolji slikar XX veka.Meni barem.Ne znam sto ga goost ovako napada.Dali je voleo nadrealizam i time se bavio i jos je dobijao odlicne kritike svih dobrih kriticara.Ziveo je kako je zeleo.Imao je zenu koja ga voli.Bio je jako originalan.Ja mu skidam kapu.Glupo je porediti ga sa danasnjim zvezdama koje se bave muzikom sto:
    1.Drugacije je doba
    2.To je muzika, koja se ni u kom slucaju ne treba porediti s slikarstvom.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Svakao S.Dali i slika-'Iskusenja Svetog Antonija'

Aktivan član Hesse (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

S. Dali
    https://www.facebook.com/FantasmaFortissimaPhoto

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Dali ubedljivo vodi...

Zainteresovan član CICIRIPI (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

modiljani i klimt

Obećava
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

daaaa... Gustav Klimt, verovatno najbolji ( iako je samo "potkacio" 20.vek - umro je 1918.)

Slične teme

1. NAJ- SLIKAR
    Autor PuNkKiSs u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 227
    Poslednja poruka: 06.07.2012., 16:35
  2. 101 slikar(Kraljevo)
    Autor kosa_u_svim_bojama_duge u forumu Srbija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.10.2008., 23:01
  3. Slikar?!?
    Autor kalliope u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 5