Dal je patriotizam voziti krševe?

Denca PA

Ističe se
Poruka
2.224
Pored gomile nejasnih i katastrofalnih zakona koje je donela današnja vlast, ne mogu a da ne primetim, da su mahom svi ti zakoni doneti kao da živimo u nekoj bogatoj i socijalno sredjenoj i uredjenoj državi gde običan gradjanin može da živi od svog rada. Posmatrajući vozni park gradjana Srbije, šta drugo konstatovati nego da blago rečeno vozimo krševe.Jedan deo gradjana Srbije je sretan kada uspe da kupi auto star pet godina koj je uvežen iz A,CH,D,I,F,preko neke domaće auto kuće, malo prešao,100000km,ko nov,ful oprema,...
Drugi su sretni kada uspeju da kupe auto od onih predhodno navedenih,znači auto s kraja prošlog veka, tj iz zadnje decenije prošlog veka.“Super je auto,15 godina star,tek razradjen,...“
Treći, a nažalost ta grupa je najveća, su sretni kada uspeju da sebi priušte auto koj pamti granice bivše Yugoslavije, pa još ako na sebi ima nalepnicu YU, e onda je to pravi pogodak, jer auto je sa poznatim poreklom, nije iz uvoza,verovatno i malo prešao, ispod 200000km,a boga pitaj koj je motor po redu u njemu i koliko puta radjen.
Uvodjenjem zakona o uvozu automobila koj ispunjavaju EURO3 standarde, postiglo se to da se EU reši krševa za dobre pare, a da se gradjani Srbije reše uštedjevine, ili da se uvale u kredite sa neizvesnim ishodom.Znači trenutno gradjanin Srbije može da uveze auto ne stariji od 9 godina,jer motori sa EURO3 standardom su negde od 2001g pa na ovamo.
EURO 3 standard navodno smanjiće zagadjivanje u Srbiji, pa će mo disati čistiji vazduh?Aj dobro.
Ali,ako želite da uvezete motor ili agregat nekog automobila, onda nema starosne granice. Praktično, može se uvesti motor još iz vremena DDR-a, ocariniti i ugraditi u Vaše vozilo bez ikakvih problema iako ne ispunjava EURO 3 standard.Po toj logici izgleda da školjka automobila je glavni zagadjivač vazduha a ne motor.
Cene automobila kod nas su ogromne u odnosu na zemlje u okruženju a da ne pominjem cene polovnjaka u EU.Tako da prosečan gradjanin Srbije ukoliko zeli da sebi priušti npr Opel Astru iz 199?g. Moraće da izdvoji oko 2000-3000€.Gradjanin Hrvatske za te pare može sebi priuštiti 2-3 komada takvog auta, a gradjanin Slovenije možda čak i 10 (slovima DESET).
Ko neveruje nek pogleda na nekim njihovim sajtovima sa polovnim automobilima.
Ja sam gledao sledeće:
SRB www.polovniautomobili.com
HR www.njuskalo.hr
SLO www.avto.net
 
automobili i njihovi vozaci su jedina privredna grana rezima, zvana perpetum mobile

drzava nista ili skoro nista ne ulaze, ali zato zivi od automobila i njihovih vozaca

dokle ce to tako? ocito da je rezim planirao da ostane jos dugo, jedino nagli skok cena goriva na 200 dinara moze da smanji koriscenje automobila i automatski prihode rezimu

i predlazem da za pocetak sedam dana ne kupujemo bemzin, pa da vidimo

ako i to ne promeni ovaj zulumcarski haraclijski rezim, onda da prestanemo svi da vozimo automobile do slobode, pa sta kosta da kosta
 
automobili i njihovi vozaci su jedina privredna grana rezima, zvana perpetum mobile

drzava nista ili skoro nista ne ulaze, ali zato zivi od automobila i njihovih vozaca

dokle ce to tako? ocito da je rezim planirao da ostane jos dugo, jedino nagli skok cena goriva na 200 dinara moze da smanji koriscenje automobila i automatski prihode rezimu

i predlazem da za pocetak sedam dana ne kupujemo bemzin, pa da vidimo

ako i to ne promeni ovaj zulumcarski haraclijski rezim, onda da prestanemo svi da vozimo automobile do slobode, pa sta kosta da kosta

Ma oporezovali bi onda nešto drugo i opet bi punili budžet.
Nego nije mi jasno zašto se ne dozvoli liberalizacija uvoza automobila bez obzira na godište, pa i da kriterijumi za uvoz istih budu pooštreni.Primera radi,neki Yugo iz "90 u lošijem stanju ima cenu oko 300€.Da bi se doveo u pristojno stanje treba izdvojiti oko 150€ za sredjivanje limarije,pa još 150€ za farbanje,pa bar dve nove gume oko 60€,pa pretresti kočnice,nedaj bože motor,pa plus po plus stiže se do cifre od 1000€.Za 1000€ bi mogao da se kupi,uveze,ocarini i registruje neki opel iz devedeset i neke u prvoj boji koj je sigurno bezbedniji i sigurniji i kvalitetniji auto od Yuga,a i država bi dobila svoj deo kolača u vidu carine i registracije, a i bezbednost bi bila na višem nivou.
 
Naravno da jeste.........najbolji primer su najpatriote na ovom forumu ,

- eremita
- tihi
- derer
- rocco
- vracarac
- mar_com
- laci
- pobedonoscev

( izvinjavam se nesrecnicima koje sam zaboravio )

svi , uredno, patriotski, voze krsheve ili se voze GSBom....i sanjaju o Ladi Nivi 70" godiste.....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ma oporezovali bi onda nešto drugo i opet bi punili budžet.
Nego nije mi jasno zašto se ne dozvoli liberalizacija uvoza automobila bez obzira na godište, pa i da kriterijumi za uvoz istih budu pooštreni.Primera radi,neki Yugo iz "90 u lošijem stanju ima cenu oko 300€.Da bi se doveo u pristojno stanje treba izdvojiti oko 150€ za sredjivanje limarije,pa još 150€ za farbanje,pa bar dve nove gume oko 60€,pa pretresti kočnice,nedaj bože motor,pa plus po plus stiže se do cifre od 1000€.Za 1000€ bi mogao da se kupi,uveze,ocarini i registruje neki opel iz devedeset i neke u prvoj boji koj je sigurno bezbedniji i sigurniji i kvalitetniji auto od Yuga,a i država bi dobila svoj deo kolača u vidu carine i registracije, a i bezbednost bi bila na višem nivou.

nema nista drugo sto moze tako da se muze, beskrajno i bezocno
 
Ma oporezovali bi onda nešto drugo i opet bi punili budžet.
Nego nije mi jasno zašto se ne dozvoli liberalizacija uvoza automobila bez obzira na godište, pa i da kriterijumi za uvoz istih budu pooštreni.Primera radi,neki Yugo iz "90 u lošijem stanju ima cenu oko 300€.Da bi se doveo u pristojno stanje treba izdvojiti oko 150€ za sredjivanje limarije,pa još 150€ za farbanje,pa bar dve nove gume oko 60€,pa pretresti kočnice,nedaj bože motor,pa plus po plus stiže se do cifre od 1000€.Za 1000€ bi mogao da se kupi,uveze,ocarini i registruje neki opel iz devedeset i neke u prvoj boji koj je sigurno bezbedniji i sigurniji i kvalitetniji auto od Yuga,a i država bi dobila svoj deo kolača u vidu carine i registracije, a i bezbednost bi bila na višem nivou.

Пази све може ал у Крагујевац и ЈУГО, а сада у ус.рани ПУНТО не сме да се дира! То што ми већ деценијама трпимо због Крагујевца, од кога (посебно обзиром на избор стратешког партнера) никада ништа бити неће!!!
 
Пази све може ал у Крагујевац и ЈУГО, а сада у ус.рани ПУНТО не сме да се дира! То што ми већ деценијама трпимо због Крагујевца, од кога (посебно обзиром на избор стратешког партнера) никада ништа бити неће!!!

Podseti me kad pomenu Kragujevac i fabriku automobila , stari al istinit fazon.
Kad su došli japanci da traže strateške partnere tu, i pričaju kako testiraju dihtovanje vrata na vozilima.U japanu ubace mačku u Toyotu i ako mačka preživi do jutra,znači da vrata loše dihtuju,pa se moraju korigovati, a u Zastavi ubace mačku, i ako je mačka ujtru još uvek unutra,tj nije pobegla, vrata dihtuju
 
gospodo, privreda danas i onomad nije uporediva

dok je zastava prodavala sve sto prizvede, a proizvela je oko 4.000.000 vozila, kg je bio srpski detroit

problemi su poceli nepametnim uvodjenjem demokratije, na svoju stetu, i nastavljanjem istog principa do dana danasnjeg

ja cu iz patriptizma da vozim srpski auto, ali i vlada mora da se racionalno ponas i da brani srbiju
 
Pa ako su vođeni ekološkom mišlju, morali bi zabraniti da se na ulici voze NE-EURO3-krševi!

Pojam EKOLOGIJA u Srbiji je uveden samo da bi se otimale pare iz budžeta.Svi ekolozi nešto mudruju, prave elaborate, ispituju, a ništa konkretno da urade.Poslednjih 20 godina slušam kako se radi na ispitivanju životne sredine u Pančevu, i kako treba staviti filtere na fabričke dimnjake.LAŽ
Mi smo crna rupa Evrope, i imamo najgori i najskuplji vozni park u Evropi.Nisam video da neko od VLADINIH službenika vozi PUNTO.Tamo su uglavnom crne limuzine ili terenci.
 
Moje cestitke postavljacu.
Ali zasto bi Srbija vozila audije kada moze golfa 2 :D
posao ne moze da ceka ,sengen ne moze da ceka ,zivot ne moze da ceka...ali punta svi mogu :D
ruske cene ,kurs je 40,6 rubalja za evro.

namerno sam uzeo audije radi lakse predstave nashim seljacima. cene su sveze.
Audi A6
Седан, турбодизель, 115 лс
Россия, Лен. область 1995 2.5л (А) 250000 rubalja ----tj. 6000 evra.

znaci 400.000 rubalja je 10.000evra otprilike.
a nas novi punto je 320.000 rubalja.

http://autopeople.ru/sale/?brand_id=61&model_id=67
 
Poslednja izmena:
Moje cestitke postavljacu.
Ali zasto bi Srbija vozila audije kada moze golfa 2 :D
posao ne moze da ceka ,sengen ne moze da ceka ,zivot ne moze da ceka...ali punta svi mogu :D
ruske cene ,kurs je 40,6 rubalja za evro.

namerno sam uzeo audije radi lakse predstave nashim seljacima. cene su sveze.
Audi A6
Седан, турбодизель, 115 лс
Россия, Лен. область 1995 2.5л (А) 250000 rubalja ----tj. 6000 evra.

znaci 400.000 rubalja je 10.000evra otprilike.
a nas novi punto je 320.000 rubalja.

http://autopeople.ru/sale/?brand_id=61&model_id=67

jake cene u Rusiji.
Dal je Yugo to godište vredniji od Audi-ja.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3468143&show=1

Pa zaista kod nas su svi parametri poremećeni :dash:
 
Pojam EKOLOGIJA u Srbiji je uveden samo da bi se otimale pare iz budžeta.Svi ekolozi nešto mudruju, prave elaborate, ispituju, a ništa konkretno da urade.Poslednjih 20 godina slušam kako se radi na ispitivanju životne sredine u Pančevu, i kako treba staviti filtere na fabričke dimnjake.LAŽ
Mi smo crna rupa Evrope, i imamo najgori i najskuplji vozni park u Evropi.Nisam video da neko od VLADINIH službenika vozi PUNTO.Tamo su uglavnom crne limuzine ili terenci.

njihova zelja je samo pljacka i otimacina.

bez ikakve logike i reda nego samo pljackaj pa koga zakacis.

da je ekologija faktor za registraciju, skuplje bi bilo registrovati yuga i keca iz 80tih nego ganc novog audija a8

a da im je luksuz logika , skuplje bi bilo registrovati ganc novog audija a6 sa 2.0 TFSI motorom nego ford taurusa iz 1991 sa motorom od 3000 kubika

ali nije.

tadic samo zeli da pljacka otme oglobi

da bi imao sta sa svojim lopovima da trosi i da se i dalje izdrkava o nasem trosku
 

Back
Top