Mozda te ne cuje,ali srcu nije potreban glas,da bi te culo...
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Mozda te ne cuje,ali srcu nije potreban glas,da bi te culo...

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Mozda te ne cuje,ali srcu nije potreban glas,da bi te culo...

Dragi moji ,danas je dan maternjeg jezika...I to me je onako,bas nateralo da se zamislim,nad nekim stvarima,koliko brinemo o ljudima ciji je maternji jezik:jezik gluvonemih....
    I u to ime,evo jedne teme o tome...
    Da li mozda znate jezik gluvonemih i ako ne znate,da li bi voleli da naucite?
    Ja sam nabavila neku osnovnu literaturu,i zelim da naucim...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Podrazumevano Re: Mozda te ne cuje,ali srcu nije potreban glas,da bi te culo...

Bilo bi zanimljivo..ali opet nekad i previse koristim ruke sto mi se ne dopada
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

znam samo da spelujem i neke rijeci ali ugl. nista korisno

nalazi mi se na to do listi,
    htjela ili ne
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

gledala sam emisiju vreme je za bebe u kojoj su prikazivalikako je gluvonema majka rodila drugo dete, a gluvonem je i otac.....
    ne znam njihov jezik
    ali interesantno je da je taj jezik univerzalan.....

Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: Mozda te ne cuje,ali srcu nije potreban glas,da bi te culo...

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Bilo bi zanimljivo..ali opet nekad i previse koristim ruke sto mi se ne dopada
    Mislim da bi onda bas i trebalo da probas.... Sto ti se to ne dopada? Ja mislim da su otvoreniji ljudi,koji vise gestikuliraju,uopsteno.Ja se tako uvek razmasem u govoru,pa zato smatram da ce mi i ovo dobro doci,oko ovog jezika,koji nameravam da savladam.

Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Citat Original postavio Vexy... Pogledaj poruku
    gledala sam emisiju vreme je za bebe u kojoj su prikazivalikako je gluvonema majka rodila drugo dete, a gluvonem je i otac.....
    ne znam njihov jezik
    I ja sam danas podstaknuta tom temom,zato i ja pisala sada o tome..Gledala sam i ja.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    Mislim da bi onda bas i trebalo da probas.... Sto ti se to ne dopada? Ja mislim da su otvoreniji ljudi,koji vise gestikuliraju,uopsteno.Ja se tako uvek razmasem u govoru,pa zato smatram da ce mi i ovo dobro doci,oko ovog jezika,koji nameravam da savladam.
    realno, da li ti je potrebno da znaš, mislim jel poznaješ nekog gluvenemog? ili čisto radi opšte kulture?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Pa nekako mi to dodje nekontrolisano..mozda kad se iznerviram..vise volim oci u oci bez toga jer kad pogledas to je mahanje koje ama bas nista ne govori..samo naglasava nesto sto se treba recima pojasniti..makar ja tako tumacim..a narocito me nervira kad voditeljke to rade na tvu i kad glavom naglasavaju neke reci..bas prazno..al ovo je ipak nesto drugo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

realno, da li ti je potrebno da znaš, mislim jel poznaješ nekog gluvenemog? ili čisto radi opšte kulture?
    Poznajm jednu curu,i mnogo bi mi olaksalo,da komuniciram.A,i da ne poznajem,verujem da bih uzela da naucim,jer mene prosto sve zanima...

Zainteresovan član tina niš (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Odavno razmišljam o tome, to me baš privlači i stvarno bih volela da naučim jezik gluvonemih.Ne znam gde bih mogla da ga naučim, mislim da ne postoji neki kurs za to, a ne verujem da bih mogla sama da naučim.Nemam nikog u okolini ko je gluvonem, davno sam imala druga iz ulice čiji su roditelji bili gluvonemi, ali tada smo bili klinci, nisam obraćala pažnju na to, a eto sad me to zanima.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

У основној школи наставница ликовног нас је научила азбуку глувонемих. не знам одакле је она знала. Користило ми је јер сам на једном летовању много пута имала прилике да разговарам са једним глувонемим момком и да преводим другима његове речи.

Сваку своју генерацију ђака научила сам тој азбуци. Мислим да је ствар опште кулутре, као што је ствар опте културе знати да кажеш по пар основних речи на разним језицима...

У одељењу у којем сам сада разредна имам ученика чији је брат глувонем, и молила сам га да нас научи бар неке основне ствари (не спеловањем, него показивањем појмова), тако да сви знамо да (по)кажемо:''Волим те'', ''Он је леп дечак'', ''Она је лепа девојчица'', ''Хвала'', ''Како си?''...и тако још неке основне ствари...

Veoma poznat >Annabel Lee< (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    У основној школи наставница ликовног нас је научила азбуку глувонемих. не знам одакле је она знала. Користило ми је јер сам на једном летовању много пута имала прилике да разговарам са једним глувонемим момком и да преводим другима његове речи.

Сваку своју генерацију ђака научила сам тој азбуци. Мислим да је ствар опште кулутре, као што је ствар опте културе знати да кажеш по пар основних речи на разним језицима...

У одељењу у којем сам сада разредна имам ученика чији је брат глувонем, и молила сам га да нас научи бар неке основне ствари (не спеловањем, него показивањем појмова), тако да сви знамо да (по)кажемо:''Волим те'', ''Он је леп дечак'', ''Она је лепа девојчица'', ''Хвала'', ''Како си?''...и тако још неке основне ствари...
    Ovo je bas lepo procitati...

Moja mama, zbog posla kojim se bavi, zna jezik gluvonemih. Ja sam naucila azbuku i par pojmova...
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Domaćin lazycat (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Nije bash univerzalan, samo nema toliko puno raznih varijanti kao jezici koji se govore. Davno sam chitala, pa nisam sigurna da bash tachno pamtim, ali u secanju mi je da se razlikuju jezici simbola u Evropi, Americi Japanu i mozzda josh negde.
    Inache, prichala sam josh kao klinka sa gluvonemim ljudima iako sam znala svega nekoliko simbola - oni koje sam ja upoznala puno mogu da prochitaju sa usana, a kako sam ja njih razumela, ne secam se, ali znam da smo se fino razumeli...
    If you can dream it, you can do it.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Мене је својевремено Хелен научила језику глувонемих, али сам заборавила, мораће ме подсетити.
    Једно време сам била у групи оних који су на фолклору помагали глувонемима да науче да играју и тада ми је познавање знакова које сам знала помагало.
    Бећаруше и баба и нана, па на кога да сам ја ваљана?

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio lazycat Pogledaj poruku
    Nije bash univerzalan, samo nema toliko puno raznih varijanti kao jezici koji se govore. Davno sam chitala, pa nisam sigurna da bash tachno pamtim, ali u secanju mi je da se razlikuju jezici simbola u Evropi, Americi Japanu i mozzda josh negde.
    Inache, prichala sam josh kao klinka sa gluvonemim ljudima iako sam znala svega nekoliko simbola - oni koje sam ja upoznala puno mogu da prochitaju sa usana, a kako sam ja njih razumela, ne secam se, ali znam da smo se fino razumeli...
    Ovo je tacno, nije univerzalan. Cak ima razlike na govornom podrucju Hrvatske i Srbije ako se ne varam, a na razlicita objasnjenja slova sam naisla i kod nas, sve u zavisnosti od toga da li se za pojmove koriste jedna ili obe ruke. Ovo je zaista dobro i zbog takvih ljudi korisno znati.

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2185

Dragi moji ,danas je dan maternjeg jezika...I to me je onako,bas nateralo da se zamislim,nad nekim stvarima,koliko brinemo o ljudima ciji je maternji jezik:jezik gluvonemih....
    Znala sam... nekad davno... sad nažalost ništa...
    Iskustvo je najbolja skola, samo je skolarina vrlo skupa...

Aktivan član Nikolass (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    45

To je ok, nekada sam znao tj ucio sam....ali sad sam sve zaboravio.....(ja znam da govorim hehe ali me je interesovalo da naucim nesto neobicno...)

ps dobro je da me je ova tema podsetila na to, potrazicu literaturu cisto da se prisetim malo....

Slične teme

1. "Ne može da se čuje jer nije naučno"
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 24.01.2010., 22:24
  2. Glas roditelja: Crna Reka nije gubilište, nego oporavilište.
    Autor BettyBlue u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 28.10.2009., 05:51
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.03.2009., 11:37
  4. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 18.03.2008., 19:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku