Moze biti to ono staro ikada ili...

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Citajuci postove i odgovarajuci na teme,naisla sam na jedan post Forumasa nam cenjenog,koji kaze,da je imao curu,koja se pre njega zabavljala sa nekim tipom,koji je na njoj sprovodio torturu,ne smes ovo,nesmes ono,i to je verovatno na devojci ostavilo trauma..Dalje Forumas kaze,kako ona vise zbog te torture nece moci(tako sam barem ja shvatila iz posta),da se privikne na mladica koji bi joj poklanjao paznju,jer je bila naviknuta na ono lose i da je to ostavilo traga..Ono sto mene zanima,dragi Forumasi i Forumasice,da li ste imali takva iskustva? Da li neko nije "dozvoljavao" da bude voljen od strane vas,zbog trauma koje vuce iz losih veza ili porodicnih odnosa...Da li ako je neko u nekoj vezi trpeo neku psihicku torturu moze odmah voleti kao pre,ili to mora da ostavi neki neizbrisiv trag na njegove buduce veze u smislu,vezivanja,poverenja ili sl. Jednom recju,da li ste nekada morali da ispravljate necije "krive Drine",da bi se taj neko opustio i bio onaj stari sa Vama,pre tog nekog,ko i nije bio tako Mr.nice gaj ili girl..I da lis te imali razumevanja za to ili kako ste se nosili sa takvim situacijama..
Izvinite zbog opsirnosti posta,nije moglo krace...:)
 
Citajuci postove i odgovarajuci na teme,naisla sam na jedan post Forumasa nam cenjenog,koji kaze,da je imao curu,koja se pre njega zabavljala sa nekim tipom,koji je na njoj sprovodio torturu,ne smes ovo,nesmes ono,i to je verovatno na devojci ostavilo trauma..Dalje Forumas kaze,kako ona vise zbog te torture nece moci(tako sam barem ja shvatila iz posta),da se privikne na mladica koji bi joj poklanjao paznju,jer je bila naviknuta na ono lose i da je to ostavilo traga..Ono sto mene zanima,dragi Forumasi i Forumasice,da li ste imali takva iskustva? Da li neko nije "dozvoljavao" da bude voljen od strane vas,zbog trauma koje vuce iz losih veza ili porodicnih odnosa...Da li ako je neko u nekoj vezi trpeo neku psihicku torturu moze odmah voleti kao pre,ili to mora da ostavi neki neizbrisiv trag na njegove buduce veze u smislu,vezivanja,poverenja ili sl. Jednom recju,da li ste nekada morali da ispravljate necije "krive Drine",da bi se taj neko opustio i bio onaj stari sa Vama,pre tog nekog,ko i nije bio tako Mr.nice gaj ili girl..I da lis te imali razumevanja za to ili kako ste se nosili sa takvim situacijama..
Izvinite zbog opsirnosti posta,nije moglo krace...:)

Neki ljudi jednostavno pocinju teze da uspostavljaju poverenje i samim tim teze ispoljavaju emocije.Ako se bude dovoljn strpljiv,svakako da se to moze promeniti.
Zavisi koliko zelimo da ulazemo u tu osobu i koliko nam je stalo do nje.
 
...a koga moze da privuce osoba kojoj na calu pise "jadna ja" osim neku psihicku i emocionalnu olupinu kojoj je zivotni cilj da povredjuje druge ...takvima nije potrbna veza nego profesionalna pomoc

Mozda nije svakome pisalo na celu..ne mislim ovim putem na osobe,koje su zrele da potraze strucnu pomoc..pa,ako je neko mozda imao takav slucaj za partnera svog, u sledecoj vezi,na primer..da li mislis da ce se lakse upustiti u vezu od onoga,ko nije imao takvo iskustvo ?:)
 
Sto rece Luna...uz strpljenje,ako je tom nekome do nekoga stalo...Znaci,ne bi se cak ni potrudio,iako smatras da taj neko vredi,kao osoba?:think:

Ne, ja sam to uzeo kao nešto stalno.
Ali ako se radi o početku nove veze, naravno da bih želeo da saznam o problemima svoje devojke. Nisam od tih, koji bi prećutali njenu ćutnju, a vidim i osećam u srcu, da nešto nije u redu.
 
Mozda nije svakome pisalo na celu..ne mislim ovim putem na osobe,koje su zrele da potraze strucnu pomoc..pa,ako je neko mozda imao takav slucaj za partnera svog, u sledecoj vezi,na primer..da li mislis da ce se lakse upustiti u vezu od onoga,ko nije imao takvo iskustvo ?:)
...neki ljudi nesvesno ucestvuju u onom sto nazivaju "nesrecnim spletom okolnosti", namirisu losu situaciju na kilometar i ulete u nju umesto da je izbegnu a onda kao ne mogu da veruju da im se to desilo (osecaju se voljenim samo kad se "zrtvuju") ... nije lako to promeniti ali nije ni nemoguce, zato im je potrebna profesionalna pomoc
 
U kom smislu,izgubio ?

Ako želim da saznam, a dotična osoba ćuti i ne želi da priča. Reci odmah, nema potrebe za skrivanjem, jer vidim da to nije to, koliko dobro može da bude. I onda se dešava da jednostavno gubim interesovanje i gubim želju ka dotičnoj. Ne volim igre skivača ( mračnih tajni ), reci odmah i preživećemo bez posledica.
 
Meni to izgleda kao srceparajući, manipulativni, loš izgovor i isto mi deluje kao traženje žrtve, odnosno korišćenje situacije.
Ljudi sa traumama bi pre trebalo da odboluju svoje, a ne da upliću druge ljude u svoju priču, ako već žele emotivni odnos sa nekim novim. . Mada, lako je da o tome pričaju oni koji nisu bili sa istraumiranim ljudima. Meni zato deluje pomalo mazohistički biti u takvom emotivnom odnosu, ali ako bi mi se neka stvarno mnogo dopala, mislim da bih uz dozu velike obazrivosti prema njoj ali i opreznosti da ne budem magarac, mogao i da budem strpljiv. Sve zavisi od mnogo toga ;)
 
Problem je što ljudi više ne razgovaraju o svojoj vezi,braku šta god.....pa ni prijatelji više ne razgovaraju o svom problemu jedan sa drugim....nekako je sve otišlo na otuđenje...čovek ostaje sam sa sobom....pa i sa svojim problemima...ako se nekome i poveri postoje indicije da će biti ismejan,ogovaran....ali sve manje shvaćen.....lako je bilo kome da kaže ‚‚ej shebao/la te ona/j pre mene ajde idi kod lekara leči se‚‚....ali niko nije svestan kolko su ljudi puni nepoverenja da se otvore...nekad i imaju dobre razloge za to, pa valjda im je lakše da to ipak zadrže za sebe i čekaju da vremenom izližu rane....stepen duševne regeneracije je kod svakoga drugačiji, neko je ko gušter -neko nije i ne treba ga zbog toga osuđivati....lako je baciti kamen, okrenuti se i otići.:neutral:
 
Meni to izgleda kao srceparajući, manipulativni, loš izgovor i isto mi deluje kao traženje žrtve, odnosno korišćenje situacije.
Ljudi sa traumama bi pre trebalo da odboluju svoje, a ne da upliću druge ljude u svoju priču, ako već žele emotivni odnos sa nekim novim. . Mada, lako je da o tome pričaju oni koji nisu bili sa istraumiranim ljudima. Meni zato deluje pomalo mazohistički biti u takvom emotivnom odnosu, ali ako bi mi se neka stvarno mnogo dopala, mislim da bih uz dozu velike obazrivosti prema njoj ali i opreznosti da ne budem magarac, mogao i da budem strpljiv. Sve zavisi od mnogo toga ;)


Lepo napisano.:)
 

Back
Top