Vlast u zemlji

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Po cemu se ova danasnja vlada razlikuje od ostalih, koje su bile pre (i pre ove i pre cuvenog 5. oktobra)? Sad mi taj 5. oktobar izgleda tako smesno. Da li Boris Tadic i njegova kompanija mogu da pokrenu nasu zemlju sa mrtve tacke?
 
Dont_Break_The_Oath:
Moze Boris Tadic zajedno sa ovom vladom da pokrene zemlju napred,ali nije poenta u njemu,poenta je u svakom od nas.Individualnost,a ne politicari su ti koji ipak odredjuju sopstvenu sudbinu.
Moze se i tako gledati, ali mislim da smo jos uvek daleko od toga. Moras imati drustvo zdravih pojedinaca, koji ce birati zdravu vlast, tj. produktivnu, koja nece stajati na staklenim nogama...
Dovoljna je jedna pogresna rec Kostunice, pa da se vratimo opet na mrtvu tacku, a znamo da niko ne zna bolje od njega to da uradi. Bilokakobilo, Boris moze nesto da uradi, ali skoro nista bez Vojine podrske, tj. on je, ipak, samo figura, Voja je taj koji drzi sve u rukama (barem prividno), a ako se Voja opet upetlja u svoju demagogiju, nista od Borisa. A sto se tice individualaca, oni dolaze do izrazaja tek na kraju, kad se drustvo sredi, obogati i neumitno okrene progresu...
Da li vam Srbija sada tako izgleda?
 
nama niko ko je na vlasti nikad neće biti dobar
pogledajte
DS - četiri godine na vlasti, na prvim narednim izborima 10% glasova
DSS, G17 i SPO/NS na tim izborima imali četrdesetak odsto, a sad - jedva 25% (po anketama)
Ako radikali kojim nesrećnim slučajem dođu na vlast - na sledećim izborima neće preći cenzus....

pa, sad, ja ne znam....
 
Mislim da je najbolje da dodju Svabe i da nas porobe.Onda ce nam biti bolje.
Srbija ima sve manje stanovnika a sve vise politicara.Okupatori dolaze pa onda odlaze i ostavljaju nas nasim vladama da nas satiru.Stalno pricaju o tome kako treba zadrzati mlade i obrazovane u zemlji.A sve cine da nas oteraju iz Srbije.
 
Djesi Djenis I:
Mislim da je najbolje da dodju Svabe i da nas porobe.Onda ce nam biti bolje.
Srbija ima sve manje stanovnika a sve vise politicara.Okupatori dolaze pa onda odlaze i ostavljaju nas nasim vladama da nas satiru.Stalno pricaju o tome kako treba zadrzati mlade i obrazovane u zemlji.A sve cine da nas oteraju iz Srbije.
Ma neka se zovemo i Tunguzija, vise nista nije bitno, bitno sto se prosek godina u ovoj drzavi krece navise, sto se radja sve manje dece, sto ljudi gube posao...
Znate kada cu raditi u Srbiji?
Onda kada moj posao bude placen makar priblizno dovoljno.
Mislim, ni sada ja ne zivim lose, ali ne zelim da ljudi oko mene zive gore od mene, barem ne mnogo gore. Malo je glupo da sekretarica u nekom desku ima vecu platu od univerzitetskog profesora, a zavrsila je srednju skolu, verovatno onu propast zvanu gimnazija...Radicu u SRbiji, onda kada panduri NE BUDU SMELI da pretrisu ranceve samo zato sto im se ne svidja tvoja frizura, kada EXIT ne bude predmet rasprave u skupstini, kada Mladic i Karadzic ne budu tema SRbije, nego republike sprske, kada ne bude prenosa sudjenja Milosevicu, kada Mira Markovic bude sa sve sinom u zatvoru, kada Seselj bude samo propali pisac, a Vucic zaposlen u PTT-u da naplacuje racune za telefon i kada Djindjic dobije spomenik pored Nikole Pasica...Kada Beograd zaista zalici na evropsku metropolu, kada Nis i Novi Sad ne budu samo "stanice na auto-putu"...Kada se resi "pitanje Vojvodine", "pitanje Kosova"...kada Beograd prestane da cedi celu Srbiju za pare, kada Ceca prestane da bude nacionalna ikona, kada BITEF, BELEF , BEMUS i slicno privuku nekog veceg od Pandura, Handkea ili Madzara...Kada nase firme pocnu da kupuju hrvatske ili bilo cije, kada "obraz" nestane sa lica zemlje, kada prestanu da se pustaju spanske serije, kada mogu sa sprskim pasosem da idem u EU bez vize....
A takvu vladu necemo dobiti na izborima, nego treba da dodje neko sa strane...Pa da vidimo da li ce malinari smeti da pomisle da blokiraju puteve...
 
ancika:
Po cemu se ova danasnja vlada razlikuje od ostalih, koje su bile pre (i pre ove i pre cuvenog 5. oktobra)? Sad mi taj 5. oktobar izgleda tako smesno. Da li Boris Tadic i njegova kompanija mogu da pokrenu nasu zemlju sa mrtve tacke?
Ova,prosla i svaka buduca nasa vlada,morace tacno ono da radi sto joj se sa strane nalozi.....nismo bili dovoljno pametni da neke stvari na vreme vidimo...A narod ko narod,pljuje psuje....navija za radikale iz "inata".....ali pomoci nema...Nasa je nesreca sto se kod nas ukrstaju interesi Amerike i EU...pa je zbog toga jos mnogo toga neizvesno....
 
Iluvatar:
Znate kada cu raditi u Srbiji?
kada Seselj bude samo propali pisac, a Vucic zaposlen u PTT-u da naplacuje racune za telefon i kada Djindjic dobije spomenik pored Nikole Pasica...kada "obraz" nestane sa lica zemlje, ...Pa da vidimo da li ce malinari smeti da pomisle da blokiraju puteve...


HAHA.Uvek su mi simpaticni ovakvi cudaci(rimuje se sa jednom drugom recju).Da se desi potop Seselj ne moze da bude samo propali pisac jer kad bi sabirali IQ svi u stranci koju ti podrzavas,ne bi imali vise nego on sam.Druga stvar ne znam cime je to Djindjic zasluzio spomenik.MOzda svojom demagogijom.Verovatno,ljudi vole kad im pricas ono sto vole da cuju,bez obzira da li to ima veze sa mozgom.A vidim znas i zasto malinari blokiraju puteve.Zbog takvih lelemuda ova drzava i propada.Sigurno su malinari krivi sto im mafija namece duplo manje cene od one koju ona posle odredi za inostrano trziste.Rekao bih da su ti i radnici sigurno krivi sto strajkuju zbog otpustanja.Al znas li kad ce ovoj zemlji stvarno biti bolje.KAd takvi kao ti odu negde drugde da dele savete,kad se sklone spomen-oblezja i promene ulice koje nose Djindjicevo ime(i to ce se desiti,pa evo uzmite primer komunista,sami su davali imena ulicama,a pokazite mi sad gde su te ulice,ostalo jos par njih koje ce svakog casa biti promenjene),kad takvi filozofi kao ti urade nesto konkretno u zivotu,kad mafijasi kao sto su ceda i pola ds-a dobije smestaj u nekom zatvoru.E onda ce Srbija uznapredovati,onda cemo ziveti lepo,bez obizra ko bude dosao na vlast.
 
u zemlji Srbiji vec vekovima sve pametno sto se uradi uradi jedan covek... takvog coveka nema trenutno na politickoj sceni

problem su navike ovoga drustva koje nas vuku na dno i tu NITI JEDAN politicar, ma kakav on bio, NE MOZE da pomogne u meri u kojoj je to NEOPHODNO... recimo novokomponovana srpska poslovica "bitno je da se vodis da radis, a ne i da li primas platu" je savrsen primer zatupljenosti kod srednjih i starijih generacija... strah od pojma "nezaposlen" ce ljude terati da idu na posao, da sede igrajuci jamb 6 sati, i da se vrate kuci zadovoljni cinjenicom sto rade u firmi koja pravi konstantne gubitke i sto mogu da sebe nazovu radnicima mada je vecina njih u stvari nezaposlena bez socijalne pomoci... jos gori slucaj su firme na budzetu

a posebnu pricu predstavljaju takozvane "patriotske" or whatever partije koje pokusavaju, nazalost prilicno uspesno, da ubede narod da sve ono sto se desavalo krajem 20. veka nije bilo za dz.... majku koja je izgubila sina u ratu ili porodicu koja je izbegla nije bitno odakle i ceo taj sloj naseg drustva koji je platio uzasno veliku cenu ludovanja pojedinaca na prostorima SFRJ je vrlo lako ubediti da je sve to imalo neki smisao i da je sve to stvar "velikih ljudi, velikih srba" jer istinu oni ne mogu da progutaju.... i to skakanje po rani jadnim ljudima je zverstvo kakvo samo najlicemerniji politicari, bez i malo savesti, mogu da izvedu...

drugi veliki problem predstavlja sloj drustva kojeg predstavljaju nasi sugradjani koji jesu gubitnici u tranziciji... majku dvoje dece koja u svojim 50im ostaje bez posla, na ulici, sa dva srednjoskolca ili studenta u kuci takodje mozete lako da ubedite da to nije posteno jer zaista i nije.... u pitanju su samo lose karte koje je ona drzala u svojim prstima u trenutku kada je tranzicija i krenula... takva porodica mora najvise da stegne kais u ovim vremenima ali to je cena koju drustvo mora da plati... nije pitanje da li je tako trebalo da se postupi, jer jeste, vec kako moze da se pomogne ugrozenima i umesto da se ljudi okrenu oko sebe i da shvate da koliko god da tesko zive, da postoji neko kome je jos teze i da probamo nekako da zajedno preguramo ovo cine se stvari koje gubitnike u tranziciji guraju na drustvenu marginu...

problem je sto, umesto da se svim silama trudimo da ovaj period sto je pre moguce postane istorija, celo drustvo se gubi u totalno nebitnim sitnicama, konfuziji koju prave razni mesetari po Srbiji koji pokusavaju da se obogate sto pre i da zatim izigravaju robovlasnike... umesto da ljudske vrline izgradjuju nase drustvo, ljudske slabosti ga dan za danom unistavaju

resenje?.... rupa na saksiji vec postoji.... samo kada bi prestali da pokusavamo da bude kvadratna
 
ancika:
Da li Boris Tadic i njegova kompanija mogu da pokrenu nasu zemlju sa mrtve tacke?

А шта има било ко да нас покреће?! Oчекивати од некога из власти да покрене привреду, производњу, итд. је ПОГРЕШНО!!!

Они који од владе очекују да им обезбеди неки посао, платицу, стан, храну и здравствено осигурање, cве то могу добити на једном месту – У ЗАТВОРУ!! Све ове услуге влада тамо пружа.

Дакле, НЕ ТРАЖИТЕ И НЕ ОЧЕКУЈТЕ од владе да вам реши ове проблеме, јер се на тај начин ДОБРОВОЉНО ОДРИЧЕТЕ СОПСТВЕНЕ СЛОБОДЕ!!!!!
 
Pobunjenik:
ancika:
Da li Boris Tadic i njegova kompanija mogu da pokrenu nasu zemlju sa mrtve tacke?

А шта има било ко да нас покреће?! Oчекивати од некога из власти да покрене привреду, производњу, итд. је ПОГРЕШНО!!!

Они који од владе очекују да им обезбеди неки посао, платицу, стан, храну и здравствено осигурање, cве то могу добити на једном месту – У ЗАТВОРУ!! Све ове услуге влада тамо пружа.

Дакле, НЕ ТРАЖИТЕ И НЕ ОЧЕКУЈТЕ од владе да вам реши ове проблеме, јер се на тај начин ДОБРОВОЉНО ОДРИЧЕТЕ СОПСТВЕНЕ СЛОБОДЕ!!!!!
A kako dati volju narodu da opet pocne da radi? U mom mestu vise od pola preduzeca ne radi, a i kad pocne da radi narod se dize u strajk jer nema plate. Znam ja da bez rada nema ni para, ali kako poceti raditi? Sta moze da posluzi kao stimulacija za rad?
 
Da je pokrenuo - i nije:mrgreen:
Ali za poslednjih 5 godina on je još dva puta dobio parlamentarne i jednom predsedničke izbore. Zašto ga nisu pobedili oni koji su navodno bolji? Mogli su oni da uzmu vlast pa da nas pokrenu ... a nisu ;)

tadic.jpg
 

Da li ružna slika Tadića znači da nema odgovora na to što ga "sposobni" nisu pobedili? Nije tu kriv Tadić već glupost i sujeta protivkandidata. Da se TN nije svuda gurao predsednik bi uveliko bila Maja Gojković koja je bila u mogućnost da rasturi Tadića. Da je Nikolić bio bolji pregovarač, SPS bi formirao vladu sa DSS i SRS. Dakle, umesto što vam ne valja Tadić, zapitajte se koliko su sposobni oni što kobajagi valjaju. Kako da mi sutra vodi zemlju neko ko deset godina nije umeo da pobedi nigde nego su mu i dobijeni izbori propadali jer ne ume da nađe koalicione partnere (poslednji put juče na Voždovcu).
 
Da li ružna slika Tadića znači da nema odgovora na to što ga "sposobni" nisu pobedili? Nije tu kriv Tadić već glupost i sujeta protivkandidata. Da se TN nije svuda gurao predsednik bi uveliko bila Maja Gojković koja je bila u mogućnost da rasturi Tadića. Da je Nikolić bio bolji pregovarač, SPS bi formirao vladu sa DSS i SRS. Dakle, umesto što vam ne valja Tadić, zapitajte se koliko su sposobni oni što kobajagi valjaju. Kako da mi sutra vodi zemlju neko ko deset godina nije umeo da pobedi nigde nego su mu i dobijeni izbori propadali jer ne ume da nađe koalicione partnere (poslednji put juče na Voždovcu).

boris_tadic_sminkeri.jpg
 

Back
Top