Paralelna instalacija Windows XP i Windows 98SE
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Paralelna instalacija Windows XP i Windows 98SE

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Paralelna instalacija Windows XP i Windows 98SE

Na mom računaru instaliran je Windows XP i sa njim je sve OK.
    Međutim, godinama koristim knjigovodstveni program koji radi pod DOS-om i za njegov rad mi je potreban instaliran Windows 98 SE. Na računaru imam dva diska od kojih je prvi podeljen na dve particije C i D. Windows XP je instaliran na disku C.
    Molio bih pomoć ukiliko neko ima iskustva sa paralenom instalacijom ova dva programa jer sam vidjao kod nekih kolega da imaju takvu varijantu (da se pri podizanju sistama odlučuju koji će da koriste). Hvala

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Paralelna instalacija Windows XP i Windows 98SE

moze to da se uradi, ali bih ti preprorucio da to uradis na posebnom disku. koliko se secam, za win 98 particije moraju da budu u fat-u, a za xp su u ntfs-u.

Aktivan član freak71 (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Postoje dve varijante:
    - da sve ispočetka instaliraš i to prvo win98se, recimo na C particiju, a zatim win xp na D particiju. XP će sam napraviti meni za biranje OS-a kada se komp upali. Za pristup ntfs particiji iz win98se poslužiće neki od besplatnih programa koji mogu da se skinu sa net-a (npr. http://www.softlookup.com/display.asp?id=25391).
    - sledeća varijanta je da unutar XP-a instaliraš VMWare ili neki sl. virtualni manager i u njmu podigneš 98-cu koja će tada raditi isto kao i kada je sama instalirana na kompu.
    Poslednji put ažurirao/la freak71 : 21.02.2010. u 14:15

DeMikelis nije na forumu
    ... изјавио... "Бољи сам од Контадора"!...
    Ističe se DeMikelis (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio vlastev Pogledaj poruku
    Na mom računaru instaliran je Windows XP i sa njim je sve OK.
    Međutim, godinama koristim knjigovodstveni program koji radi pod DOS-om i za njegov rad mi je potreban instaliran Windows 98 SE. Na računaru imam dva diska od kojih je prvi podeljen na dve particije C i D. Windows XP je instaliran na disku C.
    Molio bih pomoć ukiliko neko ima iskustva sa paralenom instalacijom ova dva programa jer sam vidjao kod nekih kolega da imaju takvu varijantu (da se pri podizanju sistama odlučuju koji će da koriste). Hvala
    А је си ли пробао да тај програм који користиш покренеш у XP-u кроз компатибилити мод, да не инсталираш 98-цу, или кроз неки DOS емулатор.

Уколико баш хоћеш да инсталираш 98-цу поред већ инсталираног XP-а, баци поглед и на следећи линк > Installing Win9x when Windows XP is already installed
    Brain rules, force timber push!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Данашња технологија је доста напредовала, самим тиме сматрам да нема потребе губити време на такве ствари.
    Виртуелизација је једно од можда најбољих решења везано за овај проблем, на теби је да се одлучиш који ћеш систем виртуелизације користити, неки од њих могу да буду:

• Virtual PC
    • VMware

Исто тако, увек можеш подићи бекап система уколико дође до квара на радноме систему, преузети податке са старога и наставити са радом.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •