Puls!

sbojana

Aktivan član
Poruka
1.900
Imam 26 godina i relativno nizak krvni pritisak oko 100 sa 60, medjutim puls mi je konstantno vrlo ubrzan. Juce mi je pritisak bio 110 sa 60 a puls 92! I inace mi puls ne silazi ispod 75. Da li je to normalno u mojim godinama i u stvari me najvise zanima sta puls predstavlja?
 
normalan puls je od nekih 60 do 80
75 nije ubrzan

I ja imam inace nizak pritisak,a puls mi nekad bude preko 80 ili cak preko 90....to mi strasno smeta i nervira me
ali ne traje dugo
i uvek imam utisak da mi je visok pritisak kad mi srce tako kuca...ali nije
 
Da, ja sam jedno vreme mislila da mi smeta nizak krvni pritisak koji je inace "normalan" 90 sa 60, preko leta sam kao kokoska u onom najuzarenijem delu dana, medjutim ipak ono sto meni izgleda smeta je puls, evo sada sam izmerila i trenutno je 85 a nista ne radim lezim i kuckam...
Ne bih ja ni primetila, nego smo koleginica i ja merile jednom i njoj je bio 58 a meni 75 u tom trenutku...
 
puls je kucanje srca koje se prenosi preko arterija koje izlaze iz srca pa sve do periferije gde ti otkucaji mogu da se opipaju prstom. Ustvari, to je talas krvi koji srce ispumpa u toku jedne kontrakcije i koji se prenosi preko zida arterije do povrsine koze tako da moze da se oseti.
 
u stanju mirovanja normalno.... je od 60 do 80
e meni se ako nemam dovoljno fizicke aktivnosti neko vreme,u stanju mirovanja poveca puls...
a ako se krecem dovoljno i ako imam redovnu f. aktivnost,ne javlja se taj problem
 
u stanju mirovanja normalno.... je od 60 do 80
e meni se ako nemam dovoljno fizicke aktivnosti neko vreme,u stanju mirovanja poveca puls...
a ako se krecem dovoljno i ako imam redovnu f. aktivnost,ne javlja se taj problem

E da znas da si u pravu, meni se ovo sa pulsom desava izgleda bas zbog fizicke ne aktivnosti. Posao mi nije bas fizicki zahtevan, a u poslednjih godinu-dve bas sam se ulenjila, moracu da poradim malo po tom pitanju.
A samo me jos zanima ako je konstantno puls povisen da li to moze da dovede do nekih nezeljenih promena na krvnim sudovima... i koliko je uopste povisen puls opasan?
 
E da znas da si u pravu, meni se ovo sa pulsom desava izgleda bas zbog fizicke ne aktivnosti. Posao mi nije bas fizicki zahtevan, a u poslednjih godinu-dve bas sam se ulenjila, moracu da poradim malo po tom pitanju.
A samo me jos zanima ako je konstantno puls povisen da li to moze da dovede do nekih nezeljenih promena na krvnim sudovima... i koliko je uopste povisen puls opasan?

Kao sto neko rece sve je to individualno, i ako je nekom normalno da mu je puls konstantno 70, tako i tebi moze biti normalan malo povisen.
 
Imam 26 godina i relativno nizak krvni pritisak oko 100 sa 60, medjutim puls mi je konstantno vrlo ubrzan. Juce mi je pritisak bio 110 sa 60 a puls 92! I inace mi puls ne silazi ispod 75. Da li je to normalno u mojim godinama i u stvari me najvise zanima sta puls predstavlja?
Колико си активна физички?
Неко тренирање, фитнес, аеробик, самостални рад вежби...?
 
Ne, to znaci da trebas da probas da otkrijes najpre u kojim situacijama ti je puls ubrzan.
Npr, kafa ubrzava puls.

meni hoce da se ubrza nekad kada jedem slatko uvece....ili kada jedem crni luk...i tako...


a sada u trudnoci javlja se samo od sebe na kratko...al rekose mi da je to normalno zbog povecane kolicine krvi i hormona...
 

Back
Top