Visok krvni pritisak

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Vec 4 dana imam problem, bol u zadnjem delu glave i u vratu, verovatno zile. Skontao sam da mi je visok pritisak...i evo tek posle 4 dana sam ga izmerio i bio je 140/80, puls 90..to mi je malo poviseno i strasno ga osecam..nekada ja to osetim, dobijem one crvene pecate po obrazima ali to prodje..medjutim, ovo traje vec 4 neverovatna dana..i malopre sam samoinicijativno popio Bromazepam i izgleda da mi je evo, posle pola sata nesto bolje.. Sta raditi u ovim ovakvim momentima? Kod lekara sam bio pre par meseci, i rekla mi je da imam taj varirajuci pritisak ali da nije za lecenje a i nece da mi da nista za smirenje..bar ne jos..medjutim ovo me je izbacilo iz koloseka da sam morao da reagujem...
 
Не зна се колико имате година, да ли сте гојазни, какви су вам крвни судови...
Пулс је убрзан, а што се тиче смирења, између једне таблете анксиолитика и једне флаше пива, изабрао бих ово друго...:)
 
Jesam gojazan ali mi se nikada do sada nije ovako manifestovao ovoliki pritisak...Imam 28 godina.. Izvinjavam se sto to nisam odmah naveo.
Pre par meseci sam bio u DZ na sistematskom na inicijativu dr jer sam hteo da otpocnem sa dijetom..krvni nalazi su bili odlicni, sa malo povecanim bilirubinom, EKG uredan bez ikakvih problema..jedino sam na merenju pritiska kod opste prakse imao dosta visok pritisak, do te mere da se i doktorka zacudila ali i ja jer sam uvek imao taj oko 130..medjutim posle bukvalno 5 minuta mi je ponovo izmerila na drugoj ruci i bio je neverovatno nizi od prethodnog..da li sam bio pod stresom ili sta vec posto sam kod lekara jer tamo jesam takav - pod stresom jer nisam bas ljubitelj belih mantila...
Ovo mi je prvi lek za smirenje u zivotu da sam popio, a sto se tice piva - ne pijem ga! :confused:
 
I meni je skoro skocio od bola u ledjima i kad sam se aktivirao s manjkom kondicije..mozda si jeo nesto slano ili nesto sto dize pritisak

Ali da me to drzi 4 dana? Uzasno se osecam...teska glava, tezak vrat, nisam ni za sta...A sve je pocelo kada mi se zavrsio odmor od 20 i kusur dana i onda odjednom 12 sati dan, pa sutra uvece 12 sati noc...od ustajanja za dnevnu smenu mene boli glava! Neizdrzivo. Ajde da je to onaj bol, popijes kafetin i to je to. Neeeee..ovo nije taj bol, kafetin ne pomaze..teske mi oci, vrat me boli..ma uzas..ne zelim nikome...
 
Pa cim si gojazan to sve objasnjava..ako tako nastavis bice na zalost svaki dan..to sa bolom glave je migrena mozda to niko odavde ne zna kod ne posetis lekara..sto se tice pritiska izbaci slanu hranu..beli hleb..masno..ubaci ribu..salate..voce i povrce..cajeve pa ces videti za par dana da ces se bolje osecati
 
Pozdrav! Vec 4 dana imam problem, bol u zadnjem delu glave i u vratu, verovatno zile. Skontao sam da mi je visok pritisak...i evo tek posle 4 dana sam ga izmerio i bio je 140/80, puls 90..to mi je malo poviseno i strasno ga osecam..nekada ja to osetim, dobijem one crvene pecate po obrazima ali to prodje..medjutim, ovo traje vec 4 neverovatna dana..i malopre sam samoinicijativno popio Bromazepam i izgleda da mi je evo, posle pola sata nesto bolje.. Sta raditi u ovim ovakvim momentima? Kod lekara sam bio pre par meseci, i rekla mi je da imam taj varirajuci pritisak ali da nije za lecenje a i nece da mi da nista za smirenje..bar ne jos..medjutim ovo me je izbacilo iz koloseka da sam morao da reagujem...

Ne znam zašto se brineš jer taj pritisak ti je skoro u normali, moj rekord je 220/160 a nisam ni gojazna, niti fizički neaktina, već samo malo više nervozna i radila sam stresan posao koji sam napustila iz zdravstvenih razloga, pošto sam suviše mlada da bih svoje zdravlje uništila zbog posla.;)
 
Постоји "синдром белих мантила" када се притисак прикаже као већи од уобичајеног. Најсигурније је контрола преко 24-часовног холтера.
Ако су срце и крвни судови нормални, бубрези у реду, варијације крвног притиска могу бити само психичке природе, дакле, без нервирања...:)
И килажа (која сада не представља неки проблем, али хоће сигурно за 5 до 10 година) мора да се врати у нормалу.
 
Ne znam zašto se brineš jer taj pritisak ti je skoro u normali, moj rekord je 220/160 a nisam ni gojazna, niti fizički neaktina, već samo malo više nervozna i radila sam stresan posao koji sam napustila iz zdravstvenih razloga, pošto sam suviše mlada da bih svoje zdravlje uništila zbog posla.;)

Mozda on deluje da je u normali ali me unisti u ovih par dana...stvarno ne mogu da vam opisem moje razvlacenje po kuci, nakostresenost, nervozu, sve me nervira jer se osecam kao pregazen... Znam da ove pilule za lilule nisu ni malo zdrave ali, evo da kucnem u drvo sada trenutno mi je super...bojim se kako ce izgledati sutrasnji dan, opet 12 sati na poslu..valjda nece biti problema... A mozda me i ovo vreme napolje zeza, sve ove promene iz hladnog u toplo i obratno...
 
Pa cim si gojazan to sve objasnjava..ako tako nastavis bice na zalost svaki dan..to sa bolom glave je migrena mozda to niko odavde ne zna kod ne posetis lekara..sto se tice pritiska izbaci slanu hranu..beli hleb..masno..ubaci ribu..salate..voce i povrce..cajeve pa ces videti za par dana da ces se bolje osecati

U ponedeljak, utorak idem da vadim krv na intoleranciju na hranu i krece u tu bitku...nisam bog zna koliko debeo ali jesam, priznajem...a ovom malom sto mi se mota oko nogu treba otac na duze staze :)
 
Постоји "синдром белих мантила" када се притисак прикаже као већи од уобичајеног. Најсигурније је контрола преко 24-часовног холтера.
Ако су срце и крвни судови нормални, бубрези у реду, варијације крвног притиска могу бити само психичке природе, дакле, без нервирања...:)
И килажа (која сада не представља неки проблем, али хоће сигурно за 5 до 10 година) мора да се врати у нормалу.

Ne mogu da se setim vrednosti tog pritiska kod lekara..mislim da je bio oko 190/100...zena se frapirala, meni nije htela odmah da kaze da se i ja ne sablaznim..i bukvalno, posle 5min mi meri 125/70...sta reci?
Kako se uopste taj holter nosi, kako to radi? Ja bih mozda, cisto zbog sebe privatno to uradio, mada ne znam ni kako se krecu cene... Kako se rad bubrega proverava?
Hvala vam sto ste mi posvetili paznju..znaci mi to.. :neutral:
 
U ponedeljak, utorak idem da vadim krv na intoleranciju na hranu i krece u tu bitku...nisam bog zna koliko debeo ali jesam, priznajem...a ovom malom sto mi se mota oko nogu treba otac na duze staze :)

:super:ma veruj samo malo promeni ishranu i izbaci brzu zacinjenu hranu..das mokracu i krv i kazes u lab sta te zanima da provere..holter je nesto poput ovih iz velikog brata sto nose i kaseta snima promene 24h..mislim da ti to bas nije neophodno dok ne proveris na neke viruse koji su aktuelni poput koksaki..adenov i sl..ali nema potrebe da se plasis nisu to neki simptomi ako se ne zamaras
 
Ja bih te posavetovala da odes na pregled kod kardiologa.
Ipak si mlad za toliki pritisak i potrebno je da pijes lekove.
Varirajuci pritisak nije nesto sto treba tolerisati vec nesto sto mora da se leci.
Od kontrole pritiska sada zavisice ti stanje krvih sudova u narednih 40 godina, to da znas.
Sto je pritisak sada visi i to duze traje, vece su sanse da dobijes trajno ostecenje krvnih sudova.

Pregled na viruse je za sada na drugom mestu.
 
Ne mogu da se setim vrednosti tog pritiska kod lekara..mislim da je bio oko 190/100...zena se frapirala, meni nije htela odmah da kaze da se i ja ne sablaznim..i bukvalno, posle 5min mi meri 125/70...sta reci?
Kako se uopste taj holter nosi, kako to radi? Ja bih mozda, cisto zbog sebe privatno to uradio, mada ne znam ni kako se krecu cene... Kako se rad bubrega proverava?
Hvala vam sto ste mi posvetili paznju..znaci mi to.. :neutral:

Холтер се окачи око врата и испод пазуха (као у Великом брату) и носи се 24 часа (нема купања и сл); бележиш све важније активности у току дана (посао, напор, нервоза) и време. Уз упут изабраног лекара, не плаћа се ништа, треба само да донесеш две нове и јаке алкалне батерије. Бубрег код нефролога, а ради се и ултразвук.
95% посто свих хипертензија је "есенцијална хипертензија", односно она "непознатог" порекла, што би "прост народ" рекао " резултат нервозе".:D
За почетак, без нервирања, бави се спортом, избаци све лоше животне навике, па тек ако то не даје резултате, иде се на терапију лековима.
Видим да би те моја колегиница радо "узела под своје" и "лечила"...:D
 
Ja bih te posavetovala da odes na pregled kod kardiologa.
Ipak si mlad za toliki pritisak i potrebno je da pijes lekove.
Varirajuci pritisak nije nesto sto treba tolerisati vec nesto sto mora da se leci.
Od kontrole pritiska sada zavisice ti stanje krvih sudova u narednih 40 godina, to da znas.
Sto je pritisak sada visi i to duze traje, vece su sanse da dobijes trajno ostecenje krvnih sudova.

Pregled na viruse je za sada na drugom mestu.

Da ponovo kazem...bio sam pre par meseci na sistematskom pregledu bas zbog toga sto sam bio resio da oslabim. Otisao sam u Preventivni centar pri DZ...uradjena mi je laboratorija i bio sam poslat kod interniste. Uradjen mi je EKG..sve je bilo perfektno..a u Prev. centar me je poslala dr opste prakse bas i zbog tog pritiska.. Kod nje sam gore imao oko 130/80, a dok sam sisao dole kod njih izmerili mi 125/60 (nisu 100% tacne vrednosti, ali su priblizne). I opsta praksa i internista su mi rekli da mi pritisak jeste blago povecan (jos u srednjoj skoli su na sistematskom svi imali pritisak 120 a ja 130) ali da NIJE ZA LECENJE. Kao prepisali bi mi nesto za smirenje, tj da pijem kada osetim neku promenu..medjutim, kao, ipak nece jos jer je sve ok, sem eto tog varirajuceg pritiska... I na tome je sve ostalo...meni sada izgleda jedino preostaje privatnik i da trazim ekg, ili mozda ultrazvuk srca? Sta mi predlazete tacno? Ne bezim ja od toga da treba da se lecim, ne...bas naprotiv...voljan sam da se ispregledam.. Vec od iduce nedelje menjam celokupni rezim ishrane i nadam se da ce se nesto promeniti...
Inace, posle pregleda u Preventivno centru sam poceo da primenjujem medicinsku dijetu dr Jagode Jorge i tu sam za mesec i nesto skinuo oko 11 kg i pojavili su mi se neki problemi..krvna slika je postala perfektna, sve sto je i bilo povecano se smanjilo medjutim meni se nesto desavalo. Proverio sam u lab stitnu zlezdu i sve je bilo ok, a opnda sam u lab privatno samoinicijativno dao krv za koksaki i ispostavilo se (mada se sada ne secam vrednosti) da mi je koksaki 'protrcao kroz telo' jer mi je jedna od one dve vrednosti bila iznad gornje granice a neka druga je bila gde treba...dr opste prakse nije htela da mi kaze sta tacno znaci rezultat jer me je napljuvala na sva usta 'ko sam ja da sam odredjujem na sta cu davati krv'...i tako...izvinjavam se sto sam malo nasiroko pisao...:)
 
Ako imas mogucnosti da se pregledas "komplet" onda to najbolje da uradis.
EKG je obavezan verovatno kao i holter posto imas skokove pritiska. Ultrazvuk srca tek na kraju, ako bude potrebno tj ako KEG i nalazi holtera nisu dobri.
 
Ok..kod privatnika cu uraditi EKG i on ce mi ga automaski iscitati i reci sta i kako...
Juce sam merio pritisak i bio je oko 130/80....medjutim, posto me grlo opasno boli vec danima i kasljem sinoc zaradim i onu smrdljivu temperaturu 37.1 koja lomi...sav malaksao...a na polsu, treca smena...katastrofa.... Medjutim, danas se budim OPET sa glavoboljom u predelu cela koja nervira neopisivo..i imam onaj neki osecaj zujanja u usima...poludecu vise, majke mi......a cekam platu koja kasni da bih otisao kod lekara :( I ne znam zasto mi se ovo odjednom ovako dogadja, da ja sada u poslednjih 7 dana nemam dan koji je bez tih nekih tegoba tipa glavobolje...bas sam se razocarao u sebe sto mi se to dogadja... :sad2:..... u stvari - ocajan sam!!!! Eto....
 
малочас сам измерио себи- 149/87, пулс 93, верујем да је стално тако , са минималним осцилацијама

Мислим да ми је то због мало тестостерона у крви, али шта ћу не могу из ове коже
 
MA bas me briga i da mi je 200/100 ali ZASTO ME BOLI GLAVA KONSTANTNO? Evo, trenutno dok ovo kucam kao da mi neko sedi na vrh glave...ne osecam pritisak u usima ili nesto slicno vec samo taj pritisak na vrh glave...i tako je vec skoro nedelju dana, da covek izludi...
 

Back
Top