Стјепан Месић крштен у православној цркви

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.pecatmagazin.com/2010/02/18/stjepan-mesic-krsten-u-pravoslavnoj-crkvi/
Stjepan Mesić kršten u pravoslavnoj crkvi
Mesić je pravi izazov za psihologe koji bi se, u traženju objašnjenja njegove nepostojanosti i kontroverze, sigurno pozabavili jednim događajem iz Stipinog ranog detinjstva, krštenjem, i to u pravoslavnoj crkvi
Da li je moguće da neko u samo jednom životu (isključujem teoriju reinkarnacije) bude fašista i antifašista, internacionalista i žestoki nacionalista, pobornik totalitarizma ali i demokratije, rigidni partokrata i liberal, borac protiv prava manjina pa kasnije borac za prava istih tih manjina… Zdrav razum kaže da to nije moguće, ili je moguće pod uslovom da čovek ima psihičke a iz toga i sve ostale probleme. Takve osobe su na marginama društva, socijalno izolovane, predmet ismejavanja ili žaljenja.
Stjepan Stipe Mesić je živi dokaz da je navedena postavka ipak oboriva, odnosno, da gore opisani ljudi mogu da budu ne samo društveno uvaženi već da njihov uspon, u ovom slučaju politički, može da ide do samog vrha; do mesta predsednika države. U ovom slučaju hrvatske države.
KONTROVERZNA LIČNOST Javnost u Srbiji zna najvažnije podatke iz biografije doskorašnjeg predsednika Hrvatske ali ne zna, siguran sam, neke detalje koji pomažu da se život i delo Stjepana Stipe Mesića razume na način koji objašnjava jednu složenu i svakako kontroverznu ličnost.
Nema sumnje da Stjepan Mesić potiče iz porodičnog okvira koji je, u političkom smislu, nabijen antifašizmom, komunističkim i socijalističkim idejama, partizanštinom… ali ništa od toga nije moglo da spreči Stjepana da krajem osamdesetih i početkom devedesetih brani stavove koji se mogu okarakterisati jedino kao propaganda fašizma i nacizma. I još gore, ali o tome nešto kasnije.
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Ко је кум...Изгледа да крштење није успело:D
 
Mesića nazivaju još i Burduš.Nije da ne liči
R-150-1358244-1212570816.jpeg
 
nista polutani samo "čisti":cool:

E sad...
znam neke Hrvate i to "cistokrvne Hrvate" koji su vrsili visoke (vrlo visoke) duznosti u R Hrvatskoj a koji su u stvari moji rodjaci.
Naime i oni su Crnogorci koji su prije nekoliko stotina godina odselili iz Crne Gore u potrazi za boljim zivotom. Oni su zadrzali originalno - crnogorsko prezime ne znajuci da smo mi u Crnoj Gori radi raznih krvnih osveta promijenili svoje. (ovo isto vazi i za Srbiju. Identicno... mozda i drasticnije)
Iz razumljivih razloga necu da imenujem te visoke duznosnike "cistokrvne hrvate"
 
Poslednja izmena:
E sad...
znam neke Hrvate i to "cistokrvne Hrvate" koji su vrsili visoke (vrlo visoke) duznosti u R Hrvatskoj a koji su u stvari moji rodjaci.
Naime i oni su Crnogorci koji su prije nekoliko stotina godina odselili iz Crne Gore u potrazi za boljim zivotom. Oni su zadrzali originalno - crnogorsko prezime ne znajuci da smo mi u Crnoj Gori radi raznih krvnih osveta promijenili svoje. (ovo isto vazi i za Srbiju. Identicno... mozda i drasticnije)
Iz razumljivih razloga necu da imenujem te visoke duznosnike "cistokrvne hrvate"

aj..nemoj...:hahaha: :hahaha: :hahaha:...
 
E sad...
znam neke Hrvate i to "cistokrvne Hrvate" koji su vrsili visoke (vrlo visoke) duznosti u R Hrvatskoj a koji su u stvari moji rodjaci.
Naime i oni su Crnogorci koji su prije nekoliko stotina godina odselili iz Crne Gore u potrazi za boljim zivotom. Oni su zadrzali originalno - crnogorsko prezime ne znajuci da smo mi u Crnoj Gori radi raznih krvnih osveta promijenili svoje. (ovo isto vazi i za Srbiju. Identicno... mozda i drasticnije)
Iz razumljivih razloga necu da imenujem te visoke duznosnike "cistokrvne hrvate"[/QUOT

Kakve veze ima Crna Gora sa Srbijom?tek od pocetka stvaranja .rboslavije kad i nestaje C.G. sa karte.Ko ima Hrvatsko drzavljanstvo taj moze i biti HR predsjednik ako ga NAROD izabere to je mjerilo:cool:
 

Back
Top