Majorka

babys

Početnik
Poruka
20
Dragi Forumasi,

nisam uspela da nadjem temu o ovom prelepom ostrvu, a jako me privlaci i volela bih da letujem tamo ove godine. Sigurna sam da medju vama ima jos onih koji su zainteresovani za ovu destinaciju. Da li ima nekog ko je vec bio na Majorci? Sta mislite da li da se ide preko neke agencije ili u sopstvenom aranzmanu? Da li imate neku informaciju o malo jeftinijem smestaju? Svaka informacija bi jako, jako dobro dosla... Unpared hvala na odgovorima, puno pozdrava!!!
 
Odlicno sto si otvorila ovu temu.
Majorka mi je prva na listi zelja za ovo leto.
Ako bi neko znao da kaze koliko ga je izasao carter sa taksama prosle godine bilo bi super,cisto da imam predstavu.
 
Bili smo pre 3 godine na Majorci, Cala D´or
Za porodicu sa malom decom fantasticno, ali FANTASTICNO mesto.
Za mene do sada najlepse mesto na kom sam letovao.
Prelepe uvalice, odlicna klima, topla voda...

A ako se iide u nocni zivot, onda preporucujem Alcudia, odmah pored Palma de Majorka...
mana je sto je previse pegavih engleza i nemaca...
ali bas previse.
 
Pozdrav, nov sam ovde i treba mi pomoc od strane nekoga ko je vec posetio Pallmu.Prethodnih nekoliko godina sam isao na Krf, Zakintos, i sada sam odlucio da odem u Spaniju, pa me zanima, da li je neko odavde isao tamo, i koji deo je najbolje posetiti, potrebno mi je da ima ciste i lepe plaze, da je malo mirnije mesto, ali i da ima gde da se izadje uvece, kao i koji hotel bi preporucili do 1500eura, i kada je najbolje otici ? Hvala unapred :)
 
Odlicna tema. Majorka je poucna destinacija gde ces najpre da naucis koliko smo mi srbi kulturna nacija a englezi stoka.

Dobro si napisala.
Ustvari Majorka je uslovno receno podeljena na 2 dela sto se turista tice, mislim na Nemce i Engleze, jer su se desavale tuce, nasilje i onda su ih razdvojili.
Bila sam u Palmi de playi, lepo mesto, cista plaza,
Posebno mi se dopalo sto je jedan deo odvojen i tu do 12 moze muzika, a posle toga se zatvara sve i moze se mirno spavati.
Drugi deo rive da tako napisem je urnebesan, klub do kluba, restorani, pabovi, opste ludilo, tu su nemci 90%, pijani, otkaceni,pretpostavljam da je tako i u "engleskom" delu.
Piju iz nekih velikih kanti sa dugackim cevcicama:lol:, urokaju se da ne znaju za sebe, nije mi jasno sto dolaze na more kad mora ne vide:lol:
Miran deo je super, do ponoci se moze naci mnostvo lepih restorana sa spanskom muzikom, a potom na spavanje pa ujutru na plazu.
Hrana je odlicna, usluga takodje, govore engleski u hotelima, ljubazni su.
Nama se dopalo, isla bih ponovo, da, blizu je i glavni grad Palma, autobusi idu na 5 min., cisti, klimatovazovani.
Grad je prelep, cist, lako se snalazi, pun zelenila, parkova, kafica, restorana, mi smo 3 puta isli za vreme letovanja, ima se sta videti.
 
E pa, da javim: neko je gore pitao za vreme: klima idealna i sezona dosta dugo traje, a pri tome nije prevruće, već pirka vetar i nikada vam nije pretoplo, čak je i pesak mlak i ne smeta da prepešačite dugačku plažu.

Sve u svemu, ja sam baš oduševljena. Prvi put sam bila na Majorci, a kako sam jedva došla do poslednje sobe u jednom od dva preostala raspoloživa hotela (a čak mi Španija nije ni bila prvi izbor, ali je sve što bi mi se svidelo, bilo rasprodato), nisam bila sigurna šta da očekujem, bez obzira što sam se raspitala o hotelu na tripadvisoru i ocene su bile solidne.

Hotelom sam i više nego zadovoljna, u mestu C'an Pastilla. Hotel je čist, osoblje preljubazno, hrana nenormalno dobra i u izobilju, na par stotina metara od mora, a sve idući kroz grad, pored prodavnica, taverni, kafića, parkova...U hotelu se organizuje svako veče tematska zabava, pa ako ste uveče tu, imate diskoteku, salsu, valcere, rok, r&b i sve ostalo.

Mesto je mirno i malo, ali čisto i blizu glavnog grada, Palme (inače znači "dlan Majorke", nema veze sa palminim drvetom, iako je Palma puna palmi, logično), odakle ide prevoz na 10 min i košta samo 1,5 evro (u jednom pravcu, naravno). Vremenski do Palme oko 20-25 min lagane vožnje.

Plaža u mestu je dugačka, sitan pesak, voda bistra i čista, posebno prepodne, kada je najlepše za kupanje, popodne već zna da bude mlaka. Za decu je odlično, jer je dosta dugo plitko. Nema krađa, možete stvari da ostavite na plaži i bez nadzora. šta god da su vam napričali. Možda je opasnije na Kosta Bravi, ne znam.

E ovde ne valja cena ležaljki i suncobrana - u totalu, malo više od 16 evra, što je razlog što večina tamo kupi svoj suncobran, a ako ga ponesete kući, može da se desi da na aerodromu naplate 6 evra, kao za dodatni prtljag. Ne rade to uvek, stvar raspoloženja osoblja.

Palma je umanjena verzija Barselone i stalno sam imala osećaj da sam već bila tu, a to je baš jer me podseća na Barselonu - kružni tokovi, zgrade koje liče na Gaudijeve (ili jesu), isti lanci marketa čak.

Cene hrane i pića su manje-više iste kao i na ostalim turističkim destinacijama.

Španci ko Španci - ludi i kao karikature, glasni, smeju se i svađaju stalno, pa ima materijala za 2 nastavka Torentea iz cuga.

Dalje, postoji "Festival park" outlet 7 km od Palme, ide se vozom, karta je 3,2 evra (povratna), putuje se oko 20 min, ali je i taj, kao i svaki drugi outlet, bar za mene, razočaranje i gubljenje vremena, jer vrlo malo izbora ima, a to što je ostalo je preskupo (iako svi kažu kako je džaaaaba. Pre će biti da misle na jeftine marke tipa H&M, C&A itd. Nemam ništa protiv istih, ali toga ima i ovde). Naravno, trebalo bi nešto da se pazari u Desigualu (mislim na žene), što sam i učinila, ali u Palmi. Sada su i tamo sniženja i dosta sam dobrih stvari našla po dobrim cenama.

Posetili smo plažu Muro, koju je neki moreplovac, ne znam ko beše, proglasio najlepšom plažom na svetu. Ne bih rekla, mislim da je Mirtos na Kefaloniji u prednosti, i to velikoj. Velika je gužva na plaži, nemate gde da spustite peškir, ali je prednost beo pesak na dnu mora, pa to vodi daje poseban šmek i osećaj u vodi je stvarno lep.

E mislim da sam sve rekla, ako se nečeg setim ili ako imate pitanja, tu sam...
 
Nikada ne rezervišem sama, delom jer jako kasno uplaćujem putovanje zbog nedostatka vremena da aranžmane/destinacije, hotele, prevoze od aerodroma do hotela i nazad... "jurim", delom jer mislim da je jeftinije preko agencije, kada sve stavim na papir i podvučem crtu, tako mi ispadne. Poštujem svačiji izbor da sam rezerviše i traži.

Nije tajna, za mene i dragog, last minute je bio 1417 evra - 10d/9n, polupansion u htl sa 3*, avion i takse. Plus hotelska ekološka taksa za nas dvoje za sve vreme boravka 19 evra, ništa strašno.

Što se tiče samostalne organizacije odn. smostalnog prevoza, pitao Crnja, može preko agencija da se kupi samo karta, nisam baš obratila pažnju koliko je bila, pa sami bukirate hotel, naravno. Ja ipak ne volim to cimanje, volim da agencija sve odradi. Ako planirate nekada na Majorku, bolje da ranije rezervišete, kažu da je ove godine planula i da je prihod bio 80% veći nego prošle godine.

Pristalica sam toga da svake godine probam novu destinaciju, ali sledeće godine bih se opet vratila tamo.Jedina destinacija koja mi se toliko svidela je Kefalonija, s tim što je Jonsko more lepše, bez razmišljanja.

Možda je zanimljivo da oni koji dobro znaju nemački ili francuski, mogu tamo da nađu posao preko leta (konobarisanje), pa ako je neko zainteresovan, da znate, čula sam da su jako dobro plaćeni. Dalje, ako vam kažu da ste bez rent-a-cara mrtvi, nije tačno, sve može gradskim i međugradskim prevozom da se obiđe za mnogo manje para plus je avantura.

Mislim da su cene izleta, kao i uvek uostalom, prenaduvane, pa je bolje da idete preko lokalnih agencija, to znate.

Pitajte dalje...
 

Back
Top