palica srpskih patrijarha

malo cudno izgleda ako sam dobro primetio na sebi ima 2 zmije ali nisam naso razlog zasto

Taj simbol predstavlja mit o stvaranju sveta, tj. plodnost, rađanje. Dve zmije, Ofion i Eurinoma, su stvorili svet, pa su ih posle zbacili Rea i Kron.
Inače, ova pojava je praktično univerzalna i nalazimo je od drevnog Sumera:
200px-Ningizzida.jpg

u Kini, Africi i u obe Amerike (mrzi me da tražim slike, ali ako je potrebno, naći ću ih).

P.S. Štap je simbol drveta sveta.
 
Taj simbol predstavlja mit o stvaranju sveta, tj. plodnost, rađanje. Dve zmije, Ofion i Eurinoma, su stvorili svet, pa su ih posle zbacili Rea i Kron.
Inače, ova pojava je praktično univerzalna i nalazimo je od drevnog Sumera:
200px-Ningizzida.jpg

u Kini, Africi i u obe Amerike (mrzi me da tražim slike, ali ako je potrebno, naći ću ih).

P.S. Štap je simbol drveta sveta.



ovo je vrlo interesantno ali ja bi da napomenem da pravoslavlje nema nista slicno sa starog grckom paganskom verom pa cak i da ima cisto sumaljm da bi se time hvalili
mada je slika dosta slicna sa patrijarhovom palicom moram da priznam
pavle.jpg
 
ovo je vrlo interesantno ali ja bi da napomenem da pravoslavlje nema nista slicno sa starog grckom paganskom verom pa cak i da ima cisto sumaljm da bi se time hvalili
mada je slika dosta slicna sa patrijarhovom palicom moram da priznam

Nije mi jasno odakle ti ideja da se oni time hvale? :dontunderstand:
Samo pokazuju kako je stvaranje sveta, tj. plodnost u rukama avramskog boga, preko simbola njegovih sveštenika.

Grb ukrajinskog grada Harkova, koji je potpuno paganski:
kh-grb2.gif


Heremsov skiptar i rog izobilja. :bye:
 
Nije mi jasno odakle ti ideja da se oni time hvale? :dontunderstand:
Samo pokazuju kako je stvaranje sveta, tj. plodnost u rukama avramskog boga, preko simbola njegovih sveštenika.

Grb ukrajinskog grada Harkova, koji je potpuno paganski:
kh-grb2.gif


Heremsov skiptar i rog izobilja. :bye:



jer si provalio da je na kraju palice krst ...
dal je moguce da niko nema nikakvu teroiju o ovoj pojavi


pre jedno mesec dana na pod forumu kucni ljubimci psi neka rasa SILVANA
to je valjda stari odbrabeni pas a zove se zmaj ili silvana i sad ide tema normalno
kako je to stari srpski pas kako mozda postoji jos negde kako mozda neko cuva tu rasu potpuno nebitno a onda se umesa u diskusiju neki ako se odbro secam monah danilo sa svete gore.

i pocne da proziva kako je to paganski pas kako zmaj znaci zmija a da je zmija sibol djavola kako ovo kako ono a vidi sad ovo na palici srpskih patrijarha se nalaze 2 zmije.

e to je smesno:hahaha::hahaha::hahaha:
 
jer si provalio da je na kraju palice krst ...

Ne, koliko ja vidim na vrhu palice su dva krila, a na drugom kraju nema ničega.


pre jedno mesec dana na pod forumu kucni ljubimci psi neka rasa SILVANA
to je valjda stari odbrabeni pas a zove se zmaj ili silvana i sad ide tema normalno
kako je to stari srpski pas kako mozda postoji jos negde kako mozda neko cuva tu rasu potpuno nebitno a onda se umesa u diskusiju neki ako se odbro secam monah danilo sa svete gore.

i pocne da proziva kako je to paganski pas kako zmaj znaci zmija a da je zmija sibol djavola kako ovo kako ono a vidi sad ovo na palici srpskih patrijarha se nalaze 2 zmije.

e to je smesno:hahaha::hahaha::hahaha:

:think: :eek: :) :D :lol: :hahaha: :rotf:
 
Taj simbol predstavlja mit o stvaranju sveta, tj. plodnost, rađanje. Dve zmije, Ofion i Eurinoma, su stvorili svet, pa su ih posle zbacili Rea i Kron.
Inače, ova pojava je praktično univerzalna i nalazimo je od drevnog Sumera:

u Kini, Africi i u obe Amerike (mrzi me da tražim slike, ali ako je potrebno, naći ću ih).

P.S. Štap je simbol drveta sveta.

Da, koliko je meni poznato najraniji takav motiv je iz Sumera, odakle se preneo u Egipat između 3300-3100 godine. U Egiptu, ovaj motiv se vezuje isključivo uz artefakte "kraljevskog kruga moći" a samo značenje je nejasno.
PetrieUC16294.jpg



Jedno od objašnjenja koje sam čuo za te zmije na ceremonijalnom skiptru hrišćanskih velikodostojnika, je da je tu predstavljen Krst iznad zmija jer je Bog iznad Sotone.
:think:
 
Poslednja izmena:
Da, koliko je meni poznato najraniji takav motiv je iz Sumera, odakle se preneo u Egipat između 3300-3100 godine. U Egiptu, ovaj motiv se vezuje isključivo uz artefakte "kraljevskog kruga moći" a samo značenje je nejasno.
uc16294knife.jpg

Nisam video ovaj artefakt do sada. Zanimljivo. :think:


Jedno od objašnjenja koje sam čuo za te zmije na ceremonijalnom skiptru hrišćanskih velikodostojnika, je da je tu predstavljen Krst iznad zmija jer je Bog iznad Sotone.
:think:

:hahaha:
A šta je druga zmija? :per:
 
Архијерејски жезал на коме су крс који је окружен са две змије представљају борбу између добра и зла.Бога и ђавола.Крст је знак Божији,а змије представљају сатану и са демонима и људима који му служе.Дакле једна змија су невидљиви непријатељи Цркве Христове демони,а друга змија су видљиви непријатељи.Односно људи јеретици,разни богопротивници и слично.
 
A šta je druga zmija? :per:

Kolega odgovorio :)

Крст је знак Божији,а змије представљају сатану и са демонима и људима који му служе.Дакле једна змија су невидљиви непријатељи Цркве Христове демони,а друга змија су видљиви непријатељи.Односно људи јеретици,разни богопротивници и слично.

Da li se zna kada je ovaj simbol inkorporiran u Hrišćanstvo, ko ga je i kada prvi put upotrebio?
Ima li papa sličnih rekvizita ?:mrgreen:
 
Kako je to samo licemerno... Ovamo su za slogu s drugim veroispovestima, a ovamo svakog ko ne misli kao oni predstavljaju zmijom. Onom drugom.

Ако мислиш на екуменисте.Лицемерно је то што бесправно користе то жезло.А приче о слози са нехришћанима и псеудохришћанима су типична прича из њиховог репертоара.
 
Ако мислиш на екуменисте.Лицемерно је то што бесправно користе то жезло.А приче о слози са нехришћанима и псеудохришћанима су типична прича из њиховог репертоара.

A kako treba postupati s nehriscanima i pseudohriscanima?
 

Back
Top