Problemi sa Laptopom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276
Imam Laptop marke Acer Aspire 5100.
Davao sam jednom prijatelju na koriscenje i od kada mi ga je vratio ne radi mu tastatura,mis i ni jedan USB port. Pri startovanju se ponasa sasvim normalno, normlno podigne sistem ,ali vise nista nije moguce uraditi. Cak se ni u bios ne moze uci, jer taster "Delete" kao i svi drugi ne funkcionise. Sta vise, cak ni na externoj tastaturi se pojavlja isti problem. Zapravo ne vidi je i ne samo nju. Na USB portu ne uocava nista, jer koliko sam uocio, USB portovi dopustaju prolaz naponu (5v), GND-u ali data+ i data- ocigledno ne funkcionisu. Proverio sam šta je u pitanju pretpostavljajuci da mu je otisao kontroler za touchpad i tastaturu, no sad sam gotovo ubedjen da mu je "crk'o" Chipset..
Moje pitanje je veoma jednostavno: Da li postoji mogućnost da se to popravi, šta se menja (kompetna maticna, sto je neisplatljivo), samo pomenuti kontroer ili chipset (sto je opet veoma tesko za popraviti, odnosno za zameniti)?
U svakom slučaju, svaki Vas savet i pomoć oko ovog problema bi mi veoma dobro dosao.
Unapred zahvlan.
Zoran
 
Ne razumem sta bi mogao da zameni?! Osim memorije, procesora i HDD-a Sve drugo je integrisano, a ni jedan "var" na ploci nije taknut.
Memorija, procesor i HDD ne mogu biti uzroci, jer koliko poznajem tu oblast, pomenuti hardveri ukoliko su neispravni, pokazuju sasvim drugacije simptome i ni jedan od njih ne moze imati veze sa tastaturom, misom i USB konektorima, a da sve drugo normalno funkcionise.
 
Može, može. :D Meni kada je na lapu HDD bio pred izdisajem USB portovi su me zezali, ne radi, pa isključim uređaj iz porta ukljum radi, ako neće tako onda restartujem lap pa proradi i već sam počeo razmišljati o tome da je nešto na ploči crvknulo, ali za par dana mi HDD crko. Kada je promjenjen disk ponovo sve radi kako treba.
 
Povezi mu drugu tastaturu samo za Sos-help pa udji u Bios i vidi mozda je neko ulazio i tamo ti nesto zeznuo;ako vec kazes da ga nije otvarao.I proveri u funkcije windowsa dali mozda nije dizaktivirao to sto ti ne radi(a kod misa po obicaju ima lampica koja svetli na belo nesto),a kod tebe koje boje svetli?

P.s-ako jos nisi resio dilemu
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem sa istom serijom notebooka. Na kraju sam prodavao ispravne delove. Cena ploče je nebulozna jer je i grafička na njoj, kao i servisiranje kod nas za ovaj model, NB na njegovoj ploči je slaba tačka i nije ga lako skinuti. Kasnije je jako teško drugi zalemiti a da se ne pregreje i opet vrisne. Ovaj model ne sme da ostane bez provetravanja jer mu se ploča mnogo greje...
 
Na svim Aspire 5100 laptopovima je standardna boljka los Juzni most. U pitanju je ATI IXP460. Ako bolje pogledas sam cip. videces da ima tamnu mrlju na slovu X u oznac IXP. Na tom mestu se nalazi USB kontroler i keyboard kao i toucpad. Mora da se zameni i radice kao nov.On je stradao od loseg kvaliteta an ne kao posledica necega sto je drugar uradio. Samo se poklopilo vremenski da crkne kod njega a ne kod tebe.
 
imam laptop fujitsu siemens v5555 i crko mi je hard disk i kupio sam novi kad krenem instalaciju vindovsa on hard cas cita kao 8 giga a kad ga restartujem cita ga kao 300 giga kolko i treba...nekad mogu da instaliram vindovs a nekad ne
a kad ga instaliram i kad ga restartujem on izgubi sve podatke .......do cega je toooo???? plsss
 
Imam laptop Fujitsu Siemens pa 2548 i od skoro mi se pojavio problem da mi se pojavljuje slika na monitoru podeljena u 6 delova (vidi sliku)
O cemu se radi ?
 

Prilozi

  • SAM_0167.JPG
    SAM_0167.JPG
    63 KB · Pregleda: 9
Imam laptop Fujitsu Siemens pa 2548 i od skoro mi se pojavio problem da mi se pojavljuje slika na monitoru podeljena u 6 delova (vidi sliku)
O cemu se radi ?

Reinstaliraj drajvere za grafičku karticu.

E sad ja imam jedan problem. Tj imao sam.
Dobio sam na servis laptop (inače ne radim sa laptopima,ovo je rijedak slučaj) asus ne znam koje oznake ali ima GFX mobility radeon 4570. Kad sam tražio drajvere na www.amd.com iznenadilo me to što uopšte nema drajvera. Bili su samo neki dodaci ali ni u jednom pakovanju nema drajvera. Sve što sam našao su na support.asus.com drajveri stari godinu i 1/2. Međutim, Metro 2033 se ruši na tim drajverima. Instalirao sam Windows 7 x64.
Proguglao sam malo i takođe ništa nisam našao, samo drajveri stari 16-17 mjeseci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top