По други пут конкурисати у истој фирми?

milsu

Ističe se
Poruka
2.561
Да ли сте некада по други пут конкурисали за посао у истој фирми, а да сте примљени? Ја сам само једном поново дошао на разговор за исти посао, и дочекали су ме са: "Па ти већ ниси примљен!?!". Што сам и претпостављао, али сам ипак мислио да би вредело покушати још једном. Мада ми нису рекли никакво образложење зашто не испуњавам услове. Ипак, реч је сада о једном послу до кога ми је много стало, али сам летос одбијен, такође без образложења. Да ли би вредело покушати оставити бољи утисак, ако је то уопште могуће? Или мислите да се не треба понижавати толико?
 
Да ли сте некада по други пут конкурисали за посао у истој фирми, а да сте примљени?

Mislis "niste primljeni"? Jesam i zazalio sam zbog toga. Kad su poceli da me setaju ko ovna i kad su me pozvali na 4. dodatni razgovor verovatno samo da mi ponovo kazu "javicemo odluku" pukao mi je film i rekao sam da vec imam posao - iako mi je posao bash trebao u to vreme.

Да ли би вредело покушати оставити бољи утисак, ако је то уопште могуће? Или мислите да се не треба понижавати толико?

Ne znam koliko ti treba posao. Ja bih pokusao jedino ako se u medjuvremenu nesto znatno promenilo sto bi uticalo na njihovu odluku - zavrsena skola, neko dodatno znanje / vestina, sta vec moze da bude relevatno. Ja licno sam jednom dozvolio sebi da se prema meni tako ophode (*** moglo se majmunima da me drndaju) & sve cu uraditi da se to ne ponovi. Prelomi.
 
Poslednja izmena:
Хех, више сам него квалификован, то јест формалне квалификације нису ни тражили, а имам доста искуства на сличном али много тежем послу. Знам да бих посао радио како треба, али нисам ни одбијен због квалификација или способности, него што се очигледно нисам допао газди. Па рекох, можда му се сада свидим, ако је променио укус? Штета, то би био посао који бих волео да радим до пензије, услови су изнадпросечни, али како објаснити човеку да треба да ме прими... Ионако понавља оглас на сваких пар месеци, чим никако не може да нађе радника или не зна шта хоће, или је преварант, то јест запосли човека на месец дана пробног слабије плаћеног рада, па онда нађе изговор да га отпусти, типа: "Е, ја сам коначно приметио да имаш крив нос, ниси ти за овај посао."
 

Back
Top