Za sve pocetnike

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Napravio sam sajt http://e-informatika.moodlehub.com/ za sve one koji zele da nauce da prave web strane pomocu tagova. Svake nedelje stavljam nove lekcije a uz to i testove kao provera znanja. Voleo bih da sto vise ljudi dodje na ovaj sajt, treba samo da se registrujete i mocicete da pristupite mojim lekcijama. Testovi se automatski ocenjuju tako da mozete da vidite koliko ste naucili odnosno koliko niste. A ko zna ako vam bude interesantno mozda cu da stavljam i nove kurseve tipa Programiranje (C,Pascal...), Office.....
Ocekujem vas ;)
 
Sajt se tek uredjuje, ne mogu ja za jednu noc da ti stavim 100 tutorijala. Idem redom i nigde ne zurim. Viseo bih voleo da cujem tvoj komentar u vezi lekcija i zadataka, kako ti se to svidja? Izgled sajta uvek mogu da promenim samo trenutno nemam vremena za to, dok ne ubacim sve kurseve....
 
Sajt se tek uredjuje, ne mogu ja za jednu noc da ti stavim 100 tutorijala. Idem redom i nigde ne zurim. Viseo bih voleo da cujem tvoj komentar u vezi lekcija i zadataka, kako ti se to svidja? Izgled sajta uvek mogu da promenim samo trenutno nemam vremena za to, dok ne ubacim sve kurseve....

moj licni prvi savet bi bio da ga prevedes iz prostog razloga sto solidan broj tvojih posetilaca vrlo moguce ne zna engleski i glavni motiv da dodju na sajt bi im bio sto nesto mogu da nauce na maternjem jeziku

drugi savet bi bio broj tutoriala - sajt ovog tipa ne vredi reklamirati dok ne budes imao solidnu kolicinu ... naravno ne mozes biti ni strucnjak za sve pa zamoli nekog poznanika / prijatelja da ti napise po nesto ili pitaj da ti neko cak sa ovog ili drugog foruma da malo sadrzaja

trece ukini registraciju... evo bas sam hteo da vidim na sta lice ti tutorijali, ali me je mrzelo da se registrujem. na sajt sa 2-3 pa cak ni 10 tutoriala se niko nece registrovati.

ne moras naravno uvaziti nista od ovoga, samo je u pitanju moje misljenje :)
 
ivanbj

Sto se tice prvog saveta trebalo bi u gornjem desnom uglu da postoji padajuci meni gde mozes da izaberes srpski jezik (to verovatno nisi video).

Drugo, kada ne bi bilo registracija ja ne bih znao koliko ljudi posecuje moj sajt (istina postoji na moodlehub-u blok za dodavanje brojaca posetilaca, ali uglavnom ja visim na sajtu pa broj ne bi bio realan). E sad kod moodlehub-a ne moze da se ukloni registracija ali svako moze da se uloguje kao gost bez registracije i da vidi sadrzaj kursa, lekcije. Zadatke gosti ne mogu da rade. Sto znaci ako si voljan i zeljan da ucis preko interneta 3 minuta registracije ti nece naskoditi (to je moj savet za tebe).

Pozzz, Ivan
 
za pracenje posecenosti stavi google analytics, a sto se ogranicenja platforme tice nzn sa moodlehubom stvarno nisam imao iskustva

fazon je sto ako hoces da ucis preko interneta imas vec dosta mesta, a vecina ti ne trazi registraciju

e sad ja ako resim da citam recimo HTML tutorial za pocetnike naci cu na primer 5 sajtova koji mi to nude. realno cu ostati na onom na kome mi je najmanje cimanja ako mi tutorial izgleda dobar

ako imas 1000 tutoriala mozda mozes da provuces registraciju, ali kad dok ih imas malo mislim da retko koga mozes da zadrzis

mislim ako je amazon.com ukinuo obaveznu registraciju za kupovinu i ima onaj 1 click buy fazon jasno je da postoji razlog zasto ;)
 
e da, sto se tice izbora jezika stvarno nisam video, moja greska - nije da je neuocljiv.

ono sto se u mom slucaju desilo je da sam kliknuo na tutorial, izasla mi je forma za registraciju i zatvorio sam prozor u fazonu "bah ... mrzi me".

tu sam video da je sve na engleskom, pa sam pomislio da to moze da ti umanji redovne posetioce..
 

Back
Top