Samopouzdanje koje nema osnova

Anđa

Aktivan član
Poruka
1.027
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?
 
...pa poznajem ljude za koje mi se kroz zivot cinilo da se precenjuju...nekoliko puta sam se ogresila o njih...ne verujem da postoje nistavni ljudi...ko uopste moze da proceni ko ima pravo na samopouzdanje a kome je isto uskraceno...ja sam nesigurna ali volim da vidim ljude sigurne u sebe...to mi je bas slatko...
 
ja pozmnajem par ljudi koji citav zivot zavrsavaju sve preko veze- pa ubedjuju kako sve sami postigose..
blago je reci da su puni samopouzdanja.... egocentricni preko mere, gledaju svoje dupe do takvih detalja da je to sokantno( meni)


ovde uglavnom novcanik i samopouzdanje idu pod ruku :mrgreen:
 
...isuvise je taj zakljucak ostar za moj ukus...ne bih ja to tako ni okarakterisala ni kazala...moze neko biti uspesniji a neko manje uspesan, neko moze obavljati posao brze a neko sporije ali bas nistavan...mnogo je to strogo...kao odgovor bih volela da kazem da se mi ne smeta necije samopozdanje...ne bih ja to nazvala sujetom ili lupetanjem...jednostavno ne verujem u nistavost bilo koje osobe...mozda jednostavno nije iskorsicena na pravi nacin...
 
Nema to veze ni sa samopouzdanjem :D
Samopouzdana osoba ne ide okolo celog života tražeći potvrdu sopstvene važnosti na takav način.

Da, to je jasno. Ali... Da li je takva osoba onda toliko glupa da ne zna da će je svi drugi prozreti i zapitati se čime to sve nije zadovoljna i zašto ne menja, već se samo hvali? Teško mi je da poverujem da je neko toliko glup. Ipak, ako neko samo govori u superlativu o sebi, njegovi postupci će pre ili kasnije pokazati nesigurnost, ako osoba nije glupak, ali kako onda neko takav radi stvari koje ne bi smeo da radi? Kako je moguće da neko ko ima makar malo pameti ne shvata da iyraženom sujetom i samopohvalom govori upravo suprotno od onoga što želi da drugi misle. A pritom još ima i konkretna dela koja svima nedvosmisleno govore da je neznalica. Otkuda ta iluzija?
 
Da, to je jasno. Ali... Da li je takva osoba onda toliko glupa da ne zna da će je svi drugi prozreti i zapitati se čime to sve nije zadovoljna i zašto ne menja, već se samo hvali? Teško mi je da poverujem da je neko toliko glup. Ipak, ako neko samo govori u superlativu o sebi, njegovi postupci će pre ili kasnije pokazati nesigurnost, ako osoba nije glupak, ali kako onda neko takav radi stvari koje ne bi smeo da radi? Kako je moguće da neko ko ima makar malo pameti ne shvata da iyraženom sujetom i samopohvalom govori upravo suprotno od onoga što želi da drugi misle. A pritom još ima i konkretna dela koja svima nedvosmisleno govore da je neznalica. Otkuda ta iluzija?
Veruj mi, to se i ja isto pitam :lol:
Nikada mi nije bila jasna logika kojom se rukovode takvi ljudi ... valjda zato što je uopšte i nema :D samo nagon da rade takve stvari - to je jače od njih, valjda.
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

Jelena Karleusa...a najgora situacija nastane kada se to dopadne glupim ljudima pa joj tako daju feedback informaciju da nastavi da napumpava svoj ego!!!
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

u vecini slucajeva (koje ja bar poznajem) to je produkt ramazenosti, ne kazem da su svi razmazeni ljudi takvi, vec da su takvi ljudi vecinom ramazeni... uvek su dobijali sta su zeleli, i to smatraju svojim uspehom, kao da su oni to zasluzili pa su i samim tim sticali samopouzdanje a uz to i samozivost.
 
u vecini slucajeva (koje ja bar poznajem) to je produkt ramazenosti, ne kazem da su svi razmazeni ljudi takvi, vec da su takvi ljudi vecinom ramazeni... uvek su dobijali sta su zeleli, i to smatraju svojim uspehom, kao da su oni to zasluzili pa su i samim tim sticali samopouzdanje a uz to i samozivost.

Saglasna sam djelimično.Ali,pored tih razmaženih ljudi,postoji i grupa onih koji su neostvareni,koji nisu postigli neke(u podneblju i po normama )zadane ciljeve kao što su posao,porodica,egzistencija i dr.
Takvi ljudi su bez ikakvog pokrića "napumpali" samopouzdanje kojim se šepure kao paunovi i time prikrivaju(tj.pokušavaju) svoje komplekse.
I nerijetko pomislim da oni zaista imaju prednost nad ostalim ljudima:uvijek su zadovoljni sobom .Možda iz ubjeđenja ili iz sujete i neznanja,ali oni sebe definitivno ne preispituju,ne analiziraju,ne grade,nemaju probleme interaktivne prirode(sami sebi su dovoljni dok smo svi mi ostali publika).
Poznajem nekoliko ljudi te vrste i ponekad ih žalim.
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

A zašto bi mene trebalo da brine kako ko o sebi razmišlja, u čemu je poanta
da se ja zamajavam razmišljajući o tome kako neko tamo gleda na sebe?

Mislim da isuviše čitaš Gloriju ili neke slične nadubudno odvratne revije.
 
A zašto bi mene trebalo da brine kako ko o sebi razmišlja, u čemu je poanta
da se ja zamajavam razmišljajući o tome kako neko tamo gleda na sebe?

Mislim da isuviše čitaš Gloriju ili neke slične nadubudno odvratne revije.

Sasvim pogrešno. Ne čitam bilo kakve časopise, sem stručnih. A što se tiče ljudi iz teme, ne zanima mene šta oni misle, ne sekiram se ja zbog njihovog stanja, već bih volela da razumem ja. Ono što mislim da je po sredi nikako mi se ne poklapa sa zdravim razumom, pa me zanima šta drugi ljudi misle. Čisto radi razgovora. Zašto ste ogorčeni? Ignorišite temu ako vam je besmislena.
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

Оооо да познајем их пар.

Човек се једноставно роди такав, какав год да је реално, он мисли да је бог зна шта.
Такви су ми углавном врло симпатични и улепшају ми дан својим духовитим мислима о себи. Бар је мени духовито, они су смртно озбиљни по том питању :lol:
 
Оооо да познајем их пар.

Човек се једноставно роди такав, какав год да је реално, он мисли да је бог зна шта.
Такви су ми углавном врло симпатични и улепшају ми дан својим духовитим мислима о себи. Бар је мени духовито, они су смртно озбиљни по том питању :lol:
...jel kad se izblamiraju ...pa to oni namerno rade, kako bi inace postali slavni i poznati
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

Da, neki drugovi iz škole. Pa jednostavno, samopouzdanje i ego su kod tih ljudi urođeni...nekritičnost prema sebi ide ruku uz ruku sa ljubavlju prema sebi ( što samo po sebi nije loše ), ali u ovom slučaju nekritičnost ne ide u prilog njihovoj ličnosti. Ima to veze i sa frajerisanjem...
Inače, ne bi se složio da pamet i sujeta ne idu pod ruku...imaš toliko sujetnih stručnjaka, profesora...
 
Da, neki drugovi iz škole. Pa jednostavno, samopouzdanje i ego su kod tih ljudi urođeni...nekritičnost prema sebi ide ruku uz ruku sa ljubavlju prema sebi ( što samo po sebi nije loše ), ali u ovom slučaju nekritičnost ne ide u prilog njihovoj ličnosti. Ima to veze i sa frajerisanjem...
Inače, ne bi se složio da pamet i sujeta ne idu pod ruku...imaš toliko sujetnih stručnjaka, profesora...

nažalost tačno
i valjda je bezličnog oblika
nema ona nego generalno postoje i ima ih....
 

Back
Top