Spremni, a boje se

KoenBrajan

Ističe se
Banovan
Poruka
2.176
Ovo je tužna priča o muškarcima i ženama, koji posećuju LjiS, zreli za stvaranje porodice ali se boje tog napretka.
Zašto se bojite, dragi i nesrećni forumaši oba pola ( vi što niste venčani, bez žena i muškaraca i najvažnije, dece ) ?
 
Ovo je tužna priča o muškarcima i ženama, koji posećuju LjiS, zreli za stvaranje porodice ali se boje tog napretka.
Zašto se bojite, dragi i nesrećni forumaši oba pola ( vi što niste venčani, bez žena i muškaraca i najvažnije, dece ) ?

A sto je to tuzno? U ljudskoj je prirodi da se boji nepoznatog...:) Nisam ja nesrecna zbog toga,ali ako nije pravo vreme ili nemas pravu osobu,sto treba da sam nesrecna?
 
Obrazloži svoje strahove ako imaš dodira sa uvodnim tekstom, molim.

U ljudskoj je prirodi da se boji nepoznatog ,u smislu da se plasi i da ima strahove,ako treba da prozivi sto mu je do sada bilo nepoznato..Konkretno,na polju dece..Normalno je,barem po meni,da zena koje je po prvi put trudna,da se plasi malo,da ne zna sta da ocekuje..koliko puta citam u casopisima,da zene,kod druge trudnoce ili trece,kazu da su sada opustenije i da znaju sta ih ceka..Zbog cega tamo kazes nesrecni Forumasi? ja nisam nesrecna,ako se nisam jos ostvarila kao majka..Znam da bi me to duboko usrecilo i oplemenilo kao osobu,ali trenutno nije vreme..
 
Neću da rađam decu i donosim ih na ovaj svet.
Želela bih da od njih napravim ljude, ali ljude koji će uspeti da se snađu u ovom svetu, ovakvom kakav jeste, a prilično je loš i teži ka još gorem.
Ne želim da im materijalno bude najbitnije. Želim da napravim duhovne ljude, ali da ipak ne budu pojedeni.
I bojim se da ću omanuti. Da neću uspeti. Da će postati neljudi ili da će nestati.
I iz straha - ne želim decu.
 
U ljudskoj je prirodi da se boji nepoznatog ,u smislu da se plasi i da ima strahove,ako treba da prozivi sto mu je do sada bilo nepoznato..Konkretno,na polju dece..Normalno je,barem po meni,da zena koje je po prvi put trudna,da se plasi malo,da ne zna sta da ocekuje..koliko puta citam u casopisima,da zene,kod druge trudnoce ili trece,kazu da su sada opustenije i da znaju sta ih ceka..Zbog cega tamo kazes nesrecni Forumasi? ja nisam nesrecna,ako se nisam jos ostvarila kao majka..Znam da bi me to duboko usrecilo i oplemenilo kao osobu,ali trenutno nije vreme..

A po čemu zaključuješ da ti nije vreme da rodiš ?
Nije trudnoća nepoznata materija, nepoznat je samo tvoj strah, što ne želiš da se obavežeš i prema nekom drugom, a to je tvoje buduće dete.
 
Normalno da se plasim,jer je roditeljski zadatak vrlo odgovoran,vrlo pozrtvovan i divan u isto vreme.Plasim se,jer preispitujem sebe uvek i radim na sebi.Neki ljudi olako to shvataju,pa je zato toliko nezeljene dece,odbacene i sl.Treba biti spreman za tu ulogu,predan i iznad svega svestan toga,da ti se zivot menja ...Na bolje u svakom smislu,ali treba biti siguran i u partnera,da to oboje zelite.
 

Back
Top