Koliko dizina studiranja utice kasnije na zaposlenje?

Nesto razmisljam o ovome i htedoh da cujem i vase misljenje. Ja sam konkretno 4 godina na Masinskom fakultetu. Obnovio sam 3. godinu i "izbedacio" sam se tek sad kada sam na pola 4. godine, kao da mi se svet srusio. Ali to nije ni bitno... Nego sta vi mislite o ovome, koliko duzina studiranja utice na zaposlenje.

Za sad nema veze.....važno je da imaš dobru vezu mama, tata, ujka...stranka... ja sam završila u roku i osim tapkanja po ramenu nemam ništa od toga.:neutral:
 
Bitne su godine i radni staz. Naravno, veza uvek pomogne ako hoces da radis u drzavnoj firmi, da znas da si visak i da ti od politike zavisi posao. Elem, diploma govori da umes da ucis sto je za vecinu poslova najbitnije. Sto se duzine studiranja tice - uticace ti na godine koliko imas kad zavrsis i samim tim na to koliko imas elana da radis. Cinjenica je da covek ima najvise energije za rad od 25-35 godine zivota i to svaki iole sposoban rukovodilac zna.
Zato - knjige u sake (mnogo lepo zvuci kad tebi ne govore :mrgreen:)
 
Ja sam trenutno treća i završna godina na Ekonomskom u Subotici. Drugi put je obnavljam, znači trebao sam da diplomiram 2008., a kako je krenulo, diplomiraću do kraja leta. Ali sam zato tokom studija stekao nemerljivo iskustvo, 2 puta sam išao na work/travel USA po 5 meseci zadnje dve godine, a 2007. tokom letnje pauze sam 3 meseca bio na praksi u Italiji. U međuvremenu sam dosta i volontirao za nekoliko nevladinih organizacije.. a tek sam napunio 23.. U neku ruku mi je žao što nisam diplomirao ne vreme pre dve godine, ali u svakom slučaju nisam zabušavao.. Ne vidim neku pogodnost završiti fakultet u roku, osim ako imaš unapred obezbeđeno radno mesto..

POZZ
 
Za sad nema veze.....važno je da imaš dobru vezu mama, tata, ujka...stranka... ja sam završila u roku i osim tapkanja po ramenu nemam ništa od toga.:neutral:

isti slucaj, za 4 godine zavrsila TMF, a evo sad vise od 4 meseca trazim posao, svakodnevno gledam oglase, javljam se na konkurse i nisam pozvana ni na jedan jedini razgovor!
znam devojku koja je zavrsila moj fax posle 12 godina i neki njen joj je prepustio firmu cim je diplomirala. firma do guse u problemima, ali Boze moj...
 
Nesto razmisljam o ovome i htedoh da cujem i vase misljenje. Ja sam konkretno 4 godina na Masinskom fakultetu. Obnovio sam 3. godinu i "izbedacio" sam se tek sad kada sam na pola 4. godine, kao da mi se svet srusio. Ali to nije ni bitno... Nego sta vi mislite o ovome, koliko duzina studiranja utice na zaposlenje.

Nema potrebe da se tripujes zbog toga. Ja sam studirao na masincu bas dugo...1996 do februara 2008. Odmah sam se zaposlio i posle 6 meseci otisao u Nemacku da radim-u struci! Medjutim SEKA me doceka tamo i vratih se. Pa 6 meseci u propali IKARBUS bez plate... Sad sam sa iskustvom od dve godine u struci - bez posla, tako da sve zavisi kako ti se zalomi u zivotu...
 
Nema potrebe da se tripujes zbog toga. Ja sam studirao na masincu bas dugo...1996 do februara 2008. Odmah sam se zaposlio i posle 6 meseci otisao u Nemacku da radim-u struci! Medjutim SEKA me doceka tamo i vratih se. Pa 6 meseci u propali IKARBUS bez plate... Sad sam sa iskustvom od dve godine u struci - bez posla, tako da sve zavisi kako ti se zalomi u zivotu...


Koj si smer kolega zavrsio?? To je tacno da je sreca bitan faktor u zivotu...
 
To je sve relativno , dosta ljudi zavrsava u roku ili godinu plus minus preko veze svi znamo u kakvoj zemlji zivimo i da slucaj Kragujevac nije neki izuzetak , tako da je pitanje koliko neko ima znanje ako je zavrsio malo brze itd Bitno je to znanje pokazati u praksi , sto se tice posla u drzavnim firmama nema sanse bez jake veze

Upravo tako!Pa bi, u skladu s tim, odgovor bio: nimalo duzina studiranja ne utice na zaposlenje!
 

Back
Top