Stipini rani radovi
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Stipini rani radovi

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Podrazumevano Stipini rani radovi

Leskovački sudija Marislav Stojiljković još 1968. saslušavao odlazećeg hrvatskog predsednika zbog pljačke društvene imovine, Mesić tada najavio da će se SFRJ raspasti i da će Hrvatska biti samostalna

LESKOVAC - Odlazeći predsednik Hrvatske Stjepan Mesić najavio je raspad Jugoslavije još 1968. godine!
    Marislav Stojiljković, istražni sudija Okružnog suda u Leskovcu, te godine saslušavao je Mesića kao svedoka u slučaju najveće pljačke koja se dogodila na tlu tadašnje Jugoslavije. Slavonska Orahovica, čiji je predsednik bio upravo Mesić i u kojoj je rođen 1934, bila je centar velike pljačke društvene imovine.

- Predočio sam mu da bi on kao pravnik i predsednik opštine morao da zna da je privatna fabrika u doba socijalizma 1968. bila prava jeres. U jednom trenutku Mesić se iznervirao i odsečno mi rekao: „Slušajte, sudija Marislave, ja vam mogu reći da će se SFRJ uskoro raspasti i da će se vratiti kapitalistički sistem kod nas, te ovo o čemu sada raspravljamo tada neće biti značajno, jer će Hrvatska biti samostalna država“ - kaže Stojiljković i nastavlja:

- Bio sam šokiran ovom izjavom! Predočio sam mu da je to teško krivično delo protiv naroda i države po tadašnjem krivičnom zakonu SFRJ, a on je odgovorio da njemu niko ništa ne može. Naravno, za mene on više nije bio toliko značajan kao svedok, koliko kao neko ko je počinio krivično delo, pa sam o tome obavestio nadležne organe. Kad je Mesić biran na funkciju predsednika Predsedništva SFRJ, kod mene su dolazili predstavnici najviših državnih organa bezbednosti da se raspitaju za taj slučaj - priča dalje ovaj sudija u penziji.

Stjepan Mesić se pojavio kao svedok u Okružnom sudu u Leskovcu na glavnom pretresu 13. januara 1969. Ubrzo posle te afere, Mesić je dao ostavku na funkciju predsednika opštine, a pet godina posle ovog slučaja, septembra 1973, Okružni sud u Osijeku osudio ga je na 26 meseci zatvora zbog učešća u pokretu Maspok. Mediji su tada pisali da je odgovoran za delo protiv naroda i države.

...
    http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-18-02-2010/stipini-rani-radovi
    Poslednji put ažurirao/la Сталкер : 18.02.2010. u 15:54
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Stipini rani radovi

Slušajte, sudija Marislave, ja vam mogu reći da će se SFRJ uskoro raspasti i da će se vratiti kapitalistički sistem kod nas, te ovo o čemu sada raspravljamo tada neće biti značajno, jer će Hrvatska biti samostalna država“
    Eto naravoucenije cele price: Mesic je ispao pametan covek i vizionar , a sudija Marislav zaglupljena jugo-komunisticka budaletina sto je slepo verovala u Brozove bajke .
    Poslednji put ažurirao/la al bundy : 18.02.2010. u 15:55
    The Show Must Go On...

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Eto naravoucenije cele price: Mesic je ispao pametan covek i vizionar , a sudija Marislav zaglupljenja jugo-komunisticka budaletina sto je slepo verovala u Brozove bajke .
    Распад СФРЈ није била Месићева визија,он је само спроводио туђе визије.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ma ne kazem ja da je njegova vizija i da ga je on sproveo , nego samo da je lepo i tacno predvideo sve sta ce se desiti ,sto je cak i tada doduse retkima vec bilo jasno .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    Распад СФРЈ није била Месићева визија,он је само спроводио туђе визије.
    To је и он сам потврдио изјавом у Сабору https://www.youtube.com/watch?v=0tXlwl7qyac

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

Predmet volšebno nestao!

Zanimljivo je da predmet o suđenju u Okružnom sudu u Leskovcu više ne postoji. Jugoslav Tomić, vlasnik i direktor Radija 016, već nekoliko meseci bezuspešno traga za njim.
    - Bio sam kod predsednika Okružnog suda i u okružnom tužilaštvu, ljudi su prevrnuli arhive, ali dosijea nigde nema - kaže Tomić.
    Sudija Marislav Stojiljković i dalje poseduje sudijski dnevnik koji je vodio tokom istrage koja je trajala od jula do decembra 1968.

Kurir izvor informacija???

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Ma ne kazem ja da je njegova vizija i da ga je on sproveo , nego samo da je lepo i tacno predvideo sve sta ce se desiti ,sto je cak i tada doduse retkima vec bilo jasno .
    Не бих баш опотребио реч предвидео,пре бих рекао да је знао на каквом плану се ради само се у афекту излануо,као што су знали и други али су ћутали и радили

Slične teme

1. Rani znaci trudnoce
    Autor DP u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.12.2010., 19:56
  2. 'Kao rani mraz'
    Autor lubenica... u forumu Film i video
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.10.2009., 18:51
  3. Rani radovi gradonacelnice
    Autor Ilinoida u forumu Politika
    Odgovora: 236