Potrebna mi je vasa pomoc za odlazak u Kanadu

anawhite

Početnik
Poruka
5
Postovani forumasi,
Toliko sam vec izlistala stranica, ali za ovaj moj slucaj nisam pronasla odgovore, pa sam resila da vam pisem i da od vas zatrazim neku sugestiju, savet, predlog...
Moja situacija je takva da sam ja htela da turisticki odem u Kanadu kod svog momka i da smo imali plan da se tamo vencamo, od njega sam dobila garantno pismo, ali sam u razgovoru sa sluzbenicom ambasade govorila za njega kao o prijatelju (jer sam cula da oni ne vole kada kazes da ti je to momak) U svakom slucaju imala sam dosta papira na osnovu kojih sam tvrdila da cu se vratiti ovde, imam svoju firmu od 2007 godine koja dobro posluje i nikad nije bila u blokadi (prilozila sam i izvode iz banke o iznosima na racunu) imam stan u svom vlasnistvu, kao i zivotno osiguranje koje uplacujem...ma svasta sam ja tu prilozila ali nazalost na razgovoru su se vrteli sa pitanjima on mogucoj nasoj ljubavnoj vezi, tako da su zanemerili sve moguce moje vazece papire. Odbili su me i na papiru stoji da ih nisam ubedila da cu se vratiti. Sta mi savetujete? Da li mogu opet nekako da pokusam za neku vizu? Opcija braka u Srbiji nam je poslednja jer se za nju ceka nekoliko godina i mi bismo bili razdvojeni a to je ipak tesko. Sta da radim? Kako da pokusam da odem u Kanadu, na koji nacin?
Hvala vam unapred...
 
ja mislim da je najbolji nacin da on dodje vencate se i onda ides na iseljenicku muz te sponzorise,to po iskustvima ne traje predugo ja vec cekam tako nesto tj dogurala sam do beca i iskreno se nadam da nece jos dugo.......sve druge opcije su ti losije i komplikovanije........ako ti jos mogu pomoci pitaj,pozdrav
 
ja mislim da je najbolji nacin da on dodje vencate se i onda ides na iseljenicku muz te sponzorise,to po iskustvima ne traje predugo ja vec cekam tako nesto tj dogurala sam do beca i iskreno se nadam da nece jos dugo.......sve druge opcije su ti losije i komplikovanije........ako ti jos mogu pomoci pitaj,pozdrav

Hvala ti na tome sto si se javila i opisala tvoju situaciju. Volela bih da mi napises kada ste se vencali i koliko sav taj proces traje? Kod nas je problem taj sto je on tamo kupio kucu i naravno za nju placa kredit...pa se samim tim ne smatra kao povoljan za "sponzorisanje supruge" zato kazu da traje od dve godine pa navise to cekanje na spajanje porodice...a to je moras priznati bas dug period...Zato sam ja pomisljala na neke druge mogucnosti...
Pisi o svom iskustvu...Pozdrav!!!
 
cao drugari....
sve vise i vise pocinjem da razmisljam o odlasku u canadu, imam rodbinu tamo, izmedju ostalih, tamo mi je i rodjeni brat koji bi garantovao za mene...
zanima me da li je najbolje da idem na spajanje porodice, kakve su sanse da dobijem vizu....da li postoje i mogucnosti da me odbiju i zasto....bilo koji dobronameran savet bi mi dobrodosao, zaista me zanimaju iskrena iskustva nasih ljudi....
hvala svima unapred
 
Ajde i ja da pitam nesto, znam i ja za neki red :). Mislim kad svi vec nesto pitaju, sto ja da budem izuzetak :). Da skratim, koliko je kraci period dobijanja papira ako se vencas sa Kanadjaninom/Kanadjankom u Srbiji nego ako se vencate u Kanadi. Koliko sam cuo, ima tako neka pozamasna razlika sto se tice Amera, pa rekoh mozda i kod njih ima neka razlika u vremenu?
 
Potrudicu se da ti odgovorim onoliko kolisam ja uspela zbog mog slucaja da saznam. Sve zavisi od slucaja do slucaja...znaci ako je osoba sa kojom sklapas brak Kanadski drzavljanjin i ukoliko je zaposlena i dobro situirana onda sponzorstvo i proces traju krace, ali prolazis kroz razna ispitivanja i morate da potvrdite vasu vezu, da ih uverite da ste zaista u ljubavi... Proces traje od jedne godine do tri...naslusala sam se i gorih primera koji su se "zaglaili u tom procesu" pa nikako da se spoje...Ja sam u slicnoj prici ali jos se nismo odlucili da li da se ovde vencamo pa da cekamo spajanje ili da jos jednom pokusam da odem na neki drugi nacin, mozda opet turisticki ili vec putem nekog studiranja... U svakom slucaju proces je najkomplikovaniji i tezi i od Australije i Amerike, gde cak postoji verenicka viza a ovde ne postoji ta varijanta.
 
Ista situacija je i sa mnom. Verenik mi je u Kanadi. Da li da probam zatražiti turističku vizu na srpski pasoš ( da idem navodno u goste kod drugarice koja se udaje ), ili da on dođe ovde da se venčamo u Srbiji pa da tražim vizu? Ne znam koliko se čeka? Ili da čekam hrvatski pasoš ( s njim mi ne treba viza ), ali je procedura počela da traje 8 meseci? Sve mi je predugo, a i ima tu još nekih detalja, npr. deca mi imaju hrvatske pasoše i mogu ići bez problema, ali džaba kad mama ne može.... a sad je najbolje vreme da odemo jer je školski raspust....
ojoj....
pomoć.....
 
Ista situacija je i sa mnom. Verenik mi je u Kanadi. Da li da probam zatražiti turističku vizu na srpski pasoš ( da idem navodno u goste kod drugarice koja se udaje ), ili da on dođe ovde da se venčamo u Srbiji pa da tražim vizu? Ne znam koliko se čeka? Ili da čekam hrvatski pasoš ( s njim mi ne treba viza ), ali je procedura počela da traje 8 meseci? Sve mi je predugo, a i ima tu još nekih detalja, npr. deca mi imaju hrvatske pasoše i mogu ići bez problema, ali džaba kad mama ne može.... a sad je najbolje vreme da odemo jer je školski raspust....
ojoj....
pomoć.....

Prvo... jako je bitno kakav status tvoj verenik ima u Kanadi
Od toga zavisi koji tip vize ces traziti...razlika je ako je drzavljanin Kanade ili je na privremenom radu ....
u svakom slucaju ne morate da se vencavate zbog toga, jer common-law zajednica je priznata, i dovoljno je da dokazete da zaista zivite u takvoj zajednici..
trazice vam dokaze da zivite zajedno (ili ste ziveli zajedno na istoj adresi), zajednicki racun na primer, slike iz duzeg vremenskog perioda..itd

procedura ak je drzavljanin, ide da ti salje garancije za sponzorstvo, a ako je privremeno tamo onda ti salje pozivno pismo i ti imas pravo da ides i radis dok traje njegova viza
obe procedure ne traju dugo, oko 1 -2 meseca (dok gore u nekom prethodnom postu vidim da neko spominje 1-3 godine, sto apsolutno nije bio slucaj kada smo mi podnosili takav zahtev, verovatno oni nisu mogli dokazati da zaista zive zajedno)

ako trazis turisticku, onda moras da ispostujes datume ulaska i izlaska, jer ako to prekrsis imaces puno problema.
ali ako ne planiras da ostajes u Kanadi (tipa zivim i radim) onda svakako apliciraj za turisticku
 
Prvo... jako je bitno kakav status tvoj verenik ima u Kanadi
Od toga zavisi koji tip vize ces traziti...razlika je ako je drzavljanin Kanade ili je na privremenom radu ....
u svakom slucaju ne morate da se vencavate zbog toga, jer common-law zajednica je priznata, i dovoljno je da dokazete da zaista zivite u takvoj zajednici..
trazice vam dokaze da zivite zajedno (ili ste ziveli zajedno na istoj adresi), zajednicki racun na primer, slike iz duzeg vremenskog perioda..itd

Ovako; on jeste državljanin Kanade već 18 godina, radi tamo, ima svoju privatnu firmu. Znači ne živimo još uvek zajedno. Vereni smo. I viđamo se tako što on dolazi ovamo često.

procedura ak je drzavljanin, ide da ti salje garancije za sponzorstvo, a ako je privremeno tamo onda ti salje pozivno pismo i ti imas pravo da ides i radis dok traje njegova viza
obe procedure ne traju dugo, oko 1 -2 meseca (dok gore u nekom prethodnom postu vidim da neko spominje 1-3 godine, sto apsolutno nije bio slucaj kada smo mi podnosili takav zahtev, verovatno oni nisu mogli dokazati da zaista zive zajedno)

Ok, znači on jeste kanadski državljanin, može mi poslati garancije za sponzorstvo, ali pretpostavljam da problem pravi to što nismo živeli zajedno.

ako trazis turisticku, onda moras da ispostujes datume ulaska i izlaska, jer ako to prekrsis imaces puno problema.
ali ako ne planiras da ostajes u Kanadi (tipa zivim i radim) onda svakako apliciraj za turisticku
Ja bih tražila turističku vizu samo da što pre uđem u Kanadu, mi bismo se odmah venčali i pokrenuli odande papir za moj stalni ostanak.
Meni je jako važno zbog dece i njihove škole da znam - koji proces traje najkraće?
 
Ovako; on jeste državljanin Kanade već 18 godina, radi tamo, ima svoju privatnu firmu. Znači ne živimo još uvek zajedno. Vereni smo. I viđamo se tako što on dolazi ovamo često.



Ok, znači on jeste kanadski državljanin, može mi poslati garancije za sponzorstvo, ali pretpostavljam da problem pravi to što nismo živeli zajedno.


Ja bih tražila turističku vizu samo da što pre uđem u Kanadu, mi bismo se odmah venčali i pokrenuli odande papir za moj stalni ostanak.
Meni je jako važno zbog dece i njihove škole da znam - koji proces traje najkraće?

onda najbolje turisticka viza za pocetak
na sajtu Kanadske ambasade imas sve objasnjeno sta ti treba.
od dana podnosenja za 7 dana ces dobiti odgovor za vizu.
ako si zaposlena, mislim da neces imati problema za dobijanje, i naravno on ti mora poslati pozivno pismo i jos neke papire (tipa gde radi, primanja itd)
 
Cao!
I meni su potrebni saveti kako otici u kanadu,moja situacija je sledeca:
imam muza i dvoje male dece,imamo oboje zavrsene fakultete ali nase zanimanje nije na listi trazenih zanimanja ,nazalost,imamo rodjake u kanadi koji bi nam pomogli kad tamo dodjemo poslali bi sad garantno pismo,imaju veliku kucu tako da bih mogli stanovati kod njih bez problema koliko bude potrebno,ali nisu nam rodjeni tako da nemoze varijanta spajanje porodica.Znamo jezik dobro tako da bi mogli raditi i studirati(ako bi trbalo neko doskolovavanje)bez problema.
Ovde nismo zadovoljni zivotom bas nikko prvenstveno zbog dece jer nevidimo neku buducnost za njih ovde i imamo veliku zelju da odemo ako neko ima neku ideju ili savet molim da mi predlozite.
Hvala svima unapred!
 

Back
Top