NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Varda

Zainteresovan član
Poruka
272
Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU Finsku grupu!!!Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem sta mogu da provale protiv njih!!
1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da peva kao ona!!!!!
2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta radi
3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su dobri!!!
............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu da se uverite da smo upravu!!!!
A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Hail!!!
Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!
 
Varda:
> Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU
>
Finsku grupu!!!

Ovako Nightwis i nije toliko fenomenalan.

> Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem
> sta mogu da provale protiv njih!!

Da krenemo?

> 1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da
> peva kao ona!!!!!

Vidi se da si samo slusala Nightwish. Postoje bendovi koji su I SKOLOVANIJI I BOLJI od Nightwis-a. Npr. preslusaj Haggard (http://www.haggard.de) pa ces da vidis sta je SKOLOVANO i sama ces da vidis koliko je bolji od Nightwish-a. Sto se opet tice vokala preslusaj King Diamond-a e taj vokal je da se najezis. Preslusaj Therion, Falkenbach-a, Samael-a, Dimmu Borgir, Haggard, Korozy. . . Vokali su daleko bolji nego Tarijini.

> 2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta
> radi

Pa kad zna sta radi zasto onda neproba i da svira? Poslednji album im je kao da si uzela macku i stavila u dzak i onda vrtis. . .

Opet se vracam na bendove sa gore pomenute liste (King Diamond, Therion, Haggard. . . ) ali bih dodao i jos neke kao sto su Iced Earth, Hammer Fall,


> 3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su
> dobri!!!

Ima i boljih. Npr. Macbeth, KD, Falkenbach, Korn, Mithotyn, Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Hammer Fall. . .

> ............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu
> da se uverite da smo upravu!!!!

Pa da poslusaj sve sto sam ti napisao pa ces Nightwish baciti i nikome neces pominjati da si ga ikad slusala od sramote.

> A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Sta da postujem?

> Hail!!!
> Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!

Ovo gore je samo mali spisak (jer je pravi mnogooooooooooooo duzi) ali momentalno sam u drugim muzickim vodama pa sam se samo njih setio. Tako da sedite i slusajte PRAVE bendove a ne te tralalojke.
 
SLUSAJ NEMAS NIKAKVO PRAVO DA BLATIS I OMALOVAZAVAS DRUGE BENDOVE!!!!Iskreno slusam vecinu tih grupa sto si nabrojao,za neke imam dobro misljenje,ali za neke bas i nemam!!!!ALI TI IPAK MENE NEVIDIS KAKO IDEM TAMO NA NJIHOVE SAJTOVE ILI NA TEME POSVECENE NJIMA I TU NESTO SEREM KAKO JE NEKI DRUGI BEND BOLJI!!!!!Samo kazem da ne moras da blatis vec lepo(ako uposte znas da se lepo izrazis!!)Kazes npr. ne svica mi se to,to i to mislim da to bolje radi taj i taj(ALI TO JE SAMO TVOJE MISLJENJE koje se verovatno mnogo razlikuje od mog ili necijeg treceg!!!)
Sad ako imas nesto konstruktivno da dodas IZVOLI ako ne ,molim nemoj vise da postujes na ovom mestu,sigurno ima tema i za ljude koji nemaju pametnija posla pa tako popuju drugima,kao TI!
 
guitarrr_babe:
(Ucesniku foruma poznatom kao ...): Da nemas nesto da mi preporucis od Haggard, neku pesmu sa neta, da znam sta da trazim?

Imas onaj njihov web sajt (http://www.haggard.de), a sto se tice preporuke pa to su svakako oba albuma koja mogu da se nabave. Koliko je meni poznato Progressive nemoz da se nabavi, mozda i moze neznam. Ali onda druga dva "Awaking the Centuries" i "And Thou Shalt Trust... The Seer" mozes. Sada mozda nermoz kod nas iz dobro poznatih razloga (nema vise bugara) ali probaj da iskopas nesto preko http://www.yumetal.net Inace liscno ti ne bih preporucio da ides i da kopas preko google-a ili tako nekog pretrazivaca ako ces da ukucas samo Haggard bolje ukucaj jos nesto pored jer ces dobiti gomilu stranica ali nijedna nece biti o Haggard-u koji trazis. A konkretno koje strane da pogledas nemogu da ti kazem jer ja sam jako davno to trazio (pre 3 godine) i nista nisam uspevao zadovoljavajuce da nadjem a sada imam sve od njih tako da i netrazim a ako mi nesto treba skoknem na oficijalni pa tamo vidim.

Neku baladu, ili nesto malo neznije (trenutno sam in a fragile mood), nesto sto manje vuce na Dimmu Borgir ili King Diamond.

Sto se balada tice Macbeth, musko vokal malo vuce na DM I KD ali zenski je lep i meni licno se Macbeth dosta svidja. Imas fine od Hammer Fall-a ("The Fallen One", "Glory To The Brave". . .). Ko bi sad tu jos mogao da bude. . . E da imas od ovi novi ovaj Evanescence i oni imaju onu finu pesmicu "Bring Me To Life". . . Ako se ja dobro secam (slusao sam ih u decembru ali nisam bas nesto posebno obracao paznju na txt-ove) imas i Evol. Oni imaju bas divne instrumentale i meni su se bas svideli. Inace slusao sam im "Dreamquest". Onda imas od Cruachan-a "Ride On" i "Susie Moran" ruku na srce to nisiu balade ali ako ih malo drugacije protumacis onda jesu. . . To je nesto od tih blazis sto sam se sada ovako odmah setio, mislim ima toga jos ali sada nisam kuci tako da su mi svi CD-ovi odsutni (tj. ogromna vecina) i onda nemogu sve da nabrojim.
To je to. probaj nesto da iskopas preko mp3.com ili tako neceg. E da ovoga sam se sada setio ako mozes pokusaj da nabavis i Beaty In Darkness (licno ti preporucijem vol II). Eto to bi bilo to, ako se neceg jos setim napisacu ti.
 
Varda:
> SLUSAJ NEMAS NIKAKVO PRAVO DA BLATIS I
> OMALOVAZAVAS DRUGE BENDOVE!!!!

Kao prvo ja sa tobom ovce nisam cuvao pa da ti mozes samnom tako da razgovaras. Prema tome nemoj da se brecas na mene.

Kao sto publika ima pravo da hvali neki album i bend tako isto i ja imam pravo, kao deo publike, da ga osporavam i sl.

> Iskreno slusam vecinu tih grupa sto si nabrojao,za neke imam dobro misljenje,ali za neke bas i nemam!!!!ALI TI IPAK MENE NEVIDIS KAKO IDEM TAMO NA NJIHOVE SAJTOVE ILI NA TEME POSVECENE NJIMA I TU NESTO * KAKO JE
> NEKI DRUGI BEND BOLJI!!!!!

Ovako. Da li ces ti ici na neki sajt to je tvoja i samo tvoja stvar. Iskreno govoreci tim bendovim i netrebaju fanovi kao ti. Pravi FAN nenamece svoije misljenje nego ga samo iznosi! Takodje pravi fan kad cuje drugo ako ima argumente on mu se i suprostavi. Ti meni nigde nisi rekla gde su nabrojani bendovi BOLJI od Nightwish-a nego si samo rekla da o nekim imas, a onekim nemas lepo misljenje. Sta ces pisati o (vracam se na sajtove) nekim grupama na temam posvecenim njima je tvoja stvar. Da li je neki bend dobar ili ne pokazuju takve i teme i KOMENTARI u istim. Ako si ti samo ocekivala da ce se u tvojoj temi pojavljivati da je Nightwish dobar a ono "kritike" si stavila reda radi onda izvini. U takvim temam i mozes da ocekujes da ce pojaviti i osporavanja (kao sto je i bilo moje) ali zato ako ih i trazis, svejedno i ako netrazis, nebi trebalo da se tako ponasas ako ti neko LEPO napise koji je bend i sta sve BOLJI od onog tvog. Ja sam ti lepo naveo i bendive i na svaki deo ponaosob odgovorio. Neznam sta si ocekivala da uzmem pa da pisem kao Nightwish je nabolji i da kritikujem taj bend ali da nigde ne napisem da je los. Imas konkretno napisano KO je bolji!

Joj jedna opaska opste kulture, a to je da nepsujes. Ovo je ipak javno mesto. Ako psujues kuci to je tvoja stvar ali KAO STO vidis ovde se TRUDE da sprece ljude da sa psovkama i sl. barataju.

> Samo kazem da ne moras da blatis vec lepo(ako uposte znas da se lepo izrazis!!)Kazes npr. ne svica mi se to,to i to mislim da to bolje radi taj i taj(ALI TO JE SAMO TVOJE MISLJENJE koje se verovatno mnogo razlikuje od mog ili
> necijeg treceg!!!)

Kao sto sam ti vec rekao na tvoje sam samo nabrojao sta je bolje.
TO sto sam napisao I JESTE MOJE misljenje i stojim iza toga, a koliko se razlikuje od drugih to je druga stvar je koliko jeljudi toliko je i cudi. Licno poznajem ljude koji obozavaju Nightwish i one koji ga mrze. I to je sve individualno. Ja nigde nisam namecao svoje misljenje nego sam ti LEPO napisao KO JE I KAKO BOLJI! A ti ako hoces uvazi, a ako neces nemoj, tvoj problem.
Za razliku od tebe meni nije potrebno da se cenzurise poruka ili pak da se stavlja natpis ""Parents Approvald Contained" Explicit Lyrics" 8)

> Sad ako imas nesto konstruktivno da dodas IZVOLI ako ne ,molim nemoj vise da postujes na ovom mestu,sigurno ima tema i za ljude koji nemaju pametnija posla pa
> tako popuju drugima,kao TI!

To da li ja nemam pametnija posla ili imam to je moja i samo moja stvar. Sigurno da sam sada mogao da najdem nesto pametnije nego da sa nekim napaljenim klinkama objasnjavam ko je i sta je bolje. Kada budes odslusala sve te bendove, i jos mnoooooooogo vise drugih, shvatices da Nightwish nije to sto mislis danas da jeste.

Ovako prosli put sam zaboravio da napisem jos jednu stvar. Da bi neko svirao PRAVU muziku (za njega) potrebno je da toj istoj muzici moze da podari i DUSU (sto Nightwish svakako nemoze). Da je muzika prepuna takvih primera pokazuje to to sto se u danasnjem metalu nalazi gomila takvih bendova pocevsi od Linkin Park-a, Limp Bizki-ta, Nightwish-a (ima jednu dobru stvar, a to su omoti), Sonata Artica i dr. I oni to nabolje i pokazuju. Prvi put kad sam uzeo Nightwish u sake bilo je zbog omota (bas je bio fin, inace bio im je Wishmaster) i preslusao sam ga i ono bio mi je OK. Slusaso sam ga onako, kako kad. Pokusao sam da ga slusam i da mi sama njegova muzika isprica neku pricu i sl. ali nikako mi nije polazilo za rukom. Inace Nightwish sam prvi put cuo negde pocetkom 2001. I kao sto sam rekao bio mi je dobar ali. . . video sam da ima neku rupu u sebi. Nesto mu fali. Inace pre toga sam cuo i Haggard (za koji sam se osamutio kad sam slusao koliko je bio dobar), KD sam tad uveliko slusao. . . I onda sam jednom skontao (polovinom 2001.) sta mu fali. Falila mu je (pored boljih gitara, vokala. . .) dusa. Ono sto svaki PRAVI metal bend treba da ima ovaj nije imao. Losih gitara i sl. sam mogao da cujem gde god sam zeleo tako da na njih i nisam nesto extra obracao paznju, ali i kad obracam veliku paznju na gitare i vokal uvek se setim boljih. Kasnije sam otkrio jos neke bendove i svaki put sam sve vise otkrivao da Nightwish nije nista drugo do jedan u nizu bendova koji su nekad postojali. Nista specijalan i sl. nego samo bend koji je slucajno doziveo to da bude POPULARAN i da gomila ljudi pocne da ga slusa da bi pratila modu. Naravno da neporicem da ima FANOVA ovog benda ali mislim da je glavno sto stoji iza ovog benda neka vrsta mode.
Inace Nightwish mozemo da posmatramo preko niza 1/n. Kao sto znamo taj niz je monotono opadajuci, ogranicen i odozgo i odozdo, konvergentan je (a samim tim i Kosijev). . . Posto je konvergentan onda ima i limes i taj limes je 0. Kao sto sam rekao Nightwish mozemo da posmatramo preko tog niza. NW (mrzi me stalno da pisem ime benda o kome se radi) je monotono opadajuci (svaki album je sve gori) itd. Kao sto sam rekao onaj nas niz je i konvergentan i limes mu je 0. Tako je i NW konvergentan, a samim tim ima i granicnu vrednost i ona je fenomenalan (ipak smo mi ljudi i mi nemozemo da napravimo nista sto je savrseno) album. U nasem primeru 0 nepripada nizu (nepostoji nijedan clan niza 1/n tako da je on jednak 0), tako ni u diskografiji NW nikad nece stajati fenomenalan album. Oni ce teziti njemu ali ga nikad nikad nece napraviti.
Toliko do mene.
 
Varda:
Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU Finsku grupu!!!Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem sta mogu da provale protiv njih!!
1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da peva kao ona!!!!!
2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta radi
3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su dobri!!!

>>Jos samo da su metalci! Misha
............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu da se uverite da smo upravu!!!!
A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Hail!!!
Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!
 
maral86va:
pitanje za ...Gosta
sve stoji sto kazes ali reci mi ko je na primer tako dobar kao Tarja, devojka je skroz muzicki obrazovana mene stvarno odusevljva ali stvarno me interesuje ko je po tebi dobar zenski vokal mozda znas ko je Loreena MCKennitt ona nije u fazonu NIghtwish-a ali je takodje jako dobra reci mi da li si cuo za nju
POZDRAVvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Za tu Loreena MCKennitt nikad nisam cuo, odmah da ti kazem. Ali mogu da probam da nnabavim stogodj od nje pa da je poslusam.
Ko je bolji. . . Pa meni je bolji zenski vokal iz Cruachan-a, Cradle Of Filth-a. . . Dobra je i ona iz Cranberries-a. . . Neznam kako se zove devojka ali pevala je prateci na Iced Earth-ovom albumu "Dark Saga" i to u poslednjoj pesmi, "A Question Of Heaven", i devojka me je ostavila bez txt-a. . . To mi je jedan od najboljih zenskih vokala sto sam ikad cuo. Preterano je otpevala. Eto tih par sam se sada setio. Moguce da ih ima jos.
A za obrazovanje opet, ono nije presudno da neko bude dobar u necemu. Naravno da je to u neku ruku dovoljan uslov ali nije i potreban. Potreban uslov je ipak zelja da se to nesto radi.
 
maral86va:
e ok nadji bilo sta od Loreene ona je super videces a ako mozes posalji mi neku pesmicu koju peva ta riba koja te je ostavila bez texta na mail bluedragon@ptt.yu

Loreene cu skinuti sa njenog web site-a za koji dan, a ona sto je pevala pratece IE. . . Neznam ko je. Mogu da vidim za jedno mesec dana kad se vratim kuci jer mi je tu omot pa pp da nesto i pise. A ako hoces mogu negde da porobam iskopam tu pesmu na web-u pa da ti je poslajem link ili nesto sl. Ili ako imas kade sacekaj mesec dana da dodjem kuci pa onda mogu da je kompresujem u mp3 i da ti je posaljem. Sve mi je jedno.
 
Varda:
Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU Finsku grupu!!!Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem sta mogu da provale protiv njih!!
1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da peva kao ona!!!!!
2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta radi
3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su dobri!!!
............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu da se uverite da smo upravu!!!!
A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Hail!!!
Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!
Ovo je meni licno omiljena strana grupa.Neverovatni su.A ja postvljam pitanje,koliko puta ste imali priliku da uh vidite na domacoj televiziji.NIJEDNOM.Zbog cega.Savetujem prijateljski da posetite temu folk i turcizam,i da pokusamo nesta da uradimo.Ja se izvinjavam autoru ove tem sto se ovde reklamiram,ali ovo mi je omiljena grupa i bas zbog toga mi je potrebna podrska.
 
Varda:
Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU Finsku grupu!!!Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem sta mogu da provale protiv njih!!
1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da peva kao ona!!!!!
2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta radi
3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su dobri!!!

E, nema tu sta da se prica. Ja obozavam NIGHTWISH!!!
............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu da se uverite da smo upravu!!!!
A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Hail!!!
Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!

JA OBOZAVAM NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mnogo su cooooooooooooooooool. Imam sve njihove albume (2) i od mene nema veceg fana ove muzike. Cenim to sto je ona skolovana, potpuno se slazem s vama. Ali , da ne preteramo. Nekom se ne svidja ta muzika. Meni je metal odlican, tebi, i jemu, i njoj, ali mozda onom 10om nije. Treba svakako postovati i tudje misljenje.

NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
. . .:
Varda:
> Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU
>
Finsku grupu!!!

Ovako Nightwis i nije toliko fenomenalan.

> Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem
> sta mogu da provale protiv njih!!

Da krenemo?

> 1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da
> peva kao ona!!!!!

Vidi se da si samo slusala Nightwish. Postoje bendovi koji su I SKOLOVANIJI I BOLJI od Nightwis-a. Npr. preslusaj Haggard (http://www.haggard.de) pa ces da vidis sta je SKOLOVANO i sama ces da vidis koliko je bolji od Nightwish-a. Sto se opet tice vokala preslusaj King Diamond-a e taj vokal je da se najezis. Preslusaj Therion, Falkenbach-a, Samael-a, Dimmu Borgir, Haggard, Korozy. . . Vokali su daleko bolji nego Tarijini.

> 2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta
> radi

Pa kad zna sta radi zasto onda neproba i da svira? Poslednji album im je kao da si uzela macku i stavila u dzak i onda vrtis. . .

Opet se vracam na bendove sa gore pomenute liste (King Diamond, Therion, Haggard. . . ) ali bih dodao i jos neke kao sto su Iced Earth, Hammer Fall,


> 3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su
> dobri!!!

Ima i boljih. Npr. Macbeth, KD, Falkenbach, Korn, Mithotyn, Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Hammer Fall. . .

> ............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu
> da se uverite da smo upravu!!!!

Pa da poslusaj sve sto sam ti napisao pa ces Nightwish baciti i nikome neces pominjati da si ga ikad slusala od sramote.

> A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Sta da postujem?

> Hail!!!
> Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!

Ovo gore je samo mali spisak (jer je pravi mnogooooooooooooo duzi) ali momentalno sam u drugim muzickim vodama pa sam se samo njih setio. Tako da sedite i slusajte PRAVE bendove a ne te tralalojke.

E koji si ti idiot!!!Al stvarno,tralalojke!!! A sta treba da slusam golluma kako sikce!
 
milost:
Varda:
Sta ja to vidim svi se 3puju o metalu a niko da pomene ovu FENOMENALNU Finsku grupu!!!Ocekujem Da Se Obavezno Jave Svi Najveci fanovi i oni malo manji!!
Takodje nek se javi i kritika da cujem sta mogu da provale protiv njih!!
1.Tarja ima glas da se najezis koliko je jak i skolovan!!!I ako neko hoce da se 3puje cik da ga cujem da peva kao ona!!!!!
2.Gitara je PRETERANA,gitarista stvarno zna sta radi
3.Tekstovi su pravi,orginalni,da te zaboli u dusi koliko su dobri!!!
............Mi mozemo ovako do sutra ali samo bre treba da odslusate bar 1 pesmu da se uverite da smo upravu!!!!
A SAD BRE LJUDI POSTUJTE!!!!!!!

Hail!!!
Ljiljana,Marijana i Ivana iz NS-a!!!!
Ovo je meni licno omiljena strana grupa.Neverovatni su.A ja postvljam pitanje,koliko puta ste imali priliku da uh vidite na domacoj televiziji.NIJEDNOM.Zbog cega.Savetujem prijateljski da posetite temu folk i turcizam,i da pokusamo nesta da uradimo.Ja se izvinjavam autoru ove tem sto se ovde reklamiram,ali ovo mi je omiljena grupa i bas zbog toga mi je potrebna podrska.

U pravu si!I meni je takodje ovo omiljena grupa.A sto se tice toga da nepustaju na TV,to je istina , mada sam jednom videla spot za pesmu Over the Hills and far away na jesenjinu.
 
Nije Nightwish tako sjajan.

Tarja jeste skolovana, ali ona u svom rangu (operskih pevacica) i nije nesto specijalno. Lako je fascinirati publiku koja ne zna ko je, na primer, Marija Kalas tim stilom pevanja. Sto se tice pevacica u metal muzici ona je sigurno top class (kakve jadnice pevaju pogotovo u gotik bendovima). Muzika im je jednostavan power metal i nikad ne odstupa od te ideje. Zato njihovi albumi dosade posle nekoliko slusanja. Koliko god neko voleo Nightwish, sigurno ce vecini dosaditi posle izvesnog broja preslusavanja. Nekom pre nekom kasnije. Meni se najvise svidja Oceanborn.. posle njega su mi dosadni. Na prvom zvuce bezveze (i muzika i pevanje). Na ostalim albumima ima par momenata u nekim pesmama i nista vise.

Svoju popularnost duguju Tarji i ideji da spoje zenski (skolovan :)) vokal i power metal. Gitarista stvarno nije nista posebno talentovan. Mnogi drugi gitaristi bi odsvirali to sto i on. Dosta se ponavlja i nije bas inventivan. Suvise logicno svira za moj ukus i nikad ne iznenadi nekom ekscentricnom idejom. Klavijaturista vredi nesto jer zna kako da koristi one svoje klavijature do maksimuma. Oni sviraju power i to se od njh ocekuje, pa im producenti verovatno nece dozvoliti da odstupe od te ideje. Kad se smore ili kad prestanu da zaradjuju pare - raspasce se. Tarja ce verovarno da krene solo sa nekim baladama.. To je moj utisak.

Medjutim, imao sam priliku da ih slusam uzivo. E, tu su oni profesionalci i mnogo dobro zvuce. Totalno su me odlepili od zemlje. Od pocetka do kraja rokanje i taj jedinstveni osecaj koji pruza power metal muzika. A i njen glas odlicno lezi uz tu muziku.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top