Prijateljica je odustala od upoznavanja

apotekarka

Domaćin
Poruka
4.684
Imam prijateljicu 33. godine visoku 180cm, zgodnu prijatnog izgleda. Straćila je jedno tri godine u vezi sa jednim oženjenim tipom koji " samo što se nije razveo" sve te godine (naravno i dalje je sa svojom ženom).
Posle toga, ja sam je na silu boga, učlanila u par agencija za upoznavanje, izlazila je par meseci po jednom - dva put sa onima koji su joj se svideli (a takvih nema mnogo).
Samostalna je, vodi privatan posao i solira već godinu dana.
Pre neki dan moj komšija me je pitao za nju, ja sam je zvala i pozdravila je sa njegove strane, a ona je rekla da nije zainteresovana.
Danas me je taj poznanik zvao telefonom i pitao jel može da dobije njen broj i ja sam mu rekla kako stvari stoje.
Bio je razočaran ali čovek ne odustaje :D
Ja je opet pozovem, javi mi se njena sestra, sve joj ispričam u nadi da će je ona malo pogurnuti i... nije mi se čak ni javila... :roll:
Kako?
Zašto?
Kako se izgubi volja i entuzijazam sa 33 godine?
 
apotekarka:
Imam prijateljicu 33. godine visoku 180cm, zgodnu prijatnog izgleda. Straćila je jedno tri godine u vezi sa jednim oženjenim tipom koji " samo što se nije razveo" sve te godine (naravno i dalje je sa svojom ženom).
Posle toga, ja sam je na silu boga, učlanila u par agencija za upoznavanje, izlazila je par meseci po jednom - dva put sa onima koji su joj se svideli (a takvih nema mnogo).
Samostalna je, vodi privatan posao i solira već godinu dana.
Pre neki dan moj komšija me je pitao za nju, ja sam je zvala i pozdravila je sa njegove strane, a ona je rekla da nije zainteresovana.
Danas me je taj poznanik zvao telefonom i pitao jel može da dobije njen broj i ja sam mu rekla kako stvari stoje.
Bio je razočaran ali čovek ne odustaje :D
Ja je opet pozovem, javi mi se njena sestra, sve joj ispričam u nadi da će je ona malo pogurnuti i... nije mi se čak ni javila... :roll:
Kako?
Zašto?
Kako se izgubi volja i entuzijazam sa 33 godine?

Ne radi se o gubitku entuzijazma vec naprotiv. Postoji odredjen, mali broj zena koje ne zele upoznavanje i vezu po svaku cenu da bi ispunile formu. Neka se pojedine iz zenskog dela foruma samo sete svojih teenage godina kada je srljao u sve moguce veze da slucajno ne bio bez decka 5 minuta u svom zivotu mada se tu nije radilo o nekoj potrebi za sexom., neznoscu, neciom prisutnostu i blizinom. Prakticno se radilo samo o tome da se ne bude mimo ostalih ortakinja koje imaju 'frajere'.
Veliki broj takvih ostaje sa tom psihologijom i kasnije. Njih mozete lako prepoznati po tome sto vrlo cesto imaju nesrecne brakove jer u njih utrce posle dugih i plodnih veza od vise godina koje su raskinule
i onda pale u ocaj pa se na brzaka udale...
Posle odoh na Marinu '4 juli' na pivo pa ko od forumasa zeli da se osvezi neka dodje oko 9.Efendija placa.
Pozdrav. :wink:
 
snoshaj efendija:
apotekarka:
Imam prijateljicu 33. godine visoku 180cm, zgodnu prijatnog izgleda. Straćila je jedno tri godine u vezi sa jednim oženjenim tipom koji " samo što se nije razveo" sve te godine (naravno i dalje je sa svojom ženom).
Posle toga, ja sam je na silu boga, učlanila u par agencija za upoznavanje, izlazila je par meseci po jednom - dva put sa onima koji su joj se svideli (a takvih nema mnogo).
Samostalna je, vodi privatan posao i solira već godinu dana.
Pre neki dan moj komšija me je pitao za nju, ja sam je zvala i pozdravila je sa njegove strane, a ona je rekla da nije zainteresovana.
Danas me je taj poznanik zvao telefonom i pitao jel može da dobije njen broj i ja sam mu rekla kako stvari stoje.
Bio je razočaran ali čovek ne odustaje :D
Ja je opet pozovem, javi mi se njena sestra, sve joj ispričam u nadi da će je ona malo pogurnuti i... nije mi se čak ni javila... :roll:
Kako?
Zašto?
Kako se izgubi volja i entuzijazam sa 33 godine?

Ne radi se o gubitku entuzijazma vec naprotiv. Postoji odredjen, mali broj zena koje ne zele upoznavanje i vezu po svaku cenu da bi ispunile formu. Neka se pojedine iz zenskog dela foruma samo sete svojih teenage godina kada je srljao u sve moguce veze da slucajno ne bio bez decka 5 minuta u svom zivotu mada se tu nije radilo o nekoj potrebi za sexom., neznoscu, neciom prisutnostu i blizinom. Prakticno se radilo samo o tome da se ne bude mimo ostalih ortakinja koje imaju 'frajere'.
Veliki broj takvih ostaje sa tom psihologijom i kasnije. Njih mozete lako prepoznati po tome sto vrlo cesto imaju nesrecne brakove jer u njih utrce posle dugih i plodnih veza od vise godina koje su raskinule
i onda pale u ocaj pa se na brzaka udale...
Posle odoh na Marinu '4 juli' na pivo pa ko od forumasa zeli da se osvezi neka dodje oko 9.Efendija placa.
Pozdrav. :wink:

lijepe zene prolaze kroz grad
ja na uglu stojim sasvim sam
prolaze one i gledaju mene
vec dugo ja ne vidjeh hrpu tako lijepe zene
nema sumnje lijepe su ko san

dignem glavu a tamo maja prist
ona bi stela da joj grizem list
ona bi stela da zasljivi mene
malo morgen pokraj hrpe tako lijepe zene
nema sumnje lijepe su ko san

duda duda zakaj me ne zoves
duda duda si zabila moj broj
duda duda vrag ti mater zemi
ak me zoves bil bum tvoj
o da samo tvoj

:wink:
 
Uz napomenu da verujem kako mi je lakse da prihvatim stav tvoje prijateljice nego tvoj, pokusacu i da obrazlozim... Mada, mozda je bolje da ispricam kontra-pricu.
Imam prijateljicu, malo stariju od sebe (po cemu se ona smatra i "iskusnijom") sa kojom sam se druzila par proteklih godina (iako se zaista jako dugo znamo) i uvek je iznova bila u stanju da me zaprepasti njena neprekidna potera za muskarcem/ima! Uletala je u veze koje nisu licile ni na sta, bila sa najrazlicitijim muskarcima u svakom pogledu i u vezi sa njima se prilagodjavala i menjala svoje stavove, razmisljanja, zelje... da bi se odmah po prekidu jedne veze bacala u poteru za novim muskarcem. Pri tome, zena ima sasvim pristojno obrazovanje, posao, interesovanja, sposobnosti, izgled... Sve se srecno zavrsilo pre nepunih godinu dana, kada se u svojoj 40-toj godini udala i u 41-oj ce roditi prvo dete. Prica zvuci vrlo lepo, romanticno cak, ali samo ako se zadrzite na slusanju - bez da ih vidjate zajedno i pod uslovom da je pre toga niste poznavali.
Ono sto ja nikako nisam mogla da shvatim, to je ta potreba da se bude u vezi po svaku cenu, sa svakim ko pokaze i najmanje interesovanje. Jedino sto je vazno je da je muskarac. Na sve drugo se moze prilagoditi, pa cak i ubediti sebe da je "to" - "ono"!
Mozda sam malo iskarikirala stvari, ali kao sto ja karikiram i ne razumem toliku potrebu da se bude u nekakvoj vezi, tako i ona nikako ne moze da prihvati cinjenicu da ja nemam ni najmanju potrebu (o zelji da ne pricam!) da upoznajem razvedene, nesrecno ozenjene ili nekim cudom neozenjene kolege i poznanike njenog muza. Ni sama ne znam koliko sam puta ponovila da cu radje biti sama nego sa "daj-sta-das" muskarcem, da mi ne treba nikakva pomoc u "trazenju" i ugovaranju sastanaka - ali sam shvatila da ne vredi. Zato samo ignorisem. Od svih objasnjenje i prica na zadatu temu sam jednostavno odustala. U startu nam se pogledi, pristupi, zelje, potrebe, htenja... u pogledu muskaraca i onoga sto od njih (i sebe) ocekujemo toliko razlikuju da je besmisleno i pokusati pribliziti sopstvene stavove. Jednostavno ih prihvatis (ili ne prihvatis).
Mozda je tebi tvoj komsija simpatican, sto uopste ne mora da znaci da bi se dopao i tvojoj prijateljici. Uostalom - ona o tome odlucuje. I uopste ne znaci da je to gubitak volje i entuzijazma - moze se tumaciti i suprotno. Ja bih pre rekla da je volju i entuzijazam izgubila moja prijateljica koja je ostala bez ikakvih kriterijuma sa jednim jedinim ciljem: udati se. Sad toliko zdusno i napadno prica o svojoj sreci, savrsenom muzu i braku iz snova - da je "iz aviona" jasno da i sama sebe u to ubedjuje.
Da ne bude zabune - zelim joj svaku srecu i trudim se da dobro igram dodeljenu ulogu u njenoj bajci u odredjenim granicama, naravno. A to ne ukljucuje izlazak sa "pronadjenima" koji su "stvoreni" za mene.
 
Eto, i ja mislim da je Smeh u pravu. Ima devojaka koje jednostavno ne prihvataju neko polovicno resenje. Tacno je da postoji velika mogucnost da zivot (ili njegov veci deo) provedu same, u potrazi za nekim ko ispunjava njihove potrebe, ko ima ista interesovanja, ko je "ona druga polovina"... Elem, posto se i ja ubrajam u tu malobrojnu grupu, mogu da kazem da sam se i ja doskora bunila kad su drugarice htele da me upoznaju sa "super prilikama", ali sam u jednom trenutku pristala na takva navodadzisanja. I moram da priznam da se ne osecam nista ni bolje ni losije nego ranije, da su svi ti "savrseni momci" bili.. hm.. za mene na ovaj ili onaj nacin neprihvatljivi. Mislim da je lepo sto zelis da drugarici pomognes, ali da li si pomislila da ona ne zeli takvu pomoc? I sama kazes da si je gotovo na silu uclanila u te agencije za trazenje partnera. Velika je razlika izmedju samoce i usamljenosti, mozes da budes u vezi i da budes jako, jako usamljena, a opet, mozes i da budes sama i da budes sasvim zadovoljna sobom i takvom situacijom. Razliciti ljudi funkcionisu na razlicite nacine, neke osobe ne mogu da podnesu samocu, dok drugima prilagodjavanje drugoj osobi predstavlja veliki napor. Upravo su te razlicitosti ono sto svet i cini (relativno) interesantnim (ili bar podnosljivim) mestom za bivstvovanje.
 
Eh, da, zaboravila sam da napomenem da pri svemu tome ona jako pati što nema decu (potiče iz porodice sa petoro dece) i plan joj je da ako ne nađe nikoga do svoje 35.god da rodi "sebi" dete.
Tri mlađe sestre su joj udate i dve imaju po dvoje dece.
Ona čezne da ima porodicu ali joj niko ne odgovara i ne želi da izlazi...... :roll:
 
apotekarka:
Eh, da, zaboravila sam da napomenem da pri svemu tome ona jako pati što nema decu (potiče iz porodice sa petoro dece) i plan joj je da ako ne nađe nikoga do svoje 35.god da rodi "sebi" dete.
Tri mlađe sestre su joj udate i dve imaju po dvoje dece.
Ona čezne da ima porodicu ali joj niko ne odgovara i ne želi da izlazi...... :roll:


Pa ona je pepeljuga :shock: :roll:
Ako je ona sebi zacrtala da nece nikog naci do 35., onda joj je to i plan, dzaba se trudis... Reci komsiji da iskulira 2 godine, onda nek se skocka lepo, kupi veliki buket, namirise i pokuca na njena vrata...
 
Groucho Marx:
apotekarka:
Eh, da, zaboravila sam da napomenem da pri svemu tome ona jako pati što nema decu (potiče iz porodice sa petoro dece) i plan joj je da ako ne nađe nikoga do svoje 35.god da rodi "sebi" dete.
Tri mlađe sestre su joj udate i dve imaju po dvoje dece.
Ona čezne da ima porodicu ali joj niko ne odgovara i ne želi da izlazi...... :roll:


Pa ona je pepeljuga :shock: :roll:
Ako je ona sebi zacrtala da nece nikog naci do 35., onda joj je to i plan, dzaba se trudis... Reci komsiji da iskulira 2 godine, onda nek se skocka lepo, kupi veliki buket, namirise i pokuca na njena vrata...

Ima ona i brata (znaš onaj model štemovanja do muškog deteta)
E da, a komšija je moj profesor matematike iz srednje škole, 45 godina, 2 metra, meni je super a ide na **** mom mužu :roll:
 
apotekarka:
Eh, da, zaboravila sam da napomenem da pri svemu tome ona jako pati što nema decu (potiče iz porodice sa petoro dece) i plan joj je da ako ne nađe nikoga do svoje 35.god da rodi "sebi" dete.
Tri mlađe sestre su joj udate i dve imaju po dvoje dece.
Ona čezne da ima porodicu ali joj niko ne odgovara i ne želi da izlazi...... :roll:

To sto neko zeli decu, jos uvek ne znaci da ce ih praviti sa prvim "podobnim" koji naidje! Jos manje da ce sa njim i ziveti. Jednostavno, zena daje sebi sansu da zivot prozivi sa nekim koga zeli i ko njoj odgovara.
Izbor partnera je toliko subjektivan i lican da cesto ni sami nismo u stanju da ga definisemo.
 
On jednostavno nije njen tip. I to nije strašno:)
Meni je stvarno loše od tog upoznavanja.Nije mi jasno zašto većina ljudi misli da čovek mora da bude u vezi da bi bio kompletan? Onda smaraju sa nabacivanjem nekih svoji poznanika, užas....
Pogotovo kad ne poznaju ukus određene osobe;)


Volim da usrećim sebe, a za to nije uvek potreban partner! :wink: Međutim, činjenica je da za "određene" stvari čoveku ipak treba partner :D 8)
 
hahaha... bas superiska tema!!!
to me podsetilo na jedno isqstvo kad je moja, sad vec bivsa drugarica, pre dve godine htela da mi nabaci nekog lika... i ono tera me da se vidim sa njim, ja odbijam. prica da je super, a nas dve smo sustinski razlicite. i tako me smarala neko vreme i NAPOKON odustane.
posle par meseci sticajem okolnosti se zadesimo na istom mestu drugarica, moj nesudjeni & ja. i ono pricamo, glupiramo se, uzivamo i td, i sledeci put kad smo se cule ja je pitam jel to bio taj lik s kojim je htela da me spetlja. ona kaze da jeste, i ja kazem, pa nista, bolje sto nisi.
moje iskustvo... ;) mislim, nije los lik, ali... hemija je nesto sto ne moze da se predvidi. nemoguce je proceniti da li ce izmedju dve osobe da se pojavi hemija, ili ne. a to je sustinski za osobe koje ne pate od racionalnosti kao imperativa za uspeh. tj. pojednostavljeno: osobe koje mogu a i ne moraju da budu u vezi da bi se osetile potpunim.
 
jagodica:
0077:
apotekarka:
Ne voli ni net...... :roll:
Čudo jedno od drugarice :wink: Jer ima nešto da voli??Ili pre podne mrzi sebe a popodne ceo svet :lol: Nije valjda da nema leka apoteka? 8)

pa prijavi se i ti za djuvegiju :evil:
Jagodice moja mila,razočarala si me :wink: Ja sam od onih koji se ne prijavljuju...ja biram voćkice :wink: 8)
 

Back
Top