Sex kao greh.
Strana 1 od 30 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 733

Tema: Sex kao greh.

Obećava NPiM_Filozof (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Sex kao greh.

Jos od mladjih dana me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Znam da to vazi samo za predbracni.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?
    Zivot je bas neki seret, na strmini doda teret...

Domaćin HappyFuneral (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: Sex kao greh.

Pa ovako... Prosecan covek dnevno na seks pomisli gomilu puta (cak i kada ga upraznjava). Postoje i oni nadprosecni koji na seks pomisle mnogo puta vise...
    E sad... Kada ti coveku zabranis nesto sto je prirodno i sto mu je nenormalno potrebno, on ce jos vise da misli o tome... A kada covek samo o seksu misli, nece da ima vremena da razmislja i o tome kako ga crkvenjaci *ebu u glavu, pa ce tako crkvenjaci da nastave da ga *ebu u glavu...
    Zbog toga sve te zabrane... Da bi lakse kontrolisali vernike...

Primećen član
    Učlanjen
    25.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NPiM_Filozof Pogledaj poruku
    Jos od mladjih dana me je cudilo zasto je imati odnos greh?! Zasto je stavljen zajedno sa lopovlukom, laganjem i ubistvom.

Da li je po vama to samo nesto sto je u to vreme nametnuto kao greh zbog tadasnjih trendova ili...?
    Nije greh samo imati odnos, greh je i požuda, strast... nagoni uopšte... sve što vodi u "greh", a nije pod okriljem dozvoljenog... koje radi isključivo u svrhu stvaranja potomstva. Vernici za strast imaju univerzalini naziv: blud... što nekako navodi na nemoral.

Ispravka... grešnim se smatra sex.odnos i u braku, ako mu je jedini cilj zadovoljenje nagona... mada, tome se gleda kroz prste, pa će ti opet neko reći: možeš da osetiš zadovoljstvo, ali da bude umereno.

Po meni je svaka zabrana kontraproduktivna... i koji su bili tadašnji trendovi? Nemoj da se zavaravaš, zatucanih ljudi ima i danas... trend se menja jedino u smislu što više nije u modi seno, već hotel.

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

Mozda zato sto je suvise "dobar" da te "izbezumljava"? ^^
    Ljubav prema Bogu a i drugima nije moguca bez ljubavi prema sebi. Greh je nista drugo no odbacivanje ljubavi prema sebi.

Primećen član
    Učlanjen
    25.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Da bi ih duhovno uzdigli, tačnije... oni veruju da svako uzdržavanje od fizičkog zadovoljstva unapređuje stanje duše.
    Po meni, jedno bez drugog ne ide... kao teorija i praxa... kako možeš da znaš da li je moralno, dok ne probaš? Ako se kaješ, znaćeš...

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1120

Citat Original postavio glupa kokoš Pogledaj poruku
    Nije greh samo imati odnos, greh je i požuda, strast... nagoni uopšte... sve što vodi u "greh", a nije pod okriljem dozvoljenog... koje radi isključivo u svrhu stvaranja potomstva. Vernici za strast imaju univerzalini naziv: blud... što nekako navodi na nemoral.

Ispravka... grešnim se smatra sex.odnos i u braku, ako mu je jedini cilj zadovoljenje nagona... mada, tome se gleda kroz prste, pa će ti opet neko reći: možeš da osetiš zadovoljstvo, ali da bude umereno.

Po meni je svaka zabrana kontraproduktivna... i koji su bili tadašnji trendovi? Nemoj da se zavaravaš, zatucanih ljudi ima i danas... trend se menja jedino u smislu što više nije u modi seno, već hotel.
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

JA u Bibliji pročitao PLODITE SE I MNOŽITE da piše.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Evo ti jedan citat iz knjige Isusov zapis, pa razmisli o njemu.
    "Pojam devičanskog porođaja javila se kada je hebrejska Biblija prevedena na grčki u III v.p.n.e. Isaija(7:14) je prorekao da će "devojka" roditi sina. Hebrejska reč za "devojku" alma prevedena je u grčkoj Bibliji kao "devica" partheno.
    Crkva je nastavila da stvara kult devičanstva, a taj kult je privukao sebi dosta muškaraca koje bi u njihovom najboljem izdanju mogli opisati kao "poremećene", a u najgorem kao patološke čistunce-muškarce poput oca Oregona, koji je sa 18g samog sebe uškropio, kako bi postao savršen hrišćanin, ili poput Augustina koji je mrzeo svaki užitak, pogotovo onaj podstaknut seksom".
    Moje lično mišljenje je da je crkva stvorila kult devičanstva da bi prikrila Isusovo vanbračno začeće i rođenje.
    Voljeni nikada ne umiru.

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Pa ovako... Prosecan covek dnevno na seks pomisli gomilu puta (cak i kada ga upraznjava). Postoje i oni nadprosecni koji na seks pomisle mnogo puta vise...
    E sad... Kada ti coveku zabranis nesto sto je prirodno i sto mu je nenormalno potrebno, on ce jos vise da misli o tome... A kada covek samo o seksu misli, nece da ima vremena da razmislja i o tome kako ga crkvenjaci *ebu u glavu, pa ce tako crkvenjaci da nastave da ga *ebu u glavu...

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mozda zbog bacanje semena?

Primećen član
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zavisi skoje strane gledas. vise je u pitanju moralna strana i cast nego sta bilo drugo .

a nije istina da se rangira kao ubistvo lopovluk i td...
    Poslednji put ažurirao/la R.Žiskar : 17.02.2010. u 21:37 Razlog: непримерен речник

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    Tacno.Itreba raditi tako kako pise

Primećen član
    Učlanjen
    25.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zvezdana zvezda Pogledaj poruku
    Tacno.Itreba raditi tako kako pise
    A gde se informiše onaj koji je sebe pogrešnim tumačenjem doveo u situaciju da tek rođeno dete ostavi, ili nedajbože baci.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio glupa kokoš Pogledaj poruku
    A gde se informiše onaj koji je sebe pogrešnim tumačenjem doveo u situaciju da tek rođeno dete ostavi, ili nedajbože baci.
    Slusaj..ja sam odgovorila na temu onako krajnje iz neke dosade,jer gledam -milion novih tema a sve iste!
    U Bibliji se kaze da svaki seks koji nema za nameru pravljenje potomstva-jeste greh.Ali nama je ostavljeno na volju da biramo hocemo ili necemo se necega pridrzavati iz Biblije.
    Ja se toga licno ne pridrzavam
    Elem,isto tako iako verujem u Boga ,smatram da je Biblija malo "prekrojena" da bi se neke stvari nametnule ljudima,uplasile ih itd itd...
    To sto verujem u Boga ,ne znaci da imam lobotomiju mozga.
    Svako odgovara za svoje postupke.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    Ti si procitao ono sto si zeleo da procitas.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Vidi teme.

Nekako to dovodim u vezu sa time sto u ono vreme kontracepcija nije postojala, pa valjda da bi se znalo ko je cije dete. Ovo vazi za zene, a zabrana muskarcima je posledica zabrane predbracnog sexa zenama.

Primećen član
    Učlanjen
    25.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slusaj..ja sam odgovorila na temu onako krajnje iz neke dosade,jer gledam -milion novih tema a sve iste!
    U Bibliji se kaze da svaki seks koji nema za nameru pravljenje potomstva-jeste greh.Ali nama je ostavljeno na volju da biramo hocemo ili necemo se necega pridrzavati iz Biblije.
    Ja se toga licno ne pridrzavam
    Elem,isto tako iako verujem u Boga ,smatram da je Biblija malo "prekrojena" da bi se neke stvari nametnule ljudima,uplasile ih itd itd...
    To sto verujem u Boga ,ne znaci da imam lobotomiju mozga.
    Svako odgovara za svoje postupke.
    Ok, ali slušaj ti sada... to što ti i slični pišete iz čiste dosade će neki klinac sutra da pročita i neće kupiti kondom... ili će čuti na ulici, u kući, u školi, u crkvi.
    Bibliju treba zakonom zabraniti baš zbog ljudi kod kojih su roditelji napravili propust u vaspitanju, ili se priroda poigravala sa IQ. Negativno utiče, negativne poruke šalje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

O Jelena..
    Ja sam UVEK za siguran sex
    U svom postu sam obrazlozila svoja razmisljanja na temu

Zainteresovan član Lobsang (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Po meni sam seks nije greh on može biti uzajamno pružanje i primanje nečeg lepog.Problem nastaje pošto mi ljudi posedujemo pohlepu sebičnost ljubomoru i.t.d.Seks sa takvim kvalitetima uma dovodi do toga da pre ili kasnije neko ili oboje pate a nanositi sebi i drugom bol nije dobro.Isto tako ni hrana nije greh ali proždrljivost uzimanje i otimanje samo za sebe je loše.

Primećen član
    Učlanjen
    25.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

O Jelena..
    Ja sam UVEK za siguran sex
    U svom postu sam obrazlozila svoja razmisljanja na temu
    O, Zvezdana... mašiš suštinu. Tvoje razmišljanja nam kažu jedno, tvoje reči izrečene u šali, koja vrlo lako može da preraste u crni humor, nam govore nešto drugo.
    Ne moraš me više citirati... ovo je bilo uopšteno zapažanje... izraženo u primeru tvog posta.

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Zato sto tako kaze Bog...

Biblija osudjuje blud a u blud spada svaki nedozvoljeni odnos takodje i vanbracni...

Bog je postavio moralna merila i zna kako je stvorio coveka i sta je najbolje za njega...

a naziv teme nije prikladan jer seks sam po sebi nije greh, osim u nedozvoljenim okvirima..

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Posto je izmisljen kondom, crkve su izmislile da je njegovo koriscenje greh ili koriscenje bilo kakve kontracepcije. Sto se vise ljudi namnozi, vise je ovcica za sisanje, pada standard, a ljudi u teskim situacijama ili kada su bespomocni imaju obicaj da se okrenu bogu tj. crkvi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ubedjena sam da uzdrzavanje od seksa moze da nanese vise zla nego upraznjavanje istog.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

besmrtna, jel' se ti cuvas za brak?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zozonce:) Pogledaj poruku
    Posto je izmisljen kondom, crkve su izmislile da je njegovo koriscenje greh ili koriscenje bilo kakve kontracepcije. Sto se vise ljudi namnozi, vise je ovcica za sisanje, pada standard, a ljudi u teskim situacijama ili kada su bespomocni imaju obicaj da se okrenu bogu tj. crkvi.
    Pa vidis...tu ti se kao brine o moralu,jer se polazi od cinjenice da ti kondom ako ne menjas partnere ne treba jel'? To je vazilo za vremena kad je Biblija pisana..
    Posto su se vremena promenila , i seksualni apetiti promenili,promenili su se i stavovi nekih Crkvi.Neke od njih dozvoljavaju planiranje porodice.

Slične teme

1. Šta je greh ?
    Autor Hektor u forumu Religija
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 30.05.2009., 11:58
  2. Greh...
    Autor gost 101840 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 08.11.2008., 12:47
  3. Greh je ali ..
    Autor larousse u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 42