Kupujte u IDEA-i kupujte hrvatske proizvode - jer oni bojkotuju sve sto je srpsko

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.383
Tihi bojkot srpske robe u Hrvatskoj
17. februar 2010. | 08:34 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija u spoljnotrgovinskoj razmeni sa Hrvatskom beleži negativan saldo od 117,3 miliona dolara, pišu Novosti.

Taj list navodi da, od svih zemalja u regionu, najveći problem imamo upravo sa Hrvatskom, iako je članica CEFTA sporazuma. Za srpsku robu i dalje postoji niz prepreka da stigne na ovo tržište. Najveća pretnja su, kako se ističe, necarinske barijere - komplikovane procedure pri uvozu, ali i medijska kampanja protiv uvozne robe.

Lane je iz Hrvatske uvezeno robe za 396,1 milion dolara, a istovremeno Srbija je na tamošnje tržište plasirala svojih proizvoda u vrednosti od 278,8 miliona dolara.

„U velikom deficitu smo u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom, a vrata te države i dalje su zaključana za većinu srpskih privrednika“, kaže Slavko Đurić iz Centra za razvoj preduzetništva Beograd.


Iako to nikad nije zvanično objavljeno, dodaje Đurić, jasno je da sa hrvatske strane postoji tihi bojkot srpskog kapitala. Greška države Srbije je u tome što je potpuno otvorila svoje tržište, a da s druge strane bilateralnim sporazumima nije zahtevala isti tretman za svoje privrednike.

“Glavni razlog za negativni saldo u trgovinskoj razmeni je što jedino sa Hrvatskom nismo uspeli da potpišemo bilateralne sporazume, koji su neophodni da se u okviru CEFTA povećaju kvote i smanje carine za poljoprivredne proizvode. To je i te kako uticalo na to da se naš najveći potencijal, poljoprivredni proizvodi, otežano probiju na tržištu Hrvatske“, kaže on.

Ipak, carinske barijere trebalo bi da se otklone sredinom ove godine sa primenom pravila i zone slobodne trgovine. Ali, do naglog popravljanja odnosa u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom neće doći, ukoliko se ne eliminišu i pojedine necarinske prepreke.

„Neusaglašenost domaćih standarda sa propisima EU i STO, predstavljaju veliki problem za srpske privrednike, čime se dodatno doprinosi nekonkurentnosti pojedinih proizvoda“, kaže Đurić.

On dodaje da „hrvatski carinici traže od srpskih izvoznika da prateća dokumentacija bude isključivo na latinici, kao i da se u proizvođačke specifikacije tačno unesu normativi utroška materijala, što zadire u pravila kršenja poslovne tajne“.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=17&nav_id=411768

-------------------------------------------------

Ovo je razlog zasto kad se uhvatim za neki proizvod prvo pogledam ko je proizvodjac, pa ako je hrvatski proizvod, lepo ga vratim na policu. Ovo je razlog sto moja noga nikad nece preskociti u IDEA-u...

Jednostavno ne volim da me bilo ko pravi budalom...
 
Stop za investicije

U Srbiji posluje oko 200 hrvatskih firmi, dok broj srpskih kompanija koje posluju u Hrvatskoj ne prelazi brojku deset. Ulaganja hrvatskih privrednika u Srbiju rastu i iznose oko 500 miliona evra, srpska investicija je vredna 20 miliona evra. Mnogo je neuspelih pokušaja privatizacije hrvatskih firmi. “Denjub fud grup” je uskraćena kupovina “Karlovačke mlekare” iako je ta ponuda jedina bila validna. Komtrejd je na tenderu u Hrvatskoj imao najnižu cenu, ali je posao dobila drugoplasirana firma.

znaci u hrvatskoj pravila trzisne ekonomije ne vaze - srpske pare im se gade, zato Danub Group nije mogla da kupi Karlovacku mlekaru niti je bilo koja druga srpska firma mogla da prodje u Hrvatskoj.
 
nikad nisam zgazio u Ideu . A zato i imamo deficit sa Hrvatskom jer oni bojkotuju sve sto je nase, a manje pametni Srbi kupuju u njihovoj idei i njihove proizvode.

Zato imamo deficit jer imamo zebrice i slavke ....

Mi smo Hrvatima omogucili da : kupuju srpksa preduzeca, plasiraju njihovu robu i na najbolji moguci nacin im stvorili uslove za tako nesto pri tome naravno ocekujuci isto da dobijemo i na njihovom trzistu, mi nismo trazili protekcionizam zeleli smo samo uslove koje su oni dobili kod nas. Mi nismo dobili ni deseti deo od onoga sto Srpksa strana pruza Hrvatima. Srpski narod ma kako to zvucalo nekome prepotetno hrani Hrvatski narod, jer da ne plasiraju tu robu u Srbiju veliki trgovinski lanci gde bi je drugde prodavali? Srbija da je ozbiljna zemlja trebalo bi pod hitno da kaze, ili nam dajte uslove ili bezite iz Srbije, jer svaki poslovan odnos gde samo jedna strana dobija nije zdrav, nije korektan, nije eticki, nije zdravorazumski. U nasem slucaju, dobitnici su Hrvatska kao drzava i Hrvatske kompanije. Svu dobit Hrvatska preduzeca sigurno izvlace u Hrvatsku od nasih potrosaca i od naseg trzista. Od bivsih EX Yu republika Srbija je jedino u prednosti u odnosu na ostale sto ima najbolje trziste tj najvece ma koliko ono u svetu izgledalo sicusno ipak je za EX Yu zemlje najprihvatljivije trziste i zbog zlicne kulture, odredjene tradicije a i komplementarnosti EX Yu privreda. Srbija mora da shvati i da tu malu prednost iskoristi, u protivnom ne pise nam se dobro... I sa Slovenijom je manje vise ista stvar....
 
Pa ni ne kupujem hrvatske proizvode u Idei već srpske koji su jeftiniji neko kod čika Miška

:ok::klap:
Осим тога купујем све што задовољава критеријум: најповољнији однос цена/квалитет. Што се тиче исправљања ових неправди, то треба да ради ДРЖАВА, а не обични смртници, и још да додам - има тема!
 
evo sta kaze jedan hrvat povodom ove teme

Pozdrav iz Zagreba. Istina je sto se navodi u clanku, treba biti iskren i priznati. Javni bojkot ne postoji, ali ljudi ne zele kupovati robu iz Srbije sto zbog predrasuda sto zbog plasiranja razno raznih dezinformacija u medijima (Jaffa-salmnonela) i redovno podsjecanje na rat, zrtve i agresore kad kod je to potrebno u dnevnopoliticke i business svrhe. Isto tako na policama u supermarketima, ta roba je cesto sakrivena (Konzum, Todoric) i sklonjena na nepristupacne i slabo (ne)vidljive prostore. Konzum tu robu ima samo reda radi, da ne bi bilo bojkota sa druge strane u Idea trgovinama. Oni imaju zatvoren lanac proizvodnje/trgovine tako da njima niko nije ni potreban.
Pozdrav
(Virtuoz, 17. februar 2010 12:57)

a vi navalite u ideu z:D
 
nikad nisam zgazio u Ideu . A zato i imamo deficit sa Hrvatskom jer oni bojkotuju sve sto je nase, a manje pametni Srbi kupuju u njihovoj idei i njihove proizvode.

Zato imamo deficit jer imamo zebrice i slavke ....

Mi smo Hrvatima omogucili da : kupuju srpksa preduzeca, plasiraju njihovu robu i na najbolji moguci nacin im stvorili uslove za tako nesto pri tome naravno ocekujuci isto da dobijemo i na njihovom trzistu, mi nismo trazili protekcionizam zeleli smo samo uslove koje su oni dobili kod nas. Mi nismo dobili ni deseti deo od onoga sto Srpksa strana pruza Hrvatima. Srpski narod ma kako to zvucalo nekome prepotetno hrani Hrvatski narod, jer da ne plasiraju tu robu u Srbiju veliki trgovinski lanci gde bi je drugde prodavali? Srbija da je ozbiljna zemlja trebalo bi pod hitno da kaze, ili nam dajte uslove ili bezite iz Srbije, jer svaki poslovan odnos gde samo jedna strana dobija nije zdrav, nije korektan, nije eticki, nije zdravorazumski. U nasem slucaju, dobitnici su Hrvatska kao drzava i Hrvatske kompanije. Svu dobit Hrvatska preduzeca sigurno izvlace u Hrvatsku od nasih potrosaca i od naseg trzista. Od bivsih EX Yu republika Srbija je jedino u prednosti u odnosu na ostale sto ima najbolje trziste tj najvece ma koliko ono u svetu izgledalo sicusno ipak je za EX Yu zemlje najprihvatljivije trziste i zbog zlicne kulture, odredjene tradicije a i komplementarnosti EX Yu privreda. Srbija mora da shvati i da tu malu prednost iskoristi, u protivnom ne pise nam se dobro... I sa Slovenijom je manje vise ista stvar....

Тихи ЈА нисам никоме омогућио да купује српска предузећа..... ако ти јеси, твој проблем. Твоји захтеви су промашили адресу, а адреса је "твоја омиљена"!
 
:ok::klap:
Осим тога купујем све што задовољава критеријум: најповољнији однос цена/квалитет. Што се тиче исправљања ових неправди, то треба да ради ДРЖАВА, а не обични смртници, и још да додам - има тема!

kad kupim srpski proizvod to znaci da ce neki Miroslav Dragan ili Djordje koji radi u proizvodnji tog proizvoda - staviti platu u dzep, pa neka uzme Miskovic vecu marzu nema veze, ipak ce ovi nasi ljudi imati posao i platu . Bolje tako nego da finansiram plate nekim Marijima, Josipima, Vjekoslavima - koji ocima ne mogu da nas vide.
 
Тихи ЈА нисам никоме омогућио да купује српска предузећа..... ако ти јеси, твој проблем. Твоји захтеви су промашили адресу, а адреса је "твоја омиљена"!

kada sam rekao mi mislio sam mI DRZAVA SRBIJA

A to znaci pre svega vlast DS-a.
 
Е па видиш кад кажеш ми ја то доживљавам као ја, а ја да сам нека власт, трудио бих се да се овакве ствари не дешавају. Са онима који имају "специјалне разлоге" за бојкот наше робе и услуга бих примењивао исто тако специјалне мере!
 
Tihi bojkot srpske robe u Hrvatskoj
17. februar 2010. | 08:34 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija u spoljnotrgovinskoj razmeni sa Hrvatskom beleži negativan saldo od 117,3 miliona dolara, pišu Novosti.

Taj list navodi da, od svih zemalja u regionu, najveći problem imamo upravo sa Hrvatskom, iako je članica CEFTA sporazuma. Za srpsku robu i dalje postoji niz prepreka da stigne na ovo tržište. Najveća pretnja su, kako se ističe, necarinske barijere - komplikovane procedure pri uvozu, ali i medijska kampanja protiv uvozne robe.

Lane je iz Hrvatske uvezeno robe za 396,1 milion dolara, a istovremeno Srbija je na tamošnje tržište plasirala svojih proizvoda u vrednosti od 278,8 miliona dolara.

„U velikom deficitu smo u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom, a vrata te države i dalje su zaključana za većinu srpskih privrednika“, kaže Slavko Đurić iz Centra za razvoj preduzetništva Beograd.


Iako to nikad nije zvanično objavljeno, dodaje Đurić, jasno je da sa hrvatske strane postoji tihi bojkot srpskog kapitala. Greška države Srbije je u tome što je potpuno otvorila svoje tržište, a da s druge strane bilateralnim sporazumima nije zahtevala isti tretman za svoje privrednike.

“Glavni razlog za negativni saldo u trgovinskoj razmeni je što jedino sa Hrvatskom nismo uspeli da potpišemo bilateralne sporazume, koji su neophodni da se u okviru CEFTA povećaju kvote i smanje carine za poljoprivredne proizvode. To je i te kako uticalo na to da se naš najveći potencijal, poljoprivredni proizvodi, otežano probiju na tržištu Hrvatske“, kaže on.

Ipak, carinske barijere trebalo bi da se otklone sredinom ove godine sa primenom pravila i zone slobodne trgovine. Ali, do naglog popravljanja odnosa u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom neće doći, ukoliko se ne eliminišu i pojedine necarinske prepreke.

„Neusaglašenost domaćih standarda sa propisima EU i STO, predstavljaju veliki problem za srpske privrednike, čime se dodatno doprinosi nekonkurentnosti pojedinih proizvoda“, kaže Đurić.

On dodaje da „hrvatski carinici traže od srpskih izvoznika da prateća dokumentacija bude isključivo na latinici, kao i da se u proizvođačke specifikacije tačno unesu normativi utroška materijala, što zadire u pravila kršenja poslovne tajne“.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=17&nav_id=411768

-------------------------------------------------

Ovo je razlog zasto kad se uhvatim za neki proizvod prvo pogledam ko je proizvodjac, pa ako je hrvatski proizvod, lepo ga vratim na policu. Ovo je razlog sto moja noga nikad nece preskociti u IDEA-u...

Jednostavno ne volim da me bilo ko pravi budalom...


Kladim se da si jeo krasove bajadere dok si ovo pisao.
 
Nisam verovao da ću u nečemu da se složim sa Tihim, ali, eto...

U Ideu mi na pamet ne pada ni da uđem.

Od hrvatskih proizvoda kupujem samo sardine. U poslednje vreme čak bojkotujem i Frikom i Dijamant..

A ono što piše u članku je apsolutno tačno...čak znam za slučajeve gde robu uvezenu iz Srbije prepakuju, da se Vlasi, pardon Hrvati ne dosete...
 
Tihi bojkot srpske robe u Hrvatskoj
17. februar 2010. | 08:34 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija u spoljnotrgovinskoj razmeni sa Hrvatskom beleži negativan saldo od 117,3 miliona dolara, pišu Novosti.

Taj list navodi da, od svih zemalja u regionu, najveći problem imamo upravo sa Hrvatskom, iako je članica CEFTA sporazuma. Za srpsku robu i dalje postoji niz prepreka da stigne na ovo tržište. Najveća pretnja su, kako se ističe, necarinske barijere - komplikovane procedure pri uvozu, ali i medijska kampanja protiv uvozne robe.

Lane je iz Hrvatske uvezeno robe za 396,1 milion dolara, a istovremeno Srbija je na tamošnje tržište plasirala svojih proizvoda u vrednosti od 278,8 miliona dolara.

„U velikom deficitu smo u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom, a vrata te države i dalje su zaključana za većinu srpskih privrednika“, kaže Slavko Đurić iz Centra za razvoj preduzetništva Beograd.


Iako to nikad nije zvanično objavljeno, dodaje Đurić, jasno je da sa hrvatske strane postoji tihi bojkot srpskog kapitala. Greška države Srbije je u tome što je potpuno otvorila svoje tržište, a da s druge strane bilateralnim sporazumima nije zahtevala isti tretman za svoje privrednike.

“Glavni razlog za negativni saldo u trgovinskoj razmeni je što jedino sa Hrvatskom nismo uspeli da potpišemo bilateralne sporazume, koji su neophodni da se u okviru CEFTA povećaju kvote i smanje carine za poljoprivredne proizvode. To je i te kako uticalo na to da se naš najveći potencijal, poljoprivredni proizvodi, otežano probiju na tržištu Hrvatske“, kaže on.

Ipak, carinske barijere trebalo bi da se otklone sredinom ove godine sa primenom pravila i zone slobodne trgovine. Ali, do naglog popravljanja odnosa u trgovinskoj razmeni sa Hrvatskom neće doći, ukoliko se ne eliminišu i pojedine necarinske prepreke.

„Neusaglašenost domaćih standarda sa propisima EU i STO, predstavljaju veliki problem za srpske privrednike, čime se dodatno doprinosi nekonkurentnosti pojedinih proizvoda“, kaže Đurić.

On dodaje da „hrvatski carinici traže od srpskih izvoznika da prateća dokumentacija bude isključivo na latinici, kao i da se u proizvođačke specifikacije tačno unesu normativi utroška materijala, što zadire u pravila kršenja poslovne tajne“.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=17&nav_id=411768

-------------------------------------------------

Ovo je razlog zasto kad se uhvatim za neki proizvod prvo pogledam ko je proizvodjac, pa ako je hrvatski proizvod, lepo ga vratim na policu. Ovo je razlog sto moja noga nikad nece preskociti u IDEA-u...

Jednostavno ne volim da me bilo ko pravi budalom...
Ti možda ne voliš da te prave budalom ali je činjenica da ogromna dupeuvlakačka većina to gotivi,ima orgazmične napade kada u delirijumu nasrće na izloge dotičnih sistema tako da se,kao i ja,povinuj mišljenju većine(DEMOKRATIJA prim.autora)...dakle,ajmo zajedno u tor,bez razmišljanja i diskusije...
 
to je razmisljanje pravog Srbina :ok:

Onaj kod koga Hrvati koji su pobili najvise Srba u 20 veku imaju popust - ima pamcenje krace od kokoske.
E moj Tihi,neznam koliko si upućen,Idea je uzela 30%naše trgovine i u vlasništvu su svih mlekara....sa tendenciom daljeg širenja...
Ako te interesuje,mogu ti i reći uslove pod kojima sa njima može da se sarađuje...tek to bi te šokiralo,koliki je stepen brisanja njihove zadnjice da bi se sa njima radilo...
 
imam srpske cokolade, cokoladice kao sto su one kodu kokosove, imamo jafu , medeno srce, bonzitu , munch mellow, srpske karamel bombone - i koji ce mi/nam pored svega ovoga neko hrvatsko sranje zvano bajadare i slicne gluposti?

to po meni kupuju samo ovi sa kompleksom nize vrednost jer sam spreman da se opkladim sa svakim da su srpski konditorski proizvodi ukusnij ii kvalitetniji od hrvatskih.
 

Back
Top