Da se prebrojimo - 7, vista, xp ili nesto cetvrto...

Sedmica, Vista, XP ili nesto cetvrto...

  • Windows 7

  • Windows Vista

  • Windows XP

  • Ostale verzije Windows OS

  • Ne koristim Windows OS


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Mislim da je sedmica imala sasvim dovoljno vremena da preuzme primat od xp-a.. Ja mislim da jos nije, ali postoji dosta korisnika koji pisu na kompjuterskim forumima koji je koriste... Pa me zanima koliko je procentualno korisnika Krstarice probalo i ostalo na sedmici...

U komentarima dajte svoje misljenje, svoje utiske i svoje razloge koriscenja nekog od OS-a, zamerke na neke druge verzije ali bez medjusobnog prepucavanja... Svako zna sta je njemu najbolje u odnosu na svoje potrebe...

Ja licno koristim i dalje XP sa SP3 uz redovan update... Prvenstveno mi je vazna stabilnost sistema i sa ovom kombinacijom je imam...

Koji sistem vi koristite? Zasto? Da li to zadovoljava vase potrebe?

P.S. Ovo je tema namenjena prvenstveno Windows operativnim sistemima, tako da u anketi ne nabrajam ostale sisteme... Ali, na podforumu o Linux OS, mozemo videti da li Ubuntu ima primat i koje jos distribucije Linux-a koriste forumasi...

S obzirom da ima onih koji koriste i dve verzije Windows-a na jednom racunaru ili imaju vise racunara, ostavio sam mogucnost da odaberete vise odgovora...
 
Poslednja izmena:
Evo, da kazem i ja nesto o Win7. Odlicno uradjen. Prijaju promene. Dosadio mi je XP. Godinama koristim XP SP2. Ne puca sistem gotovo nikad. Iz predostroznosti radim sistem svakih mesec dana.

Sa Masinskog uz indeks sam uzeo serijski broj za licencu od godinu dana i probao WIN7. Odusevljen sam izgledom, nekim korisnim stvarima. Win za 21. vek. Pored njega, XP mi je nekako iz 18. veka :)

Sad, razlog sto sam se vratio na XP je zbog TV kartice (ne mogu da nadjem driver za TV karticu) i zato sto za moju plocu ASrock nema WIN7 drajveri. Postoji nesto sto sam WIN7 instalira, ali nesto nije kako treba, uglavnom oko AGPa, jer ni graficka kartica i sa WIN7 drajverima ne radi kako treba. Posto ponekad jedino odigram CS, fps mi je 20-30, nekad i manji. Uz XP mi je zalepljen na 99.

Zatim, na youtube, BS playeru, MV2 playeru.... u WIN7 mi rade svih 6 zvucnika (5.1), dok na XPu samo dva zvucnika. Samo na Winampu rade svih 6. Pokusao sam i sa novim drajverima za zvuk, ali nisam uspeo. Jednostavno nece da rade.

Dakle, razlog sto sam se vratio na XP je zbog TV kartice i zbog CSa. S obzirom da CS igram retko, ovih dana cu se vratiti na WIN7, jer me je odusevio izgledom. Valjda ce i ASrock izbaciti skorije drajvere za WIN7. Neverovatno je da tako kasne za pokrenutim korakom OSa :confused:
 
Super tema :super: . Trenutno sam na Win 7 64-bit i to na samo 1 Giga rama,OS ce uvek zauzeti sav ram koji imate,mada realno mi koristi 700mb + 300mb kesirano ali je u isto vreme i slobodan ako zatreba. Za zahtevnije programe treba jos memorije. Kada budem porezao sve sto imam idem na ovu kombinaciju:

1.Win XP SP3 /32bit -za sve,milion programa sto koristim,photoshop,dreamweaver,audio,video,web,GAMES....
2.Kubuntu 9.10 /32bit -instaliranu pod xp-om na virtualnoj masini (da istestiram kako radi,zbog sigurnosti,"brzeg" neta,i oduvek sam zeleo da imam linux)
3.Win 7 64-bit - nova je tehnologija,wizuelno super odradjena,al koristicu je samo za movie,music,net,msn,zbog slatkih gadget-a


I da,za Damnjan-a,imam cs 1.6 i fps mi je 100 na win7,ako imas Nvidia karticu idi u njen control panel i uradi ovo

2wcpquf.jpg


i sve na vrhu idi off,grafika ostane ista nije nista unakazena,a u consoli cs-a ukucaj ovo:

fps_max 101
cl_cmdrate 60
cl_updaterate 101
net_graph 1

na xp-u mi je fps bio 300,ne secam se sta sam tada ispodesavao sve :think:.

U mom slucaju nisam imao problema sa drajverima za win7,mada cujem da tv karte prave problem,po meni gore navedena 3 OS-a ce me u potpunosti zadovoljiti,tako kad se prebrojim nije ni jedno,ni drugo vec sva tri
 
probao sam Win 7 prvo 32bit-nu verziju a sad i 64bit-nu . moram priznati da je ova druga mnogo zahtevnija što se tiče memorije.... Ono što me je iznenadilo jeste to da mi posle instaliranja 64bit-ne verzije nema opcije da odaberem 32bit-nu koja se nalazi na drugoj particiji :?
Inače kao glavni oerativni sistem koristim Kubuntu mada sam često i na Ubuntu. Na ovom potonjem bez problema igram CS isto kao da sam na Win... ;)
 
meni licno, XP je sasvim bio ok (koristio sam XP Professional SP3) i stvarno je bio dobar, ali ja uvek tezim onome sto je novije i bolje, e sad moj racunar je jako slab, sa 770 mb ram-a i 1.4 GHz to je jako malo, i cenim sto je rekao cvrlebgd da je to mucenje za racunar, ali otkada sam instalirao Win 7 nisam imao nijednom problem sa cekanjem dok otvori aplikacije i tako nest.
Podesim sta da se dize sa Win-om i ne opterecujem ga puno zato sto to i ne treba, samo ono osnovno, i radi stvarno super, ja za sada nemam problema.
Redovan update i stvarno je ovaj Win 7 sasvim ok, eto toliko od mene.
 
Trenutno instaliran WIN XP SP3 sa najonvijim updateovima,komp je P III pa sve iznad XP-a ne moze da se instalira.WIN 7 sam imao prilike da koristim jedno vreme i mogu reci da je odlican,njega cu i da instaliram cim sklopim novi komp. ;)

Super tema :super: . Trenutno sam na Win 7 64-bit i to na samo 1 Giga rama,OS ce uvek zauzeti sav ram koji imate,mada realno mi koristi 700mb + 300mb kesirano ali je u isto vreme i slobodan ako zatreba. Za zahtevnije programe treba jos memorije.

WIN 7 64-bit trazi minimum 1.5 GB rama,dok 32-bit trazi 1 GB rama.
 
Trenutno instaliran WIN XP SP3 sa najonvijim updateovima,komp je P III pa sve iznad XP-a ne moze da se instalira.WIN 7 sam imao prilike da koristim jedno vreme i mogu reci da je odlican,njega cu i da instaliram cim sklopim novi komp. ;)


WIN 7 64-bit trazi minimum 1.5 GB rama,dok 32-bit trazi 1 GB rama.

Ja koristim Win 7 32-bit sa 770 mb ram-a :)
 
Skrecemo malo sa ove teme,evo za one skepticne,1GB jeste malo ali nije nedovoljno,jer u tom slucaju 7-ica bi detektovala mali ram i prekinula instalaciju,barem je tako bilo na dobrom starom XP-u.

Slike govore za sebe: :ok:

xo0ejb.jpg


2wn79ew.jpg


2dtc1mw.jpg


i da ,procesi nisu gaseni,sve je po default-u ,aero radi,ima par osnovnih programa instalirano,antivirus,office... i to je to,ovo je zauzece resursa u leru
 
Poslednja izmena:
IMam Windows 7 64 bitni na kompu jos od marta prosle godine kad se mogao skinuti gratis kao test verzija sa Mikrosoftovog sajta,do tada sam imao XP Professional,danas istice test verzija Win 7 pa sam sinoc narucio Win 7 Professional 32/64 bit,tako da cu ga instalirati prekosutra kad mi stigne.Xp cu i dalje ostaviti na jednoj particiji posto mi je original dosao uz komp kad sam kupio,jeidna steta je sto je taj XP 32 bitni a komp mi ima 6GB RAM-a
 

Back
Top