Hocu da radim u inostranstvu!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Brzi Bravari Srbije

Veoma poznat
Poruka
12.987
Gde bi otisli da radite "preko grane" i zasto?
Ko ima nekoga u inostranstvu da mu trebaju radnici?
Ko zna neku firmu da treba radnike u stranoj zemlji?
Ko zna procedure oko viza?
Gde je najbolje ziveti u inostranstvu?


Pocinjem prvi: Ja sam bravar sa iskustvom, imam zanatsku radnju, pojedose me radnici i investitori koji ne placaju na vreme.O porezima da ne govorim, i o zakonima koji su smisljeni da stite velike i jake.
Cini mi se da je bilo gde bolje nego u Srbiji....bar sto se zanatlija tice....cujem da u Australiji cene zanate, ali je komplikovano doci do radne vize??
 
...uzgred, ni atmosera u zemlji mi ne odgovara i jako se brinem za buducnost svoje dece....


Пробај негде да избоксујеш одлазак на Малту. Услови су добри, плата одлична, а посла у грађевини има доста.

Знам доста људи који су отишли тамо да раде. У суштини, треба да одеш, макар и на пар месеци, док не нађеш тамо неку везу да ти среди радну дозволу.
 
nekoliko ljudi iz okruzenja su otisli na rad , ili se spremaju, u libiju, radovi u gradjevinarstvu, niskogradnja, mora da im trebaju i takvi kao ti

internert u ruke i cukaj, nesto ce da ispadne, cak i preko firmi iz susednih drzava, npr cro
 
50 evra je smesno... ako radis svih 30 dana to je tek 1500... Mozda nekom ovde to zvuci, ali njima tamo ne zvuci uopste (mislim da im je socijalna pomoc veca od toga)

Zvuci i njima, verujem, jer su to sve mucenici sa istoka koji da su kod kuce ne bi imali ni 150 evra, a da je malo, malo je...verovatno sljakaju po 12 sati i eventualno jedan slobodan dan nedeljno...:sad2:
 
Gde bi otisli da radite "preko grane" i zasto?
Ko ima nekoga u inostranstvu da mu trebaju radnici?
Ko zna neku firmu da treba radnike u stranoj zemlji?
Ko zna procedure oko viza?
Gde je najbolje ziveti u inostranstvu?


Pocinjem prvi: Ja sam bravar sa iskustvom, imam zanatsku radnju, pojedose me radnici i investitori koji ne placaju na vreme.O porezima da ne govorim, i o zakonima koji su smisljeni da stite velike i jake.
Cini mi se da je bilo gde bolje nego u Srbiji....bar sto se zanatlija tice....cujem da u Australiji cene zanate, ali je komplikovano doci do radne vize??
Ja neću nigde...oću da mrem u Srbijici...samo turistički napuštam napaćenu mi zemlju.
 
Meni je familija razbacana svuda po svetu.
Neki su se super snašli, neki žive dobro, ali niko ne živi loše.
Mada, treba čovek tamo da se navikne i na novi mentalitet, na uslove života, na činjenicu da će morati da stvara nova prijateljstva...nije to lako...i nisu pare jedina sreća u životu.
Mada, ko sam ja da pričam...ja sam totalno amaterijalna.
 
Ja sam od svoje 18-te do 28-me, dao svoju mladost zemlji koju volim...
Ucestvovao u svim ratovima,bombardovanjima, demonstracijama,i nflacijama, restrikcijama, devalvacijama, denominacijama....

Bio sam na frontovima od Hrvatske do Kosova, zena mi je iz Hrvatske, otac sa Kosova.
Nema ni jednog segmenta zivota u koji nije ugradjen deo sudbine moje zemlje.
Veceg optimiste od mene nije bilo u ovoj napacenoj drzavi, ali danas gledam kako se srednjoskolci ubijaju , drogiraju, organizuju u navijacke grupe,devojke traze srecu kao sponzoruse, zivi se "na foru", od danas do sutra...po mnogo cemu je danas gore nego 90-ih....

Bio sam rezervista,glasao sam za buducnost,troje dece sam dobio kao podstanar, vodeci se mislju da nije vazno u kakvim uslovima zivim, vec koliko je Srbija izgubila mladosti.
Imam bracu i sestre, striceve i tetke koji zive u inostranstvu, znam kako im je.Ali oni imaju bar priliku da zarade, mi ovde moramo da gazimo preko mrtvih da bi ziveli....

Potpisujem kada kazem da ovde buducnosti nece biti jos dvadeset godina.Ja sa 60 godina da stvaram sebi uslove za zivot, ne mogu i necu.Ako sada ne uradim nesto za svoju porodicu, nikada i necu.
Trenutno cekamo cetvrto dete (potpuno neplanirano), nikada nisam od drzave dobio nista, niti me je ko pitao da li mi nesto treba, hvata me panika od svega sto nosi buducnost.
Nadam se jos uvek da ce doci bolje vreme, ali bih da dodjem odnegde, sa dovoljno para da ne zavisim od volje tajkuna i politicara.

Zato ja zelim da bezim odavde.
 
Ja sam od svoje 18-te do 28-me, dao svoju mladost zemlji koju volim...
Ucestvovao u svim ratovima,bombardovanjima, demonstracijama,i nflacijama, restrikcijama, devalvacijama, denominacijama....

Bio sam na frontovima od Hrvatske do Kosova, zena mi je iz Hrvatske, otac sa Kosova.
Nema ni jednog segmenta zivota u koji nije ugradjen deo sudbine moje zemlje.
Veceg optimiste od mene nije bilo u ovoj napacenoj drzavi, ali danas gledam kako se srednjoskolci ubijaju , drogiraju, organizuju u navijacke grupe,devojke traze srecu kao sponzoruse, zivi se "na foru", od danas do sutra...po mnogo cemu je danas gore nego 90-ih....

Bio sam rezervista,glasao sam za buducnost,troje dece sam dobio kao podstanar, vodeci se mislju da nije vazno u kakvim uslovima zivim, vec koliko je Srbija izgubila mladosti.
Imam bracu i sestre, striceve i tetke koji zive u inostranstvu, znam kako im je.Ali oni imaju bar priliku da zarade, mi ovde moramo da gazimo preko mrtvih da bi ziveli....

Potpisujem kada kazem da ovde buducnosti nece biti jos dvadeset godina.Ja sa 60 godina da stvaram sebi uslove za zivot, ne mogu i necu.Ako sada ne uradim nesto za svoju porodicu, nikada i necu.
Trenutno cekamo cetvrto dete (potpuno neplanirano), nikada nisam od drzave dobio nista, niti me je ko pitao da li mi nesto treba, hvata me panika od svega sto nosi buducnost.
Nadam se jos uvek da ce doci bolje vreme, ali bih da dodjem odnegde, sa dovoljno para da ne zavisim od volje tajkuna i politicara.

Zato ja zelim da bezim odavde.

Uf...ubi me u pojam brate.
 
Ja sam od svoje 18-te do 28-me, dao svoju mladost zemlji koju volim...
Ucestvovao u svim ratovima,bombardovanjima, demonstracijama,i nflacijama, restrikcijama, devalvacijama, denominacijama....

Bio sam na frontovima od Hrvatske do Kosova, zena mi je iz Hrvatske, otac sa Kosova.
Nema ni jednog segmenta zivota u koji nije ugradjen deo sudbine moje zemlje.
Veceg optimiste od mene nije bilo u ovoj napacenoj drzavi, ali danas gledam kako se srednjoskolci ubijaju , drogiraju, organizuju u navijacke grupe,devojke traze srecu kao sponzoruse, zivi se "na foru", od danas do sutra...po mnogo cemu je danas gore nego 90-ih....

Bio sam rezervista,glasao sam za buducnost,troje dece sam dobio kao podstanar, vodeci se mislju da nije vazno u kakvim uslovima zivim, vec koliko je Srbija izgubila mladosti.
Imam bracu i sestre, striceve i tetke koji zive u inostranstvu, znam kako im je.Ali oni imaju bar priliku da zarade, mi ovde moramo da gazimo preko mrtvih da bi ziveli....

Potpisujem kada kazem da ovde buducnosti nece biti jos dvadeset godina.Ja sa 60 godina da stvaram sebi uslove za zivot, ne mogu i necu.Ako sada ne uradim nesto za svoju porodicu, nikada i necu.
Trenutno cekamo cetvrto dete (potpuno neplanirano), nikada nisam od drzave dobio nista, niti me je ko pitao da li mi nesto treba, hvata me panika od svega sto nosi buducnost.
Nadam se jos uvek da ce doci bolje vreme, ali bih da dodjem odnegde, sa dovoljno para da ne zavisim od volje tajkuna i politicara.

Zato ja zelim da bezim odavde.
:(
tuzno i sasvim si u pravu
bezi odavde sto pre i zelim ti srecu

(ja sam nekada silno zelela da odem odavde,zelela sam samo da zivim zivot dostojan coveka...imala sam prilike,ali sam nekim drugim stvarima davala prioritete..kada sam shvatila da cinim gresku sto ne odem,i da ovde nikada nece biti bolje-vise nisam imala priliku da odem.
sada bih mozda i mogla,ali sam zapala u najgore stanje-stanje ravnodusnosti,tako da...moja `buducnost` je ovde:neutral:)

cula sam da se dobro zivi u norveskoj,finskoj i australiji
 
Ja sam od svoje 18-te do 28-me, dao svoju mladost zemlji koju volim...
Ucestvovao u svim ratovima,bombardovanjima, demonstracijama,i nflacijama, restrikcijama, devalvacijama, denominacijama....

Bio sam na frontovima od Hrvatske do Kosova, zena mi je iz Hrvatske, otac sa Kosova.
Nema ni jednog segmenta zivota u koji nije ugradjen deo sudbine moje zemlje.
Veceg optimiste od mene nije bilo u ovoj napacenoj drzavi, ali danas gledam kako se srednjoskolci ubijaju , drogiraju, organizuju u navijacke grupe,devojke traze srecu kao sponzoruse, zivi se "na foru", od danas do sutra...po mnogo cemu je danas gore nego 90-ih....

Bio sam rezervista,glasao sam za buducnost,troje dece sam dobio kao podstanar, vodeci se mislju da nije vazno u kakvim uslovima zivim, vec koliko je Srbija izgubila mladosti.
Imam bracu i sestre, striceve i tetke koji zive u inostranstvu, znam kako im je.Ali oni imaju bar priliku da zarade, mi ovde moramo da gazimo preko mrtvih da bi ziveli....

Potpisujem kada kazem da ovde buducnosti nece biti jos dvadeset godina.Ja sa 60 godina da stvaram sebi uslove za zivot, ne mogu i necu.Ako sada ne uradim nesto za svoju porodicu, nikada i necu.
Trenutno cekamo cetvrto dete (potpuno neplanirano), nikada nisam od drzave dobio nista, niti me je ko pitao da li mi nesto treba, hvata me panika od svega sto nosi buducnost.
Nadam se jos uvek da ce doci bolje vreme, ali bih da dodjem odnegde, sa dovoljno para da ne zavisim od volje tajkuna i politicara.

Zato ja zelim da bezim odavde.
Znam...mnoge je zakačilo u Srbiji to o čemu pišeš.
I takođe znam da će odliv mladih ljudi, a i svih ostalih, biti veliki.
Tužno je to, a i mnogo govori o tome koliko smo nesposobni da biramo vladare.
Doduše, izbor je tragičan već decenijama.

Želim ti da uspeš u nameri.;)
 
Bila sam na kastingu u Italijanskoj modnoj agenciji Juicee entertainment u Hajatu i oni su mi ponudili da za vikend idem u Milano da radim kao hostesa.... Nije li to malo cudno? Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom agencijom i kakva? Odnosno da li je ovo prava i ozbiljna agencija ili neka prevara ili mozda belo roblje!!!!
 
Bila sam na kastingu u Italijanskoj modnoj agenciji Juicee entertainment u Hajatu i oni su mi ponudili da za vikend idem u Milano da radim kao hostesa.... Nije li to malo cudno? Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom agencijom i kakva? Odnosno da li je ovo prava i ozbiljna agencija ili neka prevara ili mozda belo roblje!!!!


:think: nije belo roblje, ima i crnkinja;), video sam na sajtu te agencije ...salu na stranu...u svakom slucaju, informisi se na sve nacine pre nego se upustis u to.
 
Gde bi otisli da radite "preko grane" i zasto?
Ko ima nekoga u inostranstvu da mu trebaju radnici?
Ko zna neku firmu da treba radnike u stranoj zemlji?
Ko zna procedure oko viza?
Gde je najbolje ziveti u inostranstvu?


Pocinjem prvi: Ja sam bravar sa iskustvom, imam zanatsku radnju, pojedose me radnici i investitori koji ne placaju na vreme.O porezima da ne govorim, i o zakonima koji su smisljeni da stite velike i jake.
Cini mi se da je bilo gde bolje nego u Srbiji....bar sto se zanatlija tice....cujem da u Australiji cene zanate, ali je komplikovano doci do radne vize??

Samo tebe cekaju da im dodjes nemaju nihovih dovoljno koji traze posao. Postavi obrnuto pitanje koliko je stranaca doslo ovde da radi sem ovih sto su se ozenili. Mislis da i u inostranstvu cvetaju novci na granama, pogotovo sad kad se polako svet kako ko izvlaci iz krize.
 
od ljudi koje znam,nikome i ne pada na pamet da se vrati iz inostranstva,a znam i dve porodice koje su se u novembru iselile za usa.
znam i neke ljude koji tamo negde nista i ne rade,vec zive od socijane pomoci.
ni tamo negde ne cvetaju ruze,ali barem imas sansu da,ako radis i da zaradis.
svakako si tamo gradjanin drugog reda,ali ima nas koji se i ovde u srbiji osecamo i zivimo kao gradjani drugog reda.zato,ko god moze,uverena sam da ce sto pre kidati odavde.
zelela bih i moj sin da ode odavde,sto pre,to bolje.
 
Samo tebe cekaju da im dodjes nemaju nihovih dovoljno koji traze posao. Postavi obrnuto pitanje koliko je stranaca doslo ovde da radi sem ovih sto su se ozenili. Mislis da i u inostranstvu cvetaju novci na granama, pogotovo sad kad se polako svet kako ko izvlaci iz krize.

Pa...evo ti par podataka: u Australiji dobar majstor nedeljno zaradi oko 750 dolara(350 eur) .....nedeljno!, imaju posla i zive pristojno od tih para....Ne vidim zasto bi IKO dosao u ovu zemlju da radi za iste pare mesec dana??????

e, da; nije meni sto oni nemaju bravare tamo, vec sto bravari tamo imaju pristojan zivot...i ne idem ja tamo sto "cvetaju novci " po flori i fauni, vec zato sto je tamo drzava uredjena i za svoj rad budes placen! Ovde to nije slucaj...ali...mlad si, razumeces....
 
Poslednja izmena:
Snovi se ostvaruju samo ako to stvarno zelis.
Zasuci rukave i kreni da radis,bilo ovde ili inostranstvu.
Prekopaj po netu vec ti je neko dao taj savet:(
Nema cuo si ovo i ono nego :"uzdaj se use i u svoje kljuse"
Probaj u Emiratima tamo se non-stop nesto gradi ali je i vrucina.:)
Neka su ti ziva i zdrava deca misli i na njih-ides li sam ili sa porodicom?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top