Da li je istina?

Ejpril:
Da Srbi maltretiraju nacionalne manjine u Vojvodini?
Gledala sam emisiju u kojoj su gostovali Kasa,Čanak, Nikolić i jedan iz DSS-a. Pa ne mogu da poverujem u to.

ja, licno nisam video nijedan slucaj, ali ih sigurno ima, kao sto ima svugde pojedinaca koji se prave pametni...
inace, nac. manjine isto tako mrze srbe u mestima gde su vecina...
npr. u Bac. Petrovcu (slovaci) izgrebano je na tabli na ulazu u selo cirilicom napisano ime mesta....
ne kazem da je to opste misljenje slovaka, nego da takvih pojedinaca koji mrze druge jer ne pricaju njihovim jezikom ima svugde....
sto je naravno tuzno, ali tako ce uvek biti....
ali ponavljam - govorim o pojedincima, a ne generalno
 
vićo a napiši brate šta piše na ulazu u Novi Sad iz pravca isto tog B.Petrovca iliti Rumenke.Oš te podsetim? NA KOLENA PRED SRBE.
Rado ću sa tobom dalje da diskutujem kako Slovaci mrze Srbe.
Izvoli.
 
gigule:
vićo a napiši brate šta piše na ulazu u Novi Sad iz pravca isto tog B.Petrovca iliti Rumenke.Oš te podsetim? NA KOLENA PRED SRBE.
Rado ću sa tobom dalje da diskutujem kako Slovaci mrze Srbe.
Izvoli.

Ja se izvinjavam, ali molio bih da pre nego sto prigovorite pročitate tačno šta sam napisao
a napisao sam "da takvih pojedinaca koji mrze druge jer ne pricaju njihovim jezikom ima svugde...."
i da "ne kazem da je to opste misljenje slovaka"
hvala na razumevanju, makar i iz drugog pokušaja :wink:
 
Ma da,moja greška.A što tako zvanično? ... to malo uredljivim tonom ili se varam? Nije valjda da si se uvredio?
...Izvini...Jel sad OK...



Inače,ako te ono u Petrovcu jako nervira,dam ti ime tipa koji je to uradio da ga slatko izudaraš,učinio bi uslugu mnogima,pa i njegovoj ženi...Mada,kad se bolje razmisli,nije vredan ni toga...
 
gigule:
Ma da,moja greška.A što tako zvanično? ... to malo uredljivim tonom ili se varam? Nije valjda da si se uvredio?
...Izvini...Jel sad OK...



Inače,ako te ono u Petrovcu jako nervira,dam ti ime tipa koji je to uradio da ga slatko izudaraš,učinio bi uslugu mnogima,pa i njegovoj ženi...Mada,kad se bolje razmisli,nije vredan ni toga...


ma OK je...
nisam se uvredio, ali evo bas sam sad nekom govorio da ne volim da me napadaju zbog neceg sto nisam uradio ili rekao....
pozdrav
 
Ne dajte se provocirati :)
Tako je pocelo u svim delovima bisve yu... Ljudi sa margine zivota i provincije svesti, poceli su da prave gluposti na koje su onda naseli i normalni ljudi. Zato sto su ljudi... I onda malo po malo, glupost po glupost, sve vise normalnih ljudi se uhvati u to suludo kolo i pocne zlo... Nazalost, i dalje postoje neki ljudi kojima to zlo odgovara i koji ga podgrejavaju...
 
Ne treba biti pesimista.I ne treba slušati političare...
Ovo je odgovor Ejpril,političari pa i stranaka nac. manjina govore i rade samo ono što njima lično ili njihovoj stranci odgovara...ako im odgovara de se ne živi dobro a živi se,oni će sukob stvoriti...
 
Ovo mi se ne dopada nikako,u bivšoj Jugi sve je počelo upadom u platni promet,bojkotom slovenačke robe,precrtavanjem tabli...kako sve liči.Nismo valjda toliki somovi da gledamo taj film dva puta.STRAŠNO :twisted: :twisted:
 
Mene više od grafita brinu izborni rezultati u Vojvodini.
Možda lupam,ali ne čini vam se da se vojvođansko biračko telo duboko podelilo na nac.manjine koje obavezno ne glasaju za radikale i srpsko koje u sve većem broju glasa za radikale...
Ispravite me ako se varam...
Volela bi da se varam...
 
Samo fali još neki Martinović...nabijanje flaše u ****(jadan čovek,a ko se još toga pa seća?)a kako sam čuo nešto slično se dogodilo.A ti rezultati glasanja su po mom mišljenju ne realna stvar.To je traženje zla.ma muka mi više od istih priča...Već je počelo...
 
Ma kako se meni čini još ne,nije ništa počelo ali ćutati i dozvoliti budalama da nam unište ono što imamo je veći zločin od ovog što ovi rade.
Znam jer živim u višenacionalnoj sredini...
 
Nemoj da se zavaravamo,ništa nije slučajno,ta budala što piše parole,briše nazive sa tabli...to je samo poslednja karika u lancu.Sama kažeš za rezultate glasanja...vidiš tako počinje.Jer se sećaš kosovara u Novom Sadu?Autonomaši ne daju struju...Šolović...???Mitinzi...Suze..muk na ulicama..neverica... Kažem ti da mi sve to liči... :?
 
Volela bih da zivim u potpuno cistom drustvu u kome nema ni k od kriminala, u kome vladaju zakon, pravda i gde je lepo ponasanje pravilo. Kako bi bilo lepo da nema lazi, "namestanja", insinuacija, da smo svi sigurni, imucni i da se svako bavi svojim poslom... I verovali ili ne, ne bi mi smetalo da su oko mene Madjari, Slovaci, Rumuni, Hrvati ili bilo koja druga tako "agresivna" nacija, koja samo ceka da ugrozi moja ljudska prava! I potpuno sam ubedjena da svaki normalan covek razmislja slicno - bez obzira da li je "manjina" ili "vecina" u bilo kom smislu.
Zloupotreba tragedije jednog coveka i divljanje petorice pijanih manijaka nekom je dobro posluzilo da optuzujuci citavu naciju podize svoj politicki rejting i "dokazuje" ono cega nema...
To sto bi, da su nacionalnosti aktera obrnute, ovi drugi napravili halabuku (naravno, opet politicari), nije opravdanje...
Pitam se samo gde ti politicari zive? I kako to da zivim u Vojvodini a mene ne ugrozavaju nacionalne manjine?! Niti sam primetila, niti ikad cula da je i jedan pripadnik mnogobrojnih "manjina" sa kojima sam svakodnevno u kontaktu - ugrozen...
Cak me i nervira potezanje tog pitanja... i prizivanje onoga cega nema. A divljaka, manijaka, lopova, kriminalaca i ostalog sljama ima svuda!
 
Vidite da se svi slažemo u jednom: za noramalan život među normalnim ljudima ni jezik ni vera ni nacija nisu problem...svako poštuje i drži svoje a međusobno se ajde bar tolerišu...ne moraju da se vole...
 
Sitne duše novinarske!!!!Evo ti i ja razmenjujemo misli i meni ne smeta sto si ti Aboridzinka a nadam se da tebi ne smeta što sam ja Eskim :lol: :lol: naravno šalim se.Kod normalnih ljudi sve može na normalan način.Voleo bi da grešim u nekim stvarima ali na žalost...
 
Posao novinara je da traga za vestima i pronalazi ih i tamo gde ih nema. Drugim recima - novinar pise ono sto narod cita. Zapitajte se da li je vise citano ko je koga ubio (neki dan je udarna vest u svim dnevnim novinama bila kako je onaj momak poklao porodicu) ili neka "obicna" prica bez prizvuka senzacije?
Dakle, novinar, bar kad su ovakve stvari u pitanju, nije u poziciji da formira javno mnenje... samo servira narodu ono sto zeli da cita... i sto prodaje novine ili podize gledanost/slusanost.
Politicari su ti koji ovde imaju vrlo znacajnu ulogu... i koji zarad sitnih, besmislenih interesa talasaju tamo gde ne treba i nema sta da se talasa!
 
smeh:
Posao novinara je da traga za vestima i pronalazi ih i tamo gde ih nema. Drugim recima - novinar pise ono sto narod cita. Zapitajte se da li je vise citano ko je koga ubio (neki dan je udarna vest u svim dnevnim novinama bila kako je onaj momak poklao porodicu) ili neka "obicna" prica bez prizvuka senzacije?
Dakle, novinar, bar kad su ovakve stvari u pitanju, nije u poziciji da formira javno mnenje... samo servira narodu ono sto zeli da cita... i sto prodaje novine ili podize gledanost/slusanost.
Politicari su ti koji ovde imaju vrlo znacajnu ulogu... i koji zarad sitnih, besmislenih interesa talasaju tamo gde ne treba i nema sta da se talasa!
A gospodin urednik,koji je postavljen od tih političara,dozvoljava tim palivatrama da pišu šta im padne na pero...Vrtimo se u krug.Dolazimo do zaključka da su kuvari uvek u istim keceljama i kuhinjama.Grešim?
 
Ne, ne gresis... Ali...
Znas kako... ja kad kazem "novinar" mislim zaista na novinara. A takvih je u medijima najmanje.
To je vrlo ozbiljna i opsirna tema kako je (i zasto) gotovo citava profesija totalno degradirana i svedena na ono sto se tesko moze nazvati "novinarstvo".
Ne samo urednici, vec i veliki broj onih koji rade u medijima i sebe nazivaju novinarima u mnogome su upleteni u politiku i nemaju ni "o" od objektivnosti...
 
Tu si u pravu.Prestao sam da gledam televiziju pre par meseci a jedan od razloga su i ti nazovi novinari.Prošlo je vreme pravih novinara kojima su ljudi verovali i čekali njihov komentar.Danas je sve to degradirano.Čast izuzetcima.
 
0077:
Tu si u pravu.Prestao sam da gledam televiziju pre par meseci a jedan od razloga su i ti nazovi novinari.Prošlo je vreme pravih novinara kojima su ljudi verovali i čekali njihov komentar.Danas je sve to degradirano.Čast izuzetcima.
Tek pre par meseci?!
pa ti si stvarno trpeljiv i izdrzljiv!
Svaka cast! :)
 
A to je po drugi put,dao sam šansu novoj vlasti...ali isti su.Do duše to smo videli još 6.oktobra,ali to je neka druga priča,u stvari sve te priče su iste samo se menjaju glavni junaci :wink:
 

Back
Top