Stoka u skoli

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
Pokusavam da pronadjem neku rec kojom bih odredio i opisao njihovo postojanje i ponasanje, ali mi samo jedna pada na pamet - stoka. Ona najgluplja, sa gramom mozga koji sluzi samo da lazno racionalizuje jedan jedini impuls, a to je razaranje drugih zivota u cilju stvaranja drzave. Da li je ijedna drzava vredna zivota 400 dece i kakva ce to bedna drzava biti? Namerno su upali u skolu jer pretpostavljaju da Rusi nece smeti da tako lako ponove scenario iz pozorista 2002... Mada ne verujem da ce ih to spreciti. Svako ko ispred sebe stavi decu zasluzuje odlazak odavde u najgorim mogucim mukama...

I kad muslimanska zajednica planira da se jasno i glasno, javno ogradi od militantnog islama?
Da ne ostane nejasno, ne prozivam ni jednu religiju za zlo, samo pitam, jer mi izgleda da se zlo neprekidno hrani cutanjem 'baze' na koju se poziva...
 
Groucho Marx:
Ne mogu da verujem... Nikoga ne zanima???
Nemoj da se čudiš što nikoga ne zanima.Ljudi ko ljudi...Zaboravili su i bombardovanje.Ovo je zemlja gde zaborav i beda vlada...ratovi,sukobi...pretnje.Postali smo neko drugi,mi nismo vise mi.A to što se dogodilo je užasno.Sutra očekujem naslove u stranoj štampi Srbi opet krivi.Zaboravili smo mi i Merkale...Postalo nam normalno to nenormalno.
 
Verski fanatici čija je filozofija života nama potpuno suluda,ljudi čiji krajnji cilj potpuno opravdava i ovakva sredstva:ubijanje dece...Ne samo te u školi već i svoje dece,dece koja su spremna da se raznesu bilo gde...za taj "neki" cilj...
Strašno jel?
Kao što je strašno da se njihove žene svete za smrt svoje braće i muževa na sličan ili isti način:ubijanjem nedužnih...Za njih je to potpuno legitiman,opravdan način da se osveti nečija smrt...
Za njih to su heroji.
Pa da li su heroji? Ili su ubice?
Imanipulisane ubice koje ubijaju u ime neke vere,politike,ideje...svejedno...
I čija je odgovornost veća,onih koji to čine ili onih koji upiru prstom u "neprijatelje" i guraju te ljude u smrt? Obični,mali ljudi koji grcaju u siromaštvu,zatucani i nesrećni ili breme odgovornosti treba da preuzmu verski ili polit. poglavari koji "filozofiraju" o vremenu kada će onaj,mali i običan čovek,živeti bolje ali se za to mora izboriti,kako,pa mora da položi svoj bedni život...Jer šta je njegov život spram Ideje,Svetle Budućnosti,Raja koji oni obećavaju?
Ko je dakle kriv?
 
Dobro, jer ima mrtvih ili specijalci jos uvek kruze oko zgrade?
I moze li neko da mi pojasni sta je to bilo jer uopste ne pratim cesti ni na netu, ni na TV-u.

Uostalom, ma koga boli q za neku decu u Rusiji osim ako nek od njih nije bas njegovo dete.
 
eh, a kako li se CNN stvorio odmah na licu mesta?
Sumnjivo?
Pa....
DA
Ubiti toliku decu, nije mala stvar, ali nikome pri zdravoj pameti, nece biti zgodno da Rusiji udari sankcije zbog militantnog (i poptuno, ali POTPUNO, opravdanog) odgovora. Mozda je trebalo ici jos zustrije, jos jace...
Islam...
Arabeske kojima su oslikane dzamije svuda na svetu se stavljaju u isti rang umetnickih dela i neunistive zaostavstine covecanstva kao i freske u ckvama i manastirima na Kosovu, kojih vise nema, ali probajte da unistite jednu dzamiju i videcete sta ce se desiti celom svetu...Tj., vec imamo prilike da gledamo...I to, LIVE, ONLY ON CNN!!!
Please! Islamski fundamentalisti su spremni da uniste ceo svet, pri tom zrtvujuci svoje zene i decu, pri tom drzeci 70% svetske nafte, pri tom ruseci Njujork (svetsku prestonicu, da se ne lazemo), a covek koji sve konce drzi u rukama, barem posredno, a to je, svi znamo, George W Bush, ne sme, ali NE SME nista da uradi, jer posluje sa Saudi Arabijom, Sirijom i svim arapskim zemljama koje im prodaju naftu, dok Texas, koji moze bez påroblema da snabde USA i pola sveta naftom, promovise samo u svojoj kampanji...
Kako ide ono:"Ko s djavolom tikve...".Sta, sta?
Islam=djavo?
Pa, nije da nije...
pogledajte sta rade...Uostalom, po K'uran-u, ko god ne veruje u Alaha mora umreti...Zar to nije i satanisticko ucenje?
Jeste? "Ma ite molim vas..."
I u svemu tome jevreji, koji ce omastiti brk, ko god da pobedi...naravno.
Gledamo kako se Evropa, nasa kuca, svidelosetonekomeiline, raspada od raznih "jadnih azilanata" iz muslimanskih zemalja...Samo u Francuskoj ih ima blizu 10 miliona...U Nemackoj im se ne zna broj, jer ljudi dovuku sa sobom i svoje sire porodice, naravno ilegalno...
U Norveskoj ne znaju sta ce s njima, jer "mi ih primili, dali im sve, a oni sad,kada je sve proslo, nece da se vrate kuci" (oh, norvekog gostoprimstva, oh gluposti), a tek sada pokusavaju da donesu zakon o kontroli imigranata, kada su ih vec naprimali neznajunisamikoliko....A oni su vec poceli da uznemiravaju ovu poslednju oazu socijal-demokratije, ubijaju u tramvajima, kradu slike iz muzeja...
Jedino Rusi, izgleda, imaju muda da ih tretiraju onako kako i zasluzuju. Na kraju, ostaju mrtva deca, za kojima niko u stvari ne zali previse, sve je to "kolateralna steta u svetskoj borbi protiv terorizma", tragedija koja ce vec za koji dan ustupiti mesto nekoj novoj, nicime izazvanoj tragediji, gde ce se opet vise pricati nego raditi...
A vreme je isteklo. Minut je posle dvanaest da se nesto uradi po "muslimanskom pitanju"...
Ne zaboravite, oni vec imaju svoju drzavu u srcu Evrope, tzv. Federaciju Bosne i Hercegovine. Da je pameti, pa da su Sloba i Franjo to podelili medju sobom, da nisu pravili dilove sa Rahmetli-Alijom, mozda bi Srbija, Hrvatska, a, posledicno, i ceo svet, izgledali drugacije, a da je bilo pravde, svi bi se mirno razisli i ne bismo morali da ubedjujemo ceo svet da "Mladic nije u Srbiji" i ne bi Rvati morali da protestuju protiv izrucenja Gotovine Hagu...I ne bismo morali da gledamo na Sloveniju kao na uzor i ideal (a, nije da nije, u ovoj situaciji).
Danas 400 dece, sutra ceo svet...Zvuci primamljivo, ali, ko ce onda ostati na svetu da veruje u K'uran?
 
Pokusavam da pronadjem neku rec kojom bih odredio i opisao njihovo postojanje i ponasanje, ali mi samo jedna pada na pamet - stoka. Ona najgluplja, sa gramom mozga koji sluzi samo da lazno racionalizuje jedan jedini impuls, a to je razaranje drugih zivota u cilju stvaranja drzave. Da li je ijedna drzava vredna zivota 400 dece i kakva ce to bedna drzava biti? Namerno su upali u skolu jer pretpostavljaju da Rusi nece smeti da tako lako ponove scenario iz pozorista 2002... Mada ne verujem da ce ih to spreciti. Svako ko ispred sebe stavi decu zasluzuje odlazak odavde u najgorim mogucim mukama...

I kad muslimanska zajednica planira da se jasno i glasno, javno ogradi od militantnog islama?
Da ne ostane nejasno, ne prozivam ni jednu religiju za zlo, samo pitam, jer mi izgleda da se zlo neprekidno hrani cutanjem 'baze' na koju se poziva...

Jel mislis na napad u beslanu u rusiji pre nekoliko godina? :cry::cry::cry:
 

Back
Top