Nacionalizam vs Demokratija...........
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 103

Tema: Nacionalizam vs Demokratija...........

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Nacionalizam vs Demokratija...........

Istini za volju...ove dve stvari bas i nisu ista stvar...i nije ih pravilno uporedjivati..tj sukobljavati.....al u srbiji se te dve ''pojave'' konstantno sukobljavaju......
    pa sad pitanje...sta ste nacionalista ili demokrata....i zasto sta smatrate negativnim kod suprotnog i pozitivnim kod svog izbora....

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Podrazumevano Re: Nacionalizam vs Demokratija...........

Ja sam komunista.Mislim da je to najbolje uredjenje za ove prostore.

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Njah...ja verujem u anarhiju....tako da o ovim "genijalcima" iz naše skupštine ni ne mislim...

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Hajducija...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

@ tema ne ***** ni jedno ni drugo...

Nacionalizam je danas skrenu osa puta, pa su sada predstavnici nacionalizma napaljeni klinci a i oni stariji, takodje napaljeni.Danas ko je nacionalista mora da pominje Kosovo(iako tamo nije bio), da se poziva na SPC(iako nijednom nije bio u crkvu), da preti pokoljem, etc...Sranje u boji.
    A od demokratiju isto nema leba.To je-ajmo u Evropu(a gde smo izvinite?), tamo je lepsi zivot(i ovde bi bio da se neko potrudi), etc, etc...Uglavnom trucanje...

Zato hajducija...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Poznat Carol (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Monomax Pogledaj poruku
    Istini za volju...ove dve stvari bas i nisu ista stvar...i nije ih pravilno uporedjivati..tj sukobljavati.....al u srbiji se te dve ''pojave'' konstantno sukobljavaju......
    pa sad pitanje...sta ste nacionalista ili demokrata....i zasto sta smatrate negativnim kod suprotnog i pozitivnim kod svog izbora....
    Kao postavljač teme mogao si i sam da odgovoriš.

Citat Original postavio toz972 Pogledaj poruku
    Ja sam komunista.Mislim da je to najbolje uredjenje za ove prostore.
    naravno, pioniru

Citat Original postavio ANARHO_SISTEM Pogledaj poruku
    Njah...ja verujem u anarhiju....tako da o ovim "genijalcima" iz naše skupštine ni ne mislim...
    mis'im...mrzi me da komentarišem...

@tema

antifašista

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

demokratija je jako licimerno drustveno uredjenje koje velike zemlje pre svega SAD koriste za postizanje svojih ciljeva u svetu i vode ratove za takozvano "sirenje demokratije"

dok sa jedne strane recimo napadaju Iran,Avganistan i Kinu kao ne demokratske zemlje i puna usta su im kada osudjuju neke stvari lose koje se dese tamo al' zato ih nigde nema i cute kada u Saudiskoj Arabiji kamenuju devojcicu od 13 god do smrti javno jer je donela mob u skolu sa kamerom i 1000x slicnih stvari koje se tamo svakodnevno desavaju naravno sve zato jer im je SA najveci saveznik pored Izraela na bliskom istoku. I nama su ''99 demokratski ubijali neduzne ljude,rusili bolnice,mostove itd. dabogda im se svaki drugi dan dogadjali zemljotresi kao onim nesrecninicama na Haitiju

tako da demokratija kakvu mi poznajemo je samo mazanje ociju narodu od strane mocnih ljudi da bi sproveli svoje namere u delo i mogu sada da do sutra ujutru nabrajam koliko su "ne demokratskih" stvari uradile te takozvane shatro zemlje koje propagiraju demokratiju po svetu.

Nacionalizam je dobar i bolji svakako od demokratije ali samo ako ne predje u fasizam,naravno i medju shatro nacionalistima ima ljudi koji brkaju pojmove pa se izjednacavaju oni pacijenti neonacisti iz naci stroja sa nacionalistima a to su 2 razlicite stvari

edit: nacionalista sam
    Poslednji put ažurirao/la GhettoBeograd : 16.02.2010. u 22:41
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Diktatura... kroz istoriju se pokazala najboljom, u porodici treba da postoji hijerarhija gdje je jedan diktator i ostali su obicni smrtnici, tako treba i u drzavi.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Koliko idiotizma na jednom mestu! Svi ti anti ovo,anti ono,anti ****,anti palac su budale i politicki stav koji je najbolji je taj da ga nemas! Da si u fazonu sam protiv svih jer svaka politicka ideja je losa i nekom donosi zlo i propast,da je pameti svetu nebi bila potrebni politicari ni oruzije,svi bi ziveli u svojim zemljama,velike zemlje bi pomagale malim,svi bi odrzavali i poboljsavali svoje ekonomije i narod bi bolje ziveo i bilo bi svega dosta za sve,jos bi brinuli o planeti i bazirali se na istrazivanja u oblasti nauke i tehnologije koja je zdravija i koja ce nam pomoci da se dalje razvijemo,svako bi negovao svoju religiju i ziveo u miru sa drugima,i konacno bi se sve ljudske rase ujedinile i zivele u miru! A te vase masovne ubice,te koljace,ugetavace sloboda slobodno prizivajte ali ce uvek biti normalnih koji ce biti spremni da zrtvuju zivot da bi sprecili takvu bagru da dodje na vlast! Ko jos moze biti normalan ako zeli komunizam u svojoj zemlji? Taj mora da je teski idiot,sve ideologije su zastarele i bome mnogo zajebane vreme je da se nesto novo osmisli!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Zamislite kada bi svaka zemlja odlucila da ne pravi vise oruzije i sav budzet koji je koristila usmeri na pravljenje neceg korisnog... Eeej na zemlji bi teklo med i mleko!

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio Monomax Pogledaj poruku
    Prvo nacionalizam koji ce sprovesti uspostavljanje novih drushtvenih odnosa , pa ce se to srushiti u demokratiju , a sve loshe ce pasti na grbachu nacionalizna , a na kraju ce doci neku socijalizam il socijal demokratija , pa ce i to da pukne , pa ponovo nacionalizam da rushi sve iz temelja pa da zida krive kuce koje ce da ispravlja demokratija .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio GhettoBeograd Pogledaj poruku
    demokratija je jako licimerno drustveno uredjenje koje velike zemlje pre svega SAD koriste za postizanje svojih ciljeva u svetu i vode ratove za takozvano "sirenje demokratije"

dok sa jedne strane recimo napadaju Iran,Avganistan i Kinu kao ne demokratske zemlje i puna usta su im kada osudjuju neke stvari lose koje se dese tamo al' zato ih nigde nema i cute kada u Saudiskoj Arabiji kamenuju devojcicu od 13 god do smrti javno jer je donela mob u skolu sa kamerom i 1000x slicnih stvari koje se tamo svakodnevno desavaju naravno sve zato jer im je SA najveci saveznik pored Izraela na bliskom istoku. I nama su ''99 demokratski ubijali neduzne ljude,rusili bolnice,mostove itd. dabogda im se svaki drugi dan dogadjali zemljotresi kao onim nesrecninicama na Haitiju

tako da demokratija kakvu mi poznajemo je samo mazanje ociju narodu od strane mocnih ljudi da bi sproveli svoje namere u delo i mogu sada da do sutra ujutru nabrajam koliko su "ne demokratskih" stvari uradile te takozvane shatro zemlje koje propagiraju demokratiju po svetu.

Nacionalizam je dobar i bolji svakako od demokratije ali samo ako ne predje u fasizam,naravno i medju shatro nacionalistima ima ljudi koji brkaju pojmove pa se izjednacavaju oni pacijenti neonacisti iz naci stroja sa nacionalistima a to su 2 razlicite stvari

edit: nacionalista sam
    Oni makar imaju neki cilj i viziju,a sta vi pravi nacionalisti imate? Nemate nista,samo se vodite u vasim glavama kako ste patriote! PAtriota s ako nesto radis za bolje sutra,a ako sedis za kompom kome bolje donosis? Nikom! Jesi osnovao neku fondaciju za decu na Kosovu? Jesi ikad posetio te ljude? Jesi ikad skupljao novac za njih(mislim kao pomoc)? Jesi ikad bio na protestima? Jesi ikad pisao grafite? Jesi ikad lupao ambasadu okupatorske zemlje?Jel ucis skolu da bi postao neki ekspert koji ce ostati u zemlji kako bi je pomogao?Jesi isao na sprecavanje gej parade? Svi odgovori su ti garant nisam,a sve su to ti ljudi iz NS radili i kakav si to patriota? Nikakav,ne znas ni ko su ti neprijatelji! A da Ameri tabaju fanatike to ti smeta,a ne smeta ti kada su ti isti mudzahedini klali po Bosni i Kosovu? To je ok? E ako treba Ameri da ih pobiju kao zeceve,za jednog Amera 1000 Afganistanaca!

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

e da mi kao jelte zivimo u demokratiji,msm bar tako kazu ovi olosi od politicara koji vode zemlju pa ovoj ribi sto je postavila temu "kako postati k.urva na facebook-u" sto je otvorena skoro vidim izbrisali rec 'rava i stavili _____

pf a sloboda govora i izrazavanja? demokratski nema sta...

Domaćin The Good Rebel (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

e da mi kao jelte zivimo u demokratiji,msm bar tako kazu ovi olosi od politicara koji vode zemlju pa ovoj ribi sto je postavila temu "kako postati k.urva na facebook-u" sto je otvorena skoro vidim izbrisali rec 'rava i stavili _____

vrlo glup "argument" protiv demokratije, odnosno, vrlo glup primer...niko njoj nije zabranio da stavi neku kulturniju rec, sa istim znacenjem...
    https://www.facebook.com/izaqulisa

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio †0verkill† Pogledaj poruku
    Oni makar imaju neki cilj i viziju,a sta vi pravi nacionalisti imate? Nemate nista,samo se vodite u vasim glavama kako ste patriote! PAtriota s ako nesto radis za bolje sutra,a ako sedis za kompom kome bolje donosis? Nikom! Jesi osnovao neku fondaciju za decu na Kosovu? Jesi ikad posetio te ljude? Jesi ikad skupljao novac za njih(mislim kao pomoc)? Jesi ikad bio na protestima? Jesi ikad pisao grafite? Jesi ikad lupao ambasadu okupatorske zemlje?Jel ucis skolu da bi postao neki ekspert koji ce ostati u zemlji kako bi je pomogao?Jesi isao na sprecavanje gej parade? Svi odgovori su ti garant nisam,a sve su to ti ljudi iz NS radili i kakav si to patriota? Nikakav,ne znas ni ko su ti neprijatelji! A da Ameri tabaju fanatike to ti smeta,a ne smeta ti kada su ti isti mudzahedini klali po Bosni i Kosovu? To je ok? E ako treba Ameri da ih pobiju kao zeceve,za jednog Amera 1000 Afganistanaca!
    mrzi me sada da ti kucam sada posebno za svako pitanje odg. jer ucim testove za voznju pa nemam vremena al' spomenuo sam skoro na nekoj temi u raspravi sa tobom ako se secam, da je letos kod nas bio neki klinac sa Kosova ostalo ne zelim da tebi niti bilo kome dokazujem jer se to ne radi preko net-a...

i mojNe da mi vadis reci iz konteksta kada nigde nisam spomenuo i rekao da sam ja za smrdljive mudzose iz Avganistana i da ih podrzavam!

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Decko ne znas ti o cemu pricas. Ne zagovaram demokratski rezim, samo ugusujem trabunjanje
    Treba mi svet, otvoren za poglede....

Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Rushiti i vandalisati po svojoj sopstvenoj zemlji je ogroman debilizam , sledece ce biti pretpostavljam paljenje knjiga i slichne aktivnosti .

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Pises grafit na tudjoj ambasadi koja nije teritorija republike Srbije i palis tudju ambasadu koja opet nije tvoja teritorija vec tudja! Ambasade se vode kao teritorija druge zemlje! Razumes? E da, garant niko nije zapalio dzamiju 2003?Momci iz Blood and Honora(iz njih je proistekao Nacionalni Stroj i u BH je sama elita i fanatici) su zapalili dzamiju u Nisu! I jake ste mi mudonje vi patriote kad sa neprijateljem u zemlji nemate snage ni muda da se obaracunate! ONaj lik iz Obraza koji nema 50 kila je vise sranja napravio nego vi zajedno! Ono je patriota,a ne patriota za kompom!

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Nacionalizam ima smisla samo ako si fanatik,ako si umeren onda te liberali i komunjare pregazise! Gaze nas na Kosovu Siptari,ti ako si patriota uzmes imenik nadjes Siptarsku pekaru,odes isprebijas Sipca,zapalis mu radnju i cao(i to je B^Honor Srbija radio),Madjari i Rusi su tek poremeceni oni pale kuce i ubijaju! E tako se bori,a ne kuci slusajuci pesmice,duvajuci vuju,gledajuci slike golih zenski i svadjajuci se sa idiotom koji je uvek u pravu na forumu krstarice!

Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Pises grafit na tudjoj ambasadi koja nije teritorija republike Srbije i palis tudju ambasadu koja opet nije tvoja teritorija vec tudja! Ambasade se vode kao teritorija druge zemlje! Razumes? E da, garant niko nije zapalio dzamiju 2003?Momci iz Blood and Honora(iz njih je proistekao Nacionalni Stroj i u BH je sama elita i fanatici) su zapalili dzamiju u Nisu! I jake ste mi mudonje vi patriote kad sa neprijateljem u zemlji nemate snage ni muda da se obaracunate! ONaj lik iz Obraza koji nema 50 kila je vise sranja napravio nego vi zajedno! Ono je patriota,a ne patriota za kompom!
    Jes , slupacu ambasadu i cela Amerika ce se usrati , i Obama i svi ostali ce biti u fazonu " ****** SJEBALI SU NAM AMBASADU " , da takve akcije su mnogo pomogle .
    Najbolji nachin da se sluzhi drzhava je individualna afirmacija ( u to najvishe ulazi obrazovanje i podizanje fizichkih sposobnosti ) , poshtovanje gradjanskih duzhnosti , i naravno imati muda kad zagusti da kad bude trebalo podjesh u rat .

Takve akcije nisu nishta drugo nego sitna politichka propaganda koja je usmerena podizanju nove vlasti koja ce na isti ( ako ne i gori nachin ) raditi fellatio velikim silama i slichne stvari za pare industrijalaca .

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Jes , slupacu ambasadu i cela Amerika ce se usrati , i Obama i svi ostali ce biti u fazonu " ****** SJEBALI SU NAM AMBASADU " , da takve akcije su mnogo pomogle .
    Najbolji nachin da se sluzhi drzhava je individualna afirmacija ( u to najvishe ulazi obrazovanje i podizanje fizichkih sposobnosti ) , poshtovanje gradjanskih duzhnosti , i naravno imati muda kad zagusti da kad bude trebalo podjesh u rat .

Takve akcije nisu nishta drugo nego sitna politichka propaganda koja je usmerena podizanju nove vlasti koja ce na isti ( ako ne i gori nachin ) raditi fellatio velikim silama i slichne stvari za pare industrijalaca .
    U novoj Americkoj ambasadi bice stacionirano 1000 marinaca,uzmi decko pusku pa im jebi mamu! Nomad su neki nasi prebili par Americkih marinaca,u nocnom klubu i to ti je akt patriotizma izbepao si zlotvora! Ako terorises nekog logicno je da ce se ili braniti ili povuci,ako je teror ne zaustavljiv problemi ce nestati tj ljudi ce otici! Oni nas drkaju na Kosovu,drkas ih ti na drugom mestu! Ha,pa ceracemo se mi jos! Ovi makar imaju ideju koja se poklapa sa mojom idejom borbe i patriotizma,a koja je tvoja ideja? Pustiti Borisa da on sredi stvari,a Sipci se naseljavaju te naseljavaju na jug jos malo pa ce i to da ode! Znas sta Rusi rade imigrantima sto se silno naseljavaju u Rusiju? Ubijaju ih! Imas klipove na tube 88 i mracnjak,com gde prebijaju na smrt i kolju problematicne manjine i sve to salju na net da bi zastrasili ih, da ne dolaze vise u Rusiju! Mnogi koji studiraju u Rusiji ne smeju da izadju na ulcu posle 7 uvece! E sve je to primenljivo i na Jugu kod nas + drzava da ih mrci da im ne da papire da bilo sta izgrade,da se tek tako zaposle i dobiju penzije i zdravstvenu zastitu i garant cemo ih oterati! Medjutim nema ko to da sprovede... Ajmo patriote,ako smo ludi idemo do kraja!

Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Nisam rekao kakva treba biti politika prema Shiptarima , jer je komplikovano , boli Amere ona stvar shto Ruje rokaju imigrante dok Ruje daju Evropi gas , a shta imaju od nas , nishta , tako da jedno Shiptara da neko ubije ima da proglase zlochin protiv chovechnosti i da nam udare invaziju u sred Guche .
    Logichno je i etichki da ako odesh u tudju zemlju da poshtujesh njega i da ne dizhesh bune i ne zidash novu republiku ko shto rade shiptari.
    A Shvajcarci su zakon , zabranili su gradnju minareta , svoj prljavi vesh drzhe za sebe i odaju sliku harmonije .

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

te Amere drkadzije sto su prebili pre par meseci u klubu ovde u Bg-u su nalupali zato sto su pijani spopadali ribe tamo i pravili gluposti...po p.icki bi dobio svako na njihovom mestu da je bio na njihovom mestu pa makar i bio najveci Srbin no nevezano udri samo stoku kapitalisticku

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Nisam rekao kakva treba biti politika prema Shiptarima , jer je komplikovano , boli Amere ona stvar shto Ruje rokaju imigrante dok Ruje daju Evropi gas , a shta imaju od nas , nishta , tako da jedno Shiptara da neko ubije ima da proglase zlochin protiv chovechnosti i da nam udare invaziju u sred Guche .
    Logichno je i etichki da ako odesh u tudju zemlju da poshtujesh njega i da ne dizhesh bune i ne zidash novu republiku ko shto rade shiptari.
    A Shvajcarci su zakon , zabranili su gradnju minareta , svoj prljavi vesh drzhe za sebe i odaju sliku harmonije .
    E vidis Slovenci i Svedjani to rade na ovaj nacin! Kazu muslici hocu dzamiju ovde,a oni kazu e pa znate treba vremena da dodju tu geolozi,trebaju vam silni papiri,pa kad sve skupe,e tu imaju podzemne vode ili pecina u sred grada ili ravnice ma koliko to nebulozno zvucalo,pa im daju kao mogucnost neku vukojebinu ili mesto na kom niko nebi podigao ni poljski wc,a kamo li dzamiju! E vidis to je isto primenljivo i na naseljavanje ljudi,e znate ne mozete da dobijete papire za kucu jer ja tako kazem ili mozete podici istu,ali vodu necete imati,a bome necemo vam dati ni da iskopate bunar,a sve nelegalno cemo srusiti! PA onda ne mozete uciti nista u skoli na Albanskom,morate svugde pricati i pisati samo Srpski i uciti samo nasu istoriju,tesko ce te dobijati papire za vizu i jos brdo stvari sa kojim Svedska gusi svoje muslice e tako mozemo i mi nase,samo birokratski i fino,bez potezanja oruzija,a ako neko tamani ljude jer je psihopata nema tu Amerika nista da se pita!

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Ima resenje samo je pitanje umes li ga sprovesti i imas li prave ljude za to! POstoji i varijanta namernog zarazavanja odredjenog broja populacije teskim bolestima,ma resenje lezi u tome koliko si mastovit i bolestan u tintaru!

Slične teme

1. Primitivizam i nacionalizam
    Autor BLAJBI u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 08.11.2009., 06:19
  2. Nacionalizam
    Autor DJoxiii91 u forumu Politika
    Odgovora: 177
    Poslednja poruka: 07.07.2009., 12:12
  3. Nacionalizam
    Autor Ascaso u forumu Politika