Koju biste knjigu želeli da dobije ekranizaciju?

Na Drini ćuprija.

Da li je beše Kusturica imao u planu ekranizaciju... Čitala sam negde nešto o tome, možda nije bio Kusturica, a možda nije ni bila Na Drini ćuprija :lol:

Ja bih volela da vidim ekranizacije triologije Zvonka Karanovića - Više od nule, Četiri zida i grad i Tri slike pobede. Baš me zanima kako bi to izgledalo. Volela bih da vidim i Vidojkovićeve Kandže. Valjda je neko otkupio prava za taj film, ali ga niko nije snimio.
 
na drini cuprija :mrgreen:
neDAAAAAJboze

Izgleda da ce se ta užasnost ipak desiti.

Preuzeto iz 24 Sata,vest iz decembra 2009.(1.12. ) Znaci ne tako davno :

"Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik i režiser Emir Kusturica razgovarali su danas u Banjoj Luci o snimanju filma "Na Drini ćuprija" po romanu nobelovca Ive Andrića i izgradnji "kamengrada", neophodnog za tu namjenu"

„Vlada RS-a će, na bazi projekta koji će biti urađen, osigurati određene odluke, te dati određenu logistiku i učiniti sve da to bude prepoznatljivo mjesto, koje, spojeno s 'Drvengradom', može da predstavlja veliku turističku atrakciju potrebnu za oporavak čitavog kraja, što će dovesti stotine hiljada ljudi godišnje u posjetu tim destinacijama“ rekao je Dodik.

On kaže da je izgradnja autentičnog ambijenta neophodna za snimanje filma, ali i za turističu i kulturnu prezentaciju Višegrada.

Režiser Emir Kusturica naglasio je da će se za potrebe filma oko ćuprije praviti grad od kamena, kako bi se Drina i Višegrad vratili u "oplemenjeno filmsko područje".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatna informacija :

Kusturica je sinoć u Banjoj Luci s "No smoking orkestrom" održao koncert.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boze spasi svoju decu.:mrgreen:
 
starac i blokovi definitivno..gnjiga objasnjava neke stvari..radnja se odvija u 21-om bloku i kao matorac koji svaki dan sedi na jednoj klupici prepricava dogadjaje koju su se izdesavali u periodu od maja do septembra 2007-e..prica o tome kako gleda omladinu kako propadaju..manje vise glavni likovi su jedan diler i klinac i klinka koji se vole..
 

Back
Top