ZEPTER POSAO

MOPSOVKA

Početnik
Poruka
24
DA LI MEDJU VAMA IMA NEKO KO JE RADIO U ZEPTERU I KAKVI SU MU UTISCI!!!
TREBAM DA POCNEM DA RADIM I PROSLA SAM OSNOVNU OBUKU, ALI CUJEM RAZLICITE KOMENTARE, DA NEMA NISTA ZA STALNO, SAMO HONORARNO A RADIS KAO CRNAC:heart:
 
DA LI MEDJU VAMA IMA NEKO KO JE RADIO U ZEPTERU I KAKVI SU MU UTISCI!!!
TREBAM DA POCNEM DA RADIM I PROSLA SAM OSNOVNU OBUKU, ALI CUJEM RAZLICITE KOMENTARE, DA NEMA NISTA ZA STALNO, SAMO HONORARNO A RADIS KAO CRNAC:heart:

Meni su za sutra zakazali informativni razgovor za posao pa ne znam da li da idem.
Isto sam cula da im samo trebaju prodavci i da se zaradjuje samo na procenat.

Da li je neko radio u ovoj firmi i da li je istina da je to bezvezna firma?
 
Sve su bezvezne ako nisu vise pozicije do kojih se dolazi preko veze..po meni su najtezi to jes najgori ti poslovi gde moras maltene od vrata do vrata uvaljivati i ubedjivati jadan narod..bez obzira bio to dobar proizvod i dal mi verujemo u tu pricu..keve mi pre bi iso i prodavao voce s kvantasa na taj nacin
 
i mog decka su juce zvali za taj razgovor a on se ne seca ni da je konkurisao kod nih!
meni je tu nesto sumnjivo...


Da li ce otici?
Ni ja se ne secam o cemu se radi ali izgleda da sam poslala mail tj svoj CV nekoj kanclariji za mlade bar su mi tako rekli pa su ovi prosledili moj CV njima i ne znam o kakvom se poslu radi, da li su njemu rekli?
 
Otisla sam posle osnovne obuke kod njih i tamo samo ako imas vezu mozes dobro da prodjes, moras da anketiras ljude na ulici, da napravis spisak od 50 prijatelja koje ces pozvati na prezentaciju a svako od njih mora da dovede jos jedan par sa sobom. To se zove moderan prodavac, kajmak skupljaju veliki a tebi ostaju mrvice...... Ostala sam bez teksta,,,,
 
Otisla sam posle osnovne obuke kod njih i tamo samo ako imas vezu mozes dobro da prodjes, moras da anketiras ljude na ulici, da napravis spisak od 50 prijatelja koje ces pozvati na prezentaciju a svako od njih mora da dovede jos jedan par sa sobom. To se zove moderan prodavac, kajmak skupljaju veliki a tebi ostaju mrvice...... Ostala sam bez teksta,,,,

Da li se u toj firmi nudi samo posao prodavca?
Ja ne zelim da obavljam takvu vrstu poslova vec da radim u finansijama jer sam za to strucna.
Da li nude i neke druge poslove?
 
Ne, fora je da moras da pocnes da radis kao prodavac i da dosta zaradis pa onda ako imas debelu vezu predjes na nesto konkretno. I ja sam to mislila kad su me zvali a obecavali kule i gradove dok nisam zavrsila obuku i nisam razgovarala sa ljudima koji rade tamo..... Pozdrav
 
Ne, fora je da moras da pocnes da radis kao prodavac i da dosta zaradis pa onda ako imas debelu vezu predjes na nesto konkretno. I ja sam to mislila kad su me zvali a obecavali kule i gradove dok nisam zavrsila obuku i nisam razgovarala sa ljudima koji rade tamo..... Pozdrav

Hvala puno na informacijama tako sam i mislila.
Odustala sam od tog razgovora za posao.
 
Da li ce otici?
Ni ja se ne secam o cemu se radi ali izgleda da sam poslala mail tj svoj CV nekoj kanclariji za mlade bar su mi tako rekli pa su ovi prosledili moj CV njima i ne znam o kakvom se poslu radi, da li su njemu rekli?

Nece otici, zaposlio se pre 3 nedelje, hvala Bogu. inace, on je informaticar, stvarno nam nije jasno otkud on u celoj toj prici! i jos su zvali juce, bila je subota, oko 3 popodne.
 
Kome trebaju serpe lonci i poklopci koji kostaju pedeset puta skuplje od slicnih stvari na trzistu.
I da su tako dobri i kvalitetni ( a nisu) i da tarju toliko koliko kazu( a ne traju) ja bih pre kupio pedeset koamda "obicnih" serpi i to onako svake druge godine po jednu a sa ostalom lovom bih pravio biznis , nego da istu zarobim na 50 godina.:)
Dakle sa tom racunicom ih odmah otkacim i te njihove promotere onako na jedan od..eb..em.:)
 
Malo sam procitala ove komentare i moram da vas razuverim u neke stvari.
Prvo, zepter ima jedan nov sistem poslovanja i moram reci da se ne bazira vise na prodaji od vrata do vrata kako je nekad bilo. Mada edukatori nekad vise forsiraju tu kucnu prodaju, tako su i meni pricali, doduse, uvek cete tamo od starijih zena cuti morate da idete po kucama tamo su pare.Mozda se tako vise zaradi ali nema potrebe za tim.Posao za koji ste pozvani je office konsultant, samo ime govori da se posao obavlja u kancelariji i da nema price o terenu.Sto se tice anketiranja to je samo dobra volja ko zeli moze da ide ali nije obavezan.Ono sto sam ja zapazila a to je da dosta ljudi u startu odustane, jer svi imaju predrasude ko to kupuje i kome to treba. Verujte mi dosta ljudi kupuje, jer je sve kvalitetno i vecini ne treba ni da se objasnjava sta je zepter.
Drugo, ovaj posao moze da se obavlja i honorarno, sto znaci, imate drugi posao gde imate fiksnu platu od vaseg vremena koliko mozete odvojite nesto vremena i mozete lepo da zaradite jednu dodatnu platu.I ja kad sam pocinjala dosta sam radnika u zepteru pitala kako je i koliko zaradjuju, odgovori su bili razliciti.Ko se ne trudi i ne radi taj i nema, ko se malo potrudi verujte mi isplati se.Nije da zelim da vas vrbujem za zepter ili tako nesto ali moram da vam kazem da ne pricaju svi kako jeste, i ja sam bila na vasem mestu i isto tako htela da odustanem bas zbog tih prica o zepteru i lupanja ljudima na vrata.Ali to nije tako :) to je ranije bilo. Sto se mene tice, vec neko vreme radim u zepteru, ne idem po kucama, moji gosti dolaze na takozvana druzenja u zgradu zeptera.Mogu vam reci da sam zadovoljna :)
 
"Verujte mi dosta ljudi kupuje, jer je sve kvalitetno i vecini ne treba ni da se objasnjava sta je zepter".....:roll: nije kvalitetno vec je papreno skupo i ne vredi ni deseti deo love za koju se prodaje.Zato se prodavci i ozvalave od price i ubedjivanja.



"Drugo, ovaj posao moze da se obavlja i honorarno, sto znaci, imate drugi posao gde imate fiksnu platu od vaseg vremena koliko mozete odvojite nesto vremena i mozete lepo da zaradite jednu dodatnu platu.I ja kad sam pocinjala dosta sam radnika u zepteru pitala kako je i koliko zaradjuju, odgovori su bili razliciti.Ko se ne trudi i ne radi taj i nema, ko se malo potrudi verujte mi isplati se" taj posao i rade samo honorarno jer se od njega ne moze ziveti na duge staze i kad ispucas sve priajtelje, tetke strine i komsiluk zavrsio si karijeru.
Ako i zaradis jednu ili dve plate to je otprilike sve sto ces dobiti ali ces zato za ceo zivot imati na vratu sve "musterije" kojima si uvalio to preskupo posudje i drangulije koje i nisu bas takve kakvim si ih ti reklamirao.Dakle uvala klasicna i gadja na onaj krug kojima ces prodavati sve to dok imas bliskih poznanika i familije koja iz nekog poriva( sazaljenje, simpatija rodbinsko prijateljska kombinacija) treba da kupi to preskupo djubre od tebe.
 
Poslednja izmena:
"Verujte mi dosta ljudi kupuje, jer je sve kvalitetno i vecini ne treba ni da se objasnjava sta je zepter".....:roll: nije kvalitetno vec je papreno skupo i ne vredi ni deseti deo love za koju se prodaje.Zato se prodavci i ozvalave od price i ubedjivanja.



"Drugo, ovaj posao moze da se obavlja i honorarno, sto znaci, imate drugi posao gde imate fiksnu platu od vaseg vremena koliko mozete odvojite nesto vremena i mozete lepo da zaradite jednu dodatnu platu.I ja kad sam pocinjala dosta sam radnika u zepteru pitala kako je i koliko zaradjuju, odgovori su bili razliciti.Ko se ne trudi i ne radi taj i nema, ko se malo potrudi verujte mi isplati se" taj posao i rade samo honorarno jer se od njega ne moze ziveti na duge staze i kad ispucas sve priajtelje, tetke strine i komsiluk zavrsio si karijeru.
Ako i zaradis jednu ili dve plate to je otprilike sve sto ces dobiti ali ces zato za ceo zivot imati na vratu sve "musterije" kojima si uvalio to preskupo posudje i drangulije koje i nisu bas takve kakvim si ih ti reklamirao.Dakle uvala klasicna i gadja na onaj krug prodavcevis bliskih poznanika i familije koja iz nekog poriva( sazaljenje, simpatija rodbinsko prijateljska kombinacija) treba da to kupia to preskupo djubre od tebe.

Ovakav nacin poslovanja je bezveze. Nemam komentar. Ovako ne rade ozbiljne i noramalne firme.
 
Pa ta firma uopste nije ozbiljna, kao sto se i taj nacin poslovanja ne moze nazvati ozbiljnim.Otimacina,muvacina pranje love, politicka kombinacija , prazne price o kvalitetu i ko zna sta sve nije taj lik radio dok nije napravio to sto je napravio.
I sad dolazi ono najtragicnije sto neko sebe predstavlja mega biznismenom i firmom svetskog imena a ne moze da lepo transparentno otvori proizvodnju ovde u nekoj najsavremenijoj fabrici koju ce dakakako da izgradi po najsavremenijim standardima i da ako vec zeli da cilja na neki vrhunski kvalitet pokaze javnosti to tako sto ce umesto besmislenih reklama organizovati prezentacije u proizvodnim pogonima gde ce javnost videti sta je to tako posebno i kvalitetno.
Naravno posle prozivodnje slede ekskluzivne prodavnice, ekstra palceni radnici sa stalnim radnim odnosom, najstrucniji kadrovi koji su na stalnom usavrsavanju, razvojni centri....
Ovako sa ovim papagajskim pricama o serpama koje su toliko kvalitetene a prave se ko zna gde i krije im se poreklo iza besmislenih kampanja od kuce do kuce i sa pricama nekih priucenih likova koje su u najmanju ruku tragicne ceo posao je smejurija....kao i ta firma.
 
Pa ta firma uopste nije ozbiljna, kao sto se i taj nacin poslovanja ne moze nazvati ozbiljnim.Otimacina,muvacina pranje love, politicka kombinacija , prazne price o kvalitetu i ko zna sta sve nije taj lik radio dok nije napravio to sto je napravio.
I sad dolazi ono najtragicnije sto neko sebe predstavlja mega biznismenom i firmom svetskog imena a ne moze da lepo transparentno otvori proizvodnju ovde u nekoj najsavremenijoj fabrici koju ce dakakako da izgradi po najsavremenijim standardima i da ako vec zeli da cilja na neki vrhunski kvalitet pokaze javnosti to tako sto ce umesto besmislenih reklama organizovati prezentacije u proizvodnim pogonima gde ce javnost videti sta je to tako posebno i kvalitetno.
Naravno posle prozivodnje slede ekskluzivne prodavnice, ekstra palceni radnici sa stalnim radnim odnosom, najstrucniji kadrovi koji su na stalnom usavrsavanju, razvojni centri....
Ovako sa ovim papagajskim pricama o serpama koje su toliko kvalitetene a prave se ko zna gde i krije im se poreklo iza besmislenih kampanja od kuce do kuce i sa pricama nekih priucenih likova koje su u najmanju ruku tragicne ceo posao je smejurija....kao i ta firma.

Ja se u potpunosti slazem, sve ovo je tacno.
A ova firma Zepter treba da se stidi ovakvog nacina poslovanja i ovakvim ponasanjem prema zaposlenima, strasno i mislim da kad god neko cuje za firmu Zepter pomisli na pijacni nacin prodaje a to je vec katastrofa za jednu firmu, nego jadni svi ljudi u zemlji Srbiji koji nemaju sta da jedu pa moraju u takvoj firmi da rade, ne znam da li ce doci neko normalno vreme da sve firme budu ozbiljne a ne sve neke rupe i podrumi . Muka mi je samo kad na to pomislim.
 
Niko koga sam do sada upoznala tamo na obuci i posle na sastavljanju liste od 50 ljudi koje znam nije mi rekao pravu istinu, jer je mene interesovao stalan posao a njega izgleda tamo nema. Koliko sam do sada shvatila non stop vrbuju nove ljude i upotrebe ih dokle oni dovode svoje prijatelje a to traje najvise tri meseca i kad istrose tebe, traze drugoga. Razocarala sam se i ja kad vec ima 7 fabrika u svetu zasto jednu nije napravio u jadnoj zemlji Srbiji, i zaposlio za za stalno dosta neduznog naroda, i dao im posao za stalno, zasto se ovde neprave cuvene serpe ili njihovi cuveni servisi od hiljadu i nesto evra pa da zaradimo i mi nesto!! Sve je ono tamo lazni sjaj... Cekam, mozda ce se nekad javiti neko ko radi tamo i prima redovnu platu da me razuveri u ovo moje pricanje...................
 
Jedini stalan posao imaju kod njih oni sefovi koji ispiraju mozak novim akviziterima , koji su zaduzeni da ti daju otkaz kad vise ne dovodis nove musterije.
Klasicna podvala i licemerje najgore vrste.
Ja od njih ne bih kupio nikada nista pa taman da je u rangu sa cenom onoga sto se nudi u prodavnicama.
Ne zelim da kupujem nista od drskog eksploatatora.
Inace za vasu informaciju nema taj lik Cepter nijednu fabriku , u smislu da nesto proizvodi.
Sve su to samo registrovane lokacije u poreskim eldoradima na kojima se vrsi appiroloska muvacina ili obicno prepakivanje proizvoda koji se za njega rade u Kini razni proizvodjaci gde on ugovara kolicine i daje im porudzbine za ono sto treba da se uradi.
Znaci zarada je koju ostvari preko akvizitera na svim tim drangulijama preko 25 pa do neverovatnih 50 puta u odnosu na onu koju je taj isti lik platio.
Stvari koje plati 1 evro se prodaju za 25 do 50 evra.
I sad zamislite koje je to licemerje kad taj isti profiter nece da se odrekne mrvice megalomanskog profita ili barem da firmu uvede u noramaln rezim rada preko predstavnistatva i ekskluzivnih lokala u kojima bi sve to prodavao.
 
Poslednja izmena:
A sta to znaci stalan posao.Njega vise nemaju ni sudije koji su drzavni cinovnici.I ne moze niko ni da ga ima.
Nekad bilo,sad se pripoveda.

Nije istina, dosta ljudi je stalno zaposleno. Ja ih bar dosta poznajem.
Stalan posao znaci da radis normalno radno vreme, ne radis vikend kao magarac, tacno znas sta ti je u opisu radnog mesta, dobijas redovnu platu + markicu za prevoz, imas prava na slobodne dane i godisnji odmor i stvarno je tako.
Ja poznajem bas dosta ljudi kojima je lepo , a zaposleni su na fakultetima, skolama, javnim preduzecima, u zdravstvu....Svi oni imaju sva prava iz zakona o radu ...ali jesu manjina u odnosu na ljude koji rade u privatnim firmama i nemaju nikakva prava i troduplo ili petoduplo rade za iste plate...nazalost...
 
Jedini stalan posao imaju kod njih oni sefovi koji ispiraju mozak novim akviziterima , koji su zaduzeni da ti daju otkaz kad vise ne dovodis nove musterije.
Klasicna podvala i licemerje najgore vrste.
Ja od njih ne bih kupio nikada nista pa taman da je u rangu sa cenom onoga sto se nudi u prodavnicama.
Ne zelim da kupujem nista od drskog eksploatatora.
Inace za vasu informaciju nema taj lik Cepter nijednu fabriku , u smislu da nesto proizvodi.
Sve su to samo registrovane lokacije u poreskim eldoradima na kojima se vrsi appiroloska muvacina ili obicno prepakivanje proizvoda koji se za njega rade u Kini razni proizvodjaci gde on ugovara kolicine i daje im porudzbine za ono sto treba da se uradi.
Znaci zarada je koju ostvari preko akvizitera na svim tim drangulijama preko 25 pa do neverovatnih 50 puta u odnosu na onu koju je taj isti lik platio.
Stvari koje plati 1 evro se prodaju za 25 do 50 evra.
I sad zamislite koje je to licemerje kad taj isti profiter nece da se odrekne mrvice megalomanskog profita ili barem da firmu uvede u noramaln rezim rada preko predstavnistatva i ekskluzivnih lokala u kojima bi sve to prodavao.
Dal to nije vlasnik Filip Cepter?
 

Back
Top